steven.007
13.01.10,15:00
Dobrý večer. Chcel by som poprosiť či by mi niekto nezhotovil tabuľku (príchod - odchod - odpr.hod.) tzv.smenovnicu s výpočtom odpracovaných hodín a s výpočtom odpr. dní. Ďakujem
katarina.j
13.01.10,14:25
stači zadat v okne "aku informaciu hladate?" napr. "dochadzka v exceli" a tam toho mas kopec...
steven.007
13.01.10,14:47
Ďakujem.
Chobot
13.01.10,14:54
Dobrý večer. Chcel by som poprosiť či by mi niekto nezhotovil tabuľku (príchod - odchod - odpr.hod.) tzv.smenovnicu s výpočtom odpracovaných hodín a s výpočtom odpr. dní. Ďakujem

Pochybujem, že sa nájde niekto, kto to vytvorí na základe takto zadanej požiadavky. Treba presnejšie formulovať požiadavku - aké stĺpce tam chceš mať? Koľko stĺpcov? čo víkendy? Ako počítať hodiny? Čo s prestávkou? Ako si predstavuješ výpočet odpracovaných dní?

Aby si nepovedal, že som zlý a len kritizujem, tak som ti vytvoril jednoduchú tabuľku s denným výpočtom hodín a prestávkou 30 min.
steven.007
13.01.10,15:06
Veľmi dobre si trafil, prestávka tam nemusi byť,lebo robia na dve zmeny a to 6hodín aj sobotu a ten výpočet odpr.dní potrebujem kvôli vyplacaniu str.lístkov aby som nemusel spočitavať dní ja. Ale veľmi pekne ti ďakujem a pokiaľ by si bol taký dobrý tak to skús ešte na tie dní a aj aby sa dalo prepinať na mesiace a samo nahodí dni veľká vďaka.
jojom
13.01.10,21:14
Niečo podobné sme pred pár dnami robili tu niekde, upravil som Ti to, pozor sú tam skryté bunky to sa mi nechcelo dávať inde. To makro čo robil Chobot som tam nedal.
PaloPa
14.01.10,07:58
Už len sumár a nič tomu nechýba.

P.
Xanti
14.01.10,08:41
Už len sumár a nič tomu nechýba.

P.
No len sumár hodín mu nepovie koľko dní odpracovali, na koľko majú nárok na stravné lístky. Teda počet stravných lístkov do mesiaca, a tiež mu to neukáže, v ktoré dni bol zamestnanec na služobnej ceste a vtedy nemá nárok na stravné lísky ak trvala dlhšie ako 5 hodín. ;)

Ale pekne ste sa pohrali s excelom. :D
ludmilla
14.01.10,09:09
Mňa by tiež zaujímalo ako vytvoriť dochádzkový plán, kde si namiesto služieb budem dosádzať kódy.
Napr. D12 - bude znamenať 06:00 - 18:00 (1 hodina prestávka na jedlo) čiže spolu 11 hodín,
N12 - 18:00 - 06:00 (1 hodina jedlo) spolu 11 hodín,
R75 - 07:00 - 15:00 (1/2 hodina jedlo spolu 7,5 hodiny,
K75 - 06:00 - 14:00 (1/2 hodina jedlo) spolu 7,5 hodiny,
V75 - 14:00 - 22:00 (1/2 hodina jedlo) spolu 7,5 hodiny
D - dovolenka
PC - pracovná cesta
PN - práceneschopnosť
PPN - plánovaná PN
V - voľno
ZV - zvláštne voľno
S - školenie
O - očr
T.j. každý kód by obsahoval počet hodín a výsledok by bol - plánované odpracované hodiny, reálne odpracované hodiny, + hodiny, - hodiny.
Keď sa niekomu podarí vylúštiť moju otázku vopred ďakujem!!!!!!!
PaloPa
14.01.10,09:30
No len sumár hodín mu nepovie koľko dní odpracovali, na koľko majú nárok na stravné lístky. Teda počet stravných lístkov do mesiaca, a tiež mu to neukáže, v ktoré dni bol zamestnanec na služobnej ceste a vtedy nemá nárok na stravné lísky ak trvala dlhšie ako 5 hodín. ;)

Ale pekne ste sa pohrali s excelom. :D

Najskôr príklad k požiadavke nižšie (od Ludmily). Niečo podobné je v priloženej prílohe. Myslím, že aj tu na Porade už podobné riešenie bolo vložené.

Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa". Najlepšie komplexné riešenie na jedno tlačidlo, so zadaním, kde ani autor presne nevie čo potrebuje :cool:. (samozrejme za "Vatikánsku menu" - a zajtra si zarábam husličkami pred Manderlákom :)).

Aj Katarína vyššie spomínala, že príspevkov dochádzke už tu bolo X. Stačí z každého vybrať to čo potrebujem a dať si tú námahu dať to dokopy.

A ak mi pomohli zdroje z fóra, dať výsledok k dispozícii späť na fórum.

Palo
Xanti
14.01.10,09:48
Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa". Toto si veľmi pekne napísal a pravdivo, musím len a len súhlasiť. Mám tie isté pocity.
ludmilla
14.01.10,09:52
Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa". Najlepšie komplexné riešenie na jedno tlačidlo, so zadaním, kde ani autor presne nevie čo potrebuje :cool:. (samozrejme za "Vatikánsku menu" - a zajtra si zarábam husličkami pred Manderlákom :)).

Palo

Palo, chápem tvoj pocit "vyriešte za mňa", v hĺbke duše cítim malé previnenie za "vyriešte za mňa", i keď takto som to nemyslela, som človek, ktorý PC využíva na bežné použitie, nemám hlbšie znalosti v Exceli a jeho čarovných vzorcoch a preto som zadala svoju otázku sem na poradu. Nemusí to byť za "Vatikánsku menu", za vypracovanie som ochotná aj zaplatiť.
Vysoko si cením tvojej rady a aj poučky do života :):):).
Fakt to vyzerá, že neviem čo chcem? Alebo som to len zle vysvetlila?!
Xanti
14.01.10,09:54
Palo, chápem tvoj pocit "vyriešte za mňa", v hĺbke duše cítim malé previnenie za "vyriešte za mňa", i keď takto som to nemyslela, som človek, ktorý PC využíva na bežné použitie, nemám hlbšie znalosti v Exceli a jeho čarovných vzorcoch a preto som zadala svoju otázku sem na poradu. Nemusí to byť za "Vatikánsku menu", za vypracovanie som ochotná aj zaplatiť.
Vysoko si cením tvojej rady a aj poučky do života :):):).
Fakt to vyzerá, že neviem čo chcem? Alebo som to len zle vysvetlila?!Ludmilka, myslím že to nebolo o tebe. Tento Palov príspevok. mimotemy
ludmilla
14.01.10,09:59
Ludmilka, myslím že to nebolo o tebe. Tento Palov príspevok. mimotemy
Ale ja som sa v ňom našla :D:D:D
PaloPa
14.01.10,10:06
Palo, chápem tvoj pocit "vyriešte za mňa", v hĺbke duše cítim malé previnenie za "vyriešte za mňa", i keď takto som to nemyslela, som človek, ktorý PC využíva na bežné použitie, nemám hlbšie znalosti v Exceli a jeho čarovných vzorcoch a preto som zadala svoju otázku sem na poradu. Nemusí to byť za "Vatikánsku menu", za vypracovanie som ochotná aj zaplatiť.
Vysoko si cením tvojej rady a aj poučky do života :):):).
Fakt to vyzerá, že neviem čo chcem? Alebo som to len zle vysvetlila?!

Nič sa netráp, na tvoju požiadavku som posielal tú prílohu :). To bola skôr reakcia na iné príspevky, keď ľudia neprehľadajú ani Poradu, nieto že by si trochu "pogooglili".

Veci ktoré som kedy programoval a roky sa používali mali vždy spoločného menovateľa, t.j. odborník dal rozumy "odborné" a ja som pridal svoje "programátorské". Tu na Porade sa to stretáva virtuálne. Je dobre ak odborníci z príslušnej oblasti veci okomentujú z vecného hľadiska a výsledok by sa objavil znova na porade. Taký kolektívny „brainstorming“.

P.
Xanti
14.01.10,10:07
Ale ja som sa v ňom našla :D:D:DLudmilka zle si hladala.
:D:D:D
Vieš ty aj niečo dávaš, a niekto len berie. Ja som brala Palov príspevok skôr na ľudí čo len berú a považujú za samozrejmosť, že im to tu dajú na zlatom podnose. ;)
steven.007
14.01.10,12:45
Ja len preto som prosil o zostavenie tabuľky lebo excel neovladam ako ty je to pre mňa prázdne kino a čo budem pytať poradiť,keď nerozumiem vôbec vzorcom. Chcel som si len uľahčiť prácu to je všetko Ale aj tak veľmi pekne ďakujem.
PaloPa
15.01.10,05:54
Ja len preto som prosil o zostavenie tabuľky lebo excel neovladam ako ty je to pre mňa prázdne kino a čo budem pytať poradiť,keď nerozumiem vôbec vzorcom. Chcel som si len uľahčiť prácu to je všetko Ale aj tak veľmi pekne ďakujem.

Neber to osobne Steven.

To bolo len také vypustenie pary,
ako keď ti padne kladivo na nohu a človek si schuti zanadáva a hneď je lepšie :)

Myslím, že na tomto fóre je partia veľmi šikovných ľudí, ktorí vždy kvalitne poradia, ak nie jeden tak druhý.

Palo
PaloPa
15.01.10,17:43
Vraciam diskusiu späť na fórum:

Subject: Dochadzka

Tak Palo nazdar. Ide o tú dochádzku. Neviem zadať prílohu na Porade tak ti dávam sem. Dúfam že sa nebudeš hnevať. Pozrel som poslednú tabuľku, to je asi ona len ja by som potreboval aby v bunkách kde davaš znaky x A D CH a pod. aby som ja mohol vpisovať odprac. hodiny a aby mi spočítalo hodiny a aj dní. Posielam prílohu ale neviem či som to podal zrozumitelne. Tak keď Ťa môžem POPROSIŤ o vyhotovenie.Pripravil som dve verzie (s makrom a bez makra).

Verzia s makrom:
1) tlačidlo na premazanie starých údajov
2) ofarbenie nenumerických hodnôt na červeno.

Obe verzie sú uzamknuté, ale bez hesla. Vyplniť možno iba oblasť vkladania dát (firma, mená a hodiny, mesiac, rok).
Možno však vložiť i mazať riady i pri zamknutom zošite.

TIP 1 - mazať naraz údaje vo verzii bez makra.
a) v ľavom hornom rohu (nad záhlavím riadkov) vybrať pomenovanú oblasť Data
b) stačiť Delete

TIP 2 - zadať údaj do viacerých buniek naraz (napr. 8,5 do viac dní)
a) označiť myšou viacero buniek
b) zadať 8,5
c) stlačiť CTRL+ENTER

Validácia vstupu:
Povolené hodnoty sú len skratky absencií: napr. A,D,CH,O, Šk ... (viď vysvetlivky), alebo desatinné číslo od 0 do 24.


Palo
steven.007
15.01.10,19:09
Palo. Veľmi veľmi pekne ďakujem. Je to, to čo som si predstavoval, ale ešte poraď ako sa zbavím tej škaredej sivej na víkendoch so/ne, alebo ako zmením farbu. Si dobrrrrýýýý. Čaff
PaloPa
16.01.10,08:27
... ako sa zbavím tej škaredej sivej na víkendoch so/ne, alebo ako zmením farbu. Čaff

Označi si bunky kde sa zadávajú hodiny (dtto pre nadpisové So, Ne ...)
XL03:
- hl.ponuka Format / Podmienené formátovanie
- tl. Formát

XL07:
- záložka Domov / skupina Štýly / Podmienené formátovanie
- voľba Spravovanie pravidiel
- tl. Upraviť pravidlo
- tl. Formát

a farbičkuj ako je ti srdcu milé :-)

Resp. oprav pre jednu bunku, CRTL + C, označ ostatné, klik pravé tl.myši a voľba Prilepiť špeciálne (Paste Special), Formáty

XL 07 si bunky s rovnakým formátovaním identifikuje sám.

P.
steven.007
16.01.10,11:01
Díky. Ahoj
Cajicek21
07.11.10,11:03
delete
PaloPa
08.11.10,07:04
Možno blbá otázka, ale ked vložím dajaký čas dochádzky napr. do mesiaca október a potom vložím čas do mesiaca november, tak tie dáta sú tie isté! Jak to? Tie dáta zostávajú nemenné! Keď tie dáta zmením napr. v tom októbri, tak sú tam stále tie isté! Ale chcem dosiahnuť, aby bolo možné dáta meniť v každom mesiaci iné! Je to logické, lebo nie je každý mesiac rovnaký a tak isto nie sú opracované dni rovnaké! Chápete, čo myslím?!

Takto je tá dochádzka prakticky nepoužiteľná!
Samozrejme, je logické, že pre ďalší mesiac sa data menia.

Vo verzii s makrom Evidencia_dochádzky_nová_s_Makrom.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=48903&d=1263673135)
je tlačidlo "Mazať údaje", ktorým po zmene mesiaca možno premazať predošlé údaje.

Pre verziu bez makra stačí vybrať pomenovanú oblasť "Data" (vľavo a nad záhlavím riadkov a stĺpcov - viď obrázok) a stlačiť Delete.

Resp. už pred prvým použitím si pripraviť skopírovaním a premenovaním listu "Dochádzka" listy pre jednotlivé mesiace aktuálneho roka.

P.
Cajicek21
08.11.10,09:25
delete
PaloPa
16.11.10,09:09
Ale nešlo by to nejako nastaviť, aby sa tie dáta uchovali v každom mesiaci, ale samozrejme zo zachovaním nastavenia odpracovaných dní. Ide mi o to, aby som mal vyplnený, každý mesiac, aby som mal prehľad o každom mesiaci. Asi to tak nepôjde, že?

Ano, keď vytvorím nový list a skopírujem daný mesiac, tak sa dáta uchovajú v tom formáte, aký tam zadám. Ale potom nevidím žiadnu výhodu, že sa dajú tie mesiace meniť! Stačí si vytvoriť 12 listov (Január-December)

Mám pocit, že tu očakávaš "zadara" riešenia na úrovni platených sw ala SOFTIP, POHODA, KROS či iných.

Ponamáhaj mozgové bunky a prilep sem svoje riešenie,
zhodnotíme :cool:

P.
Cajicek21
16.11.10,14:46
delete
marjankaj
16.11.10,17:17
pre: PaloPa...Potom neviem, na čo je tu toto fórum, keď tu nevieš poradiť! Prosím, zdrž sa takýchto komentárov! Ušetríš tým miesto tu na fóre...

Konečne je tu niekto, na koho je PaloPa krátky.:rolleyes:
Cajicek21
16.11.10,17:46
delete
jojom
16.11.10,18:06
No, mozgová deformácia sa prejavuje aj takýmto spôsobom! Bohužiaľ...Už asi tuším, prečo máte niektorí, toľko príspevkov!

:D :D :D . Pretože máme takéto plodné príspevky :D :D
PaloPa
17.11.10,08:27
Pôvodne som mal pripravenú dlhú vysvetľovaciu odpoveď, napr. ako sa dá zadefinovať problém (slovo analýza sa bojím povedať), ako tu viac krát pri normálnej komunikácii (keď nie je vopred všetko "nepoužiteľné" ) vzniklo zopár užitočných i komplexnejších riešení, ale keďže už niet k čomu, a Jano a Jojom to vyjadrili trefnejšie, tak nič.:)

Škoda, možno mohla spoločným úsilím vzniknúť, kvázi databázová aplikácia s ukladaním jednotlivých mesiacov. Spôsobov je mnoho, od jednoduchého odchytenia makra pri skopírovaní starého mesiaca a jeho priradeniu k zmene obdobia, až po komplikovanejšie volanie databázového enginu a ukladania dát do Access, SQL alebo MySQL databázy...

... ale keď mi niekto začne odporúčať kde mám a kde nemám zaberať miesto (Richard bude musieť prikúpiť diskové polia, nevedel som, že už je to tu s miestom tak zlé :D), tak do toho veľa chuti nie je.

Palo
anna81
09.03.12,09:42
Najskôr príklad k požiadavke nižšie (od Ludmily). Niečo podobné je v priloženej prílohe. Myslím, že aj tu na Porade už podobné riešenie bolo vložené.

Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa". Najlepšie komplexné riešenie na jedno tlačidlo, so zadaním, kde ani autor presne nevie čo potrebuje :cool:. (samozrejme za "Vatikánsku menu" - a zajtra si zarábam husličkami pred Manderlákom :)).

Aj Katarína vyššie spomínala, že príspevkov dochádzke už tu bolo X. Stačí z každého vybrať to čo potrebujem a dať si tú námahu dať to dokopy.

A ak mi pomohli zdroje z fóra, dať výsledok k dispozícii späť na fórum.

Palo

parádne tlačivo...

môžem sa spýtať, ako si dostal do I6 ten výber (šípku)? také niečo by som aj ja potrebovala..
PaloPa
09.03.12,10:43
parádne tlačivo...

môžem sa spýtať, ako si dostal do I6 ten výber (šípku)? také niečo by som aj ja potrebovala..

