johanka12
13.01.10,15:41
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu,ak konateľ s.r.o. nakúpi komponenty ako napr.chladič na PC,grafická karta,tlačiareň a iné pod veci z ktorých sa v podstate poskladá počítač ktorý využíva na svoje podnikanie WEBDIZAJN,ale tieto veci nie sú kúpené naraz na jednu faktúru ale postupne na jednotlivé faktúry budem to považovať keď to spočítam a vyjde mi suma nad 1700 eur ako obstaranie hmotného majetku ?

Dakujem za odpoveď
Zoltán Kovács
13.01.10,14:44
Jednoznačne áno, ak nejde o postupné "opravy" starého počítača. Nakoľko jednolivé komponenty samo o sebe sú na nič, teda nemajú funkciu. Len ako celok.
johanka12
13.01.10,14:49
Nie nejde o starý počítač,ten vložil ako dar z týchto častí vyšiel nový aj keď váham či zakúpenú tlačiareň k tomu prirátat bez nej mi to vychádza okolo 1680 eur ?
Zoltán Kovács
13.01.10,14:51
Nie nejde o starý počítač,ten vložil ako dar z týchto častí vyšiel nový aj keď váham či zakúpenú tlačiareň k tomu prirátat bez nej mi to vychádza okolo 1680 eur ?

Ak tlačiareň je multifunčké zariadenie, teda je možné použiť ako kopírku napr. , tak podľa mňa nie je potrebné priprátať k cene, nakoľko je schopná fungovania az bez pc. Ale keď ide čisto o tlačiareň, ktorá bez pc sa "nepohne" tak by som to bral ako technický celok, a obstarávacia cena by bola spolu všetko.
johanka12
13.01.10,14:59
Tlačiareň je aj s kopírkou,budem ju brat ako samostatnú.Dakujem za rýchle odpovede.