caucico
13.01.10,06:15
Ahojte poraďáci,
sme špedícia, no neviem či stále platí, že dňom vystavenia našej faktúry pre odberateľa je ten istý deň dodania.. doteraz to tak platilo.. no neviem ako to je po novelizácii DPH, nejak som to nenašla..
A tiež neviem, že aký by som mala dávať záverečný text pre zahr. odberateľa, ktorý vystihuje to, že služba je oslobodená od dane.
ďakujem za pomoc.
zuzanna
13.01.10,06:55
pre zahraničného odberateľa už platí že deň dodania je deň vzniku daňovej povinnosti ten ako u nas pozri §19 ods. 2/ a riadiš za potom podľa mňa na odvolávku par. 15 ods. 1 teda asi
caucico
13.01.10,08:15
len neviem ako to je pri špedícii.. lebo doteraz to bolo, že: dňom vystavenia faktúry vznika daňova povinnost..
gotka
13.01.10,11:24
na vcerajsom skoleni k DPH Ing.Kovacikova prave poukazala na to, ze to je pre spediterov dost neriesitelny problem, nakolko po novele zakona plati to, co pise zuzanna - den dodania je den vzniku danovej povinnosti. ale len u odberatela z EU, pri tuzemskych odberateloch zostava tak, ako minuly rok - den faktruacie. osobne si to neviem v praxi predstavit - neda sa to stihnut a do 20-teho este aj zahrnut do suhrnneho vykazu... :-(
caucico
14.01.10,05:17
to znamená, že keby prepravca fakturoval do EU, deň dodania je deň vzniku daňovej povinnosti.. v prípade, že to pošle špedičke, ona vystaví faktúru ďalej, ale bude to ako doteraz.. deň vystavenia = deň daňovej povinnosti.. tak?