VieraM
16.09.05,20:49
Prosim vas mozem sa spytat - ak ma student zmluvu o BPS, moze mat v mesacnej mzde odpocitatelnu polozku ak podpise vyhlasenie?
evina
16.09.05,18:53
Áno .
KEJKA
16.09.05,18:58
Áno .ako si dala taku kratku odpoved, mne to nedovoli.... vypise

Príspevok, ktorý pridávate je prikrátky. Prosím predĺžte svoj príspevok minimálne na 10 znakov.
VieraM
16.09.05,18:59
Dakujem, lebo ja to tak robim. Mam studentov na brigade a davam im odpocitatelnu
polozku aby peniaze mali hned - teda dan a nie az po danovom priznani,aj tak by im
danovy urad vratil dan. Jedna sa o moju dceru ktora boli v istej firme na brigade a zrazili jej z hrubej mzdy dan bez odpocit.polozky a ich ekonomka mi tvrdi ze nema narok
ze si musi podat danove priznanie tak som bola z toho mimo, ze ja to robim zle. Pre studenka ta dan je do dost penazi.
evina
16.09.05,19:09
ako si dala taku kratku odpoved, mne to nedovoli.... vypise

Príspevok, ktorý pridávate je prikrátky. Prosím predĺžte svoj príspevok minimálne na 10 znakov.
Napíš Áno, potom medzerníkom aspoň 7 medzier /možno aj menej neviem/ a bodku /to tu raz poradil. p. Mihál/
KEJKA
16.09.05,19:13
Napíš Áno, potom medzerníkom aspoň 7 medzier /možno aj menej neviem/ a bodku /to tu raz poradil. p. Mihál/vdaka, tiež ma to mohlo napadnúť.
Zita4
16.09.05,20:06
Dakujem, lebo ja to tak robim. Mam studentov na brigade a davam im odpocitatelnu
polozku aby peniaze mali hned - teda dan a nie az po danovom priznani,aj tak by im
danovy urad vratil dan. Jedna sa o moju dceru ktora boli v istej firme na brigade a zrazili jej z hrubej mzdy dan bez odpocit.polozky a ich ekonomka mi tvrdi ze nema narok
ze si musi podat danove priznanie tak som bola z toho mimo, ze ja to robim zle. Pre studenka ta dan je do dost penazi. Vierka, mojej dcére takisto odmietli dať podpísať daňové vyhlásenie.
Pritom každý, kto má príjem zo závislej činnosti, má nárok na odpočítateľnú položku. Na dohodu nemôže mať podpísané daňové vyhlásenie u dvoch zamestnávateľov naraz, lenže študenti nemajú mať kde inde podpísané daňové vyhlásenie. Podľa mňa si to mzdárky mýlia so starým už neplatným daňovým zákonom, kde sme na dohodu do 4000 Sk zrazili osobitnú sadzbu dane 10 % a potom sa to už nezapočítalo do daňového priznania. Toto neplatí už druhý rok. Neštudujú nové zákony. :mad:
abel
18.09.05,10:31
Ak student podpise vyhlasenie, ze si uplatnuje tuto nezdanitelnu cast, tak samozrejme ze ma na to narok. Zodpoveda si za to on, ze si to neuplatnuje aj u ineho zamestnavatela. Mojmu synovi to minuly rok tiez jedna zatvrdnuta uctovnicka odmietla, strhla mu dan, ale som mu urobila danove priznanie a dan mu vratili. Aspon mal zase peniaze. Ale treba si pytat potvrdenie o zdanitelnej mzde z kazdej brigady.
Zita4
18.09.05,10:42
Potvrdenie o zdaniteľnej mzde si nemusíš pýtať. Je to povinnosť vydať.
KEJKA
18.09.05,10:44
Ak student podpise vyhlasenie, ze si uplatnuje tuto nezdanitelnu cast, tak samozrejme ze ma na to narok. Zodpoveda si za to on, ze si to neuplatnuje aj u ineho zamestnavatela. Mojmu synovi to minuly rok tiez jedna zatvrdnuta uctovnicka odmietla, strhla mu dan, ale som mu urobila danove priznanie a dan mu vratili. Aspon mal zase peniaze. Ale treba si pytat potvrdenie o zdanitelnej mzde z kazdej brigady.riešenie poznáme - podať daňové priznanie, ale ide práve o tie zatvrdnuté účtovníčky, ktoré sa asi boja neodviesť daň alebo robia naschvály.
Moja dcéra tiež nepodpisuje, ale sem tam sa jej podarí aj iná DBPŠ, takže nepodpisuje nikde, len dá DP na konci roka. Ktovie ako by sa zatvárili, keby checla podpísať.
brm
18.09.05,12:17
ja by som sa tvárila normálne...ak to daktorá odmietne, je to všetko možné len nie mzdárka...to sa len hrá na mzdárku...bohužiaľ, ale je ich takých tiežmzdárok veľa...a kazia nám dobré meno:mad: