Dantess
13.01.10,18:42
Ahoj! Určite sa Vám to už stalo, že sa holíte, šoférujete a zavolá Vám milá slečna s ponukou spolupráce, alebo reklamy, ktorá je tak "výhodná", že sa jej nedá odolať. Požaduje stretnutie a chce Vám svoj produkt nanútiť.

Doteraz som mal super zbraň proti takýmto ľuďom. Povedal som im, že nech mi ponuku pošlú na mail a keď ma zaujme, tak im napíšem. Z 99% ma nezaujala.

Včera ma ale otravovali asi 5x !!! Vyzbrojili sa aj proti mojej super fráze s mailom so slovami, že ich ponuka sa nedá pojmúť v maily, že to treba počuť naživo. Keď som povedal, že nemám čas, tak sa chceli dohodnúť na termíne aj o mesiac. Keď som povedal, že nemám záujem, tak mi povedali, že odkial viem, že nemám záujem, keď som ešte ani nevidel a nepočul ako ich ponuka-tovar funguje. Proste nič nezaberá a ja sa doslova MUSÍM stretnúť.

Aké zbrane a taktiky používate proti takýmto hovorom ? Dá sa vôbec slušne odmietnuť, tak, aby sa druhá strana neurazila ?

Napríklad jednej pani som povedal, že nemám záujem, aspoň si ušetríme obaja čas a ona bola doslova odutá a jej tón a správanie milej pani sa zmenil na krvilačnú beštiu :D
mysimis
13.01.10,17:47
Ahoj! Určite sa Vám to už stalo, že sa holíte, šoférujete a zavolá Vám milá slečna s ponukou spolupráce, alebo reklamy, ktorá je tak "výhodná", že sa jej nedá odolať. Požaduje stretnutie a chce Vám svoj produkt nanútiť.

Doteraz som mal super zbraň proti takýmto ľuďom. Povedal som im, že nech mi ponuku pošlú na mail a keď ma zaujme, tak im napíšem. Z 99% ma nezaujala.

Včera ma ale otravovali asi 5x !!! Vyzbrojili sa aj proti mojej super fráze s mailom so slovami, že ich ponuka sa nedá pojmúť v maily, že to treba počuť naživo. Keď som povedal, že nemám čas, tak sa chceli dohodnúť na termíne aj o mesiac. Keď som povedal, že nemám záujem, tak mi povedali, že odkial viem, že nemám záujem, keď som ešte ani nevidel a nepočul ako ich ponuka-tovar funguje. Proste nič nezaberá a ja sa doslova MUSÍM stretnúť.

Aké zbrane a taktiky používate proti takýmto hovorom ? Dá sa vôbec slušne odmietnuť, tak, aby sa druhá strana neurazila ?

Napríklad jednej pani som povedal, že nemám záujem, aspoň si ušetríme obaja čas a ona bola doslova odutá a jej tón a správanie milej pani sa zmenil na krvilačnú beštiu :D

Ja som veľmi nepríjemná na uvedené telefonáty, nemám väčsiu zlosť ako keď mám najviac práce, riešim neriešiteľné a do toho dostanem takýto super telefonát. Moje reakcie sú priam až alergické na uvedené a odmietam, odmietam a znovu odmietam. Keď nepomôže zložím telefón - som síce dobre vychovaná a viem že sa to nepatrí, ale nech si aj druhá strana uvedomí, že keď raz nemám záujem tak nech ma nepresviedčajú.
cloe
13.01.10,17:56
Ja som veľmi nepríjemná na uvedené telefonáty, nemám väčsiu zlosť ako keď mám najviac práce, riešim neriešiteľné a do toho dostanem takýto super telefonát. Moje reakcie sú priam až alergické na uvedené a odmietam, odmietam a znovu odmietam. Keď nepomôže zložím telefón - som síce dobre vychovaná a viem že sa to nepatrí, ale nech si aj druhá strana uvedomí, že keď raz nemám záujem tak nech ma nepresviedčajú.

