richardg
13.01.10,13:57
Dobrý, potrebujem poradiť.pozastavujem si živnosť(zdravotné dôvody) a manžel si ju zoberie.chcem sa spýtať že či by mohol môj obchod prevziať, že ostáva obchodné meno, len by sa majiteľ zmenil, a potom ak sa to dá, tak či bude mať taktiež rok prázdnin(odvody)alebo nie.
alebo si má vybrať novú živnosť a znova všetko vybehať,nové meno na obchod atď???
ešte by ma zaujímalo, manžel bude mať v živnosti viac vecičiek napísaných, aká má byť tak potom pečiatka?lebo bude mať salón, ale aj dopravu...tak potom ako?lebno meno salónu by sme nechceli meniť:)
Prepáčte za blbé otázky:o
ďakujem
mysimis
13.01.10,16:49
Dobrý, potrebujem poradiť.pozastavujem si živnosť(zdravotné dôvody) a manžel si ju zoberie.chcem sa spýtať že či by mohol môj obchod prevziať, že ostáva obchodné meno, len by sa majiteľ zmenil, a potom ak sa to dá, tak či bude mať taktiež rok prázdnin(odvody)alebo nie.
alebo si má vybrať novú živnosť a znova všetko vybehať,nové meno na obchod atď???
ešte by ma zaujímalo, manžel bude mať v živnosti viac vecičiek napísaných, aká má byť tak potom pečiatka?lebo bude mať salón, ale aj dopravu...tak potom ako?lebno meno salónu by sme nechceli meniť:)
Prepáčte za blbé otázky:o
ďakujem

Manžel si musí vybaviť novú živnosť, nemôže si prevziať Tvoju. Na obchod si bude musieť vybaviť všetky doklady na základe zmeny majiteľa. Obchodné meno si určuje on. Na základe toho, že bude mať novú živnosť odvody bude platiť len do ZP a do SP začne platiť až od 01.07.2011. Ohľadom razítka odporúčam, aby si dal meno, priezvisko, adresu, IČO a DIČ /alebo IČ DPH/.
Infarkt
14.01.10,07:09
Ináč tak ako napísala Mysimis - manžel na svoju živnosť, svoje obchodné meno...

Meno salónu nemusíte meniť...predpokladám, že salón nie je na rovnakej adrese ako má bydlisko, resp. sídlo podnikania, tak si ten salón nahlási ako prevádzku na ŽU a DU...nezabudni, ak máš v salóne ERP, tak ju musíš zo svojej živnosti odhlásiť a manžel na svoju živnosť prihlásiť na DU...
Ja konkrétne tiež mám viac prevádzok a na každej z nich je pečiatka na ktorej je hlavné sídlo podnikania a potom v texte uvedené PREVÁDZKA a plus pripojená adresa tej ktorej prevádzky. Hlavný text pečiatky mám vždy oficiálne sídlo podnikania+IČO+IČDPH...

VZOR pečiatky :
Obchodné meno
Adresa sídla
IČO+IČDPH
Prevádzka - názov predajne (salónu)
Adresa predajne (salónu)+ prípadne tel. (ak sa zmestí) ;)
richardg
14.01.10,19:12
Ďakujem krásne za rady, ešte niečo..manžel je zamestnaný, tak musí platiť do ZP?a koľko sa asi platí, aby som bola v obraze...
pavol54
14.01.10,20:51
Pokiaľ viem tak živnosť sa vedie pod vlastným menom nejaký názov je len takou zbytočnou ozdobou alebo aj nutnou ozdobou( práve ten salón jeho názov) a to či si ju dá je len na podnikateľovi, živnostenský list sa tiež vydáva na meno nie na nejaký názov,
Iné je to pri obchodných spoločnostiach
andrea palcova
14.01.10,20:57
Ďakujem krásne za rady, ešte niečo..manžel je zamestnaný, tak musí platiť do ZP?a koľko sa asi platí, aby som bola v obraze...

Keď je zamestnaný, tak zdravotné odvody platiť nemusí, keďže zdravotné odvody za neho platí zamestnávateľ. Pri podaní daňového priznania za rok 2010 sa zdravotné aj sociálne odvody budú vypočítavať na základe jeho daňového priznania, resp. základu dane.
richardg
19.01.10,05:42
Super, ešte raz ďakujem:-)