dastin517
14.01.10,08:37
Dobry den, chcel by som poradit v oblasti podnikania. Pracujem asi cca 2 roky v IT segmente. Som mlady clovek 21 rokov. Preto stav uctu tomu zodpoveda max 2000€.
Na internete existuje velmi vela ready-mate sro-ciek. zaujama ma ich ponuka.

Moj napad bol zakupit neaku s.r.o. firmu (cca 1000€). A stranky ako tendre alebo dopyt.sk ponukaju velke spektrum dopytovanych sluzieb.

napr.

V IT- "Firma dopytuje nové notebooky na pracovné využitie v počte 10 kusov". Ja by som tie notebooky nakupil z velkoskladu IT (3000€). A dalej predal firme ktora ich dopytovala s urcitim ziskom cca 5-10%(150€-300€). Ale popri tom pokial by sa to neako nerozbehlo by som pracoval stale v IT firme ako doteraz(cisty plat (800€-830€).
Na nasom ekonomickom odd. som sa pytal ci je s tym neaky problem. A bolo mi povedane ze s hladiska firmy kde pracujem NIE..:)

Potreboval by som rady, napady, mozno troska aj uzemnit. ved predsa to nie je tak jednoduche ako si to predstavujem. Dakujem za kazdy nazor.
padro
14.01.10,08:14
lietas v oblakoch trochu :)
jar88
14.01.10,08:32
lietas v oblakoch trochu :)

Prečo si to myslíš?
Veď to je bežný postup, ako bezpečne začať podnikať, alebo zarábať. (normálny legálny tunel)

Peniazom sa nevyhne, ak ich časť, posunie (ponúkne) do správneho vrecka.

Dastin 517, vidím, že máš oči otvorené a vidíš jasné príležitosti.
ludex
14.01.10,08:37
Dobry den, chcel by som poradit v oblasti podnikania. Pracujem asi cca 2 roky v IT segmente. Som mlady clovek 21 rokov. Preto stav uctu tomu zodpoveda max 2000€.
Na internete existuje velmi vela ready-mate sro-ciek. zaujama ma ich ponuka.

Moj napad bol zakupit neaku s.r.o. firmu (cca 1000€). A stranky ako tendre alebo dopyt.sk ponukaju velke spektrum dopytovanych sluzieb.

napr.

V IT- "Firma dopytuje nové notebooky na pracovné využitie v počte 10 kusov". Ja by som tie notebooky nakupil z velkoskladu IT (3000€). A dalej predal firme ktora ich dopytovala s urcitim ziskom cca 5-10%(150€-300€). Ale popri tom pokial by sa to neako nerozbehlo by som pracoval stale v IT firme ako doteraz(cisty plat (800€-830€).
Na nasom ekonomickom odd. som sa pytal ci je s tym neaky problem. A bolo mi povedane ze s hladiska firmy kde pracujem NIE..:)

Potreboval by som rady, napady, mozno troska aj uzemnit. ved predsa to nie je tak jednoduche ako si to predstavujem. Dakujem za kazdy nazor.


To je síce fajn,ale na týchto stránkach to funguje tak,že firma si zadá dopyt,ktorí je následne rozoslaný do stoviek firiem,ktoré sú na danej stránke registrované a tie následne vypracujú cenovú ponuku,ktorú zašlú firme,ktorá si dopyt zadala. Zadávajúca firma si vyberie najlepšiu a samozrejme najlacnejšiu ponuku.Myslíš,že by si dokázal v takej širokej konkurencii obstáť? Ja si myslím,že asi nie. :confused:
padro
14.01.10,08:44
presne ako pise ludex
jar88
14.01.10,08:51
presne ako pise ludex

Presne tak, ako píše ludex ?

No tak presne tak to nefunguje, alebo len málo kde. Sme na Slovensku !!!
ludex
14.01.10,08:59
Presne tak, ako píše ludex ?

No tak presne tak to nefunguje, alebo len málo kde. Sme na Slovensku !!!


A ako to funguje? Zadávam dopyty a som registrovaný skoro na všetkých dopytových portáloch už 5 rokov. Som zvedavý na tvoj názor!
padro
14.01.10,09:02
sa tu bavime o podnikani a nie o nejakych obalkach (povedat ze tu funguje vsetko cez obalky je nezmysel, nie je problem podnikat aj seriozne), ... keby som si tam zadal dopyt tak si vyberiem najvyhodnejsiu ponuku.
ludex
14.01.10,09:09
sa tu bavime o podnikani a nie o nejakych obalkach (povedat ze tu funguje vsetko cez obalky je nezmysel, nie je problem podnikat aj seriozne), ... keby som si tam zadal dopyt tak si vyberiem najvyhodnejsiu ponuku.


A druhá vec je,že tu radíme mladému človeku a nie onasisovi!
Dáša_
14.01.10,13:21
ale ked to chce robit popri zamestnaní, možno sa mu zadarí...
Ke´d nebude mať veľké oči.
Len zrovna tie NB asi neboli dobrý príklad, aj keď v tom sa najlepšie vyzná. Lebo ja by som mala NB rada aj so zabezpečeným servisom. Ešte, treba na to aj nejaké financie, lebo ako začínajúcemu mu na faktúru tak ľahko nikto nedá.
yoyo74
14.01.10,23:14
Myslim ze dustin nejake prostriedky volne ma, ved aj v tom priklade je to vidiet - 3000 Eur ... za notebooky, ale na ucte by mal mat 2000 :) ak je obchod jasny, da sa pozicat ..
Onko
15.01.10,00:47
Dobry den, chcel by som poradit v oblasti podnikania. Pracujem asi cca 2 roky v IT segmente. Som mlady clovek 21 rokov. Preto stav uctu tomu zodpoveda max 2000€.
Na internete existuje velmi vela ready-mate sro-ciek. zaujama ma ich ponuka.

Moj napad bol zakupit neaku s.r.o. firmu (cca 1000€). A stranky ako tendre alebo dopyt.sk ponukaju velke spektrum dopytovanych sluzieb.

napr.

V IT- "Firma dopytuje nové notebooky na pracovné využitie v počte 10 kusov". Ja by som tie notebooky nakupil z velkoskladu IT (3000€). A dalej predal firme ktora ich dopytovala s urcitim ziskom cca 5-10%(150€-300€). Ale popri tom pokial by sa to neako nerozbehlo by som pracoval stale v IT firme ako doteraz(cisty plat (800€-830€).
Na nasom ekonomickom odd. som sa pytal ci je s tym neaky problem. A bolo mi povedane ze s hladiska firmy kde pracujem NIE..:)

Potreboval by som rady, napady, mozno troska aj uzemnit. ved predsa to nie je tak jednoduche ako si to predstavujem. Dakujem za kazdy nazor.


Súhlasím s ludexom, treba svoj biznis plán postaviť na niečom inom. V IT je marža 5-10% veľa, na tom by si neprerazil. Ja sám som tieto dopyty jednu dobu sledoval a reagoval na ne, avšak prišiel som na to, že to nemá zmysel. Je taká veľká konkurencia, že vždy sa nájde niekto, kto tú cenu podlezie. Veľakrát sa mi stalo, že dopytovaný tovar ponúkal niektorý internetový obchod lacnejšie než by som to ja kúpil vo veľkoobchode, zrejme výpredaj skladových zásob. Osobne teraz reagujem na dopyty, kde chcú aj nejaké služby, alebo väčšie množstvo, kde sa mi oplatí dať nižšiu maržu. Jediné verejné obstarávanie, ktoré som vyhral, bolo s maržou 2%.
BLINDSIDE
17.01.10,06:47
V dnešnej dobe neistoty, alebo ako to častokrát počujeme, by som sa obrátil na známych, ktorí by vedeli zabezpečiť odbyt na uvedený tovar. Založiť s.r.o zvládneš za 14dní behania. Ale presadiť sa. Pokial nemáš zabezpečenú "vydláždenú" cestu k spotrebiteľovi, nerobil by som unáhlené rozhodnutia. Podľa mňa určite niekto v Tvojom bezprostrednom kruhu známych podniká, alebo aspoň o tom slove niečo započul. Povypytuj sa, kde komu siahajú chápadlá a hned vieš svoju budúcu úspešnosť. Každý je niekoho známy. Ale pamätaj aj nato, že je veľa serverov, ktoré predávajú a maju obrovské návštevnosti + kamenné pobočky, čo je veľké plus. A títo hráči nakupujú priamo od výrobcov, nie importérov. Skús sa poobzerať po niečom, spotrebnejšom. A za spomínanú sumu, ktorú máš k dispozícii, sa možeš hravo stať niečoho dovozcom a zohnať len odbyt. A v čase ked je každá koruna dobrá, určite zoženieš ľudí, ktorí budú ochotní robiť obchoďákov... Nehovorím, že toto je to najlepšie, je to môj pohlad, zarobíš niečo, nepreješ to, ale reinvestuješ do dalšej činnosti. Teraz z každým biznisom neuspeješ nadlho. Skrátka pokial budeš ako tak finančne nezávislý, okamžite sa sústreďuješ na ďalší zámer. A pomysli aj na okolité trhy a predovšetkým PL, H, UA. Tam je veľká príležitosť, pre rozvoj.
MrFinance
17.01.10,17:21
Presne tak, ako píše ludex ?

No tak presne tak to nefunguje, alebo len málo kde. Sme na Slovensku !!!
S tým plne súhlasím, poznám to mám aj firmu, aj účet na 123dopyt.sk, parťák ma z tender.sk, či cenoveponuky.sk.
Z týchto stránok, sme doteraz nemali ani jednu zákazku a pritom oči boli obrovské.
TO PRETO,LEBO SME NA SLOVENSKU!
Pokiaľ nemáš známosti a pod, nemáš šancu, a ešte keď ti nevyplatí nejaká firma zákazku v hodnote 33 tis Eur, ty zaplatíš DPH cca 6tis, súd 2tis, práv 2tis, tak zistíš, že si v takom maléri že až. Buď rád že zarábaš, toľko koľko zarábaš, lebo u nás za takú prácu ma 500eur. Ja mám 24 a nie je med lízať, ako som si myslel pred 1,5 rokom...
padro
17.01.10,18:05
S tým plne súhlasím, poznám to mám aj firmu, aj účet na 123dopyt.sk, parťák ma z tender.sk, či cenoveponuky.sk.
Z týchto stránok, sme doteraz nemali ani jednu zákazku a pritom oči boli obrovské.
TO PRETO,LEBO SME NA SLOVENSKU!
Pokiaľ nemáš známosti a pod, nemáš šancu, a ešte keď ti nevyplatí nejaká firma zákazku v hodnote 33 tis Eur, ty zaplatíš DPH cca 6tis, súd 2tis, práv 2tis, tak zistíš, že si v takom maléri že až. Buď rád že zarábaš, toľko koľko zarábaš, lebo u nás za takú prácu ma 500eur. Ja mám 24 a nie je med lízať, ako som si myslel pred 1,5 rokom...

a ako vies ze si dal najlepsiu ponuku, ale zakazku si nedostal :rolleyes:
jar88
18.01.10,05:18
sa tu bavime o podnikani a nie o nejakych obalkach (povedat ze tu funguje vsetko cez obalky je nezmysel, nie je problem podnikat aj seriozne), ... keby som si tam zadal dopyt tak si vyberiem najvyhodnejsiu ponuku.

padro, ja som netvrdil, že to funguje cez obálky. Ono to funguje verejne.

Uvediem príklad:
mám dobrého zákazníka (je majiteľ), tovar pre neho nakupujem za 1000€ a predávam mu ho za 2000€. Príde k nemu ďalší dodávateľ s ponukou toho istého tovaru za 3000€ a jeho nákupca nakúpi za 3000€ a moju objednávku zruší.

Tak sa pýtam majiteľa, prečo sa necháva takto okrádať?!
Majiteľ mi povie: no to vieš, je to dobrý zásobovač, fachman, má konexie, naviac má aj hypotéku a tú potrebuje splácať. S platu je to nemožné splácať a tak si privyrobí. Čo je na tom zlé, keď mu ten dodávateľ vráti 800€ v hotovosti?!

Ja mám doklad na 3000€ a on má 800€ nezdanených.
padro
18.01.10,05:30
jar88 som si to 5x precital ale nerozumiem... mozes mi to vysvetlit blizsie :)
jar88
18.01.10,06:02
padro, ja som netvrdil, že to funguje cez obálky. Ono to funguje verejne.

Uvediem príklad:
mám dobrého zákazníka (je majiteľ), tovar pre neho nakupujem za 1000€ a predávam mu ho za 2000€. Príde k nemu ďalší dodávateľ s ponukou toho istého tovaru za 3000€ a jeho nákupca nakúpi za 3000€ a moju objednávku zruší.

Tak sa pýtam majiteľa, prečo sa necháva takto okrádať?!
Majiteľ mi