saabinna
13.01.10,11:49
Dobry den,
zakladam si zivnost ako fotografka. Potrebujem registracnu pokladnu? dakujem
Lula13
21.03.10,07:27
tak toto by aj mna zaujimalo, nakolko si tiez zakladam zivnost ako fotografka ;-))
mariana11
21.03.10,07:50
[QUOTE=Lula13;1346280]tak toto by aj mna zaujimalo, nakolko si tiez zakladam zivnost ako fotografka ;-))[/QUO

Pozri si napríklad toto

http://www.podnikam.sk/spravodajstvo.php?kid=21&k=Prev%E1dzka%20firmy

Ináč sú uvedené služby, pri ktorých musíš používať pokladňu a fotografické služby tam patria.
Timka1
21.03.10,07:52
Dobry den,
zakladam si zivnost ako fotografka. Potrebujem registracnu pokladnu? dakujem

Podľa zákona povinnosť používať pokladnicu má fyzická osoba a právnická osoba (podnikateľ), ktorá má oprávnenie na podnikanie v oblasti predaja tovaru alebo poskytovania vymedzených služieb na území Slovenskej republiky a z jeho predaja alebo z ich poskytovania prijíma tržby.

Služby na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP sú aj fotografické služby:

6. Fotografické služby
6.1 . Portrétne fotografické služby
6.2 . Reklamné a súvisiace fotografické služby
6.3 . Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
6.4 . Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
6.5 . Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií
Evanka
21.03.10,07:52
tak toto by aj mna zaujimalo, nakolko si tiez zakladam zivnost ako fotografka ;-))
Áno, fotografické služby majú podľa zákona 289/2008 povinnosť RP.
Lula13
27.03.10,07:57
Medzicasom som uz prisla na to, ze tu pokladnicu budem potrebovat, takze teraz som sa zamerala na to, aby som si zaobstarala taku, ktora ma bude co najmenej stat, nakolko foteniu sa chcem (aspon zo zaciatku) venovat len tak pomenej, ratam tak maximalne 10 foteni za mesiac a tak nechcem investovat stovky eur, ked zarobim takmer nic ;-))
Vie mi niekto poradit nejaku pokladnu?