vanilka
14.01.10,07:45
po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
cacka
14.01.10,06:57
Tak toto by aj mňa zaujímalo. Ja som včera v rádii počula, že súhrnné výkazy k DPH sa budú môcť podávať len elektronicky, osobné podanie sa bude považovať za nepodanie výkazu. Čítala som aj nejaké podmienky na drsr, ale som z toho jeleň.
SILVIA54
14.01.10,07:02
Ahojte, ja mám takú info : ísť na stránku DÚ,(elektronické služby)a vyplniť dodatok....ktorý treba odniesť na DÚ a počkať kým vystavia údaje potrebné na elek.komunikáciu.(sú dve možnosti-zaručený elektronický podpis alebo doručovanie písomností bez elek.podpisu)a tento ktorý som uviedla je bez elek.podpisu.Na tento spôsob doručenia súhrnného výkazu stačí.
vanilka
14.01.10,07:22
ano na podavanie suhrnneho vykazu postacuje dohoda o el. komunikacii ale pre ziadost o vratenie dane zo zahranicia je el. podpis nevyhnutny....ale uz nepisu kde ho dostat :-(
JankaO
14.01.10,07:33
ano na podavanie suhrnneho vykazu postacuje dohoda o el. komunikacii ale pre ziadost o vratenie dane zo zahranicia je el. podpis nevyhnutny....ale uz nepisu kde ho dostat :-(
Ale píšu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes
F) Pravidlá zasielania elektronických dokumentov a potvrdzovania ich prijatia vrátane možného časového obmedzenia styku s elektronickou podateľňou

V súlade s ustanoveniami zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o správe daní“) môže daňový subjekt (zastúpený autorizovaným používateľom) doručovať na adresu Elektronickej podateľne správcu dane elektronické dokumenty, ktoré sú:


podpísané zaručeným elektronickým podpisom
Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu autorizovaného používateľa a zachovania bezpečnosti elektronickej komunikácie je použitie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis (v súlade so zákonom č. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise v znení neskorších predpisov). Zoznam akreditovaných certifikačných autorít (ACA), ktoré v súčasnosti poskytujú službu vydávania kvalifikovaných certifikátov pre zaručený elektronický podpis, je zverejnený na internetovej stránke Národného bezpečnostného úradu SR (Zoznam ACA (http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-podpis/zoznam-aca/index.html)).
realizované v súlade s ustanovením § 20 ods. 8 zákona o správe daní (t.j. bez zaručeného elektronického podpisu)
Pri využívaní autorizovanej služby doručovania dokumentov elektronickými prostriedkami, ktoré nie sú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, sa nevyhnutnou podmienkou stáva uzatvorenie Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzavretej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov (ďalej len „dohoda“) (dohoda_ek.pdf (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/dohoda_ek.pdf)), ktorá sa uzatvára písomne so správcom dane. Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou).

A okrem toho aj na porade je toho dosť.
tuta
14.01.10,07:43
Ahojte, ja mám takú info : ísť na stránku DÚ,(elektronické služby)a vyplniť dodatok....ktorý treba odniesť na DÚ a počkať kým vystavia údaje potrebné na elek.komunikáciu.(sú dve možnosti-zaručený elektronický podpis alebo doručovanie písomností bez elek.podpisu)a tento ktorý som uviedla je bez elek.podpisu.Na tento spôsob doručenia súhrnného výkazu stačí.

Doplním, že pred návštevou DÚ sa musíš registrovať na stránke www.drsr.sk, aby si získala ID. Dáš si vytlačiť registračný formulár používateľa, tam je ID uvedené a spolu s vypísaným dohodou zájdeš na príslušný DÚ.

Bližiše podmienky k registrácií:

https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/pouziv_prirucka.pdf

Prikladám aj dohodu ...

https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/dohoda_ek.pdf
inica
14.01.10,07:44
na stranke drsr v sekcii elektronická komunikácia najdite
Podrobnejšie informácie o Autorizovaných elektronických službách:
• Podmienky využívania Autorizovaných elektronických služieb
• Používateľská príručka k Autorizovaným elektronickým službám
tam su podrobnejsie informacie…ako aj:
Pre využívanie služby elektronického podávania daňových dokumentov si subjekt vyberie jednu z dvoch možností elektronického doručovania písomností, ktoré mu v súlade s platnými legislatívnymi podmienkami ponúka daňová správa:
a) podávanie písomností so zaručeným elektronickým podpisom
Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu pri využívaní elektronických služieb a zachovania bezpečnosti komunikácie je obstaranie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis od akreditovanej certifikačnej autority. V súčasnosti poskytujú túto službu na území Slovenskej republiky tri akreditované certifikačné autority: D.Trust Certifikačná Autorita a.s., Bratislava , EVPÚ a.s., Nová Dubnicaa Prvá slovenská certifikačná autorita prevádzkovaná firmou Viasec, s.r.o. Zaručený elektronický podpis je rovnoprávny vlastnoručnému podpisu a daňový subjekt nie je povinný správcovi dane doručovať daňové písomnosti papierovou formou.

b) podanie písomností bez zaručeného elektronického podpisu Pri používaní autorizovanej služby elektronického podania daňového dokumentu bez zaručeného elektronického podpisu sa nevyhnutnou podmienkou poskytnutia elektronických služieb stáva uzatvorenie Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzavretej podľa § 20 ods.8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov, ktorá sa uzatvára so správcom dane
JankaO
14.01.10,07:52
na stranke drsr v sekcii elektronická komunikácia najdite
Podrobnejšie informácie o Autorizovaných elektronických službách:
V súčasnosti poskytujú túto službu na území Slovenskej republiky tri akreditované certifikačné autority: D.Trust Certifikačná Autorita a.s., Bratislava , EVPÚ a.s., Nová Dubnicaa Prvá slovenská certifikačná autorita prevádzkovaná firmou Viasec, s.r.o.

Toto je stará informácia, v súčasnosti sú to tie, ktoré sú uvedené tu: http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-podpis/zoznam-aca/index.html (príspevok č. 5)
vanilka
14.01.10,07:53
Ale píšu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes
F) Pravidlá zasielania elektronických dokumentov a potvrdzovania ich prijatia vrátane možného časového obmedzenia styku s elektronickou podateľňou

V súlade s ustanoveniami zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o správe daní“) môže daňový subjekt (zastúpený autorizovaným používateľom) doručovať na adresu Elektronickej podateľne správcu dane elektronické dokumenty, ktoré sú:


podpísané zaručeným elektronickým podpisom
Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu autorizovaného používateľa a zachovania bezpečnosti elektronickej komunikácie je použitie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis (v súlade so zákonom č. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise v znení neskorších predpisov). Zoznam akreditovaných certifikačných autorít (ACA), ktoré v súčasnosti poskytujú službu vydávania kvalifikovaných certifikátov pre zaručený elektronický podpis, je zverejnený na internetovej stránke Národného bezpečnostného úradu SR (Zoznam ACA (http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-podpis/zoznam-aca/index.html)).
realizované v súlade s ustanovením § 20 ods. 8 zákona o správe daní (t.j. bez zaručeného elektronického podpisu)
Pri využívaní autorizovanej služby doručovania dokumentov elektronickými prostriedkami, ktoré nie sú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, sa nevyhnutnou podmienkou stáva uzatvorenie Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzavretej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov (ďalej len „dohoda“) (dohoda_ek.pdf (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/dohoda_ek.pdf)), ktorá sa uzatvára písomne so správcom dane. Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou).
A okrem toho aj na porade je toho dosť.


toto som nasla ale nie na drsr....aj zoznam certifikacnych autorit...ale tych produktov je tam dost vela, ktory je ten pravy? musim si to riadne prestudovat ale aspon ste ma uistili ze som nasmerovana spravne :-)
Heni
14.01.10,08:03
Tamila
14.01.10,11:02
Chcela som sa zaregistrovať na stránke drsr, ale mi stále vyhadzuje toto varovanie:

Zabezpečené pripojenie zlyhalo


Server www.drsr.sk používa neplatný bezpečnostný certifikát.

Certifikát nie je dôveryhodný, pretože vydavateľ certifikátu nie je dôveryhodný.

(Kód chyby: sec_error_untrusted_issuer)


* Toto môže byť problém s konfiguráciou servera alebo sa ho niekto snaží napodobniť.

* Ak ste sa k tomuto serveru úspešne pripojili v minulosti, chyba môže byť dočasná a pokus by ste mali opakovať neskôr.

Alebo môžete pridať výnimku…



Aký mám prosím Vás problém?
tuta
14.01.10,11:09
Môžeš pridať výnimku.
Tamila
14.01.10,11:12
Môžeš pridať výnimku.
Veľmi pekne ďakujem, bála som sa toho,že čo to urobí, ale už to ide.
spit1
21.01.10,07:17
Zoznam autorizovanych certifikacnych autorit je na www.nbusr.sk (http://www.nbusr.sk) . Ja som cez Google nasiel www.dtca.sk (http://www.dtca.sk) ktora vyuziva sluzby I.CA CZ (tato je v zozname na nbusr.sk). Ich distribucnou sietou je banka CSOB. Proces vystavenia karty s certifikatom v CSOB trval asi 30 min. a stalo to 70,51 € s DPH (aj napriek tomu, ze je to banka, zaplatit sa dalo len v hotovosti :-) ). Citacku som nedostal, tu dava CSOB len svojim klientom. Da sa vsak kupit cez dtca.sk, resp. ja som vyuzil integrovanu SC citacku v notebooku HP EliteBook (usetril som tak cca. 20 € za citacku). V dalsich rokoch by som mal platit uz len za obnovenie certifikatu u dtca.sk a to cca. 27 € bez DPH rocne.
Pri komunikacii s danovym uradom staci zmluva s danovym uradom a potom sa da oznacovat podavany dokument elektronickou znackou a netreba tak zaruceny elektronicky podpis. Osobne som toto vyuzival k plnej spokojnosti asi 3 roky.
Elektronicky podpis vsak uz nestoji az tak vela (vid. vyssie 70,51 € s DPH prvy rok a cca. 32 € s DPH v dalsich rokoch). E-mail poslany organu statnej a verejnej spravy podpisany zarucenym elektronickym podpisom ma rovnaku vahu ako osobne podpisana listina. To znamena, ze nemusite posielat dokumenty postou s dorucenkou, ale staci poslat e-mail. Podpisany e-mail sluzi aj ako dokaz v sudnom konani.
Ivánuška
26.01.10,12:13
mám otázku, ako zistí niekto rozdiel medzi oscanovaným podpisom s pečiatkou a elektronickým podpisom spolu s pečiatkou. hm? je niečo čo sa uvádza na dokumentoch pri elektronickom podpise, odkaz alebo...
emik
26.01.10,12:32
prosim vas ma z vas niekto takyto probelm:
registrovala som sa na drsr pre podavanie dokumentov zarucenym el. podpisom. Dostala som email a prihlasila som sa do systemu, chcela som otestovat ci nas elektronicky podpis, ktory uz mame ako firma ci ho bude akcepotovat aj DU. Pri kliknuti na Sprava certifikatov -> Priradit certifikat mi vyhlasi chybu na stranke. (vlavo dole) Viete mi poradit co s tym?
Pisu tam o nejakych activex komponentoch. Ktory presne treba povolit?

vdaka
ema
domenico.office
26.01.10,17:21
Záleží, aký máš operačný systém. Na XP-čku stačí nastaviť v Internet Exploreri...Nástroje...Možnosti siete internet...Zabezpečenie...Internet...Predvolené. Vo Viste som sa dnes dotrápil, dokonca som nastavil takú slabú ochranu, že už vypisovala Vista, že PC je nechránený, ale podarilo sa mi to. Predpokladám, že máš v PC nainštalované ovládače, popisovač DSigner, novú certifikačnú politiku....
domenico.office
26.01.10,17:51
mám otázku, ako zistí niekto rozdiel medzi oscanovaným podpisom s pečiatkou a elektronickým podpisom spolu s pečiatkou. hm? je niečo čo sa uvádza na dokumentoch pri elektronickom podpise, odkaz alebo...

Myslíš, že tvoj oskenovaný podpis je naozaj tvoj podpis? Hm? Dokazuje to pravosť dokumentu? Dokazuje tvoju identitu? Myslím, že nie. Dokument podpísaný Elektronickým podpisom dokazuje integritu dokumentu, že nebol po podpise zmenený a autenticitu toho, kto dokument podpísal. Neviem, čo máš na mysli: elektronickým podpisom spolu s pečiatkou, ak by si sa opýtal, s časovou pečiatkou, to je niečo iné, dokazuje čas podpisu dokumentu.
domenico.office
26.01.10,17:53
Zoznam autorizovanych certifikacnych autorit je na www.nbusr.sk (http://www.nbusr.sk) . Ja som cez Google nasiel www.dtca.sk (http://www.dtca.sk) ktora vyuziva sluzby I.CA CZ (tato je v zozname na nbusr.sk). Ich distribucnou sietou je banka CSOB. Proces vystavenia karty s certifikatom v CSOB trval asi 30 min. a stalo to 70,51 € s DPH (aj napriek tomu, ze je to banka, zaplatit sa dalo len v hotovosti :-) ). Citacku som nedostal, tu dava CSOB len svojim klientom. Da sa vsak kupit cez dtca.sk, resp. ja som vyuzil integrovanu SC citacku v notebooku HP EliteBook (usetril som tak cca. 20 € za citacku). V dalsich rokoch by som mal platit uz len za obnovenie certifikatu u dtca.sk a to cca. 27 € bez DPH rocne.
Pri komunikacii s danovym uradom staci zmluva s danovym uradom a potom sa da oznacovat podavany dokument elektronickou znackou a netreba tak zaruceny elektronicky podpis. Osobne som toto vyuzival k plnej spokojnosti asi 3 roky.
Elektronicky podpis vsak uz nestoji az tak vela (vid. vyssie 70,51 € s DPH prvy rok a cca. 32 € s DPH v dalsich rokoch). E-mail poslany organu statnej a verejnej spravy podpisany zarucenym elektronickym podpisom ma rovnaku vahu ako osobne podpisana listina. To znamena, ze nemusite posielat dokumenty postou s dorucenkou, ale staci poslat e-mail. Podpisany e-mail sluzi aj ako dokaz v sudnom konani.

Nepáči sa mi spôsob elektronickej karty spolu s čítačkou, iné CA, napríklad www.disig.sk ponúka USB zariadenie, ktoré je možné ľahko prenášať, oveľa jednoduchšie, ako nejakú čítačku. Split1 zabudol, že podpísanie dokumentov sa musí uskutočniť prostredníctvom certifikovaného programu, aby orgánom štátnej správy bol zaslaný správny formát, inak by takéto podanie bolo neplatné.
Economic
26.01.10,17:54
mám otázku, ako zistí niekto rozdiel medzi oscanovaným podpisom s pečiatkou a elektronickým podpisom spolu s pečiatkou. hm? je niečo čo sa uvádza na dokumentoch pri elektronickom podpise, odkaz alebo...

