LeonCupraR
13.01.10,07:15
Ahojte,
od 1.novemra 2009 som spustil svoj E-Shop. Mám vybavených cca 300 objednávok, čo myslím je celkom dobré na začiatok. Približne 95 % objednávok je z ČR, zatiaľ jedna jediná bola taká, kde kupujúci neuhradil nákup. Čiže takmer ideálny pomer. Mám však problém s kupujúcimi zo Slovenska. Objednávok je málo a aj z toho mála sa 2/3 ani len neunúvajú oznámiť aspoň zrušenie objednávky, nie to ešte zaplatiť. Nerozumiem tomu,, ako je to možné, že prečo práve u nás doma sa musím stretávať s takýmto prístupom zákazníkov. Keďže predávam jedine oproti platbe predom alebo osobné prevzatie, v podstate o nič neprichádzam, akurát mám komplikácie, pokiaľ mám už iba povedzme jeden kus tovaru skladom ktorý si takýto neseriózny kupujúci objednal. Takýto tovar dávam do rezervácie a neponúkam ho ďalej na predaj. Takto mi povedzme 2 týždne stojí skladom a pritom by oň bol záujem :-(
Mám teda otázku na Vás do pľacu - ako vnímate slovenských zákazníkov? Alebo to iba ja mám taký problém? Niekedy mám pocit, že pred PC sedia iba deti, ktoré nevedia čo s voľným časom...
dragan.michal
13.01.10,06:42
Ide o to, že niektorí sovenskí zákazníci si tovar objednajú naraz s viacerých eshopov a preberú ten, ktorý príde skôr.
Ďaľší sú tí, ktorí to robia naschvál.
LeonCupraR
13.01.10,06:55
No u mňa asi ťažko by mohli tovar prebrať kým nezaplatia, keďže je možná iba platba predom... Tovar posielam v deň pripísania platby, takže na rýchlosť by si nikto nemohol sťažovať.
Ericeqh
13.01.10,07:09
Ked sa mozem opytat, s cim podnikas? Moze to mat suvis aj s druhom tovaru.
LeonCupraR
13.01.10,07:10
Predávam automodely.
padro
13.01.10,07:20
bohuzial je to slovenska specialita :( a nie len neprebratie zasielky ale casto krat uz len komunikacia zakaznika... treba to len brat ako fakt a radsej sa s tym nezatazovat.
Kazu
13.01.10,08:49
No u mňa asi ťažko by mohli tovar prebrať kým nezaplatia, keďže je možná iba platba predom... Tovar posielam v deň pripísania platby, takže na rýchlosť by si nikto nemohol sťažovať.

Verím, že to je neseriózne objednať a nezaplatiť a verím, že majitelia sa bránia ako sa dá. Ale platba predom je vec, kvôli ktorej som si nikdy nič neobjednala s e-shopu na Slovensku. V Čechách si mrknem e-shop, zavolám na tel. a požiadam aby mi danú vec poslali na dobierku. Na tretí deň si pre ňu zabehnem toť 14 km na Moravu a mám ju. Ale chápem ťa, ak by som na Slovensku podnikala v tejto oblasti určite by som postupovala rovnako.
Dantess
13.01.10,09:12
Si na Slovensku. Tu Ťa takéto niečo nemôže prekvapiť. To sa aj nám stáva. AJ každému. Všade sú:
1.Zábudlivci
2.Lenivci
3.Neprajníci
4.Konkurencia

Najhoršia je tá 3. skupina. Človek, ktorý ti závidí a tak ti robí napriek, len preto, lebo ti fachčí biznis lepšie, než jemu. Konkurencia je v podstate na tom rovnako, len ona to robí pre vlastný zisk a to je o niečo iné.

My sme si vymysleli vlastný štýl. Píšeme si číslo každého objednaného. Keď volá anonymne, alebo sa objednáva cez mail bez kontaktu, tak má smolu. Ak nepríde a my máme jeho číslo, tak ho vieme vypátrať a prísť na to, či to je neprajník, konkurencia, alebo len človek, ktorý zabudol.

Najlepšie je sa ale nezaťahovať s takýmito ľuďmi a neznižovať sa na ich úroveň. Ty(my ostatní) prídeme o málo času, ale ak by sme sa zaťahovali s takými vandrákmi, tak by sme prišli o nervy :D GL slovenskí podnikateľia :D
LeonCupraR
13.01.10,10:04
Verím, že to je neseriózne objednať a nezaplatiť a verím, že majitelia sa bránia ako sa dá. Ale platba predom je vec, kvôli ktorej som si nikdy nič neobjednala s e-shopu na Slovensku. V Čechách si mrknem e-shop, zavolám na tel. a požiadam aby mi danú vec poslali na dobierku. Na tretí deň si pre ňu zabehnem toť 14 km na Moravu a mám ju. Ale chápem ťa, ak by som na Slovensku podnikala v tejto oblasti určite by som postupovala rovnako.
Len tak mimochodom, prečo by ste si neobjednali naproti platbe predom? Už roky kupujem rôzne veci cez net z celého sveta a ani ma nenapadlo platiť ináč ako predom, dokonca si ani nespomínam, že by niektorý predajca ponúkal niečo na spôsob dobierky... Navyše o čo je pre Vás ako kupujúceho bezpečnejšia dobierka?
padro
13.01.10,10:27
dobierka je dalsia slovenska specialita, co v zahranici takmer ani nepoznaju... ja idem zaviest v najblizsich dnochvi v eshope Cardpay, som zvedavi ako to ludia budu vyuzivat, aj ked jeden z dovodov preco tam bude Cardpay je ze chcem zacat predavat aj do CR... tam uz je to trochu na inej urovni ako u nas.
mlisa
13.01.10,10:33
Len tak mimochodom, prečo by ste si neobjednali naproti platbe predom? Už roky kupujem rôzne veci cez net z celého sveta a ani ma nenapadlo platiť ináč ako predom, dokonca si ani nespomínam, že by niektorý predajca ponúkal niečo na spôsob dobierky... Navyše o čo je pre Vás ako kupujúceho bezpečnejšia dobierka?

