Fero11
13.01.10,06:57
Nesuvisi to celkom so zdravim, ale automaty na mikrotenove papuce (sacky) je vidiet vacsinou pred dverami doktorov. Take papuce stoja 0,5€ a da sa povedat, ze su to jednorazovky, takze ak niekto chodi castejsie k lekarovy a nieje na tom financne lepsie, tak aj to hodne ukroji z rozpoctu.
Na jednej chodbe je 5 lekarov a pauce vyzaduje len jeden (to akokeby mu nestacil stotisicovy plat a kazdy rok ho vidim na novom aute).
K tomuto lekarovy sa z vonka ide cez 3 dvere a ani pred jednymi dverami nieje rohoz na ocistenie topanok (ostatny lekary maju rohoz)
Ja si nebudem z domu jak ch*j nosit vlastne papuce (niekedy tam mal galose, neviem preco ich vyhodil).
Podla mna tieto mikrotenove papuce su velmi neekologicke (jak aj to gulate puzdro v ktorom su) uz davnejsie som pocul ze po celom svete sa povaluje 4 miliardy takychto mikrot. sackov a tie sa nerozlozia za menej ako 250 rokov.
Inak tych 5 ambulancii upratuje jedna upratovacka, takze to na jedneho lekara nevyjde viac ako 100€
Aky mate nazor na take neekologicke papuce pred ambulanciami
sorry za pravopis
arizona
13.01.10,06:36
Všetky tie papuče , či látkové, či mikroténové sú "šaškáreň".
Neviem, či je to iba slovenská špecialita, ale nikde inde vo svete som sa s tým nestretla.

Inak, je to dilema. Používať handerné ? Zväčša je problém nájsť rovnaký pár, o ich čistote ani nehovoriac :mad:

Alebo jednorázové mikroténové ?

Zaujímavé video kde končia mikroténové sáčky,tašky, či prezúvky...
http://www.youtube.com/watch?v=sV4f2Cn0K7o&feature=player_embedded
Fero11
13.01.10,07:27
uz davnejsie som pocul ze po celom svete sa povaluje 4 miliardy takychto mikrot. sackov
Hops, to som sa sekol ... tie 4 miliardy to su iba asi na slovensku aj to som asi velmi skromny
osky
13.01.10,09:17
Zaujímavé video kde končia mikroténové sáčky,tašky, či prezúvky...
http://www.youtube.com/watch?v=sV4f2Cn0K7o&feature=player_embedded[/QUOTE]

to je naozaj krasny prispevok.dakujem zan.nevedela som to.viem ze takychto tasiek a inych plastov je vela ,ale vsetci ti co ich produkuju väcsinou tvrdia ze su recyklovatelne!!!!!vidim,ze su to zas len keci..ved odovzdavame zvlast plasty aby sme sa ich mohli ekologicky zbavit.
na co je potom triedeny odpad?

a k teme-co sa tyka tych sackovych navlekov,tiez si myslim ,ze lepsie by boli platenne,ktore by vsak boli DENNE prane.ked moja mama kedysi robila riaditelku v skolke,fungovalo to vyborne.na tom ze nenajdete rovnaky par,nezalezi.zalezi na cistote.
ja mam take navleky aj doma:D,lebo najde sa par ludi,tu v Rakusku,co nechape ze sa ma u nas vyzut:mee:-nie som sluzka.....,tak im ponukam aspon tie navleky,hoci cumia na mna ako puk.....po pouziti ich hned vyperiem......
predsalen,ani upratovacka ordinacie nie je otrok.predstavte si,ze by ste z tej zasnezenej brecky alebo za riadneho dazda prisli rovno do ambulancie.to by sa ta upratovacka nadrhla.a po par hodinach by ani ambulancia nebola cista-cize vhodna na osetrenie.chapem toho lekara,len nechapem preco to riesil takto.mohol tam dat aj dake prezuvky.
a rohoze na vchodovych schodoch by mali byt samozrejmostou.
Fero11
13.01.10,09:46
Ved prave rohoze tam nedal preto, aby si ludia nemali kde poutierat topanky a do ambulancie mu zaniesli spinu (aby bol dovod na kupu tychto sackov) uz som osobne videl ako vyhodil ludi a povedal im aby si dali navleky
arizona
13.01.10,09:58
Zaujímavé video kde končia mikroténové sáčky,tašky, či prezúvky...

