durisovad
16.09.05,18:52
Mili poradaci,

nemate nahodou niekto skusenosti so sanaciou vlhkych stien v dome?
Po tohorocnom dazdivom lete nam vo vstupnej casti domu zacala zo spodu stupat vlhkost. Na internete som nasla viacero firiem, ktore ponukaju pomoc pri takomto probleme a to jednak nejakou vysusacou metodou a jednak podpilenim murov a vlozenim platni. Dom sme nestavali, kupili sme ho, takze neviem, ci je dobre spravena izolacia. Vlhkost je len v tej jednej casti, ostatny dom je v poriadku. Za skusenosti a rady vopred dakujem.
Milan Benka
16.09.05,17:07
Záleží na zložení muriva, je viac možností.
durisovad
16.09.05,17:11
Murivo su porobetonove kvadre.
Milan Benka
16.09.05,17:16
Je dom podpivničený? Je možné dostať sa k betónovému základu? Podľa mojich skúseností je jedno z najlepších riešení "izolovať" v betónovom základe.
durisovad
16.09.05,17:31
Pod tou vstupnou halou je pivnica, je vlhka, s hlinenym povrchom, dokonca po dne obcas preteka pramienok vody. Ku zakladom sa dostat da, ale nie som si ista, ci zvisla izolacia odstrani stupanie vody. Podla mojich laickych uvah by bolo treba urobit novu vodorovnu izolaciu, ale to si nevidm predstavit, ako by sa dalo urobit bez demolacie haly a jej noveho postatenia.
Milan Benka
16.09.05,17:36
O chvílu pošlem SS, aby som nerobil reklamu.
Milan Benka
16.09.05,18:19
Mal som trochu problémy s PC ale SS som už odoslal
Manual
16.09.05,18:33
U svokra začali vlhnúť múry po tom, čo odstránili z ulice stromovú alej = staré stromy. A došiel nejaký pán, zmeral vlhkosť v múroch asi na 3-4 miestach a doporučil nasledovné:
-obúchať na tehlu o cca 50 cm vyššie ako bola vlhká stena
-medzi tehlami pokial sa dalo vdstrániť maltu cca do hlbky 5 cm
-doniesol nejaký prípravok čo sa dáva do malty a malta tak spórovatela a s takouto "nadýchanou" maltou sa omietla stena.
-potom sa stena olíčila a je pokoj
-od realizácie je cca 6 rokov a steny nevlhnú, stena dobre "dýcha"
Pekný večer želám...
sklenkova
16.09.05,18:38
my sme mali v dome v pivnici hlinený povrch a pamätám si že keď to začalo vlhnúť,naši spravili v pivnici betónovú podlahu,ale to je asi 15r.a odvtedy je pokoj
durisovad
16.09.05,19:06
Ja by som nerada v pivnici dala robit betonovu podlahu, pouzivame ju na uskladnovanie jablk a vydrzia stavnate skoro az do novej urody. Druhu pivnicu (na druhom konci domu) mame taku istu na zemiaky a v tej casti domu steny nevlhnu, takze predpokladam, ze betonova podlaha by to asi nevyriesila.
MANUAL - nespomenies si nahodou, co to bolo za pripravok, ktory sa namiesal do malty? A kde by sa dal kupit?
Dakujem Vam vsetkym za dobre mienene rady, ste vsetci velmi mili.
Manual
16.09.05,19:08
Skúsim popátrať u svokra, možno si spomenie
Pekný večer...
betka111
17.09.05,06:29
V tejto téme sa nevyznám, ale moja neterka tiež mala