bezpecnejsie je to o to, ze ked si nieco objednam a nepride to, pridem len o cas a nemusim sa natahovat s predajcom aby sa unuval aspon mi vratit peniaze ked uz nie je schopny dodat tovar, pripadne ked sa tvari ze ho doda, len raz nie je na sklade, potom ma iny problem, potom zase nieco a ja pol roka cakam a nic, zatial co moje peniaze su uz davno minute...
z pohladu zakaznika je dobierka jednoznacne bezpecnejsia, aj ked o nieco drahsia
LeonCupraR
13.01.10,10:39
Tak s týmto nemôžem súhlasiť. Seriózny predajca nebude nikoho naťahovať mesiace so zaslaním tovaru a ak je neseriózny, tak Vám kľudne môže poslať v dobierke tehlu namiesto tovaru.
padro
13.01.10,10:46
casto zakaznik nevie co je za objednavkou, ... casto dovaza tovar len jeden dovozca ak ho nema ten (nema ho ani vyrobca) tak predajca moze mat problem s dodanim, lenze zakaznik urobi to ze tovar si objedna po tyzdni u ineho, samozrejme ani ten mu ho nedoda, a po dalsom tyzdni objedna u dalsieho... v podstate mi to je jedno nech si objedna kde chce tak ci tak to ma za jedno skor to mat nebude, akurat by mohol urobit jednu vec, ze oznami Stornovanie objednavky ale to uz chcem asi vela
LeonCupraR
13.01.10,10:49
Áno a presne o toto sa mi jedná - stačilo by napísať jednoduchú vetu - stornujem objednávku...
marian152
13.01.10,11:02
padro
13.01.10,11:06
tie pokuty su nezmysel,... sa pojdes sudit? a nevyse som pocul aj nazory ze nie je to v sulade so zakonom atd.. skor to chce len trochu rozumu
marian152
13.01.10,11:08
...nejaký konkrétny nápad? Môžeš konkretizovať to "trochu rozumu"?
Kazu
13.01.10,11:12
Len tak mimochodom, prečo by ste si neobjednali naproti platbe predom? Už roky kupujem rôzne veci cez net z celého sveta a ani ma nenapadlo platiť ináč ako predom, dokonca si ani nespomínam, že by niektorý predajca ponúkal niečo na spôsob dobierky... Navyše o čo je pre Vás ako kupujúceho bezpečnejšia dobierka?

Nejde o bezpečnosť ale o rýchlosť. Ale ide aj o to, že sme zaplatili /a nemálo/ za vec, ktorú sme inak zohnať nemohli a čakali sme 3 mesiace a len sme počúvali výhovorky prečo to ešte neprišlo. Zbytočne tam ležalo kopu peňazí ktoré som mohla za tie tri mesiaci použiť aj inak. Tak som sa zapovedala, že nikdy viac dopredu. Takto dostanem, zaplatím a mám.
LeonCupraR
13.01.10,11:17
Aká rýchlosť? Mne ak zaplatíte do 12:00 hod, tak na druhý deň máte model doma! Ak platba nabehne na účet až po 12-tej, tak o deň neskôr. Dobierkou to nebudete mať ani o sekundu skôr doma...

Podotýkam - do Čiech to je doručené za 2 pracovné dni....a ešte k tomu 2.triedou :-)
LeonCupraR
13.01.10,11:21
....treba to ošetriť pokutami za neprevzatie... a mimochodom, nemáš tento model? http://cgi.ebay.com/1-43-Kyosho-Mitsubishi-Lancer-Evolution-EVO-X-GSR-RED-M_W0QQitemZ120511167819QQcmdZViewItemQQptZDiecast_ Vehicles?hash=item1c0f067d4b
Nie, tento model nemám. Ináč tento predajca na Ebay je spoľahlivý, bohužiaľ zasiela to priamo z Číny, takže to trvá dlhšie (mám s ním osobné skúsenosti).
Kazu
13.01.10,11:24
dobierka je dalsia slovenska specialita, co v zahranici takmer ani nepoznaju... ja idem zaviest v najblizsich dnochvi v eshope Cardpay, som zvedavi ako to ludia budu vyuzivat, aj ked jeden z dovodov preco tam bude Cardpay je ze chcem zacat predavat aj do CR... tam uz je to trochu na inej urovni ako u nas.

Ďalšou slovenskou špecialitou je aj zaplatiť dopredu a ..........čakať či to pošlú. Neserióznosť sa vyskytuje na obidvoch stranách.
padro
13.01.10,11:31
...nejaký konkrétny nápad? Môžeš konkretizovať to "trochu rozumu"?


no ze sa budeme spravat vsetci korektne
padro
13.01.10,11:33
Ďalšou slovenskou špecialitou je aj zaplatiť dopredu a ..........čakať či to pošlú. Neserióznosť sa vyskytuje na obidvoch stranách.


celkom by ma zaujimalo v akych konkretnych shopoch mate tieto zle skusenosti.... a navrhli ste im stornovanie objednavky ked vam povedali ze sa dodanie posunie? branili sa?? .. pretoze ako hovorim casto krat to nezalezi na predajcovi tovar jednoducho by vam v tej chvili na SK nevedel dodat nikto... ale nam nevadi stornovanie objednavky vadi, neprevzatie.
padro
13.01.10,11:55
V Čechách si mrknem e-shop, zavolám na tel. a požiadam aby mi danú vec poslali na dobierku. Na tretí deň si pre ňu zabehnem toť 14 km na Moravu a mám ju.
som sa rozpraval s viacerim ludmi z ceskych eshopov na slovensku posielaju vylucne po zaplateni dopredu. Pytal som sa ich na dovod ( ja osobne do CR budem tiez posielat len po zaplateni dopredu, ale to len z dovodu ze je potom ovela lacnejsia doprava) oni mi vsak odpovedali ze mali zo Slovenska vysoky pocet vratenych zasielok.
Kazu
13.01.10,12:41
som sa rozpraval s viacerim ludmi z ceskych eshopov na slovensku posielaju vylucne po zaplateni dopredu. Pytal som sa ich na dovod ( ja osobne do CR budem tiez posielat len po zaplateni dopredu, ale to len z dovodu ze je potom ovela lacnejsia doprava) oni mi vsak odpovedali ze mali zo Slovenska vysoky pocet vratenych zasielok.

Písala som, že som si objednala v Čechách a aj som si to tam prevzala. Ja to mám na Moravu 14 km tak preto sa mi to oplatilo. Na Slovensko mi to neposielali. Boli ochotní, ale trvalo by to dlhšie a bolo by to aj drahšie.
Kazu
13.01.10,12:55
celkom by ma zaujimalo v akych konkretnych shopoch mate tieto zle skusenosti.... a navrhli ste im stornovanie objednavky ked vam povedali ze sa dodanie posunie? branili sa?? .. pretoze ako hovorim casto krat to nezalezi na predajcovi tovar jednoducho by vam v tej chvili na SK nevedel dodat nikto... ale nam nevadi stornovanie objednavky vadi, neprevzatie.

Ja viem, to všetko chápem. A ten e-shop si už veru nepamätám, ale bolo iba jeden krát. On za to nemohol, tovar objednal z Ameriky a jednoducho to tak vyšlo. On tie peniaze tiež nemal, lebo ich zaplatil tiež dopredu. My sme mali záujem, on mal snahu, ale smola, trvalo to dlho. Mohli sme si to nakoniec objednať aj sami, ale bolo treba to platiť cez akýsi účet a pre ten jeden krát sa to neoplatilo zriaďovať si ho. Ale podľa mňa sa nedá riadiť, ja nie som tá správna vzorka pre štatisku. Určite patrím do skupiny "ostatní" :) lebo som objednávala iba raz.
Dáša_
13.01.10,15:43
ja som dnes zažila iné prekvapenie:
ja nevyžadujem platbu dopredu, bu´d dobierka alebo zaplatia, až ke´d preberú tovar cez účet. V podstate za celú históriu sa mi stalo, že iba jedna mladá baba prebrala a nezoplatila. Na maily neodpoveda, telefon nedviha, poštu nepreberá ani odo mna, ani od pravnika. Dokonca si neprebrala ani platobný rozkaz. A objednala si odo mna znova - sice na dobierku, ale teraz fakt neviem, o čo jej ide. A ja vlastne neviem, čo urobím.
padro
13.01.10,16:29
by sme tu vedeli knihy napisat o niektorych "zakaznikoch"
j.sch
13.01.10,16:43
Caute . ja sa pridám ........ Ja mám donáškovú kvetinovú službu... ! Podmienkou doručenia je potvrdenie z banky o prevode alebo prijatá platba na účet...