to je naozaj krasny prispevok.dakujem zan.nevedela som to.viem ze takychto tasiek a inych plastov je vela ,ale vsetci ti co ich produkuju väcsinou tvrdia ze su recyklovatelne!!!!!vidim,ze su to zas len keci..ved odovzdavame zvlast plasty aby sme sa ich mohli ekologicky zbavit.
na co je potom triedeny odpad?

a k teme-co sa tyka tych sackovych navlekov,tiez si myslim ,ze lepsie by boli platenne,ktore by vsak boli DENNE prane.ked moja mama kedysi robila riaditelku v skolke,fungovalo to vyborne.na tom ze nenajdete rovnaky par,nezalezi.zalezi na cistote.
ja mam take navleky aj doma:D,lebo najde sa par ludi,tu v Rakusku,co nechape ze sa ma u nas vyzut:mee:-nie som sluzka.....,tak im ponukam aspon tie navleky,hoci cumia na mna ako puk.....po pouziti ich hned vyperiem......
predsalen,ani upratovacka ordinacie nie je otrok.predstavte si,ze by ste z tej zasnezenej brecky alebo za riadneho dazda prisli rovno do ambulancie.to by sa ta upratovacka nadrhla.a po par hodinach by ani ambulancia nebola cista-cize vhodna na osetrenie.chapem toho lekara,len nechapem preco to riesil takto.mohol tam dat aj dake prezuvky.
a rohoze na vchodovych schodoch by mali byt samozrejmostou.
(k vyznačenému)...ja mám z Rakúska také skúsenosti, že ľudia ktorí pracujú v "službách", kde ich práca obnáša aj to , že chodia na návštevy do bytov, tak si nosia vlastné návleky. Stretla som sa s tým u plynárov, montérov kuchyne,lekárov, či pedikérov.
Mne je to sympatické. Nie každý má rád obuté papuče po niekom inom, niekto považuje za netaktné vyzuť návštevu,takto sú spokojné obe strany :)
Na SK som sa s tým stretla iba raz u "odpisovačov plynu" na bytovke.
Inak sú vám "slovenský páni majstri" schopný pobehať v bagandžich po celom dome- veď môžme byť radi, že vôbec prišli, nie?:mad::rolleyes:
Andy Kralik
13.01.10,10:05
Máš veľmi jednostranný pohľad. Nepíšeš o akého lekára ide. Nepíšeš akých má pacientov. Návlečky na obuv sú v každom prípade potrebne, ak je nevyhnutne zabrániť zavlečeniu infekcie z vonkajšieho okolia do ambulancie, ak má pacientov resp. realizuje zákroky, kde je vyššie riziko infekcie.
A určite jednorazové sáčky sú bezpečnejšie a lacnejšie ako plátenné prezúvky, ktoré treba po každom použití vyprať. Je to to isté, ako baliť minerálku do plastových fliaš je lacnejšie ako do sklenených.
Fero11
13.01.10,10:13
Je to prakticky obvodny lekar
Ty asi niesi moc enviromentalista :)
arizona
13.01.10,10:13
Máš veľmi jednostranný pohľad. Nepíšeš o akého lekára ide. Nepíšeš akých má pacientov. Návlečky na obuv sú v každom prípade potrebne, ak je nevyhnutne zabrániť zavlečeniu infekcie z vonkajšieho okolia do ambulancie, ak má pacientov resp. realizuje zákroky, kde je vyššie riziko infekcie.
A určite jednorazové sáčky sú bezpečnejšie a lacnejšie ako plátenné prezúvky, ktoré treba po každom použití vyprať. Je to to isté, ako baliť minerálku do plastových fliaš je lacnejšie ako do sklenených.
Ak si prečítaš ešte raz môj príspevok....tam som písala o tých, čo chodia do bytu k pacientovi. ;) TZN, že keď lekár ( je jedno či obvoďák,alebo terapeut) si pri príchode do bytu k pacientovi , na chodbe vytiahol svoje návleky a použil...
Neviem, čo si myslel tým jednostranným pohľadom , ja som iba opísala osobnú skúsenosť, ktorá mi bola sympatická, nič viac...:)
Andy Kralik
13.01.10,10:17
Ak si prečítaš ešte raz môj príspevok....tam som písala o tých, čo chodia do bytu k pacientovi. ;) TZN, že keď lekár ( je jedno či obvoďák,alebo terapeut) si pri príchode do bytu k pacientovi , na chodbe vytiahol svoje návleky a použil...
Neviem, čo si myslel tým jednostranným pohľadom , ja som iba opísala osobnú skúsenosť, ktorá mi bola sympatická, nič viac...:)