takýto problém a oni to tak riešili, že dávali injekcie do

steny v určitých vzdialenostiach. Výsledok ešte nevie, lebo

robili jej to nedávno.
Monica
25.09.05,16:19
Milí poraďáci!
Uvítam názvy firiem zaoberajúcich sa sanáciou vlkých stien (cez SS) a tiež cca koľko to asi stojí- v prípade,keď ste už takútu službu aj využili. Dom mojich rodičov tiež vlhne a chceme ho zveriť firme do "rúk".Keď máte skúsenosti- či už pozitívne,alebo negatívne, prosím napíšte mi ich.
Vopred ďakujem. Monika
bepo
25.09.05,16:31
S vodou je problém a odstránenie vlhkosti patrí k najťažším úlohám,nie vždy sa to podarí injektážou a pod. spôsobmi.Ja by som skúsil z vonkajšej strany odkopať zem okolo základov a dať tam izoláciu.
danielko
25.09.05,16:55
Skúsim popátrať u svokra, možno si spomenie
Pekný večer...
Manual, spomenul si svokor na ten prípravok? Prosím, napíš sem názov, alebo cez SS, aby to nebola reklama.(?)
U svokry tiež vlhne stena a nevieme si s tým poradiť.

Ďakujem.
Manual
26.09.05,11:30
On má 75 rokov, ja musím zájsť k nemu do pivnice a tam to prekutrať, či tam nie je obal z toho prípravku. Bude to až koncom týždňa.
Pekný deň želám...
Manual
27.09.05,07:20
Pre durrisovad a danielko
Tak ten prípravok sa volá RENOVEX S, je to litrová biela plastová flaška, názov prípravku je červeným písmom a ako sa s tým pracuje je modrým písmom. /Pre názornosť, keď to budete hladať po obchodoch/ Môj problém je, že je to v maďarčine a to ja neovládam, takže neviem popísať ako sa to riedi a dávkuje do malty.
Ale vydedukoval som, že z 1 litra sa dá spraviť 15 až 20 m2 omietky v hrúbke 2 až 3 cm.
Asi toľko
Pekný deň želám...
danielko
27.09.05,07:32
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Manuál, si super poklad! http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Veľmi. veľmi veľmi ďakujem. Naozaj mi to veľmi pomôže, hneď idem obvolávať predajne.

Srdečná vďaka. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Prajem Ti pekný deň.
Manual
27.09.05,07:35
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Manuál, si super poklad! http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Veľmi. veľmi veľmi ďakujem. Naozaj mi to veľmi pomôže, hneď idem obvolávať predajne.