Reagujem podobne ako mysimis. Dokonca niekedy sama seba nepoznávam, aká viem byť "milá".:D
Jednoducho ma tieto veci maximálne obťažujú. A hlavne, akí vedia byť strašne otravní. Ako by ani nepočuli, čo im ten človek na druhej strane drôtu hovorí.
mysimis
13.01.10,18:02
A ešte jedna vec by ma veľmi zaujímala, kde títo "obchodníci" prídu k môjmu tlf. číslu, keďže mám jedno utajené tlf. číslo a oni ma kontaktujú aj na toto.
Zuziana
13.01.10,18:02
posledne som neodolala pred vianocami, keď mi pani 3x nútila chlapa čo mi zadarmo príde povysávať sedačku. Tak prišiel a keďže som za jeho super vysávač bola ochotná zaplatiť len 5.000 Sk a povedala som mu, že už mi predvádzali aj iný zázračný vysávač, nakoniec odišiel nas.... preč. Ináč vysávač bol super, ale myslím, že dobré vysávače dostať kúpiť aj hlboko pod cenu, za ktorú ponúkal on.
Prezentácia sa končila vyplnením dotazníka, asi kvoli kontrole, kde na konci som mala vyplniť kontakty na svojich známych, ktorým by som vysávač doporučila.... A pánko mi povedal, že takých známych asi nemám, že to nemusím vyplňovať:D:D
tetrisss
13.01.10,18:06
Tak urcite je to otrava, ale ja si vzdy /teda vacsinou /poviem, ze aj ta osoba si robi svoju pracu a slusne vypocujem a odpoviem, ze nemam zaujem.
Paula
13.01.10,18:12
Nik mi ešte nikdy nič neponúkol, ani jeden telefonát ku mne netrafil (čo mi ovšem vyhovuje) . Čím ste si vyslúžili toto potešenie? Alebo ste pri spisovaní zmluvy s operátorom žiadali túto "službu"?
Halli
13.01.10,18:12
Kedysi to aj mňa vedelo rozladiť, teraz jednoducho poviem "ďakujem až Vás budem potrebovať nájdem si Vás". A zložím.;)
Halli
13.01.10,18:14
Nik mi ešte nikdy nič neponúkol, ani jeden telefonát ku mne netrafil (čo mi ovšem vyhovuje) . Čím ste si vyslúžili toto potešenie? Alebo ste pri spisovaní zmluvy s operátorom žiadali túto "službu"?

Paula daj číslo budeme ho vyplňať do odporúčacích formulárov :D
padro
13.01.10,18:16
mna otravovali velmi casto, zo zaciatku som bol slusny, casom menej skusal som vselico, ale musim si zaklopat za posledny mesiac dali pokoj uz.
padro
13.01.10,18:17
Nik mi ešte nikdy nič neponúkol, ani jeden telefonát ku mne netrafil (čo mi ovšem vyhovuje) . Čím ste si vyslúžili toto potešenie? Alebo ste pri spisovaní zmluvy s operátorom žiadali túto "službu"?
to nema nic s operatorom, ale ak niekto podnika na webe tak nemaju problem zohnat si kontakt na neho
Paula
13.01.10,18:23
Paula daj číslo budeme ho vyplňať do odporúčacích formulárov :D


Pred zakopaním najprv zabiť?;):D
olio
13.01.10,18:25
My sme zo zúfalstva zrušili pevnú linku:eek::eek::eek:
Kazu
13.01.10,18:28
Mne rovno na Nový rok volala jedna veľmi milá pani a chcela so mnou diskutovať o veciach Božích nevyspytateľných. Neodbytná bola priam učebnicovo. Bola by som ju zrušila, ale zaujal ma jej hlas. Nedalo mi to a nenápadne som sa začala vypytovať kto, čo a odkiaľ. Pani zneistela a pýta sa: "Vy ma snáď poznáte". Vravím: "Vás ani nie, ale vášho manžela áno. Je môjmu manželovi dlžný peniaze. Nezaplatil mu ešte za faktúru" To ste mali vidieť ten fofr ako sa porúčala.:D
tuta
13.01.10,18:32
Mne rovno na Nový rok volala jedna veľmi milá pani a chcela so mnou diskutovať o veciach Božích nevyspytateľných. Neodbytná bola priam učebnicovo. Bola by som ju zrušila, ale zaujal ma jej hlas. Nedalo mi to a nenápadne som sa začala vypytovať kto, čo a odkiaľ. Pani zneistela a pýta sa: "Vy ma snáď poznáte". Vravím: "Vás ani nie, ale vášho manžela áno. Je môjmu manželovi dlžný peniaze. Nezaplatil mu ešte za faktúru" To ste mali vidieť ten fofr ako sa porúčala.:D

mimotemy
:D:D:D
Zuzka výboný návod, musím použiť.
Dantess
13.01.10,18:46
Ja som na jednom portály čítal ako sa dajú pekne odbyť :D:D

Prepáčte, ale práve súložím.
Rozalka
13.01.10,19:04
Mám zopár skúseností:

Raz sa tak nasáčkovali do bytu dvaja - celkom pekne a slušne vypadajúci párik, chceli hovoriť s manželom, nebol doma, odbehol do obchodu. A keďže vedeli o ňom dosť veľa podrobností, tak som im verila. Práve som prišla domov, bol čas polročných výkazov (pred r.1989) a po ničom inom som netúžila, len po vani plnej napenenej vody.
Manžel prišiel dosť rýchlo, ale títo nevedeli, kedy majú odísť.
Po pár vetách som vytušila, že sú svedkovia J.
Len som prevracala oči, manželovi naznačovala, nech ich vypoklonkuje.
No po chvíľke mi napadla taká zákerná otázka: čo vy takto po večeroch chodíte po domácnostiach, nemáte doma čo robiť?
Nie, my to máme v povahe, pomáhať ľuďom.
Ja: no to je skvelé, my budeme pozajtra maľovať, podme teda popresťahovať nábytok, je fajn, že ste tu, bude to hneď hotové.
Veľmi rýchlo sa stratili. :D:D

Druhá skúsenosť: kamarátovi predvádzal obchodník "super vysávač" - v super cene (vtedy 78000 Sk), samozrejme, že nás ponúkol ako nasledujúcu domácnosť.
Pánko nám povysával skoro celú izbu, gauč, synovu posteľ a keď prišlo ku kúpe, povedali sme mu, že my na taký drahý vysávač nemáme, ak ho dá za desatinu, tak si ťapneme. Odišiel s dlhým nosom .......

Do tretice všetko dobré:
spolužiačka z VŠ ma dlhé roky otravovala, ako finančná poradkyňa, ako mi len chce veľmi dobre poradiť ... atď, však to asi poznáte. Minimálne raz za týždeň som sa s ňou stretla pri obede, to nedala pokoj a na druhý deň volala a stále dokola. Neustále som sa vyhovárala na nedostatok času, na daňovú sezónu, na odchod na dovolenku .... no raz som si povedala, no čo vypočujem ju, a bude.
Tak aj bolo, prišla ku mne, spravila som jej kávičku a ona hneď spustila svoju naučenú pesničku, ja som ju zahatlovala: ak chceš odomňa vyťahovať peniaze, poviem ti na rovinu, nemám na to, práve som všetko investovala do super akcií, ktoré mi poradil brat v daňovom raji. A odvtedy mám od nej svätý pokoj, aj keď sa stretneme, tak len taký vlažný pozdrav (ahoj, ahoj, máš sa? pozdravuj rodinku).

Ak mi volajú na telefón, poviem stroho: práve ŠOFÉRUJEM, končím!
Nabudúce využijem formulku Dantessa.
Halli
13.01.10,19:12
Si sa nám rozrečnila Rozálka, ešte že teraz nešoféruješ :D a môžme pokecať :D;)
Rozalka
13.01.10,19:16
Aspoň som si mohla posťažovať na takýchto otravátorov ...
ludex
13.01.10,19:45
Mňa takto otravovali,asi pol roka s firmy Slovak Capital, s ponukou investovania na burze. Zakaždým,opakujem zakaždým som im povedal,že nemám záujem,ani peniaze.Nepochopili! Otravovali ďalej a zakaždým iní maklér. Už som im skoro aj začal veriť,že tie peniaze mám.Pri poslednom telefonáte,som už nemohol a spustil som do telefónu taký krik a nadávky,že mi telefón pre zmenu položil on. A odvtedy mám pokoj. ;)
padro
13.01.10,20:09
Slovak Capital :D ti boli najotravnejsi .... myslite ze niekoho namotaju, ja takeho nepoznam :confused:
ondrejvla
13.01.10,20:14
Odporúčam obrniť sa drzosťou a to veľkou. Vždy, keď mi zavolá takáto existencia, drzo vybuchnem, že ma okráda o čas a nemám záujem s nikým riešiť svoje problémy, drzo sa opýtam, či už má všetko urobené, keď jej/mu robí radosť obťažovať druhých. Zaručene to zabralo, rodina ma síce nespoznávala, ale nedám si predsa kaziť deň, nie?
Xanti
13.01.10,20:28
No na mňa to minule tuším predvčerom skúšali, že či mám prehľad o bankových účtoch spoločnosti.
Tak som povedala, že volajú na súkromné číslo a o svojom účte prehľad mám. Čosi mi chceli rozprávať ale povedala som, že nemám čas ... totiž občas práca nepočká aj ked neni zajac a neutečie.
Tak, sa slečna / pani opýtala či môže zavolať neskôr. Povedala som nie a rozlúčila sa.
Zatím je klud. Ktovie dokedy.