Nereagoval som na teba :) prave naopak. Tie vlastne návleky sú veľmi sympatické a tento napad by si mali vsetci ktorych sa to tyka zobrat k srdcu.
dana9
13.01.10,10:17
ja hlavne nerozumiem tomu preco su v tej "gulicke" tri navleky. ja mam len dve nohy a malokedy sa mi podari odlozit si tu tretiu na dalsie pouzitie
teda aspon u nas v nemocnici to tak je
Andy Kralik
13.01.10,10:22
Je to prakticky obvodny lekar
Ty asi niesi moc enviromentalista :)

:) u praktickeho lekara to asi az take horuce nie je.. neviem.. ale v kazdom pripade ak ide o zdravie by som az tak o enviro nedbal. Jednoducho jednorazove veci su v takomto pripade bezpecnejsie.

Ked uz mysliet enviromentalne, treba v prvom rade zrusit vsetky tie jednorazove flase, sacky a tasky z obchodnych domov, ktore vacinou skoncia ako sacky do kosa. Kedysi sme kupovali napoje vo vratnych sklenenych flasiach a tasky sme si nosili vlastne, ktore vydrzali zopar rokov :)
Fero11
13.01.10,10:28
ja hlavne nerozumiem tomu preco su v tej "gulicke" tri navleky. ja mam len dve nohy a malokedy sa mi podari odlozit si tu tretiu na dalsie pouzitie
teda aspon u nas v nemocnici to tak je
Pretoze niekedy to stalo 10SK a teraz je 0,5€ priblizne 15SK, tak tam pridali este jeden sacok
osky
13.01.10,11:11
Máš veľmi jednostranný pohľad. Nepíšeš o akého lekára ide. Nepíšeš akých má pacientov. Návlečky na obuv sú v každom prípade potrebne, ak je nevyhnutne zabrániť zavlečeniu infekcie z vonkajšieho okolia do ambulancie, ak má pacientov resp. realizuje zákroky, kde je vyššie riziko infekcie.
A určite jednorazové sáčky sú bezpečnejšie a lacnejšie ako plátenné prezúvky, ktoré treba po každom použití vyprať. Je to to isté, ako baliť minerálku do plastových fliaš je lacnejšie ako do sklenených.

ved prave v tom je cely problem-financna stranka.co je lacnejsie,je bohuzial neekologicke.
len si neuvedomujeme,ze je to len kratkodoby nahlad,lebo ked sa nato pozries z globalneho hladiska,za par rokov by sme mozno boli aj radi,keby sme sa napr. mali coho napit a budeme ochotni za celkom obycajnu vodu zaplatit nehorazne peniaze.ale to uz bude neskoro,ked bude vsetko znicene.lebo dobrej vody stale ubuda-aj vdaka plastom.....,a ked teraz s tym este mame sancu nieco urobit,zachranit co sa da,neprejavujeme ziaden zaujem.a to uvadzam len priklad s vodou ale kolko prirodzenych veci zanika vdaka odpadom?
kazdy riesi financnu stranku,nemysliac pritom na dalsie generacie.
ktovie,mozno to dotiahneme tak daleko,ze pravnucata nasich pravnucat uz budu musiet stavat izolovane pribytky,v ktorych bude nezavadny vzduch,lebo inde naokoli sa uz nebude dat dychat.......:mee::mee:s takymto tempom sme toho schopni......
daria29
13.01.10,19:11
Fero 11,neviem či si vlastne hoden takej fotky,!je vidno aký si inteligentný,vôbec to nie je slušné!!mne sa to nepáči.prečo si tam nedáš svoju?aspom sa na Teba pozrem!
ludex
13.01.10,19:26
Fero 11,neviem či si vlastne hoden takej fotky,!je vidno aký si inteligentný,vôbec to nie je slušné!!mne sa to nepáči.prečo si tam nedáš svoju?aspom sa na Teba pozrem!