Srdečná vďaka. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Prajem Ti pekný deň.Ak Ti to pomôže ako svokrovi, budem ešte radšej.
Pekný deň...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Janiela
03.10.05,19:00
Priatelia, kde si môžem pozrieť firmy, ktoré robia uvedené činnosti, prípadne cenník týchto služieb.
durisovad
03.10.05,19:15
Firmy, ktore sa zaoberaju vysusanim domov a sanaciou stien, mavaju inzeraty v casopisoch o byvani. Cenniky som nikde nevidela, vsade pisu, ze vypracuju individualnu cenovu ponuku. Ja som sa na jednu takuto firmu obratila mailom, odpisali mi, ze momentalne nemaju vllne kapacity, az niekedy na jar. Nasla som pomocou znamych stavebnu firmu v Martine, ktora taketo prace robi, mali by prist na buduci tyzden, ked spravia, budem informovat, ako robili, co spravili a kolko za to pytali. Predbezne mi povedali, ze urobia injektaz a sanacnu omietku, ktora je tri razy drahsia ako normalna omietka. Pomerali steny a povedali, ze mi poslu cenovu ponuku.
Magduš
13.10.05,11:23
Ahojte, obnovujem tému, nakoľko som mala skúsenosti s podrezávaním steny. Robila ju súkromná firma z východu, doniesli si so sebou akoby reťazovú pílu s obrovským motorom, našli si miesto medzi tehlami ,to sme mali kompletne obyté steny a peknekrásne podrezali dom po kúskoch a vsúvali novú izoláciu. Komplene urobili obvodové múry (40cm) aj vnútorné priečky takže máme pokoj svetý. Odporúčam každému, kto má podobné problémy.
tonkat
13.10.05,11:52
Ahojte, obnovujem tému, nakoľko som mala skúsenosti s podrezávaním steny. Robila ju súkromná firma z východu, doniesli si so sebou akoby reťazovú pílu s obrovským motorom, našli si miesto medzi tehlami ,to sme mali kompletne obyté steny a peknekrásne podrezali dom po kúskoch a vsúvali novú izoláciu. Komplene urobili obvodové múry (40cm) aj vnútorné priečky takže máme pokoj svetý. Odporúčam každému, kto má podobné problémy.
A čo si za to zinkasovali?
bepo
13.10.05,13:55
A čo si za to zinkasovali?Hlavne že dom nechali kde bol keď už bol odrezaný od základov :D
JanaSys
13.10.05,17:00
Aj ja by som uvitala, keby ste tu zverejnili firmy alebo mi poslali SS. Toto je casty problem, mozno by Richard povolil reklamu. Nam vlhne severna stena }asi 40 rocna chalupa, popri zemi asi do 40 cm vlhky pas a samozrejme rohy hore. Stacilo tam dat skrine (aj 20 cm od steny) a cele to splesnivelo. To vyriesilo ako tak Savo (hoci isla farba dole). Mali sme odbornika (robia izolaciu injekciami - pred dvoma rokmi jedna stena cca 10 m 30000 bez dokladov, s dokladmi a zarukou 50). Dovod : izolacia ma zivotnost 30 rokov a podla map na kazdej stene nam odchadza izolacia. A preco sa to z nicoho nic tak zhorsilo? Pretoze ked telekomukacie davali nove kable (nesli vrchom, ale vrtali cez stenu), tak sme si samozrejme nechceli dat prevrtat obyvacku a poziadali ich, aby chalupu odkopali popri stene a pripojili sa tak na existujucu pripojku na zadnej casti domu. Ked sme toto povedali tomu odbornikovi, jasny dovod: kable viedli v hlbke 80 cm, vykopali pas na sirku chlapa a "mierne" prihadzali. Hlina medzi chalupou a ich kopanim sa uvolnila, medzi mur a hlinu zacala viac tiect voda a pri zlej izolacii je to coskoro vlhke. A k tomu sme si prizemie oddelili od vstupnej haly dverami (nech setrime teplom) , takze predtym vlhkost mala kam unikat a teraz ostava vo vnutri a mame vlhke steny a obcas aj pliesen (Nehovorte, ze mame vetrat, najma v zime). Dalsim dost podstatnym dovodom je pouzitie Primalexu ako farby na predtym nanesenu strierku. Primalex vraj nasava vlhkost aj z vnutorneho prostredia, k tomu vlhke steny - nechcite vidiet ako vyzera pred par rokmi vymalovana spalna - stenanie je viditelne mokra, ale na dotyk citim mokru farbu a nedajboze sa obtriet o stenu. Rovno do pracky.
A riesenie? Vsetko financne narocne. Jedna firma ponuka specialnu lampu, dalsia injektaz, dalsia podrezanie. Iny povie, ze mame urobit pivnicu aj pod zvysnou castou domu (zvnutra!). Ake s tym mate skusenosti? Vzali by sme si uver, ale co si vybrat? Firma, co robi injektaz, vam neodporuci podrezanie a druha naopak. A riskovat sa pri sucasnych cenach neda.
Tak kto uz take nieco skusal?
PS. Az teraz som si vsimla, ze pisem bez diakritiky. Prepacte, ale uz to opravovat nejdem.
durisovad
13.10.05,17:24
Aj mna by velmi zaujimala cena za podrezanie stien. Mala som tu uz dvoch odbornikov, jeden radil odkopat zem do hlbky cca 1,5 metra a urobit novu izolaciu, druhy povedal, ze by spravil injektaz, ale ani jeden este na pracu nenastupil, vraj su zatial velmi pracovne vytazeni. Keby sa nieco udialo, uz by som to urcite zverejnila.
Kazda dobra (aj zla ) skusenost je pre nas, takto postihnutych velmi vitana a budeme za nu velmi vdacni.
JanaSys
14.10.05,03:42
