linola
13.01.10,12:24
Ahojte, potrebovala by som poradit. Nasa spolocnost ma vo svojom areali zariadenie na kombinovanu vyrobu elektriny a tepla. Instalovany vykon kogeneracnej jednotky je 0,4 MW. V tejto kogeneracnej jednotke vyrabame elektrinu a teplo. Cele vyrobene mnozstvo elektriny v kogeneracnej jednotke pouzivame na vlastnu spotrebu. Ako palivo pouzivame zemny plyn, ktory nakupujeme so spotrebnou danou.
Po prestudovani zakona c. 609/2007 Z. z. o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemneho plynu som zistila, ze v zmysle § 7 ods. 2 je od dane oslobodena aj elektrina spotrebovana pravnickou osobou, ak celkovy instalovany vykon zariadenia na vyrobu elektriny neprevysuje 5 MW a ak je vyrobena z preukazatelne zdaneneho zemneho plynu. To znamena, ze by sme sa nemuseli registrovat ako opravneny spotrebitel elektriny. Je moje pochopenie spravne? Alebo je rozhodujuce, ze ide o vyrobu elektriny v kogeneracnej jednotke, pricom nie je dolezite, ze celkovy instalovany vykon zariadenia je pod 5 MW a musime sa len predsa registrovat v zmysle § 8 zakona? Dakujem za pomoc.