zuzanna
13.01.10,20:29
prosim o radu podla coho sa mam od 01.01.2010 riadit pri preprave citam vsetko dookola a som z toho jelen, ak je platitel DPH v inom state tak bez DPH tak ako v minulosti? ci co vsetko musim zistovat pri vystavovani faktur pri preprave aj sidlo ci co vsetko kto vie poradit prosiiim:eek:
caucico
14.01.10,08:17
Keď fakturuješ odberateľovi do EU, ak je zdaniteľná osoba, má IČ DPH v tej krajine, tak bez DPH - §15..
m.urbanova
14.01.10,13:13
ak prepravuje do štátov EU, ale faktúruje sa špedícii s ič DPH slovenským, tak s DPH?
zuzanna
14.01.10,18:53
a ak fakturujem do ČR je registrovaný v ČR ale má pobočku na slovensku a aj IČ DPH Slovenské tam na čo dávať pozor???
marina8
14.01.10,19:01
a ak fakturujem do ČR je registrovaný v ČR ale má pobočku na slovensku a aj IČ DPH Slovenské tam na čo dávať pozor???

a tentokrat je otazka na osobnu prepravu alebo prepravu tovaru?
zuzanna
14.01.10,21:43
preprava tovaru to je ale neviem podľa čoho ísť po novom od 01.01
marina8
15.01.10,00:25
preprava tovaru to je ale neviem podľa čoho ísť po novom od 01.01

preprava tovaru sa riadi vseobecnym pravidlo, teda kde je zdanitelna osoba usadena - par. 15 odst. 1
ak su poskytovatel a prijemca usadeni v rozdielnych clenskych statoch uplatnuje sa prenos danovej povinnosti podla par. 69 ods.3
marina8
15.01.10,00:27
a ak fakturujem do ČR je registrovaný v ČR ale má pobočku na slovensku a aj IČ DPH Slovenské tam na čo dávať pozor???

kto objednal prepravu a pod akym IC? CZ alebo SK
podla mna ak objednal pod IC CZ tak bez dph, on to doma samozdani aty to das do SV
ak to objednal pod ICSK tak s SK DPH a DPH odvadzas ty v SR
m.urbanova
16.01.10,19:01
ak prepravuje do štátov EU, ale faktúruje sa špedícii s ič DPH slovenským, tak s DPH?
Dobrý deň, prosím o objasnenie, ak dopravcovi dohadzuje prepravu do krajín EÚ firma s IČ DPH SK..., ktorej sa preprava aj faktúruje, bude to s DPH?
Jajina
16.01.10,22:42
Faktúra za uskutočnenú prepravu tovaru medzi štátmi EÚ objednanú pod SK DIČ sa vystaví so slovenskou DPH.
jaanna
18.01.10,09:08
Prosím o radu, keď fakturujeme prepravné služby za prepravu tovaru pre objednávateľa z EU, ktorý má pridelené IČ DPH, služba je oslobodená od DPH zaujíma ma či vstupuje do súhrnného výkazu.
olarac
18.01.10,09:10
Áno vstupuje do SV, ak to fakturuješ v roku 2010.
jaanna
18.01.10,12:17
Takže pri preprave sa jedná o službu podľa par. 15 ods. 1?
Daniel99
18.01.10,12:28
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ak vykonávame prepravy v rámci Slovenska pre českého objednávateľa je to bez Dph?



vďaka.
heluška
18.01.10,12:35
par. 15 ods. 1 , kde je usadený, predpokladám, že sídlo firmy je v Čechách, takže prenos daňovej povinnosti, bez DPH. Sorry a plus súhrnný výkaz
Daniel99
18.01.10,13:32
A ak je platca Dph na Slovensku a sídlo ma v Českej Republike?