Zvyčajne zaberá fráza ... " Viete čo, nie . Nemám záujem. Dovidenia " .... ak budú otravný viac tak to asi tiež skúsim s tou súložou :D:D:D:D
Pacino
13.01.10,20:35
Suseda nás zavolala na podobnú "seansu" z hrncami.Prišla pani, pekne sa usadila, začala nás dusiť ako sa stravujeme, že nežijeme zdravo a naše deti jedia samé zlé veci, lebo nemáme na to hrnce...a veľa oleja...a veľa smažíme...no a tlak keď zmerala...samozrejme že za všetko môžu naše hrnce:eek::eek::eek:, no a keď si kúpime sadu hrncov tak ktomu dostaneme perfektný kávovar a ešte k tomu rúno a ešte k tomu špeciálne vankúše...No a suseda s manželkou už by aj....ale ako by sa to dalo skombinovať...jednoducho aby zaplatili čo najmenej a dostali čo najviac...:--- no čo typický slovenský zákazník. Stále tu pani naťahovali a špekulovali až som sa postavil a povedal som, poďťe vedľa do izby! Vravím...a ste vy normálne??? Vy by ste to kúpili??? Sa spamätajte!!! Veď tie veci nemajú takú hodnotu! Spamätali sa a prišli do obývačky a hovorím ..Pani nehnevajte sa ale ja idem zrovna podnikať a peniažky potrebujem. Ona...Ale to chcete podnikať s takou stravou akú mate doteraz?:eek:...a DOSŤ!!!! Moju manželku mi neurážajte!!! Sadol som si ...pani sa zdvihla...a bola na odchode. Samozrejme ju suseda pomaličky vyprevadila aj s tými kapsami, naraz taký rachot!!! Milá pani sa pošmykla a zviezla sa dolu schodami po zadku (mimochodom mala ho fajný). Sme vyskočili na pomoc, kým sa pozviechala hovorím ...nič vám nie je??? Nie!!! Odvrkla...Hovorím ...aj sa môžete zdravo stravovať a nakoniec sa zmrzačíte na obyčajných schodoch a iba kvôli tomu že chcete ľuďom dobre. Odišla odutá a aj zabudla vypísať tie formuláre aj s našími tel. číslami.:rolleyes:
No a ja ich odmietam jednoducho ..poďakovaním a zložením. Vybuchol som len raz keď som bol po nočnej a telefón vyzváňal hádam zo 6X. Zdvihol som a pani na druhej strane...že ona je finančná poradkyňa a že sa môžme stretnúť...som zobral synovú trúbku a som strúbil do telefónu a zložil som...a v kľude som sa vyspal.;)
babi2
13.01.10,20:36
Môj svat mal tiež takýto nejaký telefonát, ponúkali mu akési bambusové ponožky, a samozrejme takmer ho nepustili k slovu, chŕlili všetky výhody týchto ponožiek až kým nepovedal "viete čo, ja ponožky nepotrebujem, ja nemám nohy":D:D:D. Jasné, že to nie je pravda:)
mona091
13.01.10,20:36
mne zabera nasledovne:

ciastocne ich necham vyrozpravat sa, potom poviem, ze ponuka sa mi velmi paci, a ak mi to zaplatia, velmi rada si to kupim (uplne jedno ci hrnce, handry, poistky, cenne papiere atd.),

niektori nechapu, tak este raz im polopatisticky poviem, ze chcem to, ale musia mi to oni zaplatit, lebo ja peniaze nemam,

a do bytu som si nikdy dealerov nepustila, raz som bola ochotna ist ja ku nim domov, nech mi tam odprezentuju to "cistenie!, s tym ale oni nesuhlasili, a bolo po obchode
ludmilla
13.01.10,21:19
Veľmi stručne:
Neprajem si, žiadnu spoluprácu, žiadnu reklamu, dovidenia.
Keď dotyčný,-á pokračuje ďalej, položím túto otázku: "Uvedomujete si, že ste práve porušili, zákon o reklame? konkrétne §4 odst. 6 - Reklama sa nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy.
MatoB
13.01.10,22:12
Aké zbrane a taktiky používate proti takýmto hovorom ? Dá sa vôbec slušne odmietnuť, tak, aby sa druhá strana neurazila ?

Napríklad jednej pani som povedal, že nemám záujem, aspoň si ušetríme obaja čas a ona bola doslova odutá a jej tón a správanie milej pani sa zmenil na krvilačnú beštiu :D

Ved normalne povedz, ze nemas zaujem a nech ti viac nevolaju, ked sa urazi je to problem dotycneho nie tvoj. Ona/on ked sa urazi, teba to nemusi ani mrziet a ani trapit. Dotycneho nepoznas, nikdy si ho nevidel a ani nebudes (mozno) tak ta to trapit nemusi. Plati to ci uz ti bude volat trapna reklamna agentura alebo "Ivan". A uvedom si, ze ked zlozis telefon tak ci tak na teba budu smerovat trapne poznaky (napr: mal tenky hlas, triasol sa, nevedel som ci je ona alebo on...)