Zoskenovaný podpis je absolútne nič a v praxi je Ti na figu. No dokument podpísaný ZEP-om v prípade, že si ho podpísala svojim ZEP-om, určite nemôžeš odškriepiť, že si ho nepodpísala Ty. ZEP má váhu Tvojho vlastnoručného podpisu overeného notárom. Je viazaný na Tvoje rodné číslo. Je teda nezameniteľný a nespochybniteľný. V prípade potreby trošku viac preštuduj túto problematiku. ZEP nie je oskenovaný podpis. Je to vlastne akýsi úkon.
domenico.office
26.01.10,18:47
... ( 70,51 € s DPH prvy rok a cca. 32 € s DPH v dalsich rokoch). ....

U Disigu cca 26 € v prvý rok a 26 € v ďaľšie roky. A to všetko s DPH.
Ivánuška
27.01.10,19:54
Zoskenovaný podpis je absolútne nič a v praxi je Ti na figu. No dokument podpísaný ZEP-om v prípade, že si ho podpísala svojim ZEP-om, určite nemôžeš odškriepiť, že si ho nepodpísala Ty. ZEP má váhu Tvojho vlastnoručného podpisu overeného notárom. Je viazaný na Tvoje rodné číslo. Je teda nezameniteľný a nespochybniteľný. V prípade potreby trošku viac preštuduj túto problematiku. ZEP nie je oskenovaný podpis. Je to vlastne akýsi úkon.
ja viem že je to nič, ale ja som skôr chcela vedieť rozdiel.
a ešte jedna otázka, je akceptovatelné ked na faktúre je oscenovaný podpis a pečiatka, kedže nie su to povinné naležitosti daňového dokladu, môže sa to?
domenico.office
27.01.10,20:06
Akceptované? Je, stačí si pozrieť Orange, T-com, a podobné firmy, posielajú faktúry s nejakým škrabopisom.
Lubo44
27.01.10,20:14
Je to akceptovateľné. Vo firme to tiež tak robíme. Priamo v programe, v tlačovej šablóne máme vložený aj podpis aj pečiatku. Takže nám to tlačí rovno s faktúrou. Fakturujeme cca 400 fa týždenne, takže podpisovať a pečiatkovať každú osobitne by bolo dosť prácne. aj keď aj to sme kedysi robili ručne. čo bolo bolo.
domenico.office
27.01.10,20:24
Mám na to iný názor: http://www.porada.sk/1185331-post46.html... ale ak to akceptujú orgány Daňovej správy, je to OK.
optimistka
28.01.10,15:52
vybavujem ZEP od decembra u Prvej slovenskej certifikačnej autority a dodnes vraj nemajú niečo pripravené, takže neviem či vôbec stihnem do 20.02.2010 niečo vybaviť
ako vám dlho trvalo vybavovanie ZEP a u koho je to najlepšie ??
Economic
28.01.10,16:34
vybavujem ZEP od decembra u Prvej slovenskej certifikačnej autority a dodnes vraj nemajú niečo pripravené, takže neviem či vôbec stihnem do 20.02.2010 niečo vybaviť
ako vám dlho trvalo vybavovanie ZEP a u koho je to najlepšie ??

Vyhľadaj si podľa Tvojho sídla alebo trvalého pobytu registračnú autoritu, ktorá Ti je najbližšie. Aj keď je pravda, že momentálne je trošku technický problém s bezpečným zariadením, ktoré potrebuješ k podpísaniu ZEP-om.
Mne konkrétne vydanie kvalifikovaného certifikátu k podpisovaniu ZEP-om trvalo necelú hodinu. A už som mohla podpisovať... Ja som na to išla cez spoločnosť Disig a.s.
Lubo44
28.01.10,16:42
Aj my vo firme sme oslovili firmu Disig. Oni nás odporučili na ich partnera, ktorý je najbližší k nášmu sídlu a vybavenie ZEP-u trvalo cca 45 min.
spit1
31.01.10,23:03
Záleží, aký máš operačný systém. Na XP-čku stačí nastaviť v Internet Exploreri...Nástroje...Možnosti siete internet...Zabezpečenie...Internet...Predvolené. Vo Viste som sa dnes dotrápil, dokonca som nastavil takú slabú ochranu, že už vypisovala Vista, že PC je nechránený, ale podarilo sa mi to. Predpokladám, že máš v PC nainštalované ovládače, popisovač DSigner, novú certifikačnú politiku....
Mozem poprosit presnejsi navod pre Vistu? Chcem prejst zo znacky na ZEP. Ja som pridal drsr.sk medzi doveryhodne lokality a pre doveryhodne som nasledne nastavil nizku ochranu. DSigner mam nainstalovany a v nom mi podpis prebehne, ale nasledne na stranke sa zobrazi len " Chyba pri
nastavovaní režimu na ZEP." a "Vaša žiadosť o komunikáciu pomocou ZEP nebola
schválená." a do schranky sprav mi pribudne sprava "Deaktivacia
certifikatu".
Kontaktoval som aj DRSR, ale za 10 dni mi prisla len informacia, ze to eviduju, ale nic ine sa nezmenilo a zmena na ZEP mi stale nefunguje.
domenico.office
01.02.10,05:19
Ak ti prebehne podpisovanie v DSingeri, že vidíš, že dokument bol podpísaný, nastavenie tvojho systému je OK. Je len problém s akceptáciou podpísaného dokumentu na stránke Daňovej správy. Máš nainštalovanú podpisovú politiku na rok 2010? Je to súbor s príponou req. Ak by ti to ani tak nešlo, skús telefonicky kontaktovať call centrum.
spit1
03.02.10,07:39
Ano mam nainstalovanu podpisovu politiku pre 2010. Este 18.1.2010 som uspesne cez to podal danove priznanie k dani z motorovych vozidiel, vtedy este podpisane so znackou. V DSigneri vidim, ze som ziadost o prechod na ZEP uspesne podpisal a to chybove hlasenie je az stranke drsr.sk. Vcera ma konecne po par dnoch kontaktovali z drsr.sk, tak hadam sa to uz v najblizsich dnoch vyriesi.
Dakujem za pomoc.
TatianaM
15.02.10,12:51
Ja som minulý celý týždeň riešila cez drsr.sk zmenu v spôsobe elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na so zaručeným elektronickým podpisom a až v piatok sa mi ozvali citujem : "Odpoveď : momentalne funkcia nefunguje a na probleme sa pracuje". Ani dnes mi to nejde....
Economic
15.02.10,12:54
Ja som minulý celý týždeň riešila cez drsr.sk zmenu v spôsobe elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na so zaručeným elektronickým podpisom a až v piatok sa mi ozvali citujem : "Odpoveď : momentalne funkcia nefunguje a na probleme sa pracuje". Ani dnes mi to nejde....

Čo Vám dnes nejde ? Ja som pred chvíľkou poslala DPH a aj súhrnný výkaz za január bez akéhokoľvek problému. Máte pridaný certifikát na daňováckej stránke a všetko nastavené tak ako treba ?
MIŠO T
15.02.10,13:37
Čo Vám dnes nejde ? Ja som pred chvíľkou poslala DPH a aj súhrnný výkaz za január bez akéhokoľvek problému. Máte pridaný certifikát na daňováckej stránke a všetko nastavené tak ako treba ?

ja som dnes cely den sedel nad Suhrn vykazom, zaslanie bez ZEP/ na dohodu. aj tak sa mi to nepodarilo. Došiel som až po ----OZNAČIT PRED ODOSLANIM --- a nič. Hláška : Nepodarilosa stiahnuť podpisovaci komponent, povoľte nastavenie ACTIVE X. Volal som do callcentra, a tam mi povedali, že sa im to množí, vraj daka chyba. Že mi odpovedia, len neviem kedy. - aby som to do termínu stihal
Economic
15.02.10,13:40
ja som dnes cely den sedel nad Suhrn vykazom, zaslanie bez ZEP/ na dohodu. aj tak sa mi to nepodarilo. Došiel som až po ----OZNAČIT PRED ODOSLANIM --- a nič. Hláška : Nepodarilosa stiahnuť podpisovaci komponent, povoľte nastavenie ACTIVE X. Volal som do callcentra, a tam mi povedali, že sa im to množí, vraj daka chyba. Že mi odpovedia, len neviem kedy. - aby som to do termínu stihal

No ja mám podávané cez ZEP a išlo to ako som už napísala úplne bez problémov na prvý šup.
TatianaM
15.02.10,14:08
Čo Vám dnes nejde ? Ja som pred chvíľkou poslala DPH a aj súhrnný výkaz za január bez akéhokoľvek problému. Máte pridaný certifikát na daňováckej stránke a všetko nastavené tak ako treba ?

Nejde urobiť zmenu v el. komunikácii tak ako som písala vyššie.
EPk
15.02.10,14:08
ja som dnes cely den sedel nad Suhrn vykazom, zaslanie bez ZEP/ na dohodu. aj tak sa mi to nepodarilo. Došiel som až po ----OZNAČIT PRED ODOSLANIM --- a nič. Hláška : Nepodarilosa stiahnuť podpisovaci komponent, povoľte nastavenie ACTIVE X. Volal som do callcentra, a tam mi povedali, že sa im to množí, vraj daka chyba. Že mi odpovedia, len neviem kedy. - aby som to do termínu stihal


Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010
MIŠO T
15.02.10,14:56
Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010

Urobil som to tak. Prešlo to- funguje. VRELA VĎAKA::)
TatianaM
15.02.10,15:02
Nejde urobiť zmenu v el. komunikácii tak ako som písala vyššie.

Ak má niekto ešte takýto problém tak tu je odpoveĎ z DRSR:

Zmena typu elektronickej komunikacie sa vykonava:
b) bez ZEP > so ZEP = pouzivatel (je potrebne priradit verejnu cast kvalifikovaneho certifikatu ZEP do profilu pouzivatela)

Chyba, ktoru hlasi pouzivatel pri pokuse o priradenie ZEP do profilu, je chyba na strane aplikacie DRSR. V sucasnosti je riesena ako HOTLINE v NTT. Vsetky taketo udalosti je nevyhnutne linkovat ako incidenty na riesitelsku skupinu DR WEB Portal Elektr. sluzby.
kenny
20.02.10,12:45
Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010
Aj mne to zafungovalo.
Veľká vďaka!
malypodnikatel
02.03.10,14:15
Mne stacilo podpisat zmluvu medzi mnou a DRSR a ziadny elektronicky podpis som nemusel kupovat (len sa registrovat zdarma cez drsr.sk)

Problem je len v tom ze takto elektronicky podane tlaciva je potom treba poslat postou na prislusny danovy urad (teda prvu stranu daneho tlaciva)
Economic
02.03.10,14:34
Mne stacilo podpisat zmluvu medzi mnou a DRSR a ziadny elektronicky podpis som nemusel kupovat (len sa registrovat zdarma cez drsr.sk)

Problem je len v tom ze takto elektronicky podane tlaciva je potom treba poslat postou na prislusny danovy urad (teda prvu stranu daneho tlaciva)

Jasné, že to nemáš žiadny zaručený elektronický podpis /ZEP/. Iba dohodnutú elektronickú komunikáciu a nie na základe zmluvy, ale dohody. Pri ZEP-e sa spisuje Zápisnica. V prípade ZEP-u by si musel mať vystavený kvalifikovaný certifikát. Pri Tvojom spôsobe naozaj sa musia dokladať dokumenty ešte na DÚ, čo zas nie je taká výhoda. Ale každý sa môže rozhodnúť ako chce komunikovať a čo je pre neho výhodnejšie.
malypodnikatel
02.03.10,19:06
Jasné, že to nemáš žiadny zaručený elektronický podpis /ZEP/. Iba dohodnutú elektronickú komunikáciu a nie na základe zmluvy, ale dohody. Pri ZEP-e sa spisuje Zápisnica. V prípade ZEP-u by si musel mať vystavený kvalifikovaný certifikát. Pri Tvojom spôsobe naozaj sa musia dokladať dokumenty ešte na DÚ, čo zas nie je taká výhoda. Ale každý sa môže rozhodnúť ako chce komunikovať a čo je pre neho výhodnejšie.

Ved ani som elektronicky podpis nechcel. Potreboval som nieco rychlo, co budem mat za par hodin vyriesene a mozem si plnit svoju ohlasovaciu a kazdu inu povinnost voci DU kedze sa v mieste mojej registracie casto nezdrziavam (posobim zvacsa v zahranici) a vybavovanie podpisu trva dalsi cas a peniaze ktore zatial nie som ochotny do toho vlozit. Mozno raz pride cas. A poslat jeden list raz za 3 mesiace nemam problem..
TatianaM
03.03.10,10:17
Mne stacilo podpisat zmluvu medzi mnou a DRSR a ziadny elektronicky podpis som nemusel kupovat (len sa registrovat zdarma cez drsr.sk)

Problem je len v tom ze takto elektronicky podane tlaciva je potom treba poslat postou na prislusny danovy urad (teda prvu stranu daneho tlaciva)


V poriadku ak Ti to stačí. Ale Tí, ktorí žiadajú vrátiť DPH z iných členských štátov musia mať elektronicky podpis.
domenico.office
03.03.10,11:30
...vybavovanie podpisu trva dalsi cas...

cca 20 min a je to.
kvieta
04.03.10,09:51
ako zauctujem fa za kvalifikovany certifikat, teda za elektronicky podpis?
Economic
04.03.10,09:52
ako zauctujem fa za kvalifikovany certifikat, teda za elektronicky podpis?

