Jenny-jana
12.01.10,20:21
Dobrý deň sme neziskova organizacia, učtujeme v poddvojnom účtovníctve,

vie mi niekto poradiť, ak sme dostali dotaciu z obce časť som zučtovala na mzdy t.j. 521,524 ale neviem či mám dávať aj 527 z obce?Podľa môjho názoru by tam mohlo ist skor čerpanie zo 472?
A má niekto skúsenosti ako je je s časovým rozlíšenim pretože sa mi tam skresluju náklady v ďalšom roku. Tam sa nezhoduje zákon o rozpočtových pravidlách a zakon o účtovnictve ja by som to dala do daného roku v ktorom sa to zaplatilo z tej dotacie a nepreučtovavala to. :eek:

Ďakujem za každú radu.
victoria
14.01.10,18:04
Pri uctovani neziskovej organizacie sa neriadite zakonom o rozpoctovych pravidlach ale postupoch uctovania pre organizacie nezriadene za ucelom podnikania. Za mzdove naklady sa pri zuctovaniach projektov alebo dotacii povazuje cena prace zamestnancov, to znamena hruba mzda a odvody zamestnavatela. Pokial prijatu dotaciu nestihete vycerpat do konca uctovneho obdobia je potrebne ju casovo rozlisit prostrednictvom uctov casoveho rozlisenia.
Kristina27
16.01.10,08:13
Minulý rok som robila vyúčtovanie dotácie - v nákladoch som mala:
521 hrubé mzdy, 524 odvody organizácie, 527 tvorba SF aj zákonný príspevok zamestnávateľa §152/3 ZP /tvorba SF aj 55% z ceny jedla je zákonom stanovené, je to povinnosť, robila som to formou tabuľky podľa príručky od Dobešovej, pretože žiadny postup sme nedostali a mali sme aj kontrolu z mesta a bolo to v poriadku.