To podkopanie do hlbky 1,5 metra sme robili v jednom rohu, cca 3 metre každým smerom (Praská nám totiž aj stena, tak sme chceli spevniť rohy). Cena za materiál a robotu asi 15000 Sk. Ale aspoň sme si overili, že máme kvalitné základy. Manžel objavil firmu v DCA, ktorá síce podreže steny (vloží nejaké platne), ale aby to stálo za to, tak sa musí urobiť izolácia aj z vnútra. V obyvačke vyberieme parkety, vykopeme asi 50 cm (predtým rozbijeme podlahu samozrejme), oni to zvonku vložia (postupne po pol metre) a vnútri sa urobí nová izolácia, ktorá už bude spojená s tými platňami. Odhad za podrezanie cca 50000 tis + vnútorná izolácia ďalších 50.
durisovad
14.10.05,09:40
No, to teda riadne prevetra vsetky ucty! A dali na to aj nejaku zaruku? A pripadne odstranenie nedostatkov, ak by sa objavili?
JanaSys
14.10.05,10:00
My sme to ešte nerobili. Niekde vyššie som písala, že firma ktorá robí injektáž to bola (jedna stena menej než 10 m - teraz neviem) ochotná to spraviť za 30 tisíc bez papierov a bez záruky a za 50 s papiermi (zmluva, faktúra) aj s 20 ročnou zárukou (že stena nebude vlhnúť zvonka resp. zospodu). Mám taký dojem, že tá lampa, ktorú zavesíš na strop a odsáva vlhkosť z priestoru (je na to reklama v časopisoch - niečo na aqua) stojí okolo 60.
Takže firma, o ktorej som písala, že nad ňou uvažujeme je www.sanak.sk (http://www.sanak.sk). (podrezanie, nie tá na injektáž vyššie). Ceny podľa metódy od 2000 do 6000 za m2. Pri 3 múroch tých 50 pri najlacnejšej metóde. V tom ešte nie je tá vnútorná úprava, len podrezanie. Chemická injektáž ešte drahšia 3000-3800 za m2. Nechápem ale ako môžu uvádzať plochu - to asi spočítajú plochu podrezania podľa hrúbky múru?
Teraz som našla na nete ešte aj firmu zo Žiliny www.hw-system.sk (http://www.hw-system.sk/) , tí majú cenu za meter podľa hrúbky . Pri našich 40 cm 1890,- za meter. Na tých stránkach je aj popis metód aj dôvody vlhkosti.
Jasné, že je problém v peniazoch. Ale my stále váhame, lebo investovať pre nás naozaj veľké peniaze do niečoho, v čom nemôžeme posúdiť kvalitu reps. pomer kvality a ceny... preto čakáme.
Taký kutilský web je www.e-filip.sk (http://www.e-filip.sk/)
Pozn. čestne vyhlasujem, že s uvedenými firmami nemám nič spoločne, len že som si ich našla na webe. Richard, ak by bol problém, upravím príspevok.
durisovad
09.11.05,13:15
Sanaciu vlhkych stien mame (dufam) odstranenu. Minuly tyzden zacali a tento dokoncili. Zacali tym, ze v pivnici nejakou chemikaliou odstranili zacinajucu pliesen, potom spravili neve sanacne omietky, na ne dali novu izolaciu, znovu omietli. V chodbe vo vyske cca 30 cm navrtali diery o priemere asi 5 cm kazdych 15-20 cm od seba, do nich nastriekali nejaku chemikaliu, nechali to tyzden posobit a potom tie diery zaplatali zasa nejakou specialnou omietkou. Okrem toho z vonkajsej strany domu pri zemi, kde sa spaja mur s chodnikom, urobili ryhu, vybrali z nej vsetky necistoty a prach a naliali do tej ryhy nejaku speciu, ktora ma tesnit a neprepustat vodu. Cele to stalo necelych 20 tisic. Este treba 2 tyzdne pockat, aby vsetko riadne vyschlo a omalovat. Dufam, ze to bude dobre. Zatial sa mi zda, ze tam vlhko nie je, ale pocasie je aj vonku suche, uz neprsalo ani neviem ako dlho. Zaruku na pracu dali 3 roky.
Pytala som sa majstra aj na podrezavanie stien, povedal, ze vlhkost sa odstrani dokonali, ale ma to neprijemny sprievodny jav - mozu zacat praskat steny.
JanaSys
09.11.05,13:24
Hneď dám vedieť manželovi. Môžeš mi na SS poslať kontakt , najradšej ich stránku? Len sa mi zdá málo 3 roky, to je akože možné, že to budeš každé tri roky robiť nanovo? Nám dávali záruku 20 rokov, ale cena išlo nad 50 tisíc. Ešte sa pokúsime túto zimu vydržať so Savom a vetraním a potom uvidíme. Už je na to dosť neskoro. Inak moc díky.
durisovad
09.11.05,18:58
Aj mne sa zdalo 3 roky malo, ale udajne je to tak podla obchodneho zakonnika. Pan povedal, ze uz pracuju dost dlho a reklamacie nemavaju. Ja som sa na tuto firmu obratila preto, ze som mala o nej dobre referencie, mojim znamym robili nieco podobne pred piatimi rokmi a doteraz problemy nemaju. Kontakt na firmu je www.stavchem.sk
Zuzana 14
13.01.06,04:55
Prosím Vás, nemá niekto skúsenosti s vlhnutím panelákových stien?
Bývam na 1. poschodí, všetky špáry v paneloch sú nanovo vytmelené
a stále mi vlhne a plesnivie stena.
Orim
11.06.06,10:16
Nemáte tam pílišnú vlhkosť v byte? alebo zimu?
Manual
11.06.06,10:35
Prosím Vás, nemá niekto skúsenosti s vlhnutím panelákových stien?
Bývam na 1. poschodí, všetky špáry v paneloch sú nanovo vytmelené
a stále mi vlhne a plesnivie stena.
A kde vlhnú ? Pri podlahe ? V rohoch ? V strede steny ? Napíš viac ako sa to prejavuje.
Orim
12.06.06,18:32
Prosím Vás, nemá niekto skúsenosti s vlhnutím panelákových stien?
Bývam na 1. poschodí, všetky špáry v paneloch sú nanovo vytmelené
a stále mi vlhne a plesnivie stena.

