saglucka
17.09.05,19:22
Dobrý deň,


živnostník stratil jednu fakturú a teraz mu poslali faxom opis tejto faktury, je z decembra minulého roka. Čo s ňou? Čo s tou dph? Môžem opis faktury použiť ako daň. doklad a uznatelny naklad????

Ďakujem za odpovede!
sway
17.09.05,17:41
napíš podrobnosti JÚ, či PÚ? , kedy ju zaplatil? - za čo to bolo? nedá sa odpovedať jednoznačne ....
KEJKA
17.09.05,18:00
Dobrý deň,


živnostník stratil jednu fakturú a teraz mu poslali faxom opis tejto faktury, je z decembra minulého roka. Čo s ňou? Čo s tou dph? Môžem opis faktury použiť ako daň. doklad a uznatelny naklad????

Ďakujem za odpovede!predpokladám, že je zo SR-teda tuzemská faktúra a ked je živnostník vedie JU.
Zaeviduje ju, má doklad-opis, to platí. Odpočítať si DPH nemohol, ked nemal doklad, z dátumu prevzatia to musí byť jasné - minimáolne pečiatka pošty na obálke. Takže si DPH odpočíta v období, ked dostal faktúru - v súlade so zaznamov k DPH.
Ak nemal faktúru, tak asi nič neplatil. Zaplatí teraz tak výdavok pre účely dane z príjmu si uplatní v roku 2005.
Snad som pomohla.
saglucka
18.09.05,14:24
Velmi penke dakujem.
Robim v alfe a viete mi poradit aky mam dat datum vzn.d.pov. Faktura je vystavena 31,12,2004.
KEJKA
18.09.05,15:13
Velmi penke dakujem.
Robim v alfe a viete mi poradit aky mam dat datum vzn.d.pov. Faktura je vystavena 31,12,2004.to neviem, ak SW natvrdo dáva potom do DP DPH podľa tohto dátumu a sú tak SW, tak potom to účtovníčky obchádzajú. Ale ak Ti SW umožní zadať správny dátum teda 31.12.2004 a súčasne Ti dá odpočítanie DPH v aktuálnom období, tak tam daj ten dátum podľa faktúry. Je to predsa DP dodávateľa nie tvoja.
sway
19.09.05,06:55
Velmi penke dakujem.
Robim v alfe a viete mi poradit aky mam dat datum vzn.d.pov. Faktura je vystavena 31,12,2004.
V Alfe Ti to pekne pôjde: daj evidencia, záväzky, pridať, vyplň si partnera, predmet fakturácie a ideme na dátumy: vystavené dňa 31.12.2004, došlo dňa napr.dnes 19.9.2005 (ale treba príslušne obhájiť pri kontrole!!!! - alebo mať papier od majiteľa o strate a opise faktúry), dátum splatnosti napr. 15.1.2005, a dátum vzniku daňovej povinnosti (zhodný s dátumom došlo dňa!) 19.9.2005. a budeš to mať v záväzkoch, ( uhradíš si záväzok v deň kedy ste ho uhradili ) a v DPH ho budeš mať podľa došlo dňa=deň vzniku daňovej povinnosti.

:p