V Exceli 2003 takto:
hl.menu: Data (Údaje)/ Validation (Overenie)

Overenie typu "Zoznam", zdroj riadkov =$AJ$5:$AY$5


V Exceli 2010 takto:
záložka Údaje / skup Nástroje pre údaje / t l. Overenie údajov / voľba Overenie údajov

P.
anna81
09.03.12,10:49
V Exceli 2003 takto:
hl.menu: Data (Údaje)/ Validation (Overenie)

Overenie typu "Zoznam", zdroj riadkov =$AJ$5:$AY$5


ĎAKUJEM!
idem vyskúšať
:)
anna81
09.03.12,10:53
super, ide to, šípku tam už mám, aj sa dá rozbaliť,
ale ako tam dostanem tie údaje, z ktorých chcem vyberať ? :o
PaloPa
09.03.12,10:56
super, ide to, šípku tam už mám, aj sa dá rozbaliť,
ale ako tam dostanem tie údaje, z ktorých chcem vyberať ? :o
Treba si ich zapísať do zdrojových buniek, na ktoré sa zoznam odkazuje.

Pozri ten väčší obrázok, tam je to označené žltou.

P.
anna81
09.03.12,11:19
aha! už som to pochopila, ďakujem srdečne! funguje to ;)

a vieš mi ešte poradiť prosím ťa, keď chcem v riadku napísať dátum a zobrazí mi rímske číslice čo s tým? stáva sa to len občas a vôbec neviem prečo...
PaloPa
09.03.12,11:32
aha! už som to pochopila, ďakujem srdečne! funguje to ;)

a vieš mi ešte poradiť prosím ťa, keď chcem v riadku napísať dátum a zobrazí mi rímske číslice čo s tým? stáva sa to len občas a vôbec neviem prečo...

Samozrejme záleží na tom, ako máš nastavený formát dátumu v systéme (napr. vo Vistách boli medzery medzi D M a rokom, potom to blblo)

Ale aj keď je správne, Excel niekedy zblbne a domrší formát.
(Preto nie je napr vhodný na prenos údajov medzi systémami - databázami).

Treba skúsiť viacero možností:
1| Formát bunky, typ dátum, resp vlastné dd.mm.yyyy
2| Copy / Paste si skopírovať niektorú inú bunku kde je to OK a následne prepísať dátum
3| Vymazať formát bunky a znovu naformátovať ako dátum (viď 1)

P.
anna81
12.03.12,10:59
Samozrejme záleží na tom, ako máš nastavený formát dátumu v systéme (napr. vo Vistách boli medzery medzi D M a rokom, potom to blblo)

Ale aj keď je správne, Excel niekedy zblbne a domrší formát.
(Preto nie je napr vhodný na prenos údajov medzi systémami - databázami).




Treba skúsiť viacero možností:
1| Formát bunky, typ dátum, resp vlastné dd.mm.yyyy
2| Copy / Paste si skopírovať niektorú inú bunku kde je to OK a následne prepísať dátum
3| Vymazať formát bunky a znovu naformátovať ako dátum (viď 1)

P.



Ok, Ďakujem za radu.
Vymazávala som odušu, ale vždy mi tam ukázalo niečo iné ako dátum, ani kopírovanie dobrej bunky nepomohlo, ale skúsim naformátovať ten dátum...

PS: ja som si tam vždy dala pred dátum bodku a potom mi tam ten dátum zostal :D, nevyzeralo to sice esteticky, ale splnilo účel, laicky som sa s tým vysporiadala ;)
PaloPa
25.03.12,15:54
Paci sa mi ta dochadzka2.xls, ktoru si tu prilozil 14.1.10, mam len jeden problem, neviem ako na to aby mi to ukazovalo sviatky aj v dalsie roky...

Dakujem

V zošite sú skryté stĺpce H až K, v ktorých sú tieto údaje vložené. Stačí si stĺpce odkryť a zmeniť podľa akt. roku.

P.
skvrnka
28.03.12,10:41
V zošite sú skryté stĺpce H až K, v ktorých sú tieto údaje vložené. Stačí si stĺpce odkryť a zmeniť podľa akt. roku.

P.

Priložený subor Dochádzka2-2012.xls je supeeeer! Vďaka.