fidel boy
13.01.10,16:03
Dobry den
Mam takyto problem - V roku 99 po skole som odisiel z vychodu za pracou do BA ktoru mal vybavit jeden znami u ktoreho som mal byvat aj dalsimi 4 ludmi praca nebola a neskor som zistil ze nas iba zavadzal lebo nemal financne prostriedky byval v byte na ustnu dohodu ziadnu zmluvu k bytu a prevolal na tel linke okolo 100tis sk po dvoch rokoch to poskodena dala na sud sud rozhodol v roku 2006 ze mame tuto sumu uhradit mi 6ti spolocne a nerozdielne.a ze poskodenej nenalezia ziadne uroky.nasledne mi prislo zacatie exekucie.4ch s z nas som uz 10 rokov nevidel s poskodenou som bol v kontakte nakolko len ja som sa zucastnil sudov a oznamila mi ze jednemu(ten co to prevolal)bolo zabavene auto BMV.Nedavno som volal na exekutorsky v akom stadiu je tato exekucia a pani to zacala hladat a povadala "aaaa tu neni nic uhradene to treba uhradit daajte mi vase tc".Mam pocit ze exekutor nema zaujem riesit preto ze je to mala polozka a on je zo zapadneho sk.Moje moznosti?Vyplatit peniaze(ktore som neprevolal)a dat zvysnych 5ich na sud a exekuciu.Je nejaka moznost zistit o ostatnch ci ziju na sk ci platia do soc pistovne atd nejake ine riesenie?
vopred vsetkym dakujem
kyblik
14.01.10,07:52
Trošku chaotické... Asi preto nikto zatiaľ nereagoval. Poďme pomaly a po poriadku.

Exekútor - až k tomu príde, bude od Teba vymáhať aj 100 Eur + poplatky. Ani malá suma nie je pre neho nezaujímavá.

"Kamaráti", resp. ostatní nájomníci: boli odsúdení v neprítomnosti?

Dôkazy: mali ste nejakú zmluvu s tou pani? Priznal sa niekto z Vás k spáchaniu tohoto skutku? Ak už teda súd vyriekol ortieľ, odvolal sa niekto z Vás...?

Bol si odsúdený iba Ty - keďže chceš ostatných dávať na súd...?

Celé mi to pripadá nejaké čudné, nenapísal si všetko...
elaurie
14.01.10,15:10
Bol si odsúdený iba Ty - keďže chceš ostatných dávať na súd...?

Celé mi to pripadá nejaké čudné, nenapísal si všetko...

Kyblik, ved Fidel boy jasne napísal, že podľa rozsudku sú povinní zaplatiť všetci šiesti spoločne a nerozdielne, možno teda vymáhať celý dlh od ktoréhokoľvek z dlžníkov...
Fidel boy nesmeroval svoju otázku ako sa brániť voči rozsudku (voči ktorému už obrana pravdepodobne ani nie je možná), ale ako postupovať v prípade exekúcie...
kyblik
14.01.10,16:00
Ano, ale mne nie je celkom jasné prečo ich hľadá, resp. prečo ich chce dávať na súd. Veď zaplatím svoj podiel a vybavená vec. Tiež nechápem prečo sa zúčastňoval pojednávaní sám...
Flinstone
15.01.10,06:06
Ano, ale mne nie je celkom jasné prečo ich hľadá, resp. prečo ich chce dávať na súd. Veď zaplatím svoj podiel a vybavená vec. Tiež nechápem prečo sa zúčastňoval pojednávaní sám...
dostanem predvolanie na súd, dostavím sa... to že ostatní zúčastnení to nerešpektujú, s tým sa musí vysporiadať súd... Teda pokiaľ boli predvolaní všetci šiesti... Nemôžeš na súde vyhlásiť, že keď neprišli ostatní, tak idem preč aj ja. Tam je zvrchovaným pánom sudca. Som tam, môžem sa hájiť... neprítomných môže poriešiť aj v neprítomnosti.
iriska
15.01.10,08:18
Ano, ale mne nie je celkom jasné prečo ich hľadá, resp. prečo ich chce dávať na súd. Veď zaplatím svoj podiel a vybavená vec. Tiež nechápem prečo sa zúčastňoval pojednávaní sám...

Pardon, v tomto prípade nemôže zaplatiť svoj podiel, pretože majú uhrádzať SPOLOČNE A NEROZDIELNE. A je to 100.000 SK a nie 100,-EUR. Je možnosť, že sa exekútorovi podarí nájsť zamestnávateľa u niektorého z ostatných povinných - tu sa vynára otázka: exekúcia je vedená proti všetkým? mala by byť. Si účastník konania, máš právo nahliadať do exekučného spisu a tam by si videl, či si ostatní preberajú poštu a či majú majetok. Ad-auto - exekútori neradi predávajú autá, väčšinou na ne iba dávajú blokáciu, lebo na auto treba znalecký posudok a potom kým je dražba a nikto ho nekúpi, už auto rapídne stráca na hodnote a v prípade ďalšej dražby treba nový znalecký, lebo auto už má podstatne inú cenu a to zatiaľ by len vyhadzoval peniaze na znalecké posudky a nič nevymohol. Možno by bol ochotný vybaviť to tak, že ponúkne oprávnenému to auto na zápočet pohľadávky, ale auto je už možno aj šrotované alebo nepojazdné alebo na neznámom mieste. A s tým sa exekútor nebude párať, pôjde radšej po zrážkach zo mzdy alebo po účtoch. U koho zistí, u toho berie.
kyblik
15.01.10,12:47
Takže ak exekútor nájde iba jeho lebo ostatní sú niekde zašití tak to strhne iba jemu...?:eek::eek::eek:
iriska
17.01.10,09:39
Takže ak exekútor nájde iba jeho lebo ostatní sú niekde zašití tak to strhne iba jemu...?:eek::eek::eek:

áno

V tom prípade po vymožení peňazí iba od neho odporúčam nájsť si právnika a zmontovať žalobu na ostatných, aby si to on teraz vymáhal od ostatných piatich. Je to možné, akurát, že je to troška zdĺhavé, lebo, ak si predstavím, že exekútor ma "ošklbe" o všetky prachy a potom čakám na rozhodnutie súdu a vymoženie, nie je to ideálna predstava, ale v každom prípade je to asi lepšie ako to nechať tak.