Máte to aj zateplené
Kaper
10.10.07,14:49
Prepacte,ale omietnut vlhky mur je len docasna zalezitost.
ved dajte si mokre nohy do gumakov.Zvonku budu suche,ale vovnutri asi tazko.Podla mna tu stenu treba prerezat a vlozit tam novu izolaciu.potom uz neni sanca ze by ta stena nadalej vlhla.Potom uz musi len vyschnut.
janazpk
14.11.07,10:43
Prepacte,ale omietnut vlhky mur je len docasna zalezitost.
ved dajte si mokre nohy do gumakov.Zvonku budu suche,ale vovnutri asi tazko.Podla mna tu stenu treba prerezat a vlozit tam novu izolaciu.potom uz neni sanca ze by ta stena nadalej vlhla.Potom uz musi len vyschnut.


Ahoj,
mas skusenosti s prerezavanim?
liba2
14.11.07,13:53
Ahoj,
mas skusenosti s prerezavanim?
Prečítaj si príspevok č. 22 a nasl.
centre
22.04.08,01:04
cau
cital som tvoj prispevok o odstranovani vlhkosti pomocou odrezavania muriva.
kedze ma toto iste caka rad by som sa informoval o firme ktora ti to robila nemam totiz ziadne skusenosti a rad by som vyuzil sluzby firmi ktoru uz dakto skusil a ako citam aj bol s jej sluzbami spokojny.
za odpoved dakujem
charonme
23.04.08,10:47
zuzana14, ako to dopadlo s tou panelakovou stenou?