Neverili by ste koľko ľudí posiela kvety inkognito ....... jediný údaj čo je totožný je email , prípadne IP adresa.. objednávku príjmem aj potelefóne ale doručenie je samozrejme až po prijatí platby. zatial 1 uspešný zákazník/Zo 480 za pol roka/čo neuhradil /sms z Vub neobsahuje VS takže som si myslel omylom že suma je za objednávku druhého zákazníka. Doručujem len BA a okolie - čiže kontrolujem a komunikujem s objednávateľmy osobne.
ludex
13.01.10,16:53
ja som dnes zažila iné prekvapenie:
ja nevyžadujem platbu dopredu, bu´d dobierka alebo zaplatia, až ke´d preberú tovar cez účet. V podstate za celú históriu sa mi stalo, že iba jedna mladá baba prebrala a nezoplatila. Na maily neodpoveda, telefon nedviha, poštu nepreberá ani odo mna, ani od pravnika. Dokonca si neprebrala ani platobný rozkaz. A objednala si odo mna znova - sice na dobierku, ale teraz fakt neviem, o čo jej ide. A ja vlastne neviem, čo urobím.


Pošli jej to na dobierku a prirátaj tam aj dlžnú sumu z predošlej objednávky! Ale pre istotu jej pošli len prázdnu krabicu,lebo sa Ti to asi vráti naspäť. ;)
Xanti
13.01.10,16:59
ja som dnes zažila iné prekvapenie:
ja nevyžadujem platbu dopredu, bu´d dobierka alebo zaplatia, až ke´d preberú tovar cez účet. V podstate za celú históriu sa mi stalo, že iba jedna mladá baba prebrala a nezoplatila. Na maily neodpoveda, telefon nedviha, poštu nepreberá ani odo mna, ani od pravnika. Dokonca si neprebrala ani platobný rozkaz. A objednala si odo mna znova - sice na dobierku, ale teraz fakt neviem, o čo jej ide. A ja vlastne neviem, čo urobím.Asi zabudla že objednávala z tvojho obchodu. To sa stáva, skleroza nie je domenou len starších :D:D:D:D
Dáša_
13.01.10,17:56
Pošli jej to na dobierku a prirátaj tam aj dlžnú sumu z predošlej objednávky! Ale pre istotu jej pošli len prázdnu krabicu,lebo sa Ti to asi vráti naspäť. ;)

lenže poštovné za vrátenú zásielku budem platiť aj za prázdnu krabicu :D:D to by som mala zase 2x platené z mojho vrecka poštovné
padro
13.01.10,18:12
si myslite ze si to zoberie?... jasne ze nie, ja mam tiez takych nerobi im problem spravit znovu aj novu registraciu no to iste meno, daju nefunkcne cislo.... robia to zamerne neviem ci su za to plateni alebo co je za tym, proste to nie su ludia ktori spadaju do kategorie ze si objednaju z viac. shopov.
Dáša_
13.01.10,18:16
Ahojte,
od 1.novemra 2009 som spustil svoj E-Shop. Mám vybavených cca 300 objednávok, čo myslím je celkom dobré na začiatok. Približne 95 % objednávok je z ČR, zatiaľ jedna jediná bola taká, kde kupujúci neuhradil nákup. Čiže takmer ideálny pomer. Mám však problém s kupujúcimi zo Slovenska. Objednávok je málo a aj z toho mála sa 2/3 ani len neunúvajú oznámiť aspoň zrušenie objednávky, nie to ešte zaplatiť. Nerozumiem tomu,, ako je to možné, že prečo práve u nás doma sa musím stretávať s takýmto prístupom zákazníkov. Keďže predávam jedine oproti platbe predom alebo osobné prevzatie, v podstate o nič neprichádzam, akurát mám komplikácie, pokiaľ mám už iba povedzme jeden kus tovaru skladom ktorý si takýto neseriózny kupujúci objednal. Takýto tovar dávam do rezervácie a neponúkam ho ďalej na predaj. Takto mi povedzme 2 týždne stojí skladom a pritom by oň bol záujem :-(
Mám teda otázku na Vás do pľacu - ako vnímate slovenských zákazníkov? Alebo to iba ja mám taký problém? Niekedy mám pocit, že pred PC sedia iba deti, ktoré nevedia čo s voľným časom...

A nemôžeš to riešiť tak, že "rezerváciaô je len týždeň. Ak dovtedy nepríde platba, tak sa rezervácia ruší. A toto dať do obchodných podmienok.
LeonCupraR
13.01.10,18:19
To je už iba technický detail. Mne sa jednalo o skúsenosti ostatných, či majú podobné ako ja.
Dáša_
13.01.10,18:21
si myslite ze si to zoberie?... jasne ze nie, ja mam tiez takych nerobi im problem spravit znovu aj novu registraciu no to iste meno, daju nefunkcne cislo.... robia to zamerne neviem ci su za to plateni alebo co je za tym, proste to nie su ludia ktori spadaju do kategorie ze si objednaju z viac. shopov.

ona z toho tovaru, čo zobrala odo mňa niečo dalšie vyrobila a kľudne sa tým chváli. Nielen na svojom webe. A chce urobiť ´dalšie veci.

po pravde, keby komunikovala, povedala, že momentálne nemá, tak kľudne pristanem aj na splátky. Aj len pár eurové, len aby som videla, že to chce vyrovnať. Ale pchanie hlavy do piesku ma prekvapilo.
marian152
13.01.10,18:29
...takej by som neposlal ani lajno v obálke a informoval ju o tom že z dôvodu predošlej nesolventvosti jej produkt nepošleš na dobierku...
Dáša_
13.01.10,18:32
...takej by som neposlal ani lajno v obálke a informoval ju o tom že z dôvodu predošlej nesolventvosti jej produkt nepošleš na dobierku...

no ona to prefikane objednala na adresu priateľa - ale zabudla, že poznám mailový kontakt :D:D
Kazu
13.01.10,18:44
To by som jej na adresu priateľa poslala tú krabicu a v nej platobný príkaz :D s oznámením, že jej dlžná čiastka je týmto vyrovnaná.:D
Dáša_
13.01.10,18:56
To by som jej na adresu priateľa poslala tú krabicu a v nej platobný príkaz :D s oznámením, že jej dlžná čiastka je týmto vyrovnaná.:D

no ved ja ten platobny rozkaz postúpim exekútorovi - kto mi zaplatí napríklad náklady na platobný rozkaz???? A právnika, čo to spisoval???:)
MatoB
13.01.10,22:51
Hmmm dobréé. Ja som kvoli debilnym zakaznikom co nepreberaju dobierky zrusil e-shop existoval som 4 mesiace ani to.

