Bambit
18.09.05,13:59
Ahojte. Kto by mi vedel poradiť ako sa dá v METRE nakúpiť elektronika - televízor,kamera a fotoaparát za ceny ktoré sú na letákoch uvedené bez DPH. Kto môže za tie ceny nakupovať ? Kartu do METRA mám.
Paula
18.09.05,12:02
Ahojte. Kto by mi vedel poradiť ako sa dá v METRE nakúpiť elektronika - televízor,kamera a fotoaparát za ceny ktoré sú na letákoch uvedené bez DPH. Kto môže za tie ceny nakupovať ? Kartu do METRA mám.Podľa mňa sú ceny uvedené bez DPH len preto, aby platcovia DPH boli informovaní, na čom sú. Pre bežného človeka je to na oklamanie nepriateľa.....aby si myslel, že lacno nakupuje.:)
NADEJKA
18.09.05,12:05
Ahoj,

cenu s DPH v Metre zaplatí každý, podnikateľ,ktorý je však plátcom DPH a vie si zdovodniť,že danú elektroniku potrebuje k "dosiahnutiu svojich príjmov",čiže ju na podnikanie potrebuje,tak si v daňovom priznaní či už mesačnom alebo štvrťročnom to DPH odpočíta.
Jedine tak je potom cena elektroniky rovná cene v letáku,ale nie v danom momente v Metre.
Naďa
18.09.05,14:09
Nakúpiť v Metre, ak máš k dispozícii kartu môžeš čokoľvek. Za tovar však zaplatíš cenu aj s DPH. Ak si dobre pozrieš katalóg akcií, uvidíš, že sú tam uvádzané aj ceny s DPH.
anto
18.09.05,14:32
Tie ceny s DPH sú uvedené takými malými písmenkami, aby nebolo jasné, že sú vyššie, je to na oklamanie. V Metre sa dá kúpiť všetko, DPH je možné odpočítať len od vecí, ktoré boli kúpené pre účely podnikania a kupuje to platiteľ DPH.