vanlenka
13.01.10,23:06
Ahojte tí, ktorí chcete poradiť,
SZČO prevzal obchod - 10/2009 s rozličným tovarom. Sklad nemá, tovar má len v predajni. Potrebuje mať sklad. evidenciu?
hanelie
14.01.10,09:40
maloobchod skladovú evidenciu musí viesť - pozri v zákonoch tu na porade postupy účtovania v JÚ
tržby sú príjem - POZD
máš nejaký soft, alebo to budeš robiť ručne - skús si vyhľadať tiež tu penden v exceli
Johanka
14.01.10,18:21
Dík za pomoc, skladovú evidenciu nemusí mať. Mám program ALFU. Nejako bolo, nejako bude.
Ako si prišla na podčiarknuté ?
Prevzala si účtovníctvo, ideš robiť DPH za IV.Q/2009. Určite má účtovníctvo za predchádzajúce obdobie roka 2009 ? Pomôž si tým ...
Ako začiatočník si v prvom rade prečítaj postupy účtovania pre JÚ, bez toho sa nepohneš. Nájdeš tam aj to, ako sa účtujú príjmy. Musíš poznať aj zákon o dani z príjmov - inak nevyhodnotíš čo je alebo nie je príjmom/výdavkom ovplyvňujúcim základ dane. To je v JÚ veľmi dôležité.
mysimis
14.01.10,18:24
Dík za pomoc, skladovú evidenciu nemusí mať. Mám program ALFU. Nejako bolo, nejako bude.

Obdivujem, že si sa na to dala a ešte aj Tvoje vyhlásenie "nejako bolo, nejako bude".....to sa nebojíš daňovej kontroly????
Johanka
14.01.10,18:32
Obdivujem, že si sa na to dala a ešte aj Tvoje vyhlásenie "nejako bolo, nejako bude".....to sa nebojíš daňovej kontroly????
mimotemyČože ona, ale známy ...
mysimis
14.01.10,18:34
mimotemyČože ona, ale známy ...

mimotemyJohanka, ja účtujem už takmer 30 rokov a stále mám rešpekt pred daňovými kontrolami, však to poznáš.....ja viem,že za jej prešľapy bude platiť jej známy, beriem aj to že začína, veď všetci sme raz začínali.....
Paula
14.01.10,18:38
Nejako bolo, nejako bude.


:eek:
Paula
14.01.10,18:45
Čo sa týka daňovej kontroly, o tom sa radšej nevyjadrujem. Niektorým záležitosťiam ani oni nerozumejú. /Osobná skúsenosť/ takže nebojím sa !!!


Nič v zlom, ale samostatný účtovník (viď Tvoj profil) by prehľad v zákonoch mať mohol;)
Johanka
14.01.10,18:45
Ahojte všetci poraďáci,
potrebujem Vašu pomoc. Prevzala som účto/ známemu/ SZČO. Má obchod s kadejakým tovarom. Kedže je to pre mňa nová vec, potrebujem vedieť čo všetko ma čaká ako začínajúcu účtovníčku. Je platcom DPH - Q.Je zamestnaný. Tovaru má vyše hlavy v obchode - skladová evidencia nie je. Čo robiť, ako postupovať. Dá sa viesť účto aj bez sklad. evidencie? Teraz ma trápi hlavne DPH - do 25.1.10 ju treba podať. Tržby ako účtovať a hlavne kedy a kde??? Som z toho magor:mee: a na nervy:confused:. Ak viete a môžte prosím poradťe !!!! Súrne termíny ma tlačia. Ďakujem každej rade.


Čo sa týka daňovej kontroly, o tom sa radšej nevyjadrujem. Niektorým záležitosťiam ani oni nerozumejú. /Osobná skúsenosť/ takže nebojím sa !!!
:eek:
mysimis
14.01.10,18:48
To sa už nedá nazvať ani odvahou.......mimotemy
vanlenka
14.01.10,19:02
Chcela by som ťa vidieť po 6 rokoch materskej dovolenky, aký by si mala prehľad. Pekný deň a ďakujem za pomoc.
ekopo
14.01.10,19:13
skús začať paragrafom 35 "starého" zákona o správe daní a poplatkov

dám ti aj link: http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-4-2009-a.html#35
vanlenka
14.01.10,19:34
skús začať paragrafom 35 "starého" zákona o správe daní a poplatkov

dám ti aj link: http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-4-2009-a.html#35
tiež ti ďakujem.
ekopo
14.01.10,20:40
Chcela by som ťa vidieť po 6 rokoch materskej dovolenky, aký by si mala prehľad. Pekný deň a ďakujem za pomoc.
aj a tomto roku: http://www.porada.sk/t18417-ceny-za-vedenie-uctovnictva.html#post174233 si začínala?
Paula
14.01.10,21:07
Chcela by som ťa vidieť po 6 rokoch materskej dovolenky, aký by si mala prehľad. Pekný deň a ďakujem za pomoc.


Vieš, mňa len mrzí Tvoj prístup "nejak bolo, nejak bude". Máme tu veľké množstvo, i viacdetných mamičiek - na materskej i po materskej. Svoju prácu a zodpovednosť za ňu však vidia inými očami , to sa v ich príspevkoch nedá prehliadnuť.
Odchádzam z témy.