Teda aby som to dal na spravnu mieru polozilo ma to.
rakerian
05.02.10,10:40
Moja skúsenosť je takáto:
Mám eshop niečo vyše pol roka (mimochodom tiež s niečím podobným ako zakladateľ príspevku) a zameriavam sa zataiľ výlučne na slovenský trh, keďže v tejto oblasti je v Čechách oveľa viac eshopov a nevedel by som im konkurovať cenami.
Zákazníci u mňa môžu platiť buď platbou vopred - faktúru, na dobierku, alebo prostredníctvom PayPal.
Z cca 500 objednávok boli 3 zaplatené cez PayPal, asi 10 si vybralo platbu vopred - faktúru (3 dodnes nezaplatili) a zvyšok jednoznačne dobierka.
Ešte sa mi nestalo, aby si niekto neprevzal dobierku z nejakého "zlého" dôvodu. 3 zásielky sa mi vrátili z dôvodu uplynutia odbernej lehoty, ale vždy to bolo o tom, že zákazník sa nedostal k oznámenke z pošty a nevedel, že už má balík.
Dobierka zatiaľ na Slovensku vedie.
Keďže môj obchod je len internetový, tak s mu naplno venujem a teda ak mi príde teraz objednávka, tak ju hneď balím a do 16,00 doručím na poštu. Pri dobrej konštelácii má zákazník tovar už zajtra!
Nepreferujem dobierku, ale pár pochvalných emailov od zákazníkov ma presviedča, že pri nej ešte asi dosť dlho zostanem ;)
Dáša_
05.02.10,12:27
Moja skúsenosť je takáto:
Mám eshop niečo vyše pol roka (mimochodom tiež s niečím podobným ako zakladateľ príspevku) a zameriavam sa zataiľ výlučne na slovenský trh, keďže v tejto oblasti je v Čechách oveľa viac eshopov a nevedel by som im konkurovať cenami.
Zákazníci u mňa môžu platiť buď platbou vopred - faktúru, na dobierku, alebo prostredníctvom PayPal.
Z cca 500 objednávok boli 3 zaplatené cez PayPal, asi 10 si vybralo platbu vopred - faktúru (3 dodnes nezaplatili) a zvyšok jednoznačne dobierka.
Ešte sa mi nestalo, aby si niekto neprevzal dobierku z nejakého "zlého" dôvodu. 3 zásielky sa mi vrátili z dôvodu uplynutia odbernej lehoty, ale vždy to bolo o tom, že zákazník sa nedostal k oznámenke z pošty a nevedel, že už má balík.
Dobierka zatiaľ na Slovensku vedie.
Keďže môj obchod je len internetový, tak s mu naplno venujem a teda ak mi príde teraz objednávka, tak ju hneď balím a do 16,00 doručím na poštu. Pri dobrej konštelácii má zákazník tovar už zajtra!
Nepreferujem dobierku, ale pár pochvalných emailov od zákazníkov ma presviedča, že pri nej ešte asi dosť dlho zostanem ;)

takýto hobby tovar je trochu špecifický - objednávajú si ľudia, ktorí majú záujem. A potom je to cítiť. Na tovar sa tešia, čakajú ho. Preto si iba výnimočne balík nepreberú. To hovorím z vlastnej skúsenosti:)

A s tou dobierkou to je fakt pravda, ja dokonca nepožadujem ani platbu dopredu, zaplatia z účtu, až keď majú balík doma - som odvážna, ja viem. A aj tak to majú najradšej rovno vybavené na pošte, napriek tomu, že dobierkové poštovné je pre nich drahšie.
Mmch, za celý minulý rok mám jedného neplatiča - nezaplatil dve faktúry. Už má v ruke platobný rozkaz, čo bude dalej, uvidíme.
dorah34
09.03.10,15:28
Ahoj, asi ta nepotesim, ale mame taktiez velmi zle skusenosti s dobierkami. A skutocne, potom, co tu citam, musim potvrdit, ze je to vec sortimentu. My predavame eroticke pomocky a uplnych primitivov, ktori si nahodia objednavku s tym, ze ju nepreberu je asi 15%.
Z toho realne odosleme asi 80%, lebo sa neda identifikovat, ze ide o podvrh ( a to trvame na e-maile, telefone a presnej adrese, okrem toho namatkovo alebo pri podozreni autorizujeme objednavky). Napriek tomu sa nam kazdy mesiac vrati asi 5-8 zasielok. Niektori sa dokonca vyhovaraju, ze si to nestihli za 18 dni vybrat a chcu to poslat znovu, co uz je uplny nonsens.
Jedine co mozme je, ze sme si urobili black list a v pripade, ze zakaznik neprevezme zasielku, uz mu u nas nikdy nepredame na dobierku. O tomto ich informujem mailom vzdy pred skoncenim odbernej lehoty (zatial to zafungovalo raz).
Tiez som pocula, ze ani v Cechach ani v ostatnych krajinach tento problem nie je. No ale v krajine, kde ma Fico 35% co by sme chceli.

Mimochodom z vratenych a podvodnych zasielok je 98% z vychodu. uz mam vyrazky, ked vidim objednavku Snina, Kosice, Presov, Humenne, Michalovce apod. Potom sa cuduju, ze co si o nich v Blave myslime (cest tym rozumnym a pohodovym vychodniarom). Ovela radsej mame zakaznikov, ktori sa nekaslu a poslu nam platbu cez tatrapay alebo prevodmi na ucty. Tych si velmi vazime a chvalabohu je ich uz pomaly asi 20%.
Dantess
09.03.10,16:19
Ahoj, asi ta nepotesim, ale mame taktiez velmi zle skusenosti s dobierkami. A skutocne, potom, co tu citam, musim potvrdit, ze je to vec sortimentu. My predavame eroticke pomocky a uplnych primitivov, ktori si nahodia objednavku s tym, ze ju nepreberu je asi 15%.
Z toho realne odosleme asi 80%, lebo sa neda identifikovat, ze ide o podvrh ( a to trvame na e-maile, telefone a presnej adrese, okrem toho namatkovo alebo pri podozreni autorizujeme objednavky). Napriek tomu sa nam kazdy mesiac vrati asi 5-8 zasielok. Niektori sa dokonca vyhovaraju, ze si to nestihli za 18 dni vybrat a chcu to poslat znovu, co uz je uplny nonsens.
Jedine co mozme je, ze sme si urobili black list a v pripade, ze zakaznik neprevezme zasielku, uz mu u nas nikdy nepredame na dobierku. O tomto ich informujem mailom vzdy pred skoncenim odbernej lehoty (zatial to zafungovalo raz).
Tiez som pocula, ze ani v Cechach ani v ostatnych krajinach tento problem nie je. No ale v krajine, kde ma Fico 35% co by sme chceli.

