karin vajdova
12.01.10,19:01
Prosím Vás, chcela by som vedieť, aká je výška pôrodného v tomto roku pre druhorodičky? dakujem karin
Chobot
13.01.10,08:53
Prosím Vás, chcela by som vedieť, aká je výška pôrodného v tomto roku pre druhorodičky? dakujem karin

Myslíš príspevok pri narodení dieťaťa a prídavok k príspevku pri narodení? Je to v zákone č. 235/1998 o príspevku pri narodení dieťaťa.

Príspevok je 151,37 EUR a príplatok k príspevku je 678,49 EUR.
karin vajdova
13.01.10,10:44
Ďakujem pekne za odpoved,nebola som si istá, či je to tak aj pri druhorodičkách. Pekný den.
Xanti
13.01.10,10:46
Ďakujem pekne za odpoved,nebola som si istá, či je to tak aj pri druhorodičkách. Pekný den.
Dokonca je to tak aj pri treťorodičkách. :D

Ved sa hovorí :
" Prvé bábo je z lásky,
druhé z manželskej povinnosti.
A až to tretie je pre štát."
karin vajdova
13.01.10,18:05
cha, to bolo super!!!!!"až tretie pre štát" , tak to mám čo doháňať!!!!!!! karin
Baťuška
26.01.10,12:12
Ahojte. Aký je príspevok pri narodení dvojičiek?
Stanislav 1975
26.01.10,12:19
Ahojte. Aký je príspevok pri narodení dvojičiek?

Pri 2-jickach sa ten priplatok k porodnemu tusim vyplaca len jeden.ak sa mylim,opravte ma
Chobot
26.01.10,12:25
Ahojte. Aký je príspevok pri narodení dvojičiek?

Príspevok pri narodení:

2 x 151,37 EUR

ak je to prvý, druhý alebo tretí pôrod, tak ešte aj príplatok k príspevku:

2 x 678,49 EUR
Chobot
26.01.10,12:27
Pri 2-jickach sa ten priplatok k porodnemu tusim vyplaca len jeden.ak sa mylim,opravte ma

§ 3:

(3) Nárok na príspevok na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa súčasne narodí viac detí, nárok na príspevok vzniká na každé dieťa.

§ 3a):

(2) Nárok na príplatok k príspevku na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa matke pri prvom pôrode, druhom pôrode alebo treťom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku vzniká na každé dieťa narodené z týchto pôrodov, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.
janeluk
26.01.10,12:32
chcem sa niekoho spytat ako to je s tym zvysenim rodicovskym prispevkom?ja som pred narodenim syna michala vlastne takto pracovala rok a ked som dala vypoved otehotnela som t.j.9mesiacov som bola na predlzenej materskej s 1synom sice neplatenej do 6rokov,,,,tak mam narok na zvysenu matersku ci nemam??
Stanislav 1975
26.01.10,12:51
§ 3:

(3) Nárok na príspevok na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa súčasne narodí viac detí, nárok na príspevok vzniká na každé dieťa.

§ 3a):

(2) Nárok na príplatok k príspevku na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa matke pri prvom pôrode, druhom pôrode alebo treťom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku vzniká na každé dieťa narodené z týchto pôrodov, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.

Ok veduci,aj s chobotom ste ma presvedcili-dam si za trest 2zdravasy :-)
Xanti
26.01.10,12:53
Ok veduci,aj s chobotom ste ma presvedcili-dam si za trest 2zdravasy :-)
Nič si s toho nerob, myslím že viacerí sme tápali ak sa môžem priznať.

Naozaj som to netušila. Teda sa oplatí mať 3x minimálne po trojičkách ... :D
Stanislav 1975
26.01.10,13:16
Nič si s toho nerob, myslím že viacerí sme tápali ak sa môžem priznať.

Naozaj som to netušila. Teda sa oplatí mať 3x minimálne po trojičkách ... :D

No fešanda,len netreba mať okolo toho len kopu rečí ale sa treba začať činiť......-začať možeš dnes večer...:D:D:D
Xanti
26.01.10,13:17
No fešanda,len netreba mať okolo toho len kopu rečí ale činy...-začať možeš dnes večer...:D:D:D
Hm ........ale na to treba aj genetické predispozície poprípade kopu kopu liekov ... a to teraz z večera k dispozícii nem mám. Ale v BA to máte lepšie, všetko po ruke tak sa posnažia mladý pán :D:D:D:D
mimotemy
Stanislav 1975
26.01.10,13:20
Hm ........ale na to treba aj genetické predispozície poprípade kopu kopu liekov ... a to teraz z večera k dispozícii nem mám. Ale v BA to máte lepšie, všetko po ruke tak sa posnažia mladý pán :D:D:D:D
mimotemy

aká genetika,aké lieky...???:eek::eek::eek:-stačí len chuť do práce a to je všetko...:D;)
Xanti
26.01.10,13:21
aká genetika,aké lieky...???:eek::eek::eek:-stačí len chuť do práce a to je všetko...:D;)
Ta sklamem ťa, .. ale chuť do práce nie je všetko.... :---:D:D bohužial.
Chobot
26.01.10,13:40
chcem sa niekoho spytat ako to je s tym zvysenim rodicovskym prispevkom?ja som pred narodenim syna michala vlastne takto pracovala rok a ked som dala vypoved otehotnela som t.j.9mesiacov som bola na predlzenej materskej s 1synom sice neplatenej do 6rokov,,,,tak mam narok na zvysenu matersku ci nemam??

Najprv nám musíš uviesť presné dátumy do kedy trval prac. pomer, odkedy dokedy trvala materská, odkedy dokedy rodičovská dovolenka. Bez toho ti nevieme povedať, či máš nárok alebo nie.
ludex
26.01.10,13:47
No fešanda,len netreba mať okolo toho len kopu rečí ale sa treba začať činiť......-začať možeš dnes večer...:D:D:D




Práca chvatná,málo platná ! :eek: ! Poozzzóóór! :D:D:D
ivustek676
26.01.10,15:57
to ako ked niekto ma 4 a viac deti tak ty nemaju narok na príplatok porodného?
Xanti
26.01.10,16:01
§ 3:

(3) Nárok na príspevok na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa súčasne narodí viac detí, nárok na príspevok vzniká na každé dieťa.

§ 3a):

(2) Nárok na príplatok k príspevku na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa matke pri prvom pôrode, druhom pôrode alebo treťom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku vzniká na každé dieťa narodené z týchto pôrodov, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.


to ako ked niekto ma 4 a viac deti tak ty nemaju narok na príplatok porodného?
Na príplatok majú nárok mamičky, ktoré rodia prvý, druhý alebo tretí krát.

Ak niekto rodí piaty krát, tak ten na príplatok nárok nemá.
danusenka
15.01.13,09:35
Ďakujem pekne za odpoved,nebola som si istá, či je to tak aj pri druhorodičkách. Pekný den.
Dobrý den neviete či ked porodím na SR ale trvalé bydlisko ma v ČR či mam právo na porodné?