webs
12.01.10,16:22
Dobrý deň :)
Chcel by som sa vás spýtať na pár vecí. Mám pár web stránok a venujem sa programovaniu. Momentálne sa mi rozbieha jeden projekt, ktorý sa venuje novinkám a náučným článkom z oblasti IT, taktiež obsahuje fórum a množstvo iných funkcii. No a tu sa chcem pozastaviť. Pár ľudí mi písalo, že by nám chceli prispieť na rozvoj portálu, teda hlavne na platenie serveru a domény.
Potrebujem k tomu nejaké oprávnenie, resp. živnosť? Alebo môžem normálne poskytnúť číslo účtu a užívatelia, ktorý by nám chceli pomôcť by prispeli?

Ospravedlňujem sa ak to tu bolo riešené, ale nič som o tom nenašiel,

Ďakujem
marian152
12.01.10,16:54
...je to dar...takže ja myslím že netreba...pokiaľ by ti tie peniaze dávali za niečo a bolo by to pravidelné tak by si si musel živnosť založiť...ak sa mýlim opravte ma...
webs
13.01.10,17:03
Ďakujem za odpoveď. Mám teda ešte dotaz ak môžem.
Pokiaľ teda dám užívateľovi za našu podporu napr. nejaký špeciálny prístup tak to už je nad rámec? Napr. by mal 2x viac miesta v schránke.

Ďakujem ešte raz
marian152
13.01.10,18:22
...nie, pretože to je odmena. Keby si to robil tak že "predávam dvojnásobné miesto v schránke" "kúpte si rank VIP" atď tak to je zárobková činnosť. Keď ti oni darujú peniaze a ty im za to niečo dáš tak to je v poriadku...Pretože oni to robia dobrovoľne. Oni darujú tebe a ty im dávaš. Ak sa mýlim, opravte ma.
Pacino
13.01.10,19:58
...nie, pretože to je odmena. Keby si to robil tak že "predávam dvojnásobné miesto v schránke" "kúpte si rank VIP" atď tak to je zárobková činnosť. Keď ti oni darujú peniaze a ty im za to niečo dáš tak to je v poriadku...Pretože oni to robia dobrovoľne. Oni darujú tebe a ty im dávaš. Ak sa mýlim, opravte ma.

Ja si myslím že ak by to bolo takto, tak by ľudia zasa len podvádzali a zvlášť schovaní za anonymitou internetu (všetká česť zakladateľovi témy).;) Ale tiež netvrdím že to tak nemusí byť.:cool:
webs
14.01.10,14:22
No to čo napísal Marián ma logiku, ale chcem si byť istý, aby som nemal nejaký zbytočný problém.
Ale tak, ak človek chce pomôcť a rád pomôže, tak prečo by potom nemohol mať nejakú odmenu:)
Zatiaľ ďakujem za informácie a ak má niekto s týmto skúsenosti, budem rád ak ich tu napíše. Veľká vďaka všetkým ;)
Lianka
14.01.10,16:04
§ 2
(1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#911

Ak tvoja cinnost splna vsetky tieto znaky, musis mat minimalne zivnost na jej prevadzkovanie.