Nutricia
13.01.10,08:39
Ahoj,

nemá niekto skúsenosti so zubnými implantátmi?
nemyslím zubnú protézu ale náhrada chýbajúceho zuba,korunka na titánovom hrote zavedenom do čelusti.
viktora
07.12.10,14:15
-toto by zaujímalo aj mna..nikto?
dana9
07.12.10,14:16
ahojte

mam osobnu skusenost, dva zuby mam titanove a teraz mi budu robit treti
Ingrid Ondruskova
07.12.10,15:29
ahojte

mam osobnu skusenost, dva zuby mam titanove a teraz mi budu robit treti
No super, že sa niekto našiel, momentálne riešim svoje zuby, takže ma fakt zaujímajú detaily...či si spokojná, čo to stálo, či to robili počas narkózy, na koľko rokov dávajú záruku / aj zub je len tovar!/či to bolelo a ako sa to hojilo atď.:o
viktora
07.12.10,15:30
Na koľko vyšiel jeden-celkovo so všetkým? Si s nimi spokojná?
dana9
07.12.10,18:15
spokojna som, az na tu cenu. jeden implantat ma vysiel skoro 1800 eur, ale suviselo to s tym, ze som mala aj slabu kost, do ktoerj sa klin uchytava, takze ju museli spevnovat specialnou hmotou.
pravdu povediac to vobec nebolelo, mam velmi sikovneho zubara, mala som to len lokalne umrtvene. vecer to bolo trochu neprijemne, ale hlavne z toho hladiska, ze je to otvorena rana, bolesti som nemala vobec ziadne, ani pri jednom
Melnick
07.12.10,18:44
http://www.zubar.sk/cennik.pdf

Skús si vygoogliť viac, je tam toho o implantátoch skutočne veľa.
Tá cena 1800,00€ za jeden implantát je dosť vysoká aj napriek tomu, že bola vkladaná "umelá kosť".
Ingrid Ondruskova
07.12.10,19:39
Waw, tak tá cena ma dorazila a ako je to s tou zárukou....
pivko
08.12.10,05:54
1.800:mee: tak to si mala vycestovať do Thajska a za 3.000 si dať urobiť komplet chrup:D
evita
08.12.10,06:57
No ja mám tretí mesiac jeden zubný implantát. Robí sa to v lokálnej narkóze, vtedy to nebolí. Po "vyprchaní" narkózy sa to hojí niekoľko dní, mala som mierne bolesti cca 1 až 2 týždne, ale ináč bez komplikácií. Jeden implantát ma vyšiel na 700,- EUR + korunka 133,- EUR = 833,- EUR. Som spokojná, nemám s tým žiadne zdrav. problémy, zatiaľ.:)
Jana Motyčková
08.12.10,07:31
Mám jeden zubný implantát - keď som prišla o predný zub, neviem prečo ale stálo ma to do 2000 Sk + korunka -možno aj menej, presne si nepamätám, len viem že som sa divila, že to nebolo veľa. Možno, keď to bol predný zub, tak to ZP hradila.
Ale bolelo ma to potom dosť asi týždeň, aj som to mala zapuchnuté.
janaGT
08.12.10,07:35
No ja mám tretí mesiac jeden zubný implantát. Robí sa to v lokálnej narkóze, vtedy to nebolí. Po "vyprchaní" narkózy sa to hojí niekoľko dní, mala som mierne bolesti cca 1 až 2 týždne, ale ináč bez komplikácií. Jeden implantát ma vyšiel na 700,- EUR + korunka 133,- EUR = 833,- EUR. Som spokojná, nemám s tým žiadne zdrav. problémy, zatiaľ.:)

a preplácala ti niečo aj zdravotka, alebo chodíš k zubárovi, ktorý nemá zmluvy s poisťovňami?
dana9
08.12.10,11:58
mne nepreplácala poistovna vobec nic :-(
tiez mi vsetci vravia ze je to strasne vela (a zvlast ked je to uz treti zub) ale ta praca toho zubara bola naozaj skvela, absolutne bezbolestne. je v tom zaratane uplen vsetko, vratane chirurgickeho vyberanie povodneho zlomeneho a rozstriesteneho zuba, rtg, anesteza...
malo by to vydrzat tusim 15- 20 rokov
evita
10.12.10,06:03
a preplácala ti niečo aj zdravotka, alebo chodíš k zubárovi, ktorý nemá zmluvy s poisťovňami?
zdravotka mi neprepácala nič:(