PS: Ked raz povolis, uz ti pokoj nedaju.
misoft
14.01.10,00:41
Mne tiež pred nedávnom - akurát som bol na nákupoch :D (ako vzorný mangel) - zazvonil MT a pán sa ma spýtal, či ma náhodou nevyrušil. Ja že áno, no on začal zrazu rozprávať nejaké teórie, tak som sa ho spýtal, odkiaľ má moje číslo (mám ho utajené, ale kto má pozná a má ma v zozname, tak sa mu ukáže). No ukecaný pánko stále húdol svoje, tak som mu stroho oznámil, že jeho telefónne číslo sa mi uložilo a že ho poskytnem polícii a operátorovi, ktorý mu ho zruší a zaplatí pokutu (blbosť, ale čo už?). Zrazu bolo ticho!
robin78
14.01.10,06:11
no ja to riesim jednoducho ked sa ich zbavim a volali mi uz po druhy krat, dam si ich do zoznamu pod menom Blacklist XX a priradim im zvonenie bez zvuku. Takze ked aj volaju tak to zistim niekedy neskor ako zmeskany hovor. Takto som sa zbavil chronickych obtazovacov, co mi volali pravidelne, uz to ani neskusaju. Uz sa sem tam objavia len nejake jednorazovky :D
padro
14.01.10,06:48
no ja to riesim jednoducho ked sa ich zbavim a volali mi uz po druhy krat, dam si ich do zoznamu pod menom Blacklist XX a priradim im zvonenie bez zvuku. Takze ked aj volaju tak to zistim niekedy neskor ako zmeskany hovor. Takto som sa zbavil chronickych obtazovacov, co mi volali pravidelne, uz to ani neskusaju. Uz sa sem tam objavia len nejake jednorazovky :D
ja som mal tiez taky zoznam a boli taky co aj ked som im to mesiac nedvihal tak volali stale, to uz je na zamyslenie :eek:
Halli
14.01.10,07:30
Srandovné čítanie ku kávičke, to Vám poviem :D..asi by sem mala založiť tému aj tá druhá strana:eek:...strašne rada by som vedela, alo to znášajú oni, myslím že si aj poplačú tí citlivejší...lebo ja by som to už nerobila ani za nič....naposledy som si to skúsila v prvom MLM systéme po revolúcií. Ono to malo niečo do seba, vtedy to bolo ako niečo úžasné a neznáme , ľudia to brali inak, naučili sme sa komunikácií...No všetko s časom a možno aj našťastie dnes je to pre nás už len otravná záležitosť, ktorá nás učí orientovať sa v živote.
Heni
14.01.10,07:52
Ahoj! Určite sa Vám to už stalo....
........
Aké zbrane a taktiky používate proti takýmto hovorom ? Dá sa vôbec slušne odmietnuť, tak, aby sa druhá strana neurazila ?

Napríklad jednej pani som povedal, že nemám záujem, aspoň si ušetríme obaja čas a ona bola doslova odutá a jej tón a správanie milej pani sa zmenil na krvilačnú beštiu :D

ešte je možné reagovať takto:
dakujem, už som si to minulý týždeň kúpila / objednala / dojednala / atď.
skrátka, že ten ich výrobok či službu už máte (aj ked pravdaže nemáte :--- ).
už som tak reagovala na dva telefonáty, slušne sa podakovali a zložili :D:---
camozzi
14.01.10,09:49
Srandovné čítanie ku kávičke, to Vám poviem :D..asi by sem mala založiť tému aj tá druhá strana:eek:...strašne rada by som vedela, alo to znášajú oni, myslím že si aj poplačú tí citlivejší...lebo ja by som to už nerobila ani za nič....naposledy som si to skúsila v prvom MLM systéme po revolúcií. Ono to malo niečo do seba, vtedy to bolo ako niečo úžasné a neznáme , ľudia to brali inak, naučili sme sa komunikácií...No všetko s časom a možno aj našťastie dnes je to pre nás už len otravná záležitosť, ktorá nás učí orientovať sa v živote.
Dnes je situacia taka, ze tuto pracu uz nechcu ani studenti ako brigadu. Casto to vidno na izeratoch :) Treba si to zobrat aj z inej strany. Vezmi si, ze si z BA, vyrabas chrumky a chces ich dostat do predaja. Ako by si ich ponukala maloobchodnikom po celom Slovensku? Jedine tak, ze zavolas, dohodnes stretko a "vtieras sa" a snazis sa ich presvedcit. Ti, ktori nevedia ake to je obvolavat a snazit sa predat nevedia ake to je a pre to sa tak spravaju k tym, ktori im volaju. Niekedy som robil tuto pracu a ked nas tak odbijali alebo hocijak na nas vybehli, tak sme si robili potom z nich prcu :D Inak na telefonaty reagujem podla toho na ktory mobil volaju: ak na firemny, tak ich diplomaticky odbijem, ak na sukromny, tak zlozim alebo zrevem :) ;)
jar88
14.01.10,12:17
Mňa zaujala táto časť zadania:

že odkial viem, že nemám záujem, keď som ešte ani nevidel a nepočul, ako ich ponuka-tovar funguje

Je to naozaj na zamyslenie, lebo vopred niečo odmietnuť, sa mi zdá trochu hlúpe.
Orientovať sa len podľa formy a spôsobu ponúkania je povrchné. Možno takto raz prídete o svoju životnú šancu, len preto, že si myslíte, že už všetko viete.
Halli
14.01.10,14:36
Mňa zaujala táto časť zadania:

že odkial viem, že nemám záujem, keď som ešte ani nevidel a nepočul, ako ich ponuka-tovar funguje

Je to naozaj na zamyslenie, lebo vopred niečo odmietnuť, sa mi zdá trochu hlúpe.
Orientovať sa len podľa formy a spôsobu ponúkania je povrchné. Možno takto raz prídete o svoju životnú šancu, len preto, že si myslíte, že už všetko viete.


Voči tomuto spôsobu ponúkania vládne akési všeobecné automatické odmietanie. A prečo sa diviš Jar88? Moj súkromný telefon je na to aby som sa rozprávala s kým ja chcem...Mám v ňom kontakty ktoré ja chcem a dám svoj kontakt tomu -komu ja chcem...neprajem si aby ma týmto spôsobom obťažovali, keď žoženú môj kontak iným spôsobom ako som dovolila. Preto môžu ponukať aj neviem čo , takúto formu neuznávam.

Tebe ale nebráni nikto sedieť na telefone a počúvať tieto ponuky aj pol pracovnej doby ;) mne sa zdá hlúpe zase toto...
jar88
14.01.10,15:07
Voči tomuto spôsobu ponúkania vládne akési všeobecné automatické odmietanie. A prečo sa diviš Jar88? Moj súkromný telefon je na to aby som sa rozprávala s kým ja chcem...Mám v ňom kontakty ktoré ja chcem a dám svoj kontakt tomu -komu ja chcem...neprajem si aby ma týmto spôsobom obťažovali, keď žoženú môj kontak iným spôsobom ako som dovolila. Preto môžu ponukať aj neviem čo , takúto formu neuznávam.

Tebe ale nebráni nikto sedieť na telefone a počúvať tieto ponuky aj pol pracovnej doby ;) mne sa zdá hlúpe zase toto...

Možno si prehliadla začiatok, kde píšem, že ma zaujala myšlienka, prezentovaná v zadaní témy.

Že by to stálo na zamyslenie.
To je všetko.
Halli
14.01.10,15:11
Možno si prehliadla začiatok, kde píšem, že ma zaujala myšlienka, prezentovaná v zadaní témy.

Že by to stálo na zamyslenie.
To je všetko.

Nie mňa zaujal tvoj názor pod ňou ;) Tá myšlienka nemá ducha :rolleyes:::) je to naučená fráza
jar88
14.01.10,15:26
Nie mňa zaujal tvoj názor pod ňou ;) Tá myšlienka nemá ducha :rolleyes:::) je to naučená fráza

Ja to chápem a veľa ponúk som dostal, vypočul a odmietol. Ale viem, že som ešte nikdy neodmietol niečo, čo som nepoznal, alebo nevedel čo odmietam.

Nie je pritom podstatné, či to majú naučené, alebo nie. Podstatné je, že niečo ponúkajú a možno o tom ešte neviem. Určite neviem všetko, alebo o všetkom. Aspoň si to myslím.
Halli
14.01.10,15:33
Ja to chápem a veľa ponúk som dostal, vypočul a odmietol. Ale viem, že som ešte nikdy neodmietol niečo, čo som nepoznal, alebo nevedel čo odmietam.

Nie je pritom podstatné, či to majú naučené, alebo nie. Podstatné je, že niečo ponúkajú a možno o tom ešte neviem. Určite neviem všetko, alebo o všetkom. Aspoň si to myslím.