Kľudne na 518.
betka
16.03.10,17:55
Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010

EPk, máš u mňa veľkú pusu.:)

Som PC anti, babrala som sa s tým pekne dlho, zašla potom na Poradu, a tento príspevok bol ako modré z neba.:) (musela som podať i za 1,2/2010, keďže sme v 2/2010 prekročili)

Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem, tiež mi neustále vyhadzovalo AktiveX, a tento príspevok bol hoden 100-ky bodov.
an-ps
17.03.10,06:47
Ja mám možno "primitívnu" otázku, ale dosť ma to zaujíma.
Registrovala som našu firmu na drsr, vytlačila som si certifikát s tým, že máme záujem o zaručený elektr. podpis. V poučení bolo, aby sme sa dostavili na DU a priniesli občiansky preukaz, vytlačený registračný formulár používateľa a výpis z OR. Všetko som to prichystala a "milá" pani na DU poslala môjho šíga naspäť a strčila mu do ruky tlačivo "prihláška k registrácii daňovníka".
Je toto potrebné?
domenico.office
17.03.10,07:10
Nechápem, aké tlačivo ti dala do ruku, teda šígovi, na akú registráciu? Nie je potrebná žiadna registrácia. Registráciu si si spravila prostredníctvom portálu Daňovej správy a ak chceš komunikovať prostredníctvom ZEP, milá pani ti mala vyhotoviť Zápisnicu o ústnom pojednávaní, ktorej obsahom je autorizácia daňového subjektu ku komunikácii prostredníctvom ZEP-u....
an-ps
17.03.10,08:05
No veď práve, dala mu tlačivo Prihláška k registrácii daňovníka PO aj so 4 prílohami. A keď som sa jej bola predtým pýtať na postup registrácie súhrnného výkazu el. formou, strčila mi do ruky papiere čo som si našla aj na internete. Podľa mňa nemá ani šajnu čo robí! Venuje sa len jednej veci ani to nevie poriadne poradiť a my účtovníci aby sme vedeli všetko!
Šéf bol nahnevaný že som ho tam prehnala a vyzerala som ako...
Takže tam mám ísť a pýtať si Zápisnicu o ústnom pojednávaní, ktorej obsahom je autorizácia daňového subjektu ku komunikácii prostredníctvom ZEP-u.?
Keď som jej volala, odbavila ma tým, že je to na internete. Ale veď tam je uvedené, že sa máme dostaviť na DU! Asi som sa nemala dať odbiť. A ak ma bude takto preháňať, ani sa nestihnem zaregistrovať a poslať SV! Ako keby som nemala teraz pred daňovým čo robiť len za ňou behať!
Ďakujem veľmi si mi pomohla, pôjdem za ňou zasa a nedám sa odbiť!
domenico.office
17.03.10,08:16
Ste DPH-čková firma? Ak áno, treba byť neodbitný a treba si žiadať zápisnicu, ako som písal vyššie. ZEP máte?
an-ps
17.03.10,11:55
áno, sme platcami DPH. ZEP ešte nemáme. To nevybavím na DU?
andreaS
17.03.10,11:59
U Disigu cca 26 € v prvý rok a 26 € v ďaľšie roky. A to všetko s DPH.

mne s disig-u odpisali ze prvotny poplatok je vo vyske cca 75 eur bez dph... rada by som usetrila ;) tak co je za tych 26 resp. ako dosiahnut tuto sumu za ZEP?
domenico.office
17.03.10,12:21
áno, sme platcami DPH. ZEP ešte nemáme. To nevybavím na DU?

Samozrejme, že na DÚ sa nevybavuje ZEP. Na to sú Registračné autority. Hľadaj tu: http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=registračná+autorita&btnG=Hľadať+v+Google&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
domenico.office
17.03.10,12:24
mne s disig-u odpisali ze prvotny poplatok je vo vyske cca 75 eur bez dph... rada by som usetrila ;) tak co je za tych 26 resp. ako dosiahnut tuto sumu za ZEP?

V tej téme sa bavilo, o tom, koľko stojí certifikát a ten je naozaj v tej výške. Nebavilo sa tam o tom, že certifikát sa ukladá na bezpečné zariadenie, ktoré si musíš dokúpiť. Momentálna cena sa pohybuje na úrovni 75 € bez DPH. My to robíme mobilným spôsobom a ponúkame i službu inštalácie. Na tomto sa dá úšetriť, ak navštíviš registračnú autoritu. Len kameňom úrazu je inštalácia, nastavenie systému....
andreaS
17.03.10,12:36
aha, takze som to zle pochopila...

lebo tym cennikom nerozumiem, neviem co vsetko potrebujem k tomu, aby mi to fungovalo tak ako treba...

aj mi odporucili kontaktne miesto priamo v Ziline a ze tam tiez garantuju tuto cenu. Tak tam skocim osobne.

A tu instalaciu zvladnem sama, alebo to je dalsia sluzba navyse?

Potrebujem zistit celkovo kolko ma to bude stat a zatial som sa k tomu nedostala :( a je k tomu aj daky navod na pouzitie? ako sa s tym pracuje?
domenico.office
17.03.10,12:54
Andrejka, vyžiadaj si cenovú ponuku od žilinskej registračnej autority. Neviem, či robia mobilne, či sú len v kancli. Budem držať palčeky pri inštaláci, ak sa rozhodneš, že si to urobíš sama. My to robíme za 20€, niekomu sa zdá veľa, ale zase ak presedíš dva dni pri tom a nič okrem toho neurobíš....no neviem.
andreaS
17.03.10,12:58
oki, zastavim sa tam ked skonci tento kolotoc. Dakujem za nasmerovanie.

k tej cene instalacii: kazda sluzba nieco stoji a napr. v tomto obdobi nemozem mat rozhadzany pocitac a "hrat" sa s jednou instalaciou trebars spominane dva dni...

dam vediet ako som dopadla, mozno to pomoze dalsim :) zatial dakujem.
an-ps
18.03.10,06:29
Samozrejme, že na DÚ sa nevybavuje ZEP. Na to sú Registračné autority. Hľadaj tu: http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=registračná+autorita&btnG=Hľadať+v+Google&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Ďakujem za link. A to si musím najskôr vybaviť ZEP alebo ísť najskôr na DU pre tú zápisnicu?
Economic
18.03.10,08:48
Ďakujem za link. A to si musím najskôr vybaviť ZEP alebo ísť najskôr na DU pre tú zápisnicu?


Kľudne sa môžeš zaregistrovať na DÚ aj pred vydaním KC. Na daňovom nič nemusíš ukazovať, len si urob na portáli www.drsr.sk registráciu, vytlač si ju, ak si FO kópiu živn. listu, ak si PO, kópiu výpisu z OR a ideš. Môžu Ti ju urobiť aj na počkanie, ak toho nemajú veľa. To už na konkrétnom daňovom Ti povedia čo a ako...
an-ps
18.03.10,10:49
Registračný list už mám vytlačený, ako som písala v predchádzajúcich príspevkoch, šéfa som poslala na Du - vrátil sa odtial s prihláškou k registrácii Po, takže nič nevybavil. A tá super "milá" pani ani mne ani jemu nevysvetlila postup, strčila do ruky len papier, čo som si vytlačila aj na internete!
Tak sa teraz idem poobrezať po tej registračnej autorite.
domenico.office
18.03.10,12:22
To ktorý DÚ nevie, čo má urobiť?
betka
18.03.10,20:18
Prosím Vás, nezahlcujme poradu, ak má byť téma na správnom mieste, príspevok č. 37.

Na banality slúžia SS.
martaneveri
20.03.10,10:22
Mám otázku. Elektronické podávanie štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia sa týka iba fyzických osôb a živnostníkov, alebo aj organizácií? Ten formulár na registráciu je určený jednotlivcovi, tak neviem.

Ďakujem za radu

Marta
Economic
20.03.10,10:25
Mám otázku. Elektronické podávanie štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia sa týka iba fyzických osôb a živnostníkov, alebo aj organizácií? Ten formulár na registráciu je určený jednotlivcovi, tak neviem.

Ďakujem za radu

Marta

Nielen živnostníkov, ale aj právnické osoby = organizácie Všetky zdaniteľné osoby, ktorých sa to týka.
domenico.office
20.03.10,15:49
Mám otázku. Elektronické podávanie štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia sa týka iba fyzických osôb a živnostníkov, alebo aj organizácií? Ten formulár na registráciu je určený jednotlivcovi, tak neviem.

Ďakujem za radu

Marta

Ten formulár je samozrejme pre fyzickú osobu, ktorá podáva vo svojom mene podania v prospech Daňovej správy. Ak sa jedná o štatutára spoločnosti, je oprávnený konať menom spoločnosti, ak sa jedná o zamestnanca, externého pracovníka, koná a podáva daňové podania v mene spoločnosti na základe plnej moci udelenej štatutárom. Ostatnú časť otázky ti zodpovedala Economic.
sybila3
20.03.10,21:08
mne s disig-u odpisali ze prvotny poplatok je vo vyske cca 75 eur bez dph... rada by som usetrila ;) tak co je za tych 26 resp. ako dosiahnut tuto sumu za ZEP?
my sme minulý týždeň vybavovali v disigu a stálo do cez 20 euro s usb a čítačkou.
čím viac čítam, tak sa dočítam niečo a zľaknem, ten ZEP je potrebný len pre povinnosť podať súhrnný výkaz alebo je povinný aj pre iných? zatiaľ som sa dočítala, že povinnosť len elektronicky sa má podávať len súhrnný výkaz?????ďakujem
domenico.office
21.03.10,06:56
my sme minulý týždeň vybavovali v disigu a stálo do cez 20 euro s usb a čítačkou.
čím viac čítam, tak sa dočítam niečo a zľaknem, ten ZEP je potrebný len pre povinnosť podať súhrnný výkaz alebo je povinný aj pre iných? zatiaľ som sa dočítala, že povinnosť len elektronicky sa má podávať len súhrnný výkaz?????ďakujem

V príspevku 56 som písal o tomto: ...V tej téme sa bavilo, o tom, koľko stojí certifikát a ten je naozaj v tej výške. Nebavilo sa tam o tom, že certifikát sa ukladá na bezpečné zariadenie, ktoré si musíš dokúpiť. Momentálna cena sa pohybuje na úrovni 75 € bez DPH.... Nechápem, ako Vás to mohlo stáť citujem: ...stálo do cez 20 euro s usb a čítačkou..... V priloženom cenníku priamo z Disigu je uvedená cena, koľko stojí Kvalifikovaný certifikát s USB zariadením, ktoré je nutné, naň sa ukladá Kvalifikovaný certifikát. Na základe Zákona o elektronickom podpise sa Kvalifikovaný certifikát ukladá len na certifikované zariadenia a nikde inde.
K druhej časti tvojej otázky: Nechápem, čoho sa ľakáš, na svete je zákon a z neho vyplýva, že súhrnné výkazy sa podávajú jedine elektronicky. Zákon dal na výber, ako toto uskutočniť: bez Zaručeného elektronického podpisu, alebo so Zaručeným elektronickým podpisom. Ak si ho niekto nevybaví, podá ho elektronicky, prostredníctvom webovej aplikácie a do piatich dní doručí na DÚ krycí list a prvú stranu podania v tlačenej forme. Kto má ZEP, podá takéto podanie elektronicky a nič nemusí dokladovať. Od septembra v našej spoločnosti podávame elektronické podania a nie len SV, komfort, akým sa to deje sa nedá sa porovnať, keď sa podania tlačili, odnášali (posielali) na DÚ. Mám za sebou stovku spokojných klientov, ktorý majú ZEP a podávajú podania elektronicky, s akýmkoľvek problémom sa môžu obrátiť na mňa.
Len tak na okraj: Možno sa ani nenazdáme a v zákone pribudne povinnosť podávať aj iné dokumenty elektronicky....
sybila3
21.03.10,08:07
no neviem, boli sme tam a vystavili faktúru, na nej bola suma 25,89, povedali, že v cene je čítačka a usb. a môžeme hneď podpisovať dokumenty, boli sme s tým na DU aby to sprístupnili. dostali sme papier, ako máme postupovať a čo všetko stiahnuť aké certifikáty z ich stránky, tak teraz neviem. Len sa nás pani opýtala, či chceme zaručený el. podpis na komunikáciu s DU a ostatnými.
a pomýlil ma príspevok 65, lebo ja som čítala, že zatiaľ povinné je len podávanie súhrnný výkazov elektronicky.
domenico.office
21.03.10,08:23
Dobre si čítala, zatiaľ je povinnosť podávať elektronicky len SV a v príspevku 65 sa píše niečo iné. Ale to neva. Hlavne, aby si mala v tom jasno. Možno ti disig dal USB čítačku a čípovú kartu zadara. Ktovie?
sybila3
21.03.10,09:13
asi, proste na faktúre je taká cena akú som uviedla. možno tá cena za servis pak je ak sa kupuje bez certifikátu na zaručený el. podpis, ak sa vybavuje ten tak je asi v cene, ja si to tak vysvetľujem.
domenico.office
21.03.10,09:15
Ak by ti nevadilo, prilep sem tú faktúru.... to by ma naozajky zaujímalo.
martaneveri
21.03.10,09:33
Ďakujem ra radu, dievčatá. Teda ak som to správne pochopila, ten zamestnanec, ktorý je poverený vybavovaním tejto agendy musí mať plnú moc štatutára. Potom je aký postup? Ide s tou plnou mocou na DÚ, kde ho zaevidujú a potom požiada o vydanie certifikátu v niektorej z firiem, ktoré to zabezpečujú? Koľko to asi trvá?

Diky

Marta
domenico.office
21.03.10,09:46
Potom sa ide na DÚ a spíše sa Zápisnica o ústnom pojednávaní, ktorej obsahom je autorizácia daňového subjektu ku komunikácii prostredníctvom ZEP-u. Kvalifikovaný certfikát sa môže vybaviť predtým, alebo aj potom, je to úplne jedno. Chcel by som dodať, ak je KC vystavený na konateľa, registráciu na portáli Daňovej správy treba urobiť na konateľa a v tom prípade netreba plnú moc. Ak je KC vystavený na pracovníka, či už zamestnanca, externého účtovníka, registráciu treba urobiť na neho a v tom prípade treba plnú moc od štatutára.
Vystavenie KC je približne 20 min, záleží, ako spracuje DÚ zápisnicu a pridá daňovníka do konta osoby, ktorá bude podávať ( s ktorou bola spísaná zápisnica).
martaneveri
21.03.10,09:57
Ďakujem za radu, konecne mám v tom jasno.

Pekný deň

Marta
Iva1
23.03.10,00:04
Prosim poradte, sme vo vybavovani na zaciatku. Mame vybaveny ZEP na konatela spolocnosti- PO. Teraz sa zaregistruje na drsr priamo konatel? Ak ano, moze ist na DU vybavit autorizaciu aj zamestnanec na zaklade nejakeho splnomocnenia? Pochopila som spravne, ze on - konatel potom moze vytvorit pristup pre autorizovane sluzby aj pre ine osoby (zamestnancov), ktore sa predtym zaregistruju, ale uz nemusia autorizovat na DU? Ak ste uz tym presli prosim poradte. Dakujem
Economic
23.03.10,04:33
Prosim poradte, sme vo vybavovani na zaciatku. Mame vybaveny ZEP na konatela spolocnosti- PO. Teraz sa zaregistruje na drsr priamo konatel? Ak ano, moze ist na DU vybavit autorizaciu aj zamestnanec na zaklade nejakeho splnomocnenia? Pochopila som spravne, ze on - konatel potom moze vytvorit pristup pre autorizovane sluzby aj pre ine osoby (zamestnancov), ktore sa predtym zaregistruju, ale uz nemusia autorizovat na DU? Ak ste uz tym presli prosim poradte. Dakujem

Formulár registračný môže vyplniť ktorýkoľvek zamestnanec. Na DÚ môžu byť dokonca registrovaní aj viacerí. Každý takýto registrovaný zamestnanec potrebuje od konateľa plnú moc k prístupu. Každý bude mať prístup predpokladám zo svojho PC. Konateľ Vám dá všetkým k dispozícii bezpečné zariadenie, ktorým podpíšete ZEP.om potrebné ? Vo veľkých firmách, resp. pre viacerých pracovníkov to riešia tak, že na každého takéhoto zamestnanca vystavia ZEP. No je to vecou rozhodnutia konateľa v konečnom dôsledku.
sybila3
23.03.10,08:44
ako sa zaúčtuje faktúra za ZEP ako služba? ď
Economic
23.03.10,09:42
ako sa zaúčtuje faktúra za ZEP ako služba? ď

Áno ako služba - vystavenie kvalifikovaného certifikátu
Iva1
23.03.10,12:23
Prosim mate aj vzor poverenia pravnickej osoby na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Vopred dakujem
A este by som sa chcela k tomu spytat, potrebujem tiez svoj ZEP, ked ho ma konatel a on mi len priradi pristupove prava k autorizovanym elektronickym sluzbam.
Economic
23.03.10,12:44
Prosim mate aj vzor poverenia pravnickej osoby na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Vopred dakujem
A este by som sa chcela k tomu spytat, potrebujem tiez svoj ZEP, ked ho ma konatel a on mi len priradi pristupove prava k autorizovanym elektronickym sluzbam.