btw davajte si pozor pred podvodnikmi predavajucimi "zariadenie", ktore ma vysusovat steny pomocou zahadnych/neexistujucich "fyzikalnych" principov. zvycajne to vyzera ako luster alebo mala vysielacka
letula
29.04.08,17:16
Ak Ti to pomôže ako svokrovi, budem ešte radšej.
Pekný deň...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Rada by som vedela,či spomínaný prípravok do malty pomohol! Ozvite sa prosím!Tiež mi vlhne stena.Dík!
tajnostkárka
06.05.08,10:14
my sme mali v dome v pivnici hlinený povrch a pamätám si že keď to začalo vlhnúť,naši spravili v pivnici betónovú podlahu,ale to je asi 15r.a odvtedy je pokoj

Prosím vás vie mi niekto poradiť,prerábame starší rodinný dom a začala nám vystupovať vlhkosť na niektorých stenách.Vie mi niekto poradiť prípravok alebo náter na odstránenie vlhkosti.Pivnica pod domom nieje,podrezávať ho nechceme.Jeden známy spomínal nejaký základný náter,na ktorý môže ísť potom maľovka a vraj to pomáha pomôžte ďakujem web stránku,alebo názov výrobku,prípadne ako postupovať
Juros
14.05.08,12:34
Mame starsi rodinny dom, kamenny, so suchymi zakladami a samozrejme problemy s vlhkostou stien. Kamarat nam doporucil "Renovex S", prisadu do omietky. Dali sme si ho kupit v Madarsku,ale da sa zohnat aj u nas Pouzijes ho podla navodu, omietka je bez vapna, staru musis dat dole cca 0,5m nad uroven vlhnutia... asi 5 rokov je to OK. Da sa pouzit vonku aj dnu.
lydush-Ka
03.03.09,07:31
btw davajte si pozor pred podvodnikmi predavajucimi "zariadenie", ktore ma vysusovat steny pomocou zahadnych/neexistujucich "fyzikalnych" principov. zvycajne to vyzera ako luster alebo mala vysielacka[/quote]

Dobry den!
Mate nejake zle skusenosti s tymto zariadenim alebo s firmou, ktora to ponuka, chceme rekonstruovat dom po babke a uvazovali sme aj nad touto moznostou. Prosim Vas o reakciu v SS pripadne na mail. Neradi by sme zaplatili za nieco, co vobec nefunguje. Viem si predstavit aj lepsie investovanie
60 000, ako ich len tak dat nejakym pochybnym ludom.

Dakujem
charonme
05.03.09,07:14
Mate nejake zle skusenosti nemam ziadne osobne skusenosti, ale je zname, ze je to podvod, akurat ze nase bezzube zakony su voci tomu bezmocne.

Tito klamari vam budu tvrdit, ze ich zazrak ovplyvnuje vzlinavost vody v murive a toto tvrdenie sa da velmi lahko overit: do misky nalejte vodu a postavte do nej sklenenu trubicku. Voda by v trubicke mala vystupit o nejaku vysku. Ak by ich "pristroj" fungoval, po jeho zapnuti alebo priblizeni k trubicke by musela hladina v trubicke klesnut.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/86/Capillary_Attraction_Repulsion_%28PSF%29_%28bjl%29 .svg/180px-Capillary_Attraction_Repulsion_%28PSF%29_%28bjl%29 .svg.png (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Capillary_Attraction_Repulsion_%28PSF%29_%28bjl%29 .svg)

