orimmiro
13.01.10,12:48
Zdravim, chcem sa len opytat, ci ma odstranenie zarubni na dverach vplyv na statiku paneloveho bytu. A tiez drazkovanie do stien pre kable. byt je na najvyssiom poschodi. Dakujem
TomasHC
13.01.10,11:56
Zarubne zrusit mozes a drazky - zalezi to od smeru (horizontalne, vertikalne) a hlbky, ale v zasade sa moze aj to.
TomasHC
13.01.10,17:56
Len podotknem, ze sused v nasom panelaku, mlady drzy exekutor, zrusil jednu z nosnych stien, lebo chcel velku obyvacku... Ziadne posudky, povolenia, proste ciernota. Domovnik bol za nim pytat sa, ze ci ma povolenie, a odpovedal mu v style ze mu ho donesu chlapci s opakovackami. Cize niekto taketo otazky neriesi ;)
220870
13.01.10,18:03
Doplním .Pri rezaní do panelov by ste nemali prerezávať oceľovú výstuž.Zárubne sa môžu povyhadzovať.
val007
14.01.10,13:36
V paneláku sme potrebovali posudok od statika len na výmenu umakartového jadra za murované a niekedy bývali na balkón také "sendvičové" steny, - len dosky a vata - tak aj na to sme potrebovali posudok od statika, keď sme to chceli vymurovať. A ptom by si ho potreboval na búranie otvorov do stien, Inak sme prerábali okná, zárubne, elektrinu... Na to to vôbec nepotrebuješ. No a keď ideš robiť novú elektrinu, musíš mať potom na to revíziu, ak by si mal nejakého aktívneho suseda, tak pre istotu.
Miloš Mičega - CIMOM TN
14.01.10,17:37
Zdravim, chcem sa len opytat, ci ma odstranenie zarubni na dverach vplyv na statiku paneloveho bytu. A tiez drazkovanie do stien pre kable. byt je na najvyssiom poschodi. Dakujem



NIE !


CIMOM
chandler
14.01.10,19:02
Len podotknem, ze sused v nasom panelaku, mlady drzy exekutor, zrusil jednu z nosnych stien, lebo chcel velku obyvacku... Ziadne posudky, povolenia, proste ciernota. Domovnik bol za nim pytat sa, ze ci ma povolenie, a odpovedal mu v style ze mu ho donesu chlapci s opakovackami. Cize niekto taketo otazky neriesi ;)

tak podajte trestne oznamenie... trestny cin vseobecneho ohrozenia.
TomasHC
14.01.10,19:08
tak podajte trestne oznamenie... trestny cin vseobecneho ohrozenia.

On je JUDr a ja sa dufam za 3-4 mesiace budem stahovat :cool:
chandler
15.01.10,07:03
to mas jedno ci je judr. ak naozaj vyhodil cast nosnej steny a budete mat posudok, ze je to nebezpecne tak ziadny sudca na seba nevezme zodpovednost za to ze by to padlo.