Nech sa páči :

na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami za podnikateľa, DIČ : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx na elektronické podávanie daňových priznaní k DPH, ako aj iných daňových priznaní za fyzickú osobu, preberaním písomností pre daňový subjekt elektronickou formou na adrese : xxxxxxxxx ďalšími s tým súvisiacimi úkonmi. Plnomocenstvo sa udeľuje až do doby jeho odvolania u správcu dane, resp. vypovedanie splnomocnenej osoby, čo splnomocnená osoba oznáme príslušnému správcovi dane.
Zároveň vyhlasujem, že súhlasím, v zmysle § 23 ods. 6a/ Zákona č. 511/1992 Zb. so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle udelenej plnej moci
Fany
26.03.10,12:18
Jój, už je tu toho popísaného až-až. Môže to prosím niekto jednoducho zhrnúť?
1. ako vybaviť ZEP
2. čo všetko možno ZEP podpisovať (len daňové, alebo aj iné veci)
3. koľko to asi stojí
4. ako to prebieha v praxi

Ďakujem.
jacekova
26.03.10,12:25
Jój, už je tu toho popísaného až-až. Môže to prosím niekto jednoducho zhrnúť?
1. ako vybaviť ZEP
2. čo všetko možno ZEP podpisovať (len daňové, alebo aj iné veci)
3. koľko to asi stojí
4. ako to prebieha v praxi

Ďakujem.

Ja to teda zhrniem, ako som to robila ja

1. zavolala som do firmy, ktorá mi vybavila ZEP (dali mi USB a podpisali sme zmluvu).
- na stranke DRSR som sa zaregistrovala a pridelili mi ID (poslali na mail a vytlacila som si to niekolkokrát)
- doma mi manžel nainštaloval certifikát z USB
- isla som na DU autorizovat firmu (treba výpis z OR alebo ŽL, papier s prideleným ID, svoj občiansky preukaz a ja som mala aj splnomocnenie, nakoľko budem podpisovať dokumenty za klientov)

2.čo sa uvedie do dohody s DU, to bude možné podpisovať. Ja som uviedla DPH a suhrnne vykazy

3. stálo to 68 € a kopec nervov

4. v praxi sa treba prihlasit na DRSR, tam naskoci pod vasim heslom firma, za ktoru budete pouzivat ZEP. Treba zadat podanie dokumentov, nacitat alebo priamo vyplnit dokument, podpisat, odoslat.
- potom pride sprava (akceptacia) prijateho dokumentu.
Economic
26.03.10,13:25
Ja to teda zhrniem, ako som to robila ja

1. zavolala som do firmy, ktorá mi vybavila ZEP (dali mi USB a podpisali sme zmluvu).
- na stranke DRSR som sa zaregistrovala a pridelili mi ID (poslali na mail a vytlacila som si to niekolkokrát)
- doma mi manžel nainštaloval certifikát z USB
- isla som na DU autorizovat firmu (treba výpis z OR alebo ŽL, papier s prideleným ID, svoj občiansky preukaz a ja som mala aj splnomocnenie, nakoľko budem podpisovať dokumenty za klientov)

2.čo sa uvedie do dohody s DU, to bude možné podpisovať. Ja som uviedla DPH a suhrnne vykazy

3. stálo to 68 € a kopec nervov

4. v praxi sa treba prihlasit na DRSR, tam naskoci pod vasim heslom firma, za ktoru budete pouzivat ZEP. Treba zadat podanie dokumentov, nacitat alebo priamo vyplnit dokument, podpisat, odoslat.
- potom pride sprava (akceptacia) prijateho dokumentu.

No vidíš a mohlo ťa to stáť iba o pár Eur viac, no absolútne bez nervov, úplne v pohode s úsmevom na tvári. Sú tu aj mobilné registračné autority. Prídu k tebe, vystavia certifikát, uložia na bezpečné zariadenie a aj nainštalujú všetko čo treba. Po ich odchode môžeš komunikovať s DÚ ...

Trošku ma pletie, že píšeš, že podávaš, čo sa uvedenie do dohody. Dohoda sa podpisuje pri elektronickom podávaní bez ZEP-u. Ak vlastníš ZEP, môžeš podávať všetky daňové priznania a hlásenia elektronicky. Pri ZEP-e spisuješ s DÚ Zápisnicu o ústnom pojednávaní a tam nevypisujú druhy, ktoré budeš alebo môžeš podávať. To záleží od ponuky výkazov na drsr.sk.

Čiže postup môže byť aj jednoduchší : registrácia na portáli drsr.sk,
objednanie si služieb mobilnej registračnej autority,
spísanie Zápisnice so správcom dane
jacekova
26.03.10,13:40
No vidíš a mohlo ťa to stáť iba o pár Eur viac, no absolútne bez nervov, úplne v pohode s úsmevom na tvári. Sú tu aj mobilné registračné autority. Prídu k tebe, vystavia certifikát, uložia na bezpečné zariadenie a aj nainštalujú všetko čo treba. Po ich odchode môžeš komunikovať s DÚ ...

Trošku ma pletie, že píšeš, že podávaš, čo sa uvedenie do dohody. Dohoda sa podpisuje pri elektronickom podávaní bez ZEP-u.[/COLOR] Ak vlastníš ZEP, môžeš podávať všetky daňové priznania a hlásenia elektronicky. Pri ZEP-e spisuješ s DÚ Zápisnicu o ústnom pojednávaní a tam nevypisujú druhy, ktoré budeš alebo môžeš podávať. To záleží od ponuky výkazov na drsr.sk.

Čiže postup môže byť aj jednoduchší : registrácia na portáli drsr.sk,
objednanie si služieb mobilnej registračnej autority,
spísanie Zápisnice so správcom dane


Musela som do splnomocnenia uviesť, čo konkrétne chcem podávať (aké tlačivá) so ZEP a to na DU aj uviedli do Zápisnice.
Nemohla som tam uviesť že chcem podávať všetko, nakoľko zastupujem viacerých klientov a to by som potrebovala generálnu moc a musela by som vraj byť daňovým poradcom.
Economic
26.03.10,15:07
Musela som do splnomocnenia uviesť, čo konkrétne chcem podávať (aké tlačivá) so ZEP a to na DU aj uviedli do Zápisnice.
Nemohla som tam uviesť že chcem podávať všetko, nakoľko zastupujem viacerých klientov a to by som potrebovala generálnu moc a musela by som vraj byť daňovým poradcom.

Ja podávam elektronicky za 18 subjektov a nie som daňový poradca. Môžem podávať všetko to čo daňovácka stránka ponúka. Nemám generálnu plnú moc, len na elektronické podávanie. Dá sa to. Mne za žiadneho klienta do zápisnice neuviedlo, že čo všetko môžem podávať. No stanovisko jednotlivých DÚ v rámci SR nemusí byť rovnaké. Ja to mám pre 4 daňové úrady takto ošetrené.
jacekova
26.03.10,15:57
Ja podávam elektronicky za 18 subjektov a nie som daňový poradca. Môžem podávať všetko to čo daňovácka stránka ponúka. Nemám generálnu plnú moc, len na elektronické podávanie. Dá sa to. Mne za žiadneho klienta do zápisnice neuviedlo, že čo všetko môžem podávať. No stanovisko jednotlivých DÚ v rámci SR nemusí byť rovnaké. Ja to mám pre 4 daňové úrady takto ošetrené.


Ja to takto robím na podnet pracovníčky daňového úradu (vyslovene som sa pýtala, či môžem za všetkých podávať všetky výkazy, a odpoveď znela NIE).... Ale nie je mi to až také divné, pretože čo daňový úrad, to iné pravidlá, akoby bol každý daňový úrad v inej krajine a platili pre neho iné zákony :confused::confused:
Economic
26.03.10,16:02
Ja to takto robím na podnet pracovníčky daňového úradu (vyslovene som sa pýtala, či môžem za všetkých podávať všetky výkazy, a odpoveď znela NIE).... Ale nie je mi to až také divné, pretože čo daňový úrad, to iné pravidlá, akoby bol každý daňový úrad v inej krajine a platili pre neho iné zákony :confused::confused:


V plnej moci by to malo byť takto napísané : na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami. Ak pracovníčky DÚ tento paragraf nepoznajú, nech si ho prečítajú a nech nám uľahčia robotu a nie komplikujú. Keď ich človek slušným spôsobom navedenie na to, čo by mali už vedieť, niekedy sú aj radi....že sa aj od nás niečo naučia... Inak to je pravda, že na slovensku je to tak ako píšeš.
domenico.office
26.03.10,16:06
Asi pani pracovníčke unikol § 10 odst. 2 Zákona o správe daní a poplatkov, kde sa hovorí: Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt u jedného správcu dane, ak nejde o blízke osoby; to neplatí, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu, alebo ak zástupca splnomocnený na doručovanie doručuje jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov písomnosti elektronickými prostriedkami (§ 17a)
jacekova
26.03.10,16:10
Asi pani pracovníčke unikol § 10 odst. 2 Zákona o správe daní a poplatkov, kde sa hovorí: Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt u jedného správcu dane, ak nejde o blízke osoby; to neplatí, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu, alebo ak zástupca splnomocnený na doručovanie doručuje jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov písomnosti elektronickými prostriedkami (§ 17a)


noooo, čo už, keď si pracovníčka dokáže prečítať len pólku odstavcu a nechápe o čom sa tam píše? Ja to už nechám tak, nepôjdem sa tam vadiť. nepotrebujem, aby si na mňa "zasadli". uvedomujem si, že na DU sú len "bohovia,ktorí majú vždy pravdu a ak ju nemajú tak čo už, pomýlili sa..:rolleyes:"
Fany
29.03.10,06:42
Viem, že idem trochu od veci. Ale nieje toto podobné ako zasielanie výkazov do SP alebo ZP? Prečo tam môžem poslať elektronicky, podpíšem, nemusím už nič posielať poštou a žiadny ZEP som k tomu nepotrebovala (alebo aspoň neplatila)? Aký má zmysel, keď pošlem na DU výkaz elektronicky a potom ho musím aj tak ešte fakticky papierovo doložiť?
Vidí sa mi to také dosť nezmyselné.
Ešte dve otázky.
1. Ak si zriadim ZEP, bude mi tento platiť iba pri podpisovaní písomností na DÚ, alebo aj v budúcnosti na podpisovanie iných dokumentov do iných organizácií?
2. Ak si spíšem s DÚ dohodu, budem musieť už všetky doklady na DÚ posielať elektronicky a potom papierovo, alebo niektoré (napr. Hlásenie za zamestnancov..., riadne DPH...) budem môcť aj naďalej len papierovo? Ďakujem.
Economic
29.03.10,06:50
Viem, že idem trochu od veci. Ale nieje toto podobné ako zasielanie výkazov do SP alebo ZP? Prečo tam môžem poslať elektronicky, podpíšem, nemusím už nič posielať poštou a žiadny ZEP som k tomu nepotrebovala (alebo aspoň neplatila)? Aký má zmysel, keď pošlem na DU výkaz elektronicky a potom ho musím aj tak ešte fakticky papierovo doložiť?
Vidí sa mi to také dosť nezmyselné.
Ešte jedna otázka. Ak si zriadim ZEP, bude mi tento platiť iba pri podpisovaní písomností na DÚ, alebo aj v budúcnosti na podpisovanie iných dokumentov do iných organizácií?
Ďakujem.

Na DÚ niečo posielať elektronicky a dokladať ešte papierovo je podľa mňa nezmyselné. Lepšie je to podpísať ZEP-om odoslať a nemusím nič dokladať.
Keď si zriadiš ZEP, týmto môžeš podpisovať dokumenty pre verejnú správu, obchodný register, súdy, súdnych exekútorov, kataster portál.... a t d. Počet inštitúcií, ktorí komunikujú elektronicky prostredníctvom ZEP-u stále pribúda.
Economic
29.03.10,06:52
Viem, že idem trochu od veci. Ale nieje toto podobné ako zasielanie výkazov do SP alebo ZP? Prečo tam môžem poslať elektronicky, podpíšem, nemusím už nič posielať poštou a žiadny ZEP som k tomu nepotrebovala (alebo aspoň neplatila)? Aký má zmysel, keď pošlem na DU výkaz elektronicky a potom ho musím aj tak ešte fakticky papierovo doložiť?
Vidí sa mi to také dosť nezmyselné.
Ešte dve otázky.
1. Ak si zriadim ZEP, bude mi tento platiť iba pri podpisovaní písomností na DÚ, alebo aj v budúcnosti na podpisovanie iných dokumentov do iných organizácií?
2. Ak si spíšem s DÚ dohodu, budem musieť už všetky doklady na DÚ posielať elektronicky a potom papierovo, alebo niektoré (napr. Hlásenie za zamestnancov..., riadne DPH...) budem môcť aj naďalej len papierovo? Ďakujem.

Podľa mňa môžeš niektoré aj naďalej papierovo, keď je to pre Teba výhodnejšie...
Fany
29.03.10,10:49
Ďakujem, išlo mi skôr o to, či sa mi to vôbec oplatí a potom, v lete odchádzam na 2 mesiace mimo republiku, tak neviem, ako to bude potom lepšie, lebo dievčatá mi elektronické nezvládnu, papierové vedia. Pomohla si znovu (raz už som Tvoje služby, Vierka, využila a som stále vďačná), ĎAKUJEM.
Economic
29.03.10,11:36
Ďakujem, išlo mi skôr o to, či sa mi to vôbec oplatí a potom, v lete odchádzam na 2 mesiace mimo republiku, tak neviem, ako to bude potom lepšie, lebo dievčatá mi elektronické nezvládnu, papierové vedia. Pomohla si znovu (raz už som Tvoje služby, Vierka, využila a som stále vďačná), ĎAKUJEM.

A vieš, že som si myslela, že si to Ty ? Všetko dobré Ti želám !
Maxima25
07.04.10,10:48
dobry den,
precitala som celu temu, ale som len viac domotana...prepacte, ak sa spytam odveci, ale:
sme uctovnicka firma a radi by sme zasielali suhrnne vykazy svojim klientom, sme 4 kolegyne, konatel...
aky je podrobny postup?
1. - registracia na du - len konatel za firmu? kazda pracovnicka??
2. ak ZEP - vysleme konatela - staci jeden a ten spristupni aj pre ostatnych - aby kazda mohla zaslat SV za svojich klientov?
3. plna moc - od klienta na spolocnost alebo na jednotlive pracovnicky...
mam v tom uplny chaos... prosim pomozte!!!!!!
Maxima25
07.04.10,10:50
Ja podávam elektronicky za 18 subjektov a nie som daňový poradca. Môžem podávať všetko to čo daňovácka stránka ponúka. Nemám generálnu plnú moc, len na elektronické podávanie. Dá sa to. Mne za žiadneho klienta do zápisnice neuviedlo, že čo všetko môžem podávať. No stanovisko jednotlivých DÚ v rámci SR nemusí byť rovnaké. Ja to mám pre 4 daňové úrady takto ošetrené.

economic, prosim ako je mozne dosiahnut tento stav?? a pre viacere osoby?
dakujem.
Economic
07.04.10,12:01
dobry den,
precitala som celu temu, ale som len viac domotana...prepacte, ak sa spytam odveci, ale:
sme uctovnicka firma a radi by sme zasielali suhrnne vykazy svojim klientom, sme 4 kolegyne, konatel...
aky je podrobny postup?
1. - registracia na du - len konatel za firmu? kazda pracovnicka??
2. ak ZEP - vysleme konatela - staci jeden a ten spristupni aj pre ostatnych - aby kazda mohla zaslat SV za svojich klientov?
3. plna moc - od klienta na spolocnost alebo na jednotlive pracovnicky...
mam v tom uplny chaos... prosim pomozte!!!!!!

1. Registráciu na DÚ by si mala urobiť podľa mňa jedna z Vás, tá ktorá SV bude podávať. Vytlačiť registračný formulár toľko krát koľko je klientov.
2. ZEP je viazaný k rodnému číslo pracovníčky, ktorá ho má. Keďže sa jedná o zaručený elektr. podpis konkrétnej osoby, nedoporučila by som ho používať viacerými osobami. Je to veľmi chúlostivé - osobné údaje a pod..
3. Ja som tiež externá účtovníčka spoločností s r.o. a aj podnikateľov. Za každého jedného klienta keď som si sprístupňovala prístup za nich som išla na DÚ s týmto : registračný formulár, buď kópia výpisu z OR alebo kópia živn. listu a plnou mocou toho klienta s úradne overeným podpisom, aby som za neho mohla elektronicky posielať výkazy. Spísala som za každého jedného klienta Zápisnicu. Nie dohodu pozor. Treba pracovníčkam povedať, že sa budú SV podávať ZEP-om. Už je to trošku zrozumiteľnejšie ?
A ešte ak budete podávať aj za vlastnú spoločnosť, tak konateľ dá opäť plnú moc na elektronické podávanie.
Ak má však každá účtovníčka iných klientov, potom by bolo vhodné aby každá mala svoj ZEP. Ale to záleží na Vašom rozhodnutí.

Ja som v tých PM mala splnomocnenie na moju konkrétnu osobu, hoci to účtujem v mene dvoch mojich sro, v ktorých som spoločníčka i konateľka, pretože ZEP je viazaný k môjmu r.č. .
Maxima25
11.04.10,22:17
dakujem economic!
Gabi03
12.04.10,09:05
Čiže postup môže byť aj jednoduchší : registrácia na portáli drsr.sk,
objednanie si služieb mobilnej registračnej autority,
spísanie Zápisnice so správcom dane

Môže mi niekto odporučiť nejakú mobilnú registračú autoritu prosím? Nejak sa k žiadnej neviem dostať.
Díky. ;)
domenico.office
12.04.10,11:02
Môže mi niekto odporučiť nejakú mobilnú registračú autoritu prosím? Nejak sa k žiadnej neviem dostať.
Díky. ;)

Kuk sem: http://www.disig.sk/index.php?id=40
Gabi03
12.04.10,13:09
Kuk sem: http://www.disig.sk/index.php?id=40

Prídu aj do NR? :D
Dík, už som niečo iné našla. :o
domenico.office
12.04.10,13:13
Vždy je to o dohode.
andreaS
05.05.10,10:54
na zajtra mam dohodnutu navstevu v zilinskej autorite... som zvedava ako dopadnem...

slecna (alebo uz pani, neviem, mala prijemny mlady hlas) sa ma pytala ci to potrebujem len pre DU... ale ked uz, tak to chcem vyuzit aj pre ORSR a aj pre kataster, kedze nas caka s katastrom viac spojenych ukonov... a hovorila nieco o casovej peciatke, ze si neni ista, ale prezisti mi to... no aleluja...

este nerozumiem tomu, ako ja podam napr. zalozenie sro elektronicky na ORSR ked nikde na ich stranke neni taka moznost... priznavam, ze som z toho uplne hranata :D
Economic
05.05.10,11:38
na zajtra mam dohodnutu navstevu v zilinskej autorite... som zvedava ako dopadnem...

slecna (alebo uz pani, neviem, mala prijemny mlady hlas) sa ma pytala ci to potrebujem len pre DU... ale ked uz, tak to chcem vyuzit aj pre ORSR a aj pre kataster, kedze nas caka s katastrom viac spojenych ukonov... a hovorila nieco o casovej peciatke, ze si neni ista, ale prezisti mi to... no aleluja...

este nerozumiem tomu, ako ja podam napr. zalozenie sro elektronicky na ORSR ked nikde na ich stranke neni taka moznost... priznavam, ze som z toho uplne hranata :D

Pre účely podávania do OR všetky informácie sú na portál gov-e. Budeš k tomu potrebovať aj program, ktorý umožní podpisovanie dokumentov a aj čítanie "zazepovaných" = podpísaných dokumentov. Ten program sa volá Qsign a poskytuje ho spoločnosť Ardaco. Viac info v mojom profile.
andreaS
06.05.10,10:17
tak ZEP uz mam... este ma caka objednavka programu Qsign... prestudovat ovladanie a mozem si prvy pokus otestovat na zalozeni svojej sro :D

dakujem za nasmerovanie :)
andreaS
26.05.10,19:07
za ten svet neviem zaktivovat program Qsign... nechce mi nacitat moj ZEP... a tam som momentalne stroskotala :(

uz mi chyba len tento program aby som mohla podpisovat... neviem kde som urobila chybu... isla som pekne postupne podla navodov, vsetok bolo ok...
andreaS
26.05.10,19:29
takze pri aktivacii Qsign sa mi uz podarilo zobrazit zariadenie ale nie ja na nom certifikat... treba urobit nieco osobitne? alebo kde je problem?

ak toto zase vyriesim, tak napisem :D
domenico.office
27.05.10,04:07
takze pri aktivacii Qsign sa mi uz podarilo zobrazit zariadenie ale nie ja na nom certifikat... treba urobit nieco osobitne? alebo kde je problem?

ak toto zase vyriesim, tak napisem :D

V prvom rade treba nainštalovať ovládač zariadenia a potom klientský softvér. Sú nutné na správne fungovanie zariadenia. Registračná autorita ti mala dať návod na inštaláciu i umiestnenie potrebných softvérových komonentov. Zariadenie sa pred inštaláciou nedáva do PC, nainštalujú sa potrebné komponenty a až potom sa zariadenie vsunie do USB portu PC. Neviem, čo je to "podarilo zobrazit zariadenie", zariadenie sa nikde nezobrazuje. Ak sa ti niečo má zobrazovať, tak to bude tvoj Kvalifikovaný certifikát. Po inštalácii doporučujem a sám to tak robím, že reštartujem PC, aby sa zariadenie korektne zaviedlo do systému. Neviem, aké máš zariadenie, softvéry niektorých zariadení po štarte Windows žiadajú potvrdenie, či sa majú zaviesť do systému ako predpokladaný ovládač zariadenia hláškou, ktorú treba odsúhlasiť tlačidlom Áno. V systémovej lište, to je tá v pravo dolu sa musí zjaviť nová ikonka v tvare čipu, možno preškrtnutá, možno s krížikom a po zasunutí zariadenia krížik musí zmiznúť. V tomto momente je zariadenie správne nainštalované. Teraz je možná kontrola certifikátu cez Internet Explorer v časti: Nástroje...Možnosti...Obsah....Certifikáty.... V okne musí byť vidno Kvalifikovaný certifikát. V tomto momente PC vie prečítať obsah zariadenia. Potom je možné aktivovať QSign so zasunutým zariadením.
andreaS
27.05.10,05:18
Toto vsetko co popisujes je v poriadku. Ale problem nastava pri aktivacii programu Qsign... kde v krokoch ako idu za sebou zadavam svoje udaje, produktove cislo a potom je dalsi krok, kde vyberiem ake zariadenie mam a tam mi nechce nacitat certifikat... zrejme bude problem s Windows Vista... aj ked som vypla kontrolu pouzivatelskych kont...

idem vyskusat este raz na inom kompe, kde je XP-cko a uvidim, kde robim chybu... teda duuufam... ked nie, mam so sebou v robote aj notas, tak zbehnem k "autorite" kde mi vydali ZEP nech mi to nainstaluju....

stve ma akurat to, ze som vcelku PC zdatna a x problemov si viem vyriesit sama ale toto nechce ist... dufam, ze to bolo zapricinene len tou vecernou instalaciou a nedavala som pozor...
domenico.office
27.05.10,05:30
Lenže ak nechce systém načítať certifikát, asi to nebude niekde v poriadku. Držím palce.
andreaS
27.05.10,05:45
takze v robote instalacia presne tak ako som ju robila doma a Qsign uspesne aktivovany.... huraaaaaa

takze doma bude zrejme problem s tou posranou Vistou...

na obed skusim vybehnut domov a este raz to nainstalovat... snad sa podari... ked nie, vezmem dokumenty na kluc do roboty a poslem to odtialto...
andreaS
27.05.10,14:06
doma mi to uz islo... akurat ze nemozem zaktivovat Qsign, pretoze som to urobila v robote a produktove cislo sa viaze zrejme na jednu aktivaciu... nato ma mohli upozornit... vyslovene som hovorila, ze pracujem na viacerych pocitacoch a ci staci nainstalovat program a mozem fungovat... a neupozornili ma, ze na kazdy komp treba kupit osobitne licenciu... mohla som si to domysliet... teraz budem musiet kupit este jednu licenciu Qsign alebo to vysvetlit sefstvu nech si ju zakupia oni... :(

a ten program, kt. ponukaju na stranke porta.gov.sk je co zac? da sa aj s nim podpisovat?
andreaS
27.05.10,15:13
stale som rozmyslala o akej registracii na portal.gov tu pisete a pochopila som... takze moje spojazdnenie ZEP-u sa odklada este na nejaku dobu kym im zaslem pozadovane overene dokumenty...

ale som na dobrej ceste :D dufam :D
andreaS
31.05.10,07:28
zase idem komunikovat sama so sebou :D

bola som u jednej notarky, bohuzial tam nebola, pride az zajtra (zvlastne, ale budis) ale opytala som sa na poplatok za notarsku zapisnicu k ZEP, tak pani, co robi overovacky podpisu mi hovorila cosi okolo 20 eur...

tak som volala inemu notarovi, kt. som chcela vybehnut cez obed a ten mi zacal hovorit cosi o 69 eurach plus nieco este, co sam nevedel.. ze sa neda urcit hodnota ci co (vobec ma asi nepochopil co chcem), tak ze sa berie ta najvyssia suma... ine KO..

pritom priamo vo vyhlaske o domenach a nahradach notarov je polozka, kt. sa vola "osvedcenie osobnych udajov na ucely elektronickeho konania vo veciach obchodneho registra podla osobitnych predpisov 53)" a suma 13,28 eura...

tak potom kde je pravda? moze mat jeden notar inu cenu ako druhy?

dako tomu nerozumiem... ale uz len tato vec mi chyba k funkcnosti mojho ZEP... no stale sa citim ako alenka v risi divov, kde postupne prichadzam nato co mi treba, lebo nikde neni nic zrozumitelne o tom pisane... co uz...
Economic
31.05.10,07:36
zase idem komunikovat sama so sebou :D

bola som u jednej notarky, bohuzial tam nebola, pride az zajtra (zvlastne, ale budis) ale opytala som sa na poplatok za notarsku zapisnicu k ZEP, tak pani, co robi overovacky podpisu mi hovorila cosi okolo 20 eur...

tak som volala inemu notarovi, kt. som chcela vybehnut cez obed a ten mi zacal hovorit cosi o 69 eurach plus nieco este, co sam nevedel.. ze sa neda urcit hodnota ci co (vobec ma asi nepochopil co chcem), tak ze sa berie ta najvyssia suma... ine KO..

pritom priamo vo vyhlaske o domenach a nahradach notarov je polozka, kt. sa vola "osvedcenie osobnych udajov na ucely elektronickeho konania vo veciach obchodneho registra podla osobitnych predpisov 53)" a suma 13,28 eura...

tak potom kde je pravda? moze mat jeden notar inu cenu ako druhy?

dako tomu nerozumiem... ale uz len tato vec mi chyba k funkcnosti mojho ZEP... no stale sa citim ako alenka v risi divov, kde postupne prichadzam nato co mi treba, lebo nikde neni nic zrozumitelne o tom pisane... co uz...


Vyhláška platí všetkých rovnako. Ja som za Nz zaplatila s DPH 42,33 Eur.
andreaS
31.05.10,07:39
a ake polozky si vlastne uctoval?

Lebo od cca 13 prist ku cca 40 euram... este chapem, overenie podpisu osobitne sadzba, ale co viac este? ci sa to robi dvojmo?

fakt som z toho uz totalne dopletena... zajtra zbehnem k tej "20evrovej" a som zvedava ci teta overovacka sa nesekla...
Economic
31.05.10,07:45
a ake polozky si vlastne uctoval?

Lebo od cca 13 prist ku cca 40 euram... este chapem, overenie podpisu osobitne sadzba, ale co viac este? ci sa to robi dvojmo?

fakt som z toho uz totalne dopletena... zajtra zbehnem k tej "20evrovej" a som zvedava ci teta overovacka sa nesekla...