este tu je zaujimavy clanok: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=2894
charonme
03.04.09,09:36
aquapol aj hydropol cz su v zozname vystavovatelov na coneco, takze ak tam este do sobody budu tak mozete stihnut si ist overit ze je to podvod. Zoberte si pipetu a kadicku s vodou podla predchadzajuceho obrazku a demonstrujte, ze v blizkosti pristroja hladina vystupenej vody v pipete NEKLESNE, co dokazuje, ze ich pristroj nema ziaden vplyv na vzlinavost vody (kapilarny efekt)
JajaFabša
17.07.09,05:47
Rekonštruujeme starší dom. Dom je celý podrezaný, takže vlhkosť v dome nie je, ale pod domom v jednej časti je pivnica. Pivnica je vybetónová, má dve okienka, cez ktoré by sa mohlo vetrať. V pivnici je však vlhkosť. Je to taká vlhkosť, že omietka z betónových stien opadáva, ale voda nesteká po stenách, je to taká akoby vzdušná vlhkosť. V drogérii nám poradili nejaký prípravok na natretie stien. Keďže sme potrebovali umiestniť vykurovací kotol do pivnice, tak sme jednu očistenú stenu natreli týmto prípravkom, ostatné ešte nie sú natreté. Dopadlo to tak, že v týchto horúčavách sú nenatreté steny síce suché, ale natretá je vlhká. Majstri, ktorí nám robia kúrenie, tvrdili, že to je práve týmto teplom, pretože v pivnici je chladno a vlhkosť sa zráža. Zdá sa, že nenatreté steny tú vlkosť vcucnú, ale natretá nie. Poraďte mi, prosím, čo s tým. Chcem namontovať ventilátory do pivničných okienok, možno aj to pomôže.
hurkar1
16.10.09,09:01
JajaFabša, už si to nejako riešila?
day
14.09.10,08:45
ahojte,

mate kontakt na osvedcenu firmu z NR?

dakujem
day
14.09.10,08:46
ahojte,

mate kontakt na osvedcenu firmu z NR?
potreboval by som odbornu radu a pripadne naslednu realizaciu

dakujem
peterf81
29.04.16,20:36
Rekonštruujeme starší dom. Dom je celý podrezaný, takže vlhkosť v dome nie je, ale pod domom v jednej časti je pivnica. Pivnica je vybetónová, má dve okienka, cez ktoré by sa mohlo vetrať. V pivnici je však vlhkosť. Je to taká vlhkosť, že omietka z betónových stien opadáva, ale voda nesteká po stenách, je to taká akoby vzdušná vlhkosť. V drogérii nám poradili nejaký prípravok na natretie stien. Keďže sme potrebovali umiestniť vykurovací kotol do pivnice, tak sme jednu očistenú stenu natreli týmto prípravkom, ostatné ešte nie sú natreté. Dopadlo to tak, že v týchto horúčavách sú nenatreté steny síce suché, ale natretá je vlhká. Majstri, ktorí nám robia kúrenie, tvrdili, že to je práve týmto teplom, pretože v pivnici je chladno a vlhkosť sa zráža. Zdá sa, že nenatreté steny tú vlkosť vcucnú, ale natretá nie. Poraďte mi, prosím, čo s tým. Chcem namontovať ventilátory do pivničných okienok, možno aj to pomôže.
Jo zrejme to vytvori nepriedysnu vrstvu na tej stene, takze vlastne tam budes mat klimu ako v stane, bude sa tam zrazat vlhkost na tej stene .
buchač
29.04.16,20:52
Jo zrejme to vytvori nepriedysnu vrstvu na tej stene, takze vlastne tam budes mat klimu ako v stane, bude sa tam zrazat vlhkost na tej stene .
Možno za tých 7 rokov už aj vyschla vlhkosť...;)
Pozri na dátum príspevku, na ktorý reaguješ...:rolleyes: