Maior
13.01.10,05:59
Priatelia mám nasledujúci problém. Moj zamestnavatel mi dal absenciu na dobu trvania prac. neschopnosti a odovodnil mi to tým, že som mu nedodal v termíne lístok od lekára. Tem lístok som samozrejme poslal a navyše som i telefonoval do práce, že som PN.
Toto všetko zamestnavatal popiera a trvá na svojom.
Može mi niekto poradit ako mám postupovat?
Za informáciu vopred dakujem.
Maior
SilviaS
13.01.10,06:10
Ak máš podací lístok z pošty tak by som na tvojom mieste ukázala
zamestnávateľovi že som to poslala,ale najradšej všetko nosím osobne
to je lepšie a máš dôkaz..
truch
13.01.10,06:41
Požiadaj lekára o vystavenie kópie PN a zanes ho zamestnávateľovi.
veronikasad
13.01.10,07:02
Súhlasím s truch, pokial si skutočne PN, zamestnávatel ti nemôže udeliť absenciu. Nanajvýš môže dať zamestnancovi upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny, ak máte v pracovnom poriadku zakotvené akým spôsobom a dokedy nahlasovať zamestnávatelovi neprítomnosť v práci. V tomto prípade je to tvrdenie proti tvrdeniu, telefonát nie je dôkaz a PN-ka sa mohla stratiť na pošte alebo priamo u zamestnávatela.
rozborova
13.01.10,10:42
Chcela by som poprosiť,či niekto nevie,ako je to s poplatkami za potvrdenia od zamestnávateľa.Som dlhodobo PN a k žiadosti o invalidný dôchodok som potrebovala potvrdenie o výške vyplatenej sumy za prvých 10 dní,ktoré vypláca zamestnávateľ.Za toto potvrdenie som zaplatila 1 euro.Pri spisovaní mi pracovníčka na dôchodkovom povedala,že tieto potvrdenia je zamestnávateľ povinný vydať bezplatne. Ďakujem
VERONIKA6
13.01.10,10:49
Chcela by som poprosiť,či niekto nevie,ako je to s poplatkami za potvrdenia od zamestnávateľa.Som dlhodobo PN a k žiadosti o invalidný dôchodok som potrebovala potvrdenie o výške vyplatenej sumy za prvých 10 dní,ktoré vypláca zamestnávateľ.Za toto potvrdenie som zaplatila 1 euro.Pri spisovaní mi pracovníčka na dôchodkovom povedala,že tieto potvrdenia je zamestnávateľ povinný vydať bezplatne. Ďakujem
Robím mzdy, vydávam potvrdenia, no to som ešte nepočula aby si nejaká mzdárka pýtala za potvrdenie. :eek::eek::eek:
Jara
13.01.10,12:01
mimotemy To by som si pekne prilepšila k platu...:D Len dnes som robila 5 potvrdení... :D Aspoň na kafé by bolo /aj na šľahačku.../:D
veronikasad
13.01.10,12:02
Chcela by som poprosiť,či niekto nevie,ako je to s poplatkami za potvrdenia od zamestnávateľa.Som dlhodobo PN a k žiadosti o invalidný dôchodok som potrebovala potvrdenie o výške vyplatenej sumy za prvých 10 dní,ktoré vypláca zamestnávateľ.Za toto potvrdenie som zaplatila 1 euro.Pri spisovaní mi pracovníčka na dôchodkovom povedala,že tieto potvrdenia je zamestnávateľ povinný vydať bezplatne. Ďakujem
už som sa stretla s tým, že za vydanie potvrdenia pre uchádzača o zamestnanie pre potreby ÚP firmy inkasujú poplatky - ale toto je už silná káva ...
Danila
13.01.10,12:05
Chcela by som poprosiť,či niekto nevie,ako je to s poplatkami za potvrdenia od zamestnávateľa.Som dlhodobo PN a k žiadosti o invalidný dôchodok som potrebovala potvrdenie o výške vyplatenej sumy za prvých 10 dní,ktoré vypláca zamestnávateľ.Za toto potvrdenie som zaplatila 1 euro.Pri spisovaní mi pracovníčka na dôchodkovom povedala,že tieto potvrdenia je zamestnávateľ povinný vydať bezplatne. ĎakujemPrezraď nám, čo si mala napísané na príjmovom pokladničnom doklade....
Jara
13.01.10,12:19
Poplatky u lekárov sú tiež na dlhú diskusiu. Niektorí potvrdia Vami vypísanú priepustku a nechcú nič, ale už som platila aj 3,5 €. Za ultrazvuk u toho istého lekára niekedy mám grátis a niekedy platím 5 €. Tiež nerozumiem. Platíme za vystavenie PN-ky, za prechod z mesiaca do mesiaca a ešte máme polovičnú výplaty, veď tie dávky sú hrozne nízke. Všade nás zdierajú...
veronikasad
13.01.10,12:21
Poplatky u lekárov sú tiež na dlhú diskusiu. Niektorí potvrdia Vami vypísanú priepustku a nechcú nič, ale už som platila aj 3,5 €. Za ultrazvuk u toho istého lekára niekedy mám grátis a niekedy platím 5 €. Tiež nerozumiem. Platíme za vystavenie PN-ky, za prechod z mesiaca do mesiaca a ešte máme polovičnú výplaty, veď tie dávky sú hrozne nízke. Všade nás zdierajú...
Jarka, to myslíš vážne ? Na PN-ke som bola celý rok, mala som dokonca aj z DNP a neplatila som ani cent ...
Xanti
13.01.10,12:24
Jarka, to myslíš vážne ? Na PN-ke som bola celý rok, mala som dokonca aj z DNP a neplatila som ani cent ...
No teda mala si dobrých lekárov Veronika.
Ja som platila, za každé DNP každý papier navyše 1 euro. Vydanie marodného lístka zadarmo, vydanie marodného lístka z DNP 1 euro. Prechod mesiacov, jeden zadarmo a z DNP zase euro.

Ani som sa nerozčulovala.
Jara
13.01.10,12:42
Jarka, to myslíš vážne ? Na PN-ke som bola celý rok, mala som dokonca aj z DNP a neplatila som ani cent ...

Áno, Veronika, je to u nás fakt. Nehovoriac o iných praktikách lekárov. Ja som napríklad dostala do rúk kartu /išla som na operáciu a potrebovala som interné vyšetrenie /mimochodom tiež som za neho platila, lebo lekár ktorý jediný ma mohol zobrať, že nemal veľa pacientov objednaných nemal zmluvu s poisťovňou, tak som platila 12€/ na a v karte som sa dočítala že mi boli robené 3 vstupné prehliadky. Lekárka si kľudne opísala výsledky krvi z iných vyšetrení, napr. z diabetes, alebo od internistu a vykázala, že mi robila preventívu. Krásny tlak tam dopísala ap. No a určite si to vyúčtovala, ja som nebola ani na jednej preventíve... Ale nemám chuť sa s ňou naťahovať, lebo mi stále napíše čo chcem...
rozborova
13.01.10,12:58
Robím mzdy, vydávam potvrdenia, no to som ešte nepočula aby si nejaká mzdárka pýtala za potvrdenie. :eek::eek::eek:
Ďakujem za odpoveď.Ešte mi to aj zvrzala,nenapísala mi tam koľko mi bolo vyplatené,tak som jej musela volať znova.A na ten poplatok povedala,že postupovala podľa nariadenia.Každý má asi svoje pravidlá.
rozborova
13.01.10,13:51
Prezraď nám, čo si mala napísané na príjmovom pokladničnom doklade....
Neviem čo to je napísané,tak som to skopírovala.
Danila
13.01.10,15:34
Neviem čo to je napísané,tak som to skopírovala.Napísala, že skasírovala 1 EUR za vystavenie dokladu. Samozrejme že neoprávnene. Za tú prácu poberá mzdu. Babka k babce, budú kapce. A to 1 EUR preskúmaj a žiadaj, na základe akého nariadenia. Lebo ak si ľudia nechajú aj na hlavu.....tak onedlhu nám spoplatnia aj nadýchnutie smogu. Určite uspeješ. Neide ani tak o EURO ako o PRINCÍP. A ak by chcel po mne ešte niekto za vystavenie čohokoľvek ohľadne PN na základe DNP, tak by som ho celkom určite najskôr niekde poslala, a potom pozvala.....:)