Poviem pravdu, pred návštevou notára som nehľadala vo vyhláške, koľko to bude stáť. A ani dodatočne som nepátrala. Výtlačok som mala iba jeden, keby som chcela 2 ešte by to bolo viac. Pravda je taká potrebovala som to súrne mať, tak mi to v podstate bolo jedno, koľko za to... Nz bola veľmi jednoduchá.
andreaS
31.05.10,07:50
tak ja som volala z toho dovodu, ze nenosim so sebou peniaze a kartou sa u notara platit neda (aspon o tom neviem), tak som chcela vediet, kolko si mam vybrat penazi... no odpoved ma dost zaskocila priznavam...
andreaS
01.06.10,10:09
akurat som prisla od tej notarky... kedze z ineho dovodu som u notara este nebola, tak som tam bola zas ako alenka v risi divov... tak som sa radsej opytala ze co a ako to tam chodi, tak mi hovori tetuska overovatelka ze mam zaklopat... vyrutila sa na mna ina teta, ze co chcem... povedala som jej, nato ona na mna vyvaluje oci, ze co chcem, ze mam si ist vedla overit podpis... opat ja, ze overit nie ale notarska zapisnica, ze nech si to precita... precitala a kukla na mna, ze to este nerobili, ze to nevie... tak ze sa opyta pani doktorky... pani doktorka odkazala ze ma musi objednat, tak tam idem zase zajtra na 11.00 ...

normalne mam toho uz po krk... kvoli jednej veci tolko vybavovaciek a ani u toho notara nepochodim na pockanie... sak nejdem dedit ani nic zlozitejsie... kurnik...

aj vy ste sa museli objednavat, ci len ja mam stastie na taketo situacie... :(
andreaS
02.06.10,10:25
notarska zapisnica hotova... a dokonca lacnejsie ako pisala Economic ;) tak to dnes dam na postu a snad ma coskoro spojazdnia ;)

dakujem za navigaciu ;)
ecuch
07.06.10,06:02
ak mám vybavený zaručený elektronický podpis na svoje meno a podávam cez www.drsr.sk daňové priznania, potrebujem aj splnomocnenie štatutárov na podávanie DP?
Economic
07.06.10,06:06
ak mám vybavený zaručený elektronický podpis na svoje meno a podávam cez www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) daňové priznania, potrebujem aj splnomocnenie štatutárov na podávanie DP?

Áno od konateľa firmy, za ktorú podávaš DP potrebuješ plnú moc.
domenico.office
07.06.10,07:24
... a plnú moc a výpis z obchodného registra predkladáš na DÚ, aby prebehla autorizácia a daňovník bol pridaný do konta, odkiaľ budeš podávať podania v prospech Daňovej správy.
domenico.office
07.06.10,07:26
notarska zapisnica hotova... a dokonca lacnejsie ako pisala Economic ;) tak to dnes dam na postu a snad ma coskoro spojazdnia ;)

dakujem za navigaciu ;)

Môjmu klientovi som vystavil KC vo štvrtok, už má aj skončenú registráciu a môže podáva podania do OR SR.
andreaS
07.06.10,07:29
postou som posielala dokumenty v stredu a v piatok na obed ma "spojazdnili" a vcera som podala svoje prve podanie na orsr... som zvedava ako to dopadne...

este som sa chcela opytat... vsetky dokumenty pre elektronicke podanie musia mat overene podpisy?
domenico.office
07.06.10,07:41
Netreba všetky, len tie, ktoré podpisuje spoločník (spoločníci)
andreaS
07.06.10,07:46
oki, pre istotu som davala overit vsetko ;)

podavane dokumenty vs. overene podpisy je takto?
- zakladatelska listina/spolocenska zmluva = overene
- suhlas so sidlom = neoverene (podpisuje sice spolocnik, ale nie v pozicii spolocnika, preto ma nabada na neoverene)
- LV k suhlasu so sidlom = nie je co overovat, nie je podpis
- vyhlasenie spravcu vkladu = neoverene (?)
- splnomocnenie pre 3.osobu = overene
- zivnostenske listy (tam nie je co overovat, nie je tam podpis spolocnika)
- vyhlasenie jedineho spolocnika §105 = overene

spravne?
andreaS
07.06.10,07:50
akurat mi prisli podrobnosti o platbe za elektronicke podanie... to znamena, ze dokumenty boli v poriadku?

idem to rovno aj zaplatit... a ako dlho potrva kym sro zapisu do orsr?

dakujem
domenico.office
07.06.10,07:57
to ešte neznamená, že dokumenty sú v poriadku a hlavne ich obsahová stránka.... cca dva dni, kým sa spáruje platba na štátnom účte a potom 5 dní, okrem SO a NE.
andreaS
01.07.10,08:11
podaval niekto elektronicky aj navrh na vklad do katastra? dnes to musim poslat kvoli nasmu hypouveru...

priznavam, ze momentalne nemam cas pozriet popis na stranke portalu...
kremienok76
15.07.11,10:49
andreaS super príbeh, ako telenovela :o) (v odbrom)
niekde som sa v tom stratila, mám ZEP, aj Qsign a všetky tie veci okolo, na DÚ som už registrovaná aj mi robia autorizáciu na prvú firmu. na portal.gov je potrebné okrem registrovania sa, ešte zaslať k nim nejakú zápisnicu, aby som mohla na OR SR robiť podaj elektronicky ?
KEJKA
15.07.11,15:59
............. na portal.gov je potrebné okrem registrovania sa, ešte zaslať k nim nejakú zápisnicu, aby som mohla na OR SR robiť podaj elektronicky ?
áno, tá registrácia je len začiatok. Vytlačíš si to čo ti pošlú, je to tam popísané, celý postup, zájdeš k notárovi, on spíše notársku zápisnicu a tú musíš poslať alebo zaniesť na úrad vlády. Do 24 hodín ti sprístupnia možnosť robiť podania.
Economic
15.07.11,17:25
Podľa toho na aký účel je ZEP využívaný. Pokiaľ len na DÚ, tak stačí registrácia na DÚ a sprístupnenie prístupov za klientov na základe PM. Ak na podania prostredníctvom portál gov-u, tak treba postupovať v zmysle registrácie na portálgove...
Martin_Timko
16.07.11,06:53
andreaS super príbeh, ako telenovela :o) (v odbrom)
niekde som sa v tom stratila, mám ZEP, aj Qsign a všetky tie veci okolo, na DÚ som už registrovaná aj mi robia autorizáciu na prvú firmu. na portal.gov je potrebné okrem registrovania sa, ešte zaslať k nim nejakú zápisnicu, aby som mohla na OR SR robiť podaj elektronicky ?


U nas to robila firma, cca za hodinku a pol sme mali vsetko pripravene ziadost vytlacena. Este nam dali i vzor zapisnice pre notara. V pripade problemov staci, ak ich kontaktujem telefonicky, poradia hned. Ked tu citam, ake problemy maju niektori s tym, kolko telefonatov na hotline DRSR, kolko mailov, poviem vam, som rad, ze sme si zvolili vybavenie ZEP profifirme, kompletne aj s instalaciami.
kremienok76
16.07.11,08:19
vďaka ... z portal.gov, mi ale prišli len prihlasovacie údaje, je to tam ešte v nejakej záložke, žiadosť alebo niečo ? osobne mi ten portál priepadá veľmi neprehľadný, neviem si pomôcť, ale to asi chce len zvyk :o)
domenico.office
16.07.11,08:32
Do systému Portálu GOV sa musí pridať certifikát. Na základe toho je vygenerovaná žiadosť, ktorá sa dá schváliť. Pred pridaním certifikátu je nutné nainštalovať ovládače čítačky karty na ktorej je KC, nainštalovať DSigner/Xades a xml plugin a platnú podpisovú politiku.
domenico.office
16.07.11,08:37
vďaka ... z portal.gov, mi ale prišli len prihlasovacie údaje, je to tam ešte v nejakej záložke, žiadosť alebo niečo ? osobne mi ten portál priepadá veľmi neprehľadný, neviem si pomôcť, ale to asi chce len zvyk :o)

Je hrozný.....
Economic
16.07.11,15:04
Samotné využívanie je už potom rutina... No ten začiatok je najhorší... Ale pravda je taká,mohol by byť jednoduchšie urobený... No to na slovensku je to tak.
kremienok76
20.07.11,16:55
ďakujem vám všetkým za infošky, ste super ... ešte by ma zaujímalo, či tie dokumenty musím potom všetky skenovať, teda musím jasné ... aj stranu kde je overený podpis, či stačí, že to ja vidím, že je overený a podpíšem to ZEP-om......? a nie je to trošku komlikované, keď je napr. spol. zmluva zviazaná v kope ?
KEJKA
20.07.11,16:59
SZ máš predsa aj v elektronickej podobe, a ak nie, tak sa nedá nič robíť oscanuješ.
kremienok76
21.07.11,08:32
SZ mám aj v elektronickej, ale teda ako ju pošlem nepodpísanú spoločníkmi ? celkom dobre tomu nerozumiem
Economic
21.07.11,10:15
SZ mám aj v elektronickej, ale teda ako ju pošlem nepodpísanú spoločníkmi ? celkom dobre tomu nerozumiem

SZ sa podpíše a potom sa skenuje aj s overovacími pečiatkami /pri prvozápise/. pri úplnom znení /teda pri zmene/ stačí keď ho konateľ podpíše, nemusí sa overovať.
KEJKA
21.07.11,13:43
SZ mám aj v elektronickej, ale teda ako ju pošlem nepodpísanú spoločníkmi ? celkom dobre tomu nerozumiem
podľa mňa sa to dá nejako technicky skombinovať
všetky strany SZ z elektronickej verzie plus poslednú s podpismi a pešiatkami o overení sa oscanujú, menej roboty, či?
Economic
21.07.11,13:58
Keď sa chce, všetko sa dá technicky, veru aj takto.
domenico.office
21.07.11,14:10
Dá sa to.
kremienok76
21.07.11,17:28
jáááj, fakt vám všetkým ďakujem, myslím, že keď začnem tak to pôjde samo ... idem robiť tri nabudúci týždeň tak dúfam, že si to nacvičím...:o
Economic
21.07.11,17:40
Tak držím mocne palčeky
Martin_Timko
21.07.11,17:45
jáááj, fakt vám všetkým ďakujem, myslím, že keď začnem tak to pôjde samo ... idem robiť tri nabudúci týždeň tak dúfam, že si to nacvičím...:o

To som si myslel aj ja, natrapil som sa so skenovanim, nebolo to az tak, ze to islo samo. Snad to tebe pojde lepsie. Ozaj a registraciu mas uz urobenu na Portali?
kremienok76
23.07.11,09:48
To som si myslel aj ja, natrapil som sa so skenovanim, nebolo to az tak, ze to islo samo. Snad to tebe pojde lepsie. Ozaj a registraciu mas uz urobenu na Portali?
No pekne, zasa niekto nepotešil.... registráciu ako takú mám, notársku zápisnicu som posielala v piatok, tak dúfam, že okolo utorka mi to spojazdnia.
Economic
23.07.11,11:14
Prečo nepotešil... len málo upozornil.
kremienok76
26.07.11,17:27
ešte vás chcem poprosiť o radu: ten elektronický formulár návrh na zápis, podpisy sa overujú ? alebo spoločníci len podpíšu neoverene a ja ZEP-om podpíšem ?
Economic
27.07.11,04:07
ešte vás chcem poprosiť o radu: ten elektronický formulár návrh na zápis, podpisy sa overujú ? alebo spoločníci len podpíšu neoverene a ja ZEP-om podpíšem ?


Na elektronickom formulári overiť podpis ? To by sa ako malo ? :D

Nie elektronický formulár podpisuje oprávnená osoba ZEP-om.
Economic
27.07.11,04:08
To od kedy už na tom maturuješ ? Oplatilo sa Ti vôbec k vôli tomuto vybavovať ZEP a všetko okolo toho ?
kremienok76
19.08.11,07:35
ahojte všetci, tak vás zasa idem poprosiť o radu: pri tretej s.r.o. mi prišlo zamietnutie, máme chybu v ZS, dá sa to nejako doložiť cez portal.gov.sk alebo len v papierovej forme na súd ? lebo dopátrať sa k tekajto informácií je dosť problém ... a hlavne keby som to podala celé znova opravené, nedá sa na OS v BB vrátiť poplatok ... vďaka za pomoc
Economic
19.08.11,07:39
ahojte všetci, tak vás zasa idem poprosiť o radu: pri tretej s.r.o. mi prišlo zamietnutie, máme chybu v ZS, dá sa to nejako doložiť cez portal.gov.sk alebo len v papierovej forme na súd ? lebo dopátrať sa k tekajto informácií je dosť problém ... a hlavne keby som to podala celé znova opravené, nedá sa na OS v BB vrátiť poplatok ... vďaka za pomoc

Samozrejme, dá sa to urobiť cez portálgov.
Alebo aj v papierovej forme, no prílohy musia byť 2x.
je to všetko v cene súdneho poplatku už zaplateného.
Všetko to urobíš v rámci tohto podania.
kremienok76
19.08.11,16:33
nahráva sa tlačivo námietky, cez zmenu či nový zápis ? lebo sa nedá ani spisová značka nahodiť cez portal ...
Economic
19.08.11,16:37
Na portáli je možnosť voľby podania Námietok...
No vyplňuješ aj tlačivo Námietok zo stránky www.orsr.sk a ak je treba, aj nový návrh vyplňuješ... Neviem čo je v Námietke, ťažšie sa mi preto presne odpovedá.
kremienok76
19.08.11,16:49
ja už som na hlavu padnutá, alebo prepracovaná....x-krát som pozerala ten zoznam... ďakujem krásne, už to vidím, fakt vďaka
Economic
19.08.11,16:50
Rado sa stalo !
zk24
24.08.11,13:33
Ahojte,

otvorim znova tuto temu. Citam, studujem, a ja som z toho stale blba ako "táčky". Na niektorych strankach sa pohybuju ceny na par desiatok eur, na druhej v par stovkach eur, a vlastne ani neviem co vsetko potrebujem.

Na co by som to chcela vyuzivat?
- podanie dokumentov na danovy urad za svojich klientov
- podavanie navrhov na zmeny v Obchodnom registri

Viete mi prosim niekto kto mate skusenosti povedat v bodoch co vsetko k tomu potrebujem a kolko toto rocne stoji?

Dakujem.
domenico.office
24.08.11,13:45
Áno, ceny sú rôzne.....Takže potrebuješ:

Kvalifikovaný certifikát
Bezpečné zariadenie
QSign - http://www.ardaco.com/sk/store?page=shop.product_details&flypage=ardaco.tpl&product_id=64&category_id=17
Registráciu na portáli verejnej správy - notárska zápisnica cca40 €
Toto sú veci, ktoré potrebuješ, aby si mohla podávať dokumenty do DRSR a do ORSR. (ceny certifikátu a bezpečného zariadenia tu nebudem uvádzať, to si snáď vyhľadáš sama a rozhodneš sa)

Niekto ti ponúkne službu inštalácie, zaškolenia a cestovné náklady, v tomto sa ceny výrazne líšia. Môžeš si to dať nainštalovať, dať sa zaškoliť, alebo proste budeš nad tým sedieť, študovať, aké formáty sú prijímané (ORSR), ako to podať, ako pridať certifikát a tak ďalej a tak ďalej.....
spit1
28.08.11,22:00
A ja by som sa chcel opýtať či okrem certifikátu, zariadenia, QSign, notárksej zápisnice a registrácie na ústrednom portáli potrebujem kupovať aj časové pečiatky alebo je podpis platný aj bez nich?
KEJKA
29.08.11,05:25
ja časovú pečiatku nemám, zmeny v OR robím, je to platné.
domenico.office
29.08.11,05:53
A ja by som sa chcel opýtať či okrem certifikátu, zariadenia, QSign, notárksej zápisnice a registrácie na ústrednom portáli potrebujem kupovať aj časové pečiatky alebo je podpis platný aj bez nich?