V pohode, aj ja ťa chápem,:D... ale ja nemusím vedieť všetko. Čo chcem si sama nájdem, zoženiem... mám na to :D
jar88
14.01.10,15:56
V pohode, aj ja ťa chápem,:D... ale ja nemusím vedieť všetko. Čo chcem si sama nájdem, zoženiem... mám na to :D

Dobre, nechcem o tom polemizovať, každý si rozumie sám.
padro
14.01.10,16:16
jar88 ty realne podnikas, resp. na akej pozicii pracujes ak mozem vediet mimotemy sa mi zdaju zvlastne tie tvoje reakcie
abel
14.01.10,16:37
Ak ma niečo otravuje, nemám problém povedať im, že tento rozhovor ma obťažuje, nemám o ich ponuku záujem a žiadam ich, aby si môj telefónny kontakt vymazali zo svojej databázy. Dá sa to povedať slušne a bez urážok, len treba sa naučiť byť asertívny.
Stanislav 1975
14.01.10,16:40
No na mňa to minule tuším predvčerom skúšali, že či mám prehľad o bankových účtoch spoločnosti.
Tak som povedala, že volajú na súkromné číslo a o svojom účte prehľad mám. Čosi mi chceli rozprávať ale povedala som, že nemám čas ... totiž občas práca nepočká aj ked neni zajac a neutečie.
Tak, sa slečna / pani opýtala či môže zavolať neskôr. Povedala som nie a rozlúčila sa.
Zatím je klud. Ktovie dokedy.

Zvyčajne zaberá fráza ... " Viete čo, nie . Nemám záujem. Dovidenia " .... ak budú otravný viac tak to asi tiež skúsim s tou súložou :D:D:D:D

xanti,to je fakt smiesna vyhovorka-nevies pri sulozi vybavit nejaky ten telefonat?
Xanti
14.01.10,16:44
xanti,to je fakt smiesna vyhovorka-nevies pri sulozi vybavit nejaky ten telefonat?
Aaaaaale nerob do mňa..... :D:D:D:D

Šak by som sa zasekla počúvať ponuku nejakého ohlupovača pri tom, a čo potom chlap? To by mohlo byť nepríjemné, myslím že to uznáš neeeeee. :---:---:---:---
Stanislav 1975
14.01.10,16:48
Aaaaaale nerob do mňa..... :D:D:D:D

Šak by som sa zasekla počúvať ponuku nejakého ohlupovača pri tom, a čo potom chlap? To by mohlo byť nepríjemné, myslím že to uznáš neeeeee. :---:---:---:---

neprijemne to sice je-ale da sa to...
Xanti
14.01.10,16:50
neprijemne to sice je-ale da sa to...
Ale šak to by i k úrazu mohlo prísť, a čo ak by sa zlomil .. doprava ...:---:---:---:---

Radšej nach dajú pokoj.... :D:D

PS: nešúp do hada bosou nohou ...kusne
cabada
14.01.10,18:00
posledne som neodolala pred vianocami, keď mi pani 3x nútila chlapa čo mi zadarmo príde povysávať sedačku. Tak prišiel a keďže som za jeho super vysávač bola ochotná zaplatiť len 5.000 Sk a povedala som mu, že už mi predvádzali aj iný zázračný vysávač, nakoniec odišiel nas.... preč. Ináč vysávač bol super, ale myslím, že dobré vysávače dostať kúpiť aj hlboko pod cenu, za ktorú ponúkal on.
Prezentácia sa končila vyplnením dotazníka, asi kvoli kontrole, kde na konci som mala vyplniť kontakty na svojich známych, ktorým by som vysávač doporučila.... A pánko mi povedal, že takých známych asi nemám, že to nemusím vyplňovať:D:D

...neotvárať, nevpúšťať dnu, nenechať si vnútiť, ani dotazník nevypisovať, proste nemusíš NIČ...maximálne neprofesionálne správanie od nich!
cabada
14.01.10,18:04
mna otravovali velmi casto, zo zaciatku som bol slusny, casom menej skusal som vselico, ale musim si zaklopat za posledny mesiac dali pokoj uz.

...oni zas začnú, zopár fidlikantov skrachovalo...ale budú ďalší, neboj...
Zrejme je potrebné "nacvičiť si" veľmi rázne, krátke odmietnutie - tak ako si oni "nacvičujú" veľmi sladké dlhé vtláčanie...
cabada
14.01.10,18:08
Mňa takto otravovali,asi pol roka s firmy Slovak Capital, s ponukou investovania na burze. Zakaždým,opakujem zakaždým som im povedal,že nemám záujem,ani peniaze.Nepochopili! Otravovali ďalej a zakaždým iní maklér. Už som im skoro aj začal veriť,že tie peniaze mám.Pri poslednom telefonáte,som už nemohol a spustil som do telefónu taký krik a nadávky,že mi telefón pre zmenu položil on. A odvtedy mám pokoj. ;)

...nemôžu vycítiť v hlase ani kúsoček záujmu, či jemného váhanie - sú veľmi dobre školení ... či vymývaní?...
cabada
14.01.10,18:23
Srandovné čítanie ku kávičke, to Vám poviem :D..asi by sem mala založiť tému aj tá druhá strana:eek:...strašne rada by som vedela, alo to znášajú oni, myslím že si aj poplačú tí citlivejší...lebo ja by som to už nerobila ani za nič....naposledy som si to skúsila v prvom MLM systéme po revolúcií. Ono to malo niečo do seba, vtedy to bolo ako niečo úžasné a neznáme , ľudia to brali inak, naučili sme sa komunikácií...No všetko s časom a možno aj našťastie dnes je to pre nás už len otravná záležitosť, ktorá nás učí orientovať sa v živote.

