psps
13.01.10,09:37
Ako som si všimla na rok 2009 bude platiť nové tlačivo Potvrdenia o príjmoch FO zo ZČ o preddavkoch na daň.......
Čo je to tá tabuľka na spodu? Čo je to zamestnanecká prémia? Kde mám hľadať §32a? V zakone o dani z príjmov som ho nenašla.
Za rýchlu odpoveď ďakujem
zltalienka
13.01.10,10:30
mysíš toto tlačivo?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/pot_uhr_prijm_2009.pdf
zltalienka
13.01.10,10:57
Ako som si všimla na rok 2009 bude platiť nové tlačivo Potvrdenia o príjmoch FO zo ZČ o preddavkoch na daň.......
Čo je to tá tabuľka na spodu? Čo je to zamestnanecká prémia? Kde mám hľadať §32a? V zakone o dani z príjmov som ho nenašla.
Za rýchlu odpoveď ďakujem

Čo je zamestnanecká prémia sa dozvieš, keď si vyhľadáš na porade pojem zamestnanecká prémia, je tu toho rozpísané dosť.
§32a je v Zákone o dani z príjmov vložený za §32, týka sa predmetnej zamestnaneckej prémie. Len neviem prečo práve na porade nie je tento § v danom zákone uverejnený. Skús zobrať do ruky papierový zákon, ak máš.
Myslím, že po preštudovaní §32a a toho čo poradili poraďáci pochopíš aj tabuľku naspodku tlačiva. Držím palce :-)
janina51
13.01.10,11:15
Jedinnému spoločnikovi, konateľovi a zamestnancovi v sro ktorý poberá príjmy iba ako zamestnanec bol vyplateny zisk z minuleho roku. Pri vypĺňaní potvdenia o príjmoch fo zo záv. činnosti mám v poslednej tabulke Zamestnanec poberal príjmy v § 32a dať krížik áno? A ešte jedna otázka má nejaký dopad uvádzanie tohto v potvdení? /myslím tým sú nejaké novinky v zdaňovaní vyplateneho zisku spoločníkovi, ktorý je zároveň zamestnancom v tej istej sro?/
zltalienka
15.01.10,06:49
Jedinnému spoločnikovi, konateľovi a zamestnancovi v sro ktorý poberá príjmy iba ako zamestnanec bol vyplateny zisk z minuleho roku. Pri vypĺňaní potvdenia o príjmoch fo zo záv. činnosti mám v poslednej tabulke Zamestnanec poberal príjmy v § 32a dať krížik áno? A ešte jedna otázka má nejaký dopad uvádzanie tohto v potvdení? /myslím tým sú nejaké novinky v zdaňovaní vyplateneho zisku spoločníkovi, ktorý je zároveň zamestnancom v tej istej sro?/

Podiel na zisku sro spadá pod §32a ods. 1, písm.a) bod 4. Pokiaľ mu bol ten podiel na zisku vyplatený v roku 2009 tak áno máš dať do tej tabuľky krížik áno. To znamená, že nebude mať nárok na zamestnaneckú prémiu, aj keby ostatné podmienky spĺňal.
K druhej otázke: neviem o zmene.