Mimochodom z vratenych a podvodnych zasielok je 98% z vychodu. uz mam vyrazky, ked vidim objednavku Snina, Kosice, Presov, Humenne, Michalovce apod. Potom sa cuduju, ze co si o nich v Blave myslime (cest tym rozumnym a pohodovym vychodniarom). Ovela radsej mame zakaznikov, ktori sa nekaslu a poslu nam platbu cez tatrapay alebo prevodmi na ucty. Tych si velmi vazime a chvalabohu je ich uz pomaly asi 20%.
ahoj, vymaž si sukromne spravy, už ti neviem napisat :) a ospravedlnujem sa za off topic :)
ACCNT
10.03.10,11:44
btw pre zvysenie ochrany, resp. zvysenie moznosti identifikovat zakaznika si mozte overovat telefonne cisla-po zadani cisla sa nan automaticky posle sms s nejakym kodom a ked ho zakaznik zada spravne, moze pokracovat....

posielanie sms cez net podporuje napr. clickatell.com. 1 sms stoji 0,035€(cim viac sms si objednate, tym su lacnejsie)....to su ceny do slovenska, da sa posielat aj inde ale su ine ceny.
je aj nejaka slov. spolocnost(nazov si uz nepamatam), lenze ked som to kukal, tak tam stala 1 sms 0,036 €...

ak by si to niekto planoval implementovat do eshopu, zverte to odbornikom-nezabudnite na ochranu proti spambotom a urcite pouzite denny limit na IP adresu, prip. celkovy limit sms poslanych za 1 den. takisto povolit iba slovenske/ceske,...cisla...atd
padro
10.03.10,18:00
btw pre zvysenie ochrany, resp. zvysenie moznosti identifikovat zakaznika si mozte overovat telefonne cisla-po zadani cisla sa nan automaticky posle sms s nejakym kodom a ked ho zakaznik zada spravne, moze pokracovat....

posielanie sms cez net podporuje napr. clickatell.com. 1 sms stoji 0,035€(cim viac sms si objednate, tym su lacnejsie)....to su ceny do slovenska, da sa posielat aj inde ale su ine ceny.
je aj nejaka slov. spolocnost(nazov si uz nepamatam), lenze ked som to kukal, tak tam stala 1 sms 0,036 €...

ak by si to niekto planoval implementovat do eshopu, zverte to odbornikom-nezabudnite na ochranu proti spambotom a urcite pouzite denny limit na IP adresu, prip. celkovy limit sms poslanych za 1 den. takisto povolit iba slovenske/ceske,...cisla...atd

:D:D zakaznikom sa nechce ani registrovat a nie ze SMS,... by bolo hned po biznise
Laco-monter
11.03.10,07:19
Nedbalosť a nezodpovednosť väčšiny slov.občanov sa rozšírila ako rakovina, a táto nedbalosť a ignoranstvo raz tento národ ZNIČÍ !

Čo si myslieť o ľuďoch, čo nemajú v sebe uvedomelosť a sú leniví SEPAROVAŤ odpad, aj keď kontajnery na separovaný odpad sú len 10 metrov od kuka-nádoby ???

Alebo čo si myslieť o takých hovadach, čo celé plné vrece odpadkov vyhodia do jarku pri ceste alebo napr. na autobusovú zastávku pri podniku na okraji mesta ?
misomiso
11.03.10,07:32
My predavame eroticke pomocky...

Mimochodom z vratenych a podvodnych zasielok je 98% z vychodu. uz mam vyrazky, ked vidim objednavku Snina, Kosice, Presov, Humenne, Michalovce apod. Potom sa cuduju, ze co si o nich v Blave myslime

Vychodniari nie su tak civilizacne zdegenerovani ako my na zapade, takze im sex funguje aj bez pomocok. Niecim sa nadchnu, potom sa im to rozlezi v hlave a zistia, ze to vlastne nepotrebuju...
misomiso
11.03.10,07:34
Nedbalosť a nezodpovednosť väčšiny slov.občanov sa rozšírila ako rakovina, a táto nedbalosť a ignoranstvo raz tento národ ZNIČÍ !

Čo si myslieť o ľuďoch, čo nemajú v sebe uvedomelosť a sú leniví SEPAROVAŤ odpad, aj keď kontajnery na separovaný odpad sú len 10 metrov od kuka-nádoby ???

Alebo čo si myslieť o takých hovadach, čo celé plné vrece odpadkov vyhodia do jarku pri ceste alebo napr. na autobusovú zastávku pri podniku na okraji mesta ?

Ale to sa teraz zmeni. Kazdy podelok budu vyhravat v triedach hymnu, takze o par tyzdnov bude narod taky uvedomely, ze to tu bude vyzerat ako vo Svajciarsku.
majkelx
19.06.11,07:11
Zdravim, vlastnim e-shop a musim sa pridat taktiez. Najviac vratenych dobierok mame z vychodneho Slovenska! To je fakt..Ja som rodeny Žilinčan ale mam respekt nieco zasielat na vychod a vzdy sa bojim ci dostanem zaplatene alebo nie. No na druhej strane..Blavaci, ktorí nam vypisuju, podla mna niesu ani starí dobrí bratislavcania(skor pristahovalci zo vsetkych dier na slovensku) sa zase sa ohanaju SOI a vseliakymi hlupostami a ani si neuvedomuju, resp. robia sa uvedomeli a scitani obc. prav atd...respekt naopak nemam, pretoze na 90 percent nemaju pravdu a nevedia vlastne ani o com pisu..ja ich hned nalinkujem na obchodne podmienky a obciansky zakonnik, ale najma na ZMLUVU MEDZI KUPUJUCIM A PREDAVAJUCIM...Proste spekulanti..pokazia vec, ktora mi servis v zakonnej lehote odmietne opravit (nie vyrobna vada)...a on sa ohana SOI:-) Podotykam, ze mam e-shop s elektronikou a z 900 objednavok bolo neprevzatych asi 10? Ja viem, som na tom vyborne...ale tych desat mi sposobilo, to ze mam doma leziaky, pretoze boli na objednavku a nikto iny ich nechce. Samozrejme zahranicny predajca mi peniaze nevrati....takze?
kolac
20.06.11,05:36
ja sice eshop nemam, ale ja by som siel tou cestou, ze by som ponukal zvyhodnene, respektive " postovne v cene " pokial by to bolo mozne samozrejme pri konkretnej marzi, ak bude zakaznik platit predom na ucet. Respektive o nieco navysit dobierku aby sa to vyrovnalo vo vysledku.
zubro85
20.06.11,05:46
ja sice eshop nemam, ale ja by som siel tou cestou, ze by som ponukal zvyhodnene, respektive " postovne v cene " pokial by to bolo mozne samozrejme pri konkretnej marzi, ak bude zakaznik platit predom na ucet. Respektive o nieco navysit dobierku aby sa to vyrovnalo vo vysledku.

vacsina firiem to tak ma lebo vsetky prepravne spolocnosti uctuju dobierkovy poplatok, pošta od 0,40 a kurier od 1€ a ludia si aj tak vyberaju v drvivej vacsine pripadov dobierku
Dáša_
20.06.11,05:59
vacsina firiem to tak ma lebo vsetky prepravne spolocnosti uctuju dobierkovy poplatok, pošta od 0,40 a kurier od 1€ a ludia si aj tak vyberaju v drvivej vacsine pripadov dobierku


ja dokonca ponúkam nižšie poštovné pri platbe na účet, ktorá sa platí až po prevzatí balíka. Napriek tomu je väčšina dobierok
majkelx
20.06.11,06:55
ja sice eshop nemam, ale ja by som siel tou cestou, ze by som ponukal zvyhodnene, respektive " postovne v cene " pokial by to bolo mozne samozrejme pri konkretnej marzi, ak bude zakaznik platit predom na ucet. Respektive o nieco navysit dobierku aby sa to vyrovnalo vo vysledku.

Toto presne mam...znevyhodnil som dobierku az o 1.70 eura..cez platbu na ucet neplatia nic. Myslis ze platia na ucet alebo cez Paypal? Nie...radsej predrazia tovar dobierkou...nepochopim toto.
arizona
20.06.11,07:13
Toto presne mam...znevyhodnil som dobierku az o 1.70 eura..cez platbu na ucet neplatia nic. Myslis ze platia na ucet alebo cez Paypal? Nie...radsej predrazia tovar dobierkou...nepochopim toto.

Ja si vela objednavam u eshopv,vzdy na dobierku.
Vies preco ? Lebo neposlem predsa peniaze niekomu na ucet ,pokym nemam tovar v ruke. Su nielen seriozne eshopy,ale aj vela neserioznych...
A domoct sa na Slovensku svojich penazi aj ked si v prave je takmer nemozne...Internet sa len hemzi staznostami podobneho typu.

Ja si nepamatam,kedy co od koho objednavam. Ked nieco potrebujem,vyhladam na nete,pozeram cenu,podmienky, ci je tovar. skladom,zaujima ma ako rychlo ho poslu...prip. nejake recenzie,ci na dany obchod nenajdem nejake staznosti. A taktiez si pozeram,kolko kto uctuje za dodanie,lebo aj v tom su vyrazne rozdiely!
Ked objednavam na dobierku, mam pocit, ze tovar sa snazia poslat rychlejsie,ako ked uz maju peniaze na ucte.

Vopred na ucet by som bola ochotna platit,keby som vsetko objednavala u jedneho predajcu,a mam ho vyskusaneho. ale to je asi nemozne,lebo nik nema v sortimente vsetko.

A platenie cez paypal? Co myslis,kolko z tvojich zakaznikov vie co to je?;)
padro
20.06.11,07:36
a co ti pomoze ta dobierka? kludne ti miesto tovaru moze poslat tehlu... nebavime sa o nejakych pochybnych shopoch snad sa da aspon relativne zistit ze ide o seriozny shop, ale aj velke shopy ako hej a podobne maju vacsinu platieb dobierkou, a ze sa nieco skor posle ak je to na dobierku alebo na ucet to je podla mna nezmysel, aspon ja to tak nerobim a nemyslim ze to niekto tak robi nie je vela dovodov na to.
padro
20.06.11,07:37
inak ja tu hovorim o platbe na ucet bud cez Cardpay alebo tatrapay a pod... ved tam treba mat zmluvu s bankou, a myslis si ze banka ti podpise zmluvu ak je to neseriozny shop?
padro
20.06.11,07:46
mne to pride ako keby si zakaznici mysleli ze snahou eshopov je ich len oklamat, neviem mozno mate zle skusenosti, neviem v akych shopoch nakupujete,.. z pohladu obchodnika to vidim ale inak, snaha aby bol tovar co najskor atd. momentalne u seba zavadzam cez heureku ze ludia po nakupe budu shop hodnotit, myslite si ze potrebujem mat negativne hodnotenia?
misstka
20.06.11,08:01
Nakupujem cez internet hlavne krmivá pre zvieratá, tiež som mala doteraz dobré skúsenosti s platbou vopred, ale pred pár mesiacmi som si objednala tovar za 40€ z e-shopu s ktorým som mala dobré skúsenosti a tovar nikde, platba nevrátená, nedá sa tam dovolať, internetová stránka už nefunguje.
a to išlo o jeden z najväčších e-shopov.
takže nabudúce už budem preferovať dobierku a myslím si, že dobierka je slovenské špecifikum aj pre to, že veľa ľudí má takéto skúsenosti, že za tovar zaplatia a tovar nakoniec nepríde.

a to nepreberanie tovaru, tam by bolo fakt asi najlepšie zaviesť nejaké pokuty, ak to nie je možné zo zákona, tak by bolo dobré zmeniť, lebo ľudia sa nepoučia. a súhlasím že je to aj druhom tovaru, nejde o nutnosť, takže možno mnoho ľudí ten tovar nadchne, ale potom zistia, že naň nemajú peniaze. a to, že ani nedajú vedieť, tak to je tiež naše špecifikum, ak nastane problém, nesnažíme sa to vyriešiť, ale hráme sa na mrtveho chrobáka.
Viper
20.06.11,08:04
V eshope ktory nepoznam platim vzdy dobierkou.Ked sa osvedci nemam problem platit vopred alebo kartou.
Uz sa mi stalo ze som objednal tovar a nic.Po mesiaci od objednavky ziadna odpoved na maily - tak som objednavku zrusil.Pokial by som platil vopred tak o peniaze sa mozem natahovat doteraz.Znamy co stade nakupoval ziaden problem - ja tam viac nepridem.
majkelx
20.06.11,09:25
a to nepreberanie tovaru, tam by bolo fakt asi najlepšie zaviesť nejaké pokuty, ak to nie je možné zo zákona, tak by bolo dobré zmeniť, lebo ľudia sa nepoučia. a súhlasím že je to aj druhom tovaru, nejde o nutnosť, takže možno mnoho ľudí ten tovar nadchne, ale potom zistia, že naň nemajú peniaze. a to, že ani nedajú vedieť, tak to je tiež naše špecifikum, ak nastane problém, nesnažíme sa to vyriešiť, ale hráme sa na mrtveho chrobáka.

Pokuty, tak isto ako zo strany zakaznika, ako aj obchodnika až po výzve. Jednej, nie troch a s dobou splatnosti 5 dní. S tym by nebol problem ani u nas (obchodnikov). A bolo by to. Ibaze Černá (obycajna uradnicka, ktora nevie co je podnikat) a aj cely štát je momentalne na strane zakaznika ale nie OBCHODNIKA. Vieš aky to ma vedlajsi efekt, ked zakaznik nezaplati za tovar, ked je objednany na objednavku? Zvýšenie cien, my musime vykazovat ZISK. Zmeni to len Miškov so 100 opatreniami vymahania dlhov, zjednodusene povedane.
Dáša_
20.06.11,10:08
a co ti pomoze ta dobierka? kludne ti miesto tovaru moze poslat tehlu... nebavime sa o nejakych pochybnych shopoch snad sa da aspon relativne zistit ze ide o seriozny shop, ale aj velke shopy ako hej a podobne maju vacsinu platieb dobierkou, a ze sa nieco skor posle ak je to na dobierku alebo na ucet to je podla mna nezmysel, aspon ja to tak nerobim a nemyslim ze to niekto tak robi nie je vela dovodov na to.