...som z druhej strany a pracuje na nej aj kopa fajn ľudí - ale skôr v tej reklamnej brandži, nie v dílerskej. Z tých mám vyrážky :eek:
Volala som cez telefón, komunikovala e-mailom a dohodla reklamu a bola to dobrá skúsenosť, po mnohých stránkach. A myslím, že sa to dá robiť aj dobre a profesionálne. Dodnes mám z mnohými veľmi príjemný profesionálny vzťah.

ALE tieto muchy, o ktorých tu píšete, je potrebné veľmi rázne - nemusí to biť hneď zabiť. Stačí plesknúť - slovne. Sú tak vycvičení - ako vojaci - a keď vycítia slabšiu povahu - nalepia sa.
Nie všetci to vieme a z toho oni žijú.

PS: už som preplávala, nenapĺňalo ma to...:) A to aj preto, že telefonickým firmám ide hlavne o prachy, nepotrebujú, aby ľudia telefonisti boli slušní, nevtieraví, profesionálni, ale česť výnimkám...
mona091
14.01.10,18:42
telemarketing je jedna z najlepsich skol predajcu,

ale je to aj skola pre prijimatelov tychto telefonatov, ako sa nenechat otravovat, kde je hranica slusnosti, kde drzosti, ako sa nenechat manipulovat (jemnejsie povedane ovplyvnovat), kedy ako zareagovat,

takze z toho vychadza, za aj tito telefonisti maju svoj prinos pre vsetkych
Dantess
15.01.10,09:13
Mne väčšinou volajú ľudia a firmy, ktoré ponúkajú reklamy. Väčšinou sa s nimi aj stretnem. Z jednej strany preto, lebo ich neviem odbyť a z druhej, že ma reklama zaujíma. Bohužiaľ to je na 90% reklama o ničom. Ale napríklad teraz prednedávnom ma kontaktovala pani s reklamou v časáku + zaradenie do vyhľadávača čo má dennú návštevnosť 6000 ľudí za 60eur. Inak by to stálo 300. No neberte to :D

Preto je občas dobré nezložiť telefón hneď, keď Vám dôjde, že dotyčný/á niečo ponúka, pretože by ste mohli prísť o reklamu, alebo niečo zaujímavé. A ako tu niekto spomenul, že ak niečo potrebuje, tak si to nájde. To je pravda, len človek často sám nevie čo vlastne potrebuje :D
padro
15.01.10,09:18
Dantess ale ked ti ponukaju reklamu resp nieco co suvisi s tvojim biznisom tak to je nieco uplne ine, to si samozrejme vypocujem,.. tu sa bavime a makleroch, hrncoch a kravinach co nikto nepotrebuje :)
Alenka35
19.01.10,18:02
Ja vzdy zlozim telefon, ak tato slecna alebo pan zacnu byt otravní.
Lucius-IL
19.01.10,19:13
Najprv sa uistim z akej su spolocnosti a co ponukaju , Ak ma to nezaujima, poviem im slusne ze aby nestracali cas . lebo aj moj aj ich je drahy a ak su velmi hnusny tak polozim. Tu musite byt flegmaticky a neriesit :)
korela
21.01.10,15:28
Mňa by zaujímala efektivita týchto firiem a hlavne ich klientov.
Je nezamestnanosť, brigád nie je toľko ako kedysi, tak predovšetkým študenti berú čo sa dá.
V Bratislave je niekoľko najznámejších call centier založených na tomto princípe, neustále sa opakujú v ponuke pracovných agentúr.

Nepríde Vám ľúto, keď Vám povie vysokoškoláčka čo sa mohla radšej vzdelávať a pracovať na sebe, že po troch dňoch zaúčania a tréningu v takejto firme ju po prvom dni naostro pre nesplnenie požiadaviek na ňu kladených neodmenili ani centom? Nehovoriac o energetických útokoch od oslovovaných, ako sa tu vyššie sem tam spomínalo.
Sú to len pracovné sily ako každé iné, ktoré chcú prežiť.
Podľa mňa je to situácia na poľutovanie.