Vladimír Ozimý
26.07.04,13:30
Dobrý deň prajem

prosím Vás ako to je kúpili sme na firmu fotoaparát na splátky v metre, nie je k tomu však žiaden splátkový kalendár len je určená mesačná splátka navyšená o úroky a je k tomu daňový doklad kde je vyčíslená cena fotoaparátu aj s DPH v plnej výške. Ako máme uplatniť DPH po splátkach alebo môžme aj naraz na základe faktúry.
Katty
26.07.04,13:39
uzatvorili ste nejaku zmluvu alebo na základe čoho máte splácať???
Vladimír Ozimý
26.07.04,14:19
Akurát zmluvu o úvere ale nie je ktomu žiaden splátkový kalendár kde by bol vyčíslený základ dane a DPH. Všetko je vyčíslené na daňovom doklade.
Beata
26.07.04,14:33
Keďže máte faktúru na celú sumu s DPH, je tam dátum daňovej povinnosti a vtedy vám vzniká aj nárok na odpočet. Ja by som tú DPH odpočítala naraz a jednotlivé splátky, bez DPH, plus úrok by som mesačne rozpúšťala na príslušné nákladové účty, až do zaplatenia. Aj tak si myslím, že Metro postupovalo divne...
Vladimír Ozimý
27.07.04,16:12
Ďakujem,


ja si myslím to iste že to nie je celkom v poriadku ale fa na DPH je a preto ma to presvedčilo uplatniť v plnej výške.

Ale ešte raz díky
ricij
28.07.04,10:35
Dobry deň Vám tu prajem,


toto je môj prvý príspevok. Škoda, že som sa o tomto webe nedozvedel skôr.
Keďže máte tovar na splátky, ste jeho majiteľom, ergo máte nárok na odpočet dane. Keďže nový zákon nepožaduje úhradu, nie je dôležité kedy za tovar zaplatíte, resp. či zaplatíte v splátkach. Dôležité je, že ste sa stali jeho majiteľmi. A čo sa týka úroku súhlasím s Beatou.
Milka
28.07.04,17:21
Tiež si myslím, že si môžete uplatniť DPH na základe daňového dokladu, faktúry, kde je uvedený dátum dodania. Splátky nie sú podmienkou, pokiaľ nebol vystavený splátkový kalendár so zvlášť vyčislenou DPH, potom by to bolo opakované plnenie.
Beata
28.07.04,17:47
Milka, ale s tým opakovaným plnením si dovolím nesúhlasiť. Opakované dodanie je, keď sa tovar v rovnakom množstve a za rovnakú cenu dodáva v nejakých intervaloch. U nákupu na splátky sa opakujú len platby...
agata
29.07.04,06:16
Jednoznačne DPH si uplatnite v deň nákupu, t.j. kedy Vám bol tovar dodaný a došlo k zmene vlastníckeho práva (§8)
Milka
29.07.04,13:13
Áno Beatka, určite to nie je opakované plnenie. Len ma to tak napadlo, keď sa tvrdí, že pokiaľ tovar nie je splatený, je majetkom dodávateľa a tie splátky. Ale to len mimochodom, DPH sa v každom prípade uplatní na základe prijatej faktúry.
bui
16.11.10,08:57
Ahojte,
mna by zaujimalo uctovanie splatkoveho predaja na strane predavajuceho.
dlhodobu pohladavku voci kupujucemu uctovat na ucte 378?
a co urok? je to ucet 662 Uroky alebo je to financna sluzba 668? alebo je to lsuzba 602?