Dokumenty opatrené časovou pečiatkou si vyžadujú zatiaľ len podania, ktoré sa robia na katasterportál.
Benko
29.08.11,08:34
Ďakujem všetkým prispievateľom do tejto témy. Len mi nie je jasné, o čom je notárska zápisnica.
Overenie podpisov je jasné, ale čo chce spisovať notár?
KEJKA
29.08.11,08:40
notárska zápisnica je kvôli registrácii na portal.gov.
TAm sa zaregistruješ, vytlačíš si tú registráciu, ale aktívna bude, až ju donesieš-doručíš vo forme NZ na úrad vlády. Máš to na tej stránke pekne popísané.
NZ stojí aj do 30EUR, nemusí to byť nutne 40EUR, ale kludne aj viac.
zk24
03.10.11,17:46
Ahojte,

takze mam ZEP. Nainstalovala som vsetky potrebne veci - co som mala prilozene v manuali.

Konto na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nejake mam (kedze som podavala doteraz Suhrnne vykazy elektronicky (na dohodu)), a mam aj pridaneho klienta pod svojim menom. Da sa pokracovat v tomto konte, alebo musim vytvarat nejake nove? Musim danovy urad teraz informovat ze nebudem suhrnny vykaz podavat iba cez dohodu ale so zep-om? Pripadne Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan by som mohla vyplnit a skusit podpisat rovno ZEP-om. Pojde to, alebo sa nevyhnem navsteve DU?
tuta
03.10.11,18:12
Prihlás sa do podateľne DR a v správe certifikátov použivateľa je uvedené:

Zmena spôsobu elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na elektronickú komunikáciu so zaručeným elektronickým podpisomJe nevyhnutné, aby pred zmenou typu elektronickej komunikácie boli všetky elektronicky podané dokumenty v stave Spracovaný alebo Chybný.
Testovanie možnosti zmeny spôsobu elektronickej komunikácie:

O zmenu spôsobu elektronickej komunikácie s využitím ZEP môžete požiadať stlačením nasledujúceho tlačidla. Zobrazený dokument je potrebné podpísať Vašim kvalifikovaným certifikátom pre zaručený elektronický podpis.
srska
03.10.11,18:28
Ahojte,

takze mam ZEP. Nainstalovala som vsetky potrebne veci - co som mala prilozene v manuali.

Konto na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nejake mam (kedze som podavala doteraz Suhrnne vykazy elektronicky (na dohodu)), a mam aj pridaneho klienta pod svojim menom. Da sa pokracovat v tomto konte, alebo musim vytvarat nejake nove? Musim danovy urad teraz informovat ze nebudem suhrnny vykaz podavat iba cez dohodu ale so zep-om? Pripadne Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan by som mohla vyplnit a skusit podpisat rovno ZEP-om. Pojde to, alebo sa nevyhnem navsteve DU?
najprv musíš priradiť certifikát na etax
zk24
03.10.11,18:40
Ta moja stranka na eTAX vyzera takto:

Stiahla som certifikat pre XP. Importovala ho. Dala "Testovat" - test vyhlasil ze je mozna zmena. Dala som ze "chcem zmenit na ZEP"... to velke tlacitko dole... a to vyhlasilo chybu - ze nastala chyba, vasa poziadavka nie je schvalena.

Do schranky sprav mi prisla sprava s tymto textom:
























Vo Vašom profile bol deaktivovaný certifikát
sériové číslo : 01
subjekt : CN=Elektronicka znacka podatelne portalu eTax DR SR, OU=EP eTax, O=DR SR, L=Banska Bystrica, ST=Nova ulica c.13, C=SK
vydavatel : CN=Elektronicka znacka podatelne portalu eTax DR SR, OU=EP eTax, O=DR SR, L=Banska Bystrica, ST=Nova ulica c.13, C=SK
Tento certifikát odteraz nie je možné použiť pri podpisovaní dokumentov v rámci portálu eTax.
srska
03.10.11,18:57
Ta moja stranka na eTAX vyzera takto:

Stiahla som certifikat pre XP. Importovala ho. Dala "Testovat" - test vyhlasil ze je mozna zmena. Dala som ze "chcem zmenit na ZEP"... to velke tlacitko dole... a to vyhlasilo chybu - ze nastala chyba, vasa poziadavka nie je schvalena.
choď najprv tu: príručka / správa certifikátov (http://www.drsr.sk/wps/portal/%21ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgzy9AVJwjhe-pEY4o7IYr4e-bmp-kH63voB-gW5oRHljo6KALoUR3E%21/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFSSU0%21) prečítaj si postup

3.2.2 Správa certifikátov

3.2.2.1 Správa certifikátov pre používateľov, ktorí budú doručovať písomnosti so zaručeným elektronickým podpisom

Daňový subjekt, ktorý si zvolil možnosť elektronickej komunikácie so správcom dane s využítím zaručeného elektronického podpisu, je povinný si ho pred jeho prvým použitím priradiť do zoznamu certifikátov používateľa. Priradenie sa zrealizuje po výbere položky „Priradiť certifikát “. Používateľovi sa zobrazí Oznámenie pre správcu dane, ktoré cez tlačidlo „Podpísať a výbere kvalifikovaného certifikátu obsahujúceho zaručený elektronický podpis odposiela na elektronickú podateľňu spoločnú pre všetky daňové úrady. ..............
zk24
03.10.11,19:05
Hlavny problem je to, ze ja tam nemam ziadne tlacitka "priradit certifikat" a "vymazat certifikat". To co som prilozila o prispevok vyssie je ako vyzera moja stranka ked kliknem na "Sprava certifikatov". Ziadne moznosti "priradit"...
srska
03.10.11,19:07
skús sa znovu prihlásiť (IE) a prejsť na správu certifikátov
zk24
03.10.11,19:13
Vyskusane. Viac krat... nepomohlo. Stale tam mam to iste. Tlacidla "testovat", a "chcem pouzivat zep". Ked dam to druhe tak mi vyhodi okno, kde mam podpisat el.podpisom ziadost o zmenu sposobu komunikacie. Vyberiem certifikat, vypise ze dokuemnt je podpisany, dam OK, vrati ma to na drsr.sk a vyhodi chybu:
















Vaša žiadosť o komunikáciu pomocou ZEP nebola schválená


























a do schranky sprav prihodi vzdy tuto spravu: /co tusim znamena ze povodnu verziu uz nemozem pouzit ani - teda dohodu/
























Vo Vašom profile bol deaktivovaný certifikát
sériové číslo : 01
subjekt : CN=Elektronicka znacka podatelne portalu eTax DR SR, OU=EP eTax, O=DR SR, L=Banska Bystrica, ST=Nova ulica c.13, C=SK
vydavatel : CN=Elektronicka znacka podatelne portalu eTax DR SR, OU=EP eTax, O=DR SR, L=Banska Bystrica, ST=Nova ulica c.13, C=SK
Tento certifikát odteraz nie je možné použiť pri podpisovaní dokumentov v rámci portálu eTax.
srska
03.10.11,19:31
počkaj do zajtra či ti do schránky nepríde správa:

K Vášmu profilu bol priradený nový certifikát
sériové číslo : xxxxxxx
subjekt : SERIALNUMBER=PNOSK xxxxxxxxxx, SERIALNUMBER=ICA - xxxxxxxx, EMAILADDRESS=xxxxxxx@xxxxxxxx.sk, CN=xxxxxx xxxxxxxx, C=SK
vydavatel : OU=I.CA - Accredited Provider of Certification Services, O="První certifikační autorita, a.s.", CN="I.CA - Qualified Certification Authority, 09/2009", C=CZ
Odteraz môžete tento certifikát používať pri podpisovaní dokumentov v rámci portálu eTax.
zk24
03.10.11,19:35
hmm... asi mi nic ine nezostava... len pockat ci to bude fungovat zajra :(

Vdaka za trpezlivost
srska
03.10.11,19:57
za málo - keď to budeš mať, bude to pohodička podávať či už priamo na etax-e alebo cez aplikáciu edane. asi sa budú aj poznámky za rok 2011 dať podadať elektronicky: http://www.porada.sk/t177688-poznamky-k-dppo-po-novom.html#post1861860
zk24
04.10.11,05:49
Tak som rano este pred odchodom do prace doma vyskusala ten ZEP a uz to islo.

Teraz pridem do prace a citam si na stole velky odkaz co som si niekedy zapisala ked "Economic" radila, ze na DU sa treba registrovat do 13h, lebo potom to system uz nevezme.

Ja hluuuuuuuuuuuuuupa, ze som na to zabudla. Taky velky vykricnik tu mam, skoro mi oci vyrazil :)

Dnes vecer skusim podat svoj prvy prehlad elektronicky :)
Economic
04.10.11,05:53
Zuzka pridať certifikát na stránku drsr ide iba do 13-tej !!!! Registrácia sa dá urobiť kedykoľvek.
zk24
04.10.11,05:56
Ano ano. To bol najvacsi problem vcera. vsetko nainstalovane, vsetko ficalo na prvy krat. A pridat certifikat mi neslo. Zabudla som na Tvoju radu, ze to sa da len do 13.tej. Dnes rano som to uz nahodila a vecer budem posielat "poštu" uz :)
Economic
04.10.11,06:01
Keď si zvykneš na ZEP, už sa ho nebudeš chcieť nikdy vzdať, ver mi. Viem o čom hovorím ! /nie je to žiadna reklama, je to iba komfort, ktorý si môžeme pri svojej práci dovoliť./
srska
04.10.11,06:04
dnes komfort - zajtra nutnosť:)
zk24
04.10.11,06:04
Ano ano, preto som si ho vybavila. Bola som vystrasena vysokymi poplatkami, lebo som tomu nerozumela, a ked clovek otvoril cenniky certifikacnych autorit, tak ho hned zavrel s tym, ze tak toto nie je este pre mna. Ked uz tomu chapem, tak som si to hned kupila.... prvy rok sice vyssie naklady, ale kazdy dalsi 19,90 € bez DPH je suma ktoru urcite miniem na benzin na vsetky urady...

Vybavujem elektronicke vsetko teraz. Aj zdravotnu poistovnu.
Economic
04.10.11,06:08
Presne tak, pomaly sa stane nutnosťou. A tá cena veru nie je žiadny strašiak. Len si to ľudia nechcú uvedomiť, že ozaj koľko stojí poštovné, benzín. Nik si však neváži cenu svojho času ! Ten má pre mňa niekedy najvyššiu cenu.
zk24
04.10.11,06:15
Ja som tie cesty na urady vzdy spojila s kamoskou a s kavickou, tak pre nas to bol relax :D Pokial to samozrejme nedopadlo tak ze klient podpisal papiere 2h pred zaverecnou danoveho uradu, ktory mam 30km od bytu... ;)
zk24
04.10.11,15:27
Prvy podany Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan :)

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii

Všetkym dakujem, ktori sa pricinili o tento uspech :)
Economic
04.10.11,15:42
Prvy podany Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan :)

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii

Všetkym dakujem, ktori sa pricinili o tento uspech :)


Tak prijmi prvú GRATULÁCIU odo mňa !
srska
04.10.11,19:26
a odo mňa druhú:)
srska
04.10.11,19:29
Prvy podany Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan :)

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii

Všetkym dakujem, ktori sa pricinili o tento uspech :)pohodička však? kafino na stole, čítačka v usb porte, klik, klik, klik a pá, pá :) (ukladaj si kópie správ o podaní)
zk24
05.10.11,06:24
Vsetko ukladam :)
STRELEC
06.10.11,03:49
Ja som si kúpil zaručený elektronický podpis na základe info, že sa uvažuje zaviesť od nového roka aj podávanie priznaní k DPH len elektronicky. Cestou e-Taxu na základe dohody o el. komunikácii s jednotlivými DÚ som už predtým podával za seba a dvoch klientov dokumenty elektronicky. Obtiaž bola v tom, že som išiel vždy na tri rôzne kontá. Teraz je tých subjektov na elektronickú komunikáciu viac a všetky ich mám na svojom konte. Je to oveľa pohodlnejšie a prehľadné.
Momentálne neviem, či je (bude?) povinnosť podávať priznania k DPH len elektronicky. Viete o tom niečo? Ďakujem.
Zita5
06.10.11,03:57
STRELEC
06.10.11,04:00
Vďaka!!! Nie som zorientovaný. Mal som dlhú absenciu :-)
Zita5
06.10.11,04:02
Však už som Ťa tu dlho nevidela :)
domenico.office
06.10.11,17:31
...
Momentálne neviem, či je (bude?) povinnosť podávať priznania k DPH len elektronicky. Viete o tom niečo? Ďakujem....

Táto povinnosť je zakotvená v § 14 Daňového poriadku a od 1.1.2012 bude platiť, že daňové priznania sa budú podávať elektronicky.
Jarka 1
07.10.11,09:25
Doplním, že už všetky DP k DPH podávané v januári 2012, teda už za 12/2011 a 4.kv. 2011.
zk24
07.10.11,10:02
Ja som dnes vybavila uz aj el.podatelnu na VšZP. Teda tobol zažitok. Tam zaspal život v tej Ružovej doline. na sociálke, kde som myslela ze budem nadavat a cakat 2 hodiny, tam som bola vybavena za tri minuty pri okienku + čakanie 10 minut.

Zdravotna poistovna ma na salame totalne. Vybavila som, ale myslela som ze ma porazi...
andreaS
07.10.11,10:11
Ja som dnes vybavila uz aj el.podatelnu na VšZP. Teda tobol zažitok. Tam zaspal život v tej Ružovej doline. na sociálke, kde som myslela ze budem nadavat a cakat 2 hodiny, tam som bola vybavena za tri minuty pri okienku + čakanie 10 minut.

