klukam
13.01.10,11:15
Dobrý den,

potreboval by som radu, jedna sa o predaj rod. domu.

V oktobry 2005 som kupil rozostavanú stavbu a pozemok. Stavbu som dokoncil a v aprily 2008 skolaudoval. Kedze v zakone o dani z prijmu je oslobodený od dani predaj pokial vlastníte nehnutelnost 5 rokov, teoreticky by som po oktobry 2010 mohol nehnutelnost predat bez danovej povinnosti. Nikde som ale zatial nenasiel ci nejakym a akym sposobom do toho vstupuje zmena statusu nehnutelnosti, z rozostavaného domu na skolaudovaný dom urcený na pouzívanie.

dakujem za radu.
Mária.K.
13.01.10,12:09
Dobrý den,

potreboval by som radu, jedna sa o predaj rod. domu.

V oktobry 2005 som kupil rozostavanú stavbu a pozemok. Stavbu som dokoncil a v aprily 2008 skolaudoval. Kedze v zakone o dani z prijmu je oslobodený od dani predaj pokial vlastníte nehnutelnost 5 rokov, teoreticky by som po oktobry 2010 mohol nehnutelnost predat bez danovej povinnosti. Nikde som ale zatial nenasiel ci nejakym a akym sposobom do toho vstupuje zmena statusu nehnutelnosti, z rozostavaného domu na skolaudovaný dom urcený na pouzívanie.

dakujem za radu.
Vlastníkom nehnuteľnosti sa stávate až dňom kolaudačného rozhodnutia a z uvedeného dôvodu zatiaľ oslobodenie neprichádza do úvahy. Pripájam metodický pokyn daňového riaditeľstva - problém je riešený na str. 2

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mpfo06.rtf
klukam
13.01.10,12:37
dakujem za radu.