Teraz neviem,či si tak vééélmi zvedavá na Ferovu fotku,alebo Ti tam vadí ten " ktorého meno sa nevyslovuje ". ;):):D
daria29
13.01.10,19:45
nebudem sa už k tomuto vyjadrovať,sme v rubrike zdravie !ale je to nedôstojné.!dobru noc.
Fero11
14.01.10,04:36
OT
A to si este asi nevidela moj podpis :)
osky
14.01.10,08:01
OT
A to si este asi nevidela moj podpis :)

tu rozoberame ekologiu,nie politiku!!!!!!tak s tym chodte kamsi do certa.
aj tak tym politicku situaciu nezmenite-ze sa tu budete osocovat.ked si dal taku fotku ,tak je to jeho vec,svedci to len o nom.......ostatni si nad tym nekazme naladu.:);)
Fero11
14.01.10,08:24
Ja som nezacal s politikou, ja som zacal o ekologii a nikto nevie, kto za tou fotkou je co ked to skutocne ........ :)
Monika Kováčová
14.01.10,09:20
K téme: názor, nenázor... je to v zákone č. 553/2007 V Y H L Á Š K A
Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky
z 15. augusta 2007, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o požiadavkách na prevádzku zdravotníckych zariadení z hľadiska ochrany zdravia, konkrétne v § 5 ods. 4, kde sa uvázda:
(4) Návleky na obuv pre návštevy sa nepoužívajú.
osky
14.01.10,09:38
Ja som nezacal s politikou, ja som zacal o ekologii a nikto nevie, kto za tou fotkou je co ked to skutocne ........ :)

ferino,uz neblbni....:---
Fero11
14.01.10,09:59
K téme: názor, nenázor... je to v zákone č. 553/2007 V Y H L Á Š K A
Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky
z 15. augusta 2007, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o požiadavkách na prevádzku zdravotníckych zariadení z hľadiska ochrany zdravia, konkrétne v § 5 ods. 4, kde sa uvázda:
(4) Návleky na obuv pre návštevy sa nepoužívajú.
Precital som si ten paragraf. Treti odstavec som len preletel, ale ako pises v stvrtom to je napisane, ale to je napisane tak ako keby to platilo pre navstevy v nemocnici (myslim lozkove casti (ak ides pozret znameho))
Plati to aj pre obvodne strediska ?
Dalo by sa asi o tom diskutovat (ak raz v zakone nieje uvedene konkretne, tak si to vacsinou kazdy vysvetli vo svoj prospech)
ubka
07.02.10,00:22
ano, jedná sa o zavlečenie infekcie, ale potom by mali mať všetci vstupujúci do takej miestnosti návleky, vrátane lekára prichádzajúceho z ulice a setričky, podobne aj iní kolgovia, ktorí vchádzajú počas dňa do spomínanej-sterilnej ambulancii.
Fero11
09.02.10,09:20
Na dverach ma lekar napisane, vstup len v navlekoch (pripominam, je to obycajny obvodny prakticky lekar)
ubka
11.02.10,13:56
V tom prípade to považujem za šikanovanie, tam nemá táto forma "hygieny" opodstatnenie. Celkom určite vo vlhkom počasí postačí pred dverami ambulancie samočitiaca rohož.
buchač
15.02.10,17:41
Na dverach ma lekar napisane, vstup len v navlekoch (pripominam, je to obycajny obvodny prakticky lekar)

Tak pri sledovaní dnešných TV novín na Markíze ma skoro kleplo ....:eek:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny?video.ID_entity=38595

Z jedného z príspevkov sa človek na Slovensku dozvie , že pri vstupe do ordinácie sa

PACIENT MUSÍ VYZUŤ ....

Ej , ej , čudujem sa , že žiaden z rodičov ctenej pani MUDR . X .Y. ručne a stručne nevysvetlil podstatu Hippokratovej prísahy....


...Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím....
....hm , totálny výsmech ...

Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak.“
pepsikova
15.02.10,18:26
Tak pri sledovaní dnešných TV novín na Markíze ma skoro kleplo ....:eek:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny?video.ID_entity=38595

Z jedného z príspevkov sa človek na Slovensku dozvie , že pri vstupe do ordinácie sa

PACIENT MUSÍ VYZUŤ ....

Ej , ej , čudujem sa , že žiaden z rodičov ctenej pani MUDR . X .Y. ručne a stručne nevysvetlil podstatu Hippokratovej prísahy....


....hm , totálny výsmech .....


...ani nevrav..lebo nemôžem napísať, ako som ju počastovala!!!..sa čudujem tým rodičom...choré a bosé deti....