Zdravotna poistovna ma na salame totalne. Vybavila som, ale myslela som ze ma porazi...

tiez som mala zazitok pri vybavovani el.podatelne v zdravotke... ale este sa netes... ja som zistila az doma, ze certifikat nenainstalujem na domacom pc, lebo to treba urobit na tom na kt. som si zriadovala konto a poslala ziadost o ES... takze som zvedava, ci aj podavat budem moct len z toho pc... ak ano, tak to bude este zaujimave... :/
zk24
07.10.11,10:16
tiez som mala zazitok pri vybavovani el.podatelne v zdravotke... ale este sa netes... ja som zistila az doma, ze certifikat nenainstalujem na domacom pc, lebo to treba urobit na tom na kt. som si zriadovala konto a poslala ziadost o ES... takze som zvedava, ci aj podavat budem moct len z toho pc... ak ano, tak to bude este zaujimave... :/

ano to viem. Na to ma upozornovali na hotlinke, ked som tam volala. mala som to rozpracovane v praci, a som to teda vypla a vygenerovala certifikat z domu, lebo odtial budem podavat vykazy.

ono to musis vraj len rozbehat na tom pocitaci kde si to vytvarala, nasledne sa da certifikat skopirovat trebars na usb a uz mozes podavat z hociktoreho. Len prvotna instalacia musi prebehnut na tom pocitaci. Je to strasna volovina, ale co uz. Bola som upzornena
andreaS
07.10.11,10:20
urobila som si zalohu na usb, tak doma si certifikat naimportujem... uvidim, ako to pojde, ked budem podavat...

ale aj samotna podatelna na vszp vyzera otrasne... ani len tlacivo nevidim ako je vyplnene... len samy ciselny udaj oddeleny lomitkami...

akoby nebolo jednoduchsie urobit jednotne miesto kde sa prihlasim a odtial podam vsetky dokumenty... zvolim si subjekt, vyberiem co idem podavat a na ktoru instituciu, vyplnim (alebo nacitam html), podpisem ZEPom, odoslem a hotovo... plus by som uvitala moznost vidiet saldokonto...
zk24
07.10.11,10:23
Uvidim vecer. Este nemam skusenosti. Som zvedava. Hlavne ze som uz uplne elektronicka, a ziadne nervy s parkoviskom pred uradmi.... teda este jeden klient a DU... ale aj to sa snad vyriesi
zk24
07.10.11,14:50
No teda. Svätá pravda. To je katastrofa podávanie elektronicky mesacny vykaz do VšZP. Sedim nad tym a musim povedat ze priam vyrabam ten textovy subor ktory to odo mna chce. Tipujem co su to asi za hodnoty, a kde im co chyba. Program mi vyexportoval nejake .txt a uploadujem ho cez ten portal, a vyhodilo mi asi 17 chyb, co je zle... Akoze "user-friendly" na hovado. Mohlo sa im to natiahnut najprv do nejakej sablony, kde by som videla kam vlozilo zle data a manualne by som to len prepisala. Pripadne vypisala cele tlacivo rucne... A to mam len jedneho zamestnanca. Ako to riesia firmy co ich maju sto? 1700 chyb?

No des. keby som si vytalcila vykaz a odniesla osobne, uz som aj naspat s nakupom z Tesca kym tu vyrobim to trojriadkove .txt :D
zk24
07.10.11,14:57
Konečne mi to preslo. Spravim si to asi v xls a budem rucne dopisovat sumy do xls a exportovat do txt z excelu a nie programu. Toto nemienim robit kazdy mesiac.... no fuj. Radsej osobna podatelna

Edit: nepodarilo.... Jedna suma sa mi dostala do zleho riadku... teraz mam tipovat, ze kam v tom txt to ma ist aby to islo do spravneho riadku? A tda hned davat opravny? To mozu dostat odo mna dnes 15 opravnych....
srska
07.10.11,15:07
Konečne mi to preslo. Spravim si to asi v xls a budem rucne dopisovat sumy do xls a exportovat do txt z excelu a nie programu. Toto nemienim robit kazdy mesiac.... no fuj. Radsej osobna podatelna :D
a to, z ktorého softu ide tak na prd export? lebo mne z pohody do zp aj sp ide dobre. problém mám len so 1/4 ročnými prehľadmi pri exporte xml, lebo furt mi pohoda dáva do exportu dáta r. 9, 10, 11 a 12 a potom je problém xml súbor načítať na etax-e. upravujem potom xml cez pspad.
zk24
07.10.11,15:11
Oberon a tlaci mi .txt... Vsetko poprehadzovane. uz som myslela ze ot mam spravne, a aj tak ej jedna suma mimo.... Neviem kam ju vlozit aby to bolo ok....
Veľmi zle to ma všzp vymyslene. mohlo to mat nejaky interface ako danovy urad, kam do koloniek rovno pisem co chem.... toto vidim ako vyzera az ked to odoslem. no co. chceli to , budu to mat. tento mesiac minimalne 5x opravny :)
srska
07.10.11,15:24
správny formát do všzp na obr.
srska
07.10.11,15:39
Oberon a tlaci mi .txt... Vsetko poprehadzovane. uz som myslela ze ot mam spravne, a aj tak ej jedna suma mimo.... Neviem kam ju vlozit aby to bolo ok....
Veľmi zle to ma všzp vymyslene. mohlo to mat nejaky interface ako danovy urad, kam do koloniek rovno pisem co chem.... toto vidim ako vyzera az ked to odoslem. - pred exportom si daj náhľad v oberone aby si videla mv aj v "papierovej podobe" no co. chceli to , budu to mat. tento mesiac minimalne 5x opravny :)v texte
zk24
07.10.11,17:11
v texte

v oberone to vyzera dobre. do tlaciva to doplna pekne. ale sa to poserie niekde pocas exportu.
musim si spravit navod, ze ktora pozicia .txt suboru je ktora hodnota, aby som to tam vedela rucne prepisat...
zk24
08.10.11,20:19
konecne podane :)

btw. naco mi je vlastne grid karta pre VsZP? nikde ju nepyta. skusala som podavanie davok, prezeranie, typovanie... ziadne pozicie z grid karty nechce.
janaGT
28.11.11,08:16
tú potrebuješ v časti pre poistencov - ak si prezeráš svoje údaje
zk24
28.11.11,08:17
Uz sa mi podarilo :)
IVETA N
19.01.12,15:44
Treba vysvetliť a zhrnúť pre nás nechápavých ( ak to už niekdo ,,nezrobil,,)
do 1.04.2012 treba vybaviŤ elektronické doručovanie podaní.
chcem to aj so ZEP výhodné pre tých , ktorí nechcú chodiť na DU zanášat do 5 dní to čo podali elektronicky.

1.skôr ako vypíšem žiadosť o vydanie identifikátora na stránke DRSR - musím mať už zakúpený el.podpis?
2. musím uzavrieť dohodu o el.doručovaní s DU ? Je tam už kolónka či mam ZEP ?Musím túto dohodu uzatvoriť pre všetky firmy čo im budem robiť el.doručovanie každému zvlášť? Potom isť som nou na DU a tam tú dohodu podpísať a ústne , alebo nejakým splnomocnením ma tým poveriť?
3. Mám troch klientov na DU v Nitre a troch klientov v Bratislave musím uzavriet dohodu za troch v Nitre a za troch v Bratislave abudem môcť používať jeden ZEP pre NR a aj pre BA? Sme ekonom.kancelária a dostala som to na starosť. Môžem na ,,svoje meno,, podávať nebmedzený počet firiem alebo to je limitované?

ďakujem za skorú odpoveď, len dúfam že som to správne popísala, aby ste pochopili....:eek:..:eek:..:eek:

Iveta N
Economic
19.01.12,16:04
Treba vysvetliť a zhrnúť pre nás nechápavých ( ak to už niekdo ,,nezrobil,,)
do 1.04.2012 treba vybaviŤ elektronické doručovanie podaní.
chcem to aj so ZEP výhodné pre tých , ktorí nechcú chodiť na DU zanášat do 5 dní to čo podali elektronicky.

1.skôr ako vypíšem žiadosť o vydanie identifikátora na stránke DRSR - musím mať už zakúpený el.podpis?
2. musím uzavrieť dohodu o el.doručovaní s DU ? Je tam už kolónka či mam ZEP ?Musím túto dohodu uzatvoriť pre všetky firmy čo im budem robiť el.doručovanie každému zvlášť? Potom isť som nou na DU a tam tú dohodu podpísať a ústne , alebo nejakým splnomocnením ma tým poveriť?
3. Mám troch klientov na DU v Nitre a troch klientov v Bratislave musím uzavriet dohodu za troch v Nitre a za troch v Bratislave abudem môcť používať jeden ZEP pre NR a aj pre BA? Sme ekonom.kancelária a dostala som to na starosť. Môžem na ,,svoje meno,, podávať nebmedzený počet firiem alebo to je limitované?

ďakujem za skorú odpoveď, len dúfam že som to správne popísala, aby ste pochopili....:eek:..:eek:..:eek:

Iveta N

S jedným ZEP-om môžeš podávať DP aj za 50 subjektov.
Za každý subjekt sa musíš registrovať, buď ako zástupca štatutára, alebo priamo konateľ. Pozri tému Elektronické podávanie DP od 1. 1. 2012. Všetko je tam rozpísané niekoľkokrát aj celé postupy. Od nového roku netreba už PM mať overenú.

http://www.porada.sk/t168568-p173-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html


T (http://www.porada.sk/t168568-p173-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html)éma je už dosť obsiahla, čítaj....
IVETA N
19.01.12,16:12
dik za skorú odpoveď a ešte poraď kde zakupiť ZEP , aby som neurobila blbosť. A akým spôsobom .
ďakujem.

IVETA N
Economic
19.01.12,16:29
dik za skorú odpoveď a ešte poraď kde zakupiť ZEP , aby som neurobila blbosť. A akým spôsobom .
ďakujem.

IVETA N

do Googla si zadaj : registračná autorita XXXX XXX je miesto kde pôsobíš tam sa dozvieš už všetko....
Keby si bola z okolia ZV - BB , tak Bingo !

Sú registračné autority aj mobilné ako my, také ti môžu aj všetko potrebné nainštalovať do PC. Treba si vybrať okrem ceny aj ponúkané služby. My napríklad klientovi poskytujeme 24 hodinový hotline v prípade, že si inštaláciu dá urobiť. A ver, že veľa našich klientov si to veľmi pochvaľuje.
ricrdet
10.07.12,16:02
Píšem tu, lebo som skoro ošedivel z blbosti, ktorou nás častuje nielen štátny moloch, ale aj niektoré spoločnosti, ktoré umožňujú využívanie zep. Po dlhom hľadaní som na tri roky starom dokumente konečne našiel kód, ktorým si z nejakého nepochopiteľného dôvodu spoločnosť Disig, a.s. zabezpečila obslužný softvér, ktorý ktorý vyžadujú na obsluhu Gemalto USB token. Zip súbor sa volá SiemensAPI.zip, kód je Password#1, pre zopakovanie SiemensAPI.zip.
Dúfam že si si to mr. google čím skôr prečítaš a pomôžeš nájsť SiemensAPI.zip heslo.

Veľa šťastia v boji s blbosťou, je to náročné, ale my to nevzdáme.
domenico.office
10.07.12,16:54
Píšem tu, lebo som skoro ošedivel z blbosti, ktorou nás častuje nielen štátny moloch, ale aj niektoré spoločnosti, ktoré umožňujú využívanie zep. Po dlhom hľadaní som na tri roky starom dokumente konečne našiel kód, ktorým si z nejakého nepochopiteľného dôvodu spoločnosť Disig, a.s. zabezpečila obslužný softvér, ktorý ktorý vyžadujú na obsluhu Gemalto USB token. Zip súbor sa volá SiemensAPI.zip, kód je Password#1, pre zopakovanie SiemensAPI.zip.
Dúfam že si si to mr. google čím skôr prečítaš a pomôžeš nájsť SiemensAPI.zip heslo.

Veľa šťastia v boji s blbosťou, je to náročné, ale my to nevzdáme.

Nechápem, prečo si nezavolal priamo do Disigu a nevypýtal si si heslo do archívu..... Určite by ti ho boli poskytli. Skoro si ošedivel zo svojej blbosti.... Moji klienti takéto starosti vôbec nemajú..... môžeš im závidieť.
Flasho
30.09.12,14:26
Vie mi niekto poradit snazim sa prehodit v drsr na zep ale nejde mi to. Dam spravu certifikatov tam kliknem na tlacitko testovat nasledovne sa vypise Spôsob Vašej el. komunikácie je možné zmeniť. Potom kliknem na chcem pouzivat ZEP v komunikacii s danovou spravou a nic sa nestane. Mozem kliknut kolko chcem a nic to nespravi. Mam nainstalovany d.signer aj xades, k tomu aj Siemens cardOS a tak isto aj Siemens card OS API 3.2. Vie mi s tym niekto poradit potrebujem podpisat tlacivo na vratenie DPH ale to mi nejde po jeho vypisani kliknem na Podat na EP vyskoci tabulka prosim cakajte ta za chvilu zmizne a nic sa nestane pls o radu uz neviem co s tym
Economic
30.09.12,14:35
A máš konto daňovníka sprístupnené na službu vrátenia dane, či iba elektronické podávanie DP ? To robí daňový úrad, že preklikne túto funkciu. Nestačí mať iba elektronické podanie daňových priznaní. To sú 2 rôzne funkcie.

Ja som sprístupnenie tejto služby vybavovala tento posledný týždeň asi pre 3 daňovníkov, a to, že som zo ZV a v Myjave mi sprístupnili klienta už na 3 deň od odoslania žiadosti ma veľmi potešilo. nebol s podaním žiadosti žiadny problém.
Flasho
30.09.12,14:43
A to presne ako zistim ci mi konto spristupnene na sluzbu vratenie dani??? Momentalne som to podaval tak ze som sa prihlasil na drsr tam dal vyber subjektov potom klikol na polozku vratenie dph. tam klikol na prihlasit a nasledovne som bol presmerovany na stranku VAT Refund. Tam vsetko vypisem ale ked dam odoslat na EP tak sa nic nestane a neviem to podpisat
Economic
30.09.12,14:49
Máš túto službu sprístupnenú príslušným DÚ daňovníka, za ktorého ideš žiadať vrátenie DPH zo zahraničia ? To nejde samopreklikaním sa. :)

Ja mám napríklad 18 daňovníkov na elektronické podávanie DP sprístupnených a štyroch mám výlučne len na vrátenie DPH. Toto máš ?
Economic
30.09.12,14:52
To konto k vráteniu DPH sa aktivuje na základe písomnej žiadosti a plnej moci a doloženej registrácie na portáli drsr.sk.

Nemôže sa ti náhodou podpisovač Xades schovať niekde na pozadí a preto ti nepovolí podpísať ? Mne to šlapalo ako švajčiarske hodinky, tento týždeň
domenico.office
30.09.12,18:05
Vie mi niekto poradit snazim sa prehodit v drsr na zep ale nejde mi to. Dam spravu certifikatov tam kliknem na tlacitko testovat nasledovne sa vypise Spôsob Vašej el. komunikácie je možné zmeniť. Potom kliknem na chcem pouzivat ZEP v komunikacii s danovou spravou a nic sa nestane. Mozem kliknut kolko chcem a nic to nespravi. Mam nainstalovany d.signer aj xades, k tomu aj Siemens cardOS a tak isto aj Siemens card OS API 3.2. Vie mi s tym niekto poradit potrebujem podpisat tlacivo na vratenie DPH ale to mi nejde po jeho vypisani kliknem na Podat na EP vyskoci tabulka prosim cakajte ta za chvilu zmizne a nic sa nestane pls o radu uz neviem co s tym

Máš špatne nainštalovanú podpisovú politiku. Potom treba do systému pridať certifikát a až potom je možné podpísať žiadosť.