Prima73
13.01.10,08:50
Dobry den, ktore zostavy z Omegy si mam vytlacit za rok 2009, pre zalozenie aj pre odovzdanie?

Na zalozenie: Hlavna kniha zuzena, pokladnicna kniha v tuzemskej mene, kniha pohladavok, kniha zaväzkov

Odovzdava sa: Danove priznanie DPH, Suvaha vykaz interna, Vykaz ziskov a strat interny, Poznamky k uct.zavierke (su strasne), Danove priznanie PO

Tlac sum ma byt zadany podrobne alebo na cele eura?
Dakujem za odpovede.
IvoM
13.01.10,08:23
Dobry den, ktore zostavy z Omegy si mam vytlacit za rok 2009, pre zalozenie aj pre odovzdanie?


Na zalozenie: Hlavna kniha zuzena, pokladnicna kniha v tuzemskej mene, kniha pohladavok, kniha zaväzkov

Zákon o účtovníctve nepredpisuje čo máš mať konkrétne fyzicky vytlačené za účtovné obdobie, a nezáleží to od toho v akom programe účtuješ, ale to čo píšeš je dobré mať v tlačenej forme, btw v cudej mene nemáte pokladňu? Určite by som ale k tomu pridal inventarizáciu účtov.

Odovzdava sa: Danove priznanie DPH, Suvaha vykaz interna, Vykaz ziskov a strat interny, Poznamky k uct.zavierke (su strasne), Danove priznanie PO

Tlac sum ma byt zadany podrobne alebo na cele eura?
Okrem daňového priznania DPH ktoré je na 2 desatinné miesta, teda na centy sú ostatné tlačivá čo sa pýtaš na celé EUR. Neviem aký je rozdiel medzi internou súvahou /VZS/a súvahou /VZS/ podľa schváleného vzoru ak sú rovnaké tak OK.

Dakujem za odpovede.
:)
Prima73
14.01.10,09:54
SK NACE je statisticky kod, co znamena a musi byt v suvahe a vykaze ziskov a strat uvedeny, zadava si ho firma sama, alebo ho niekto prideluje?
Kde mam v Omege nastavit aby sa mi v suvahe a vykaze zisku a strat doplnili datumy "zostavena" a "schvalena"?
Dakujem za pomoc.
Prima73
16.01.10,08:52
Kde mam v Omege nastavit aby sa mi v suvahe a vykaze zisku a strat doplnili datumy "zostavena" a "schvalena"?


Prosim, vie mi niekto poradit, ako v Omege dostat datumy na prednej strane v Suvahe a Vysledovke datum "zostavena" a "schvalena"?
Prima73
16.01.10,18:55
Ja dátumy vypisujem ručne.




To sa moze vpisovat rucne do vytlaceneho tlaciva?