Dojde objednávka - dobierka. zabalíš a zákazník na druhý, tretí deň má u seba.
Keď dáš platbu na účet (myslím, že kartami platí minimum ľudi), tak 1 až 3 dni trvá pripísanie peňazí na účet. Ak až potom posielaš, tak je to zdržanie o nejaké 2-3 dni
majkelx
20.06.11,10:22
Dojde objednávka - dobierka. zabalíš a zákazník na druhý, tretí deň má u seba.
Keď dáš platbu na účet (myslím, že kartami platí minimum ľudi), tak 1 až 3 dni trvá pripísanie peňazí na účet. Ak až potom posielaš, tak je to zdržanie o nejaké 2-3 dni

Presne, nerozumiem e-shopom, ktore ponukaju tovar s dostupnostou 24 hodin cez platbu na ucet. Ano, ak je klient jednej banky tak sa to samozrejme da. A potom sa ludia stazuju, ze tovar prisiel az o 4 dni( samozrejme suma na ucet sa pripise za 3 prac.dni) A chapem ich, vela e-shopov to ani spomenute nema.
PayPal, peniaze nabehnu okamzite na PayPal ucet. Okamzite.
Je to ale aj o uvedomelosti zakaznika, to je bohuzial na SK ten najvacsi problem, vseobecne.
arizona
20.06.11,10:24
a co ti pomoze ta dobierka? kludne ti miesto tovaru moze poslat tehlu... nebavime sa o nejakych pochybnych shopoch snad sa da aspon relativne zistit ze ide o seriozny shop, ale aj velke shopy ako hej a podobne maju vacsinu platieb dobierkou, a ze sa nieco skor posle ak je to na dobierku alebo na ucet to je podla mna nezmysel, aspon ja to tak nerobim a nemyslim ze to niekto tak robi nie je vela dovodov na to.
Mas pravdu s tou tehlou,ale to sa skor stava,ked si kupujes nieco na inzerat od cudzej sukr.osoby.
Ked mi pride balik,tak vidim odosielatela, nazov firmy,prip. firemnu pasku a pod.
Uz na prvy pohlad vidiet, ze to posiela seriozna firma. Nejaky podvodnik by si s tym asi nedal namahu.:rolleyes: A podozrivo vyzerajuci balik by som asi neprevzala.

Ked uz spominas tie pochybne eshopy, tak ako vopred zistim,ze mam do cinenia s podvodnym? Su ich na nete stovky....

Inak, musim si zaklopat, tiez mam doteraz iba same dobre skusenosti s eshopmi a drzim palce vsetkym vam serioznym eshopom :)
padro
20.06.11,15:37
Mas pravdu s tou tehlou,ale to sa skor stava,ked si kupujes nieco na inzerat od cudzej sukr.osoby.
Ked mi pride balik,tak vidim odosielatela, nazov firmy,prip. firemnu pasku a pod.
Uz na prvy pohlad vidiet, ze to posiela seriozna firma. Nejaky podvodnik by si s tym asi nedal namahu.:rolleyes: A podozrivo vyzerajuci balik by som asi neprevzala.

Ked uz spominas tie pochybne eshopy, tak ako vopred zistim,ze mam do cinenia s podvodnym? Su ich na nete stovky....

Inak, musim si zaklopat, tiez mam doteraz iba same dobre skusenosti s eshopmi a drzim palce vsetkym vam serioznym eshopom :)


tak seriozny napr. podla tej potlacenej pasky aj ja taku mam :D ale nie, ved pozries si web a vidis co to je zac:) ved niektori tam nemaju ani kontaktne udaje atd, tiez myslim ak je niekto najlacnejsi tak to nebude uplne OK, za malo penazi jednoducho vela muziky nejde spravit..
padro
20.06.11,15:40
Dojde objednávka - dobierka. zabalíš a zákazník na druhý, tretí deň má u seba.
Keď dáš platbu na účet (myslím, že kartami platí minimum ľudi), tak 1 až 3 dni trvá pripísanie peňazí na účet. Ak až potom posielaš, tak je to zdržanie o nejaké 2-3 dni

V tom pripade inych bank ano, nejak som na to ani nemyslel, pretoze ja to mam riesene tatrapay ak ma niekto TB, alebo Cardpay a tam mozu platit vsetci(napr., v tomto pripade obchodnik dostane peniaze az o 10 dni, samozrejme necakam na ne, viem ze pridu, ale hned odosielam)
jenny5
20.06.11,15:51
Tiez mame v e-shope na dobierku drahsie postovne a dobierka vedie. Ale su aj zakaznici, ktori si vyberu platbu na ucet napriek tomu, ze objednavaju prvy krat.

Co sa tyka serioznosti e-shopov, v prvom rade by mal mat uvedene vsetky kontaktne udaje, vratane ICO, DIC, aby bolo mozne subjekt identifikovat. Ak ma shop uvedeny e-mail ...zavinac post.sk, to je pre mna nedoveryhodne, ako aj ked ma len kontaktny formular a oni ma vraj budu kontaktovat. Ak idem nakupovat, chcem vediet od koho a to sa z kontaktneho formulara veru nedozviem :-)
padro
20.06.11,15:57
inak pre zaujimavost, mal som minuly tyzden jedneho zakaznika, ktory chcel prave platit len na ucet, tak som mu odporucil tatrapay, ma inu banku, OK tak mu hovorim Cardpay, to nechce, tak hovorim dobierku ani tu, on mi na to ze bud mu poslem cislo mojho uctu alebo objednavku zrusi:D ... medzi casom uz je objednavka vyriesena :)
Dáša_
20.06.11,20:17
Inak, ja mam v poslednej dobe zaujimavu skusenost - ludia mi píšu, ke´d dostanú balík a ďakujú. Dokonca dnes som mala telefonát, kde mi ďakovali za vybavenie objednavky.
Dokonca sa mi už stalo, že mi písali, aby som im poslala moje vizitky, že to rozdávajú záujemcom. Jeden pán mi minule telefonoval, že si narobil také kartičky s mojou adresou a to rozdáva. A to mu teda verím, lebo vidím, ako sa v jeho okolí rozmáhajú objednávky.
A často mám také, že jedna objednávky príde z istej oblasti, a za chvíľu sa to začne množiť a pribúdajú zákazníci. Normálne sa vytvárajú také hniezda.
majkelx
21.06.11,09:26
Inak, ja mam v poslednej dobe zaujimavu skusenost - ludia mi píšu, ke´d dostanú balík a ďakujú. Dokonca dnes som mala telefonát, kde mi ďakovali za vybavenie objednavky.
Dokonca sa mi už stalo, že mi písali, aby som im poslala moje vizitky, že to rozdávajú záujemcom. Jeden pán mi minule telefonoval, že si narobil také kartičky s mojou adresou a to rozdáva. A to mu teda verím, lebo vidím, ako sa v jeho okolí rozmáhajú objednávky.
A často mám také, že jedna objednávky príde z istej oblasti, a za chvíľu sa to začne množiť a pribúdajú zákazníci. Normálne sa vytvárajú také hniezda.


S tymto mam aj ja dobre skusenosti.V Ziline mame napriklad sidlisko Solinky. Jeden kupil a potom dalsi a dalsi....velmi rychlo sa to rozkriklo len po jednom sidlisku. Este mame dalsie 4 dost velke nad 10.000 obyvatelov. Tak sa tesim. :) A vobec neriesia osobny odber, proste kupia a hotovo. A to zasielame mozno tak 2KM vzdusnou ciarou. Zaujimave.
Dantess
21.06.11,09:30
Inak, ja mam v poslednej dobe zaujimavu skusenost - ludia mi píšu, ke´d dostanú balík a ďakujú. Dokonca dnes som mala telefonát, kde mi ďakovali za vybavenie objednavky.
Dokonca sa mi už stalo, že mi písali, aby som im poslala moje vizitky, že to rozdávajú záujemcom. Jeden pán mi minule telefonoval, že si narobil také kartičky s mojou adresou a to rozdáva. A to mu teda verím, lebo vidím, ako sa v jeho okolí rozmáhajú objednávky.
A často mám také, že jedna objednávky príde z istej oblasti, a za chvíľu sa to začne množiť a pribúdajú zákazníci. Normálne sa vytvárajú také hniezda.
tak to asi predávaš nejaké návykové omamné látky :D
padro
21.06.11,09:38
aj mne obcas pride taky potesujuci mailik:) inak mam tu poookoli dorucujem osobne, to mam tiez dobre skusenosti ze ked niekomu nesiem tovar tak je tam aj sused a hned si objedna aj ten :)
Dáša_
21.06.11,12:39
tak to asi predávaš nejaké návykové omamné látky :D
Niektorí hovoria, že je to fakt návykové :D:D:D Sú takí, co objednali 20-30x :)
Dantess
21.06.11,12:44
Niektorí hovoria, že je to fakt návykové :D:D:D Sú takí, co objednali 20-30x :)
káva, čaj, kondómy ? :D som si myslel, že predávaš detské oblečenie
Dáša_
21.06.11,12:47
káva, čaj, kondómy ? :D som si myslel, že predávaš detské oblečenie

nič z toho - sekcia hobby :D
Dantess
21.06.11,13:40
nič z toho - sekcia hobby :D
fíííha ja som bol celý čas v tom, že predávaš to detské oblečenie... s tým si ani nerobila ? Inak nepošleš do pošty, čo predávaš ? som zvedavý, keď sa jedná o návykové látky :D
Gina Er
21.06.11,14:06
sakra,tu na Porade sú samí majitelia e-shopov :D
napíšte mi do pošty vaše webky
marlo
07.07.11,12:35
Neprebratie zasielky dobierky na slovensku je casty jav.

Tiez to mam riesene ze platba vopred na ucet alebo TatraPay ma lacnejsiu dopravu o cca 2€ ale aj tak stale vedie dobierka.
trisestri
07.07.11,12:47
to sa netýka iba eshopov,kultúra niektorých je žalostná-v obchodoch pohodia plyšové hračky ku mrazeným výrobkom, porozbalujú akciový tovar-ak už niekomu chýba balonik z akciového balenia,tak je to veru smutné,pohádžu medzi pečivo rohlíky v sáčku,mrazené výrobky hodia do regálu s drogériou,zoberú pečivo bez overenia ceny-potom ho vrátia z odovodnením že nie je v zlave atd
Gina Er
07.07.11,13:01
to sa netýka iba eshopov,kultúra niektorých je žalostná-v obchodoch pohodia plyšové hračky ku mrazeným výrobkom, porozbalujú akciový tovar-ak už niekomu chýba balonik z akciového balenia,tak je to veru smutné,pohádžu medzi pečivo rohlíky v sáčku,mrazené výrobky hodia do regálu s drogériou,zoberú pečivo bez overenia ceny-potom ho vrátia z odovodnením že nie je v zlave atd
niektorí sú fakt prasce .......a to nehovorím,čo všetko požerú počas nákupu :mad:
slabikar
11.07.11,20:33
:DDD napiste aj mne do posty vase eshopy, dik :)


sakra,tu na Porade sú samí majitelia e-shopov :D
napíšte mi do pošty vaše webky
Gina Er
11.07.11,20:35
:DDD napiste aj mne do posty vase eshopy, dik :)
mne nikto nič nenapísal.......:confused:
Dáša_
18.07.11,15:43
rickman
12.10.11,17:21
Rád by som dal do pozornosti zoznam nespoľahlivých kupujúcich pre Slovensko vo forme služby www.dobierky.sk.
Dáša_
12.10.11,17:39
Rád by som dal do pozornosti zoznam nespoľahlivých kupujúcich pre Slovensko vo forme služby www.dobierky.sk (http://www.dobierky.sk).

No, trochu sa obávam, že toto narazí práve na zákon o ochrane osobných údajov. Zákazník dáva súhlas, že môžeš jeho údaje spracovať pre potreby obchodného vzťahu. Obávam sa ale, že to nezahŕňa aj takýto zoznam. A to meno zjavne je uložené ešte niekde inde ako u teba v obchode.
rickman
12.10.11,17:42
No, trochu sa obávam, že toto narazí práve na zákon o ochrane osobných údajov. Zákazník dáva súhlas, že môžeš jeho údaje spracovať pre potreby obchodného vzťahu. Obávam sa ale, že to nezahŕňa aj takýto zoznam. A to meno zjavne je uložené ešte niekde inde ako u teba v obchode.

To je už na prevádzkovateľovi, mne to môže byť jedno.. spravil som aj tému nech je to aktuálne http://www.porada.sk/t178276-neprevzate-dobierky.html
Dáša_
12.10.11,17:49
To je už na prevádzkovateľovi, mne to môže byť jedno.. spravil som aj tému nech je to aktuálne http://www.porada.sk/t178276-neprevzate-dobierky.html

obávam sa, že ty nemáš právo niekde zverejniť údaje svojho zákazníka - aj ke´d ti neprebral dobierku. Takže ti to nemôže byť jedno, lebo ty nemáš právo takto disponovať údajmi zákazníka
camozzi
12.10.11,17:52
Mozno by to vyriesila databaza IP adries.
Dáša_
12.10.11,17:53
Naviac vidím aj iný problém - neviem to nazvať, snáď obchodne-marketingový. Niekto môže mať prehľad o počte tvojich objednávok. Nehovoriac, že niekde sa tvorí zoznam ľudí, čo objednávajú z eshopov.... Aj s mailovými adresami, telefónmi...
Dáša_
12.10.11,17:56
no to teda ťažko - a čo dynamické prideľovanie adries? Nie je veľa takých, čo majú pevnú IP adresu.
D.Halas
13.10.11,06:21
Presne tak, vacsina velkych providerov si za staticku IP uctuje priplatok, vacsina ludi proste dostane nahodne pridelenu IP z urcitej mnoziny, takze velmi jednoducho moze prist k 2 veciam:

1, Zablokujete IP, zakaznik restartne router a bez problemov sa pripoji s inou IP.

2, Zablokovana IP sa prideli inemu potencialnemu zakaznikovi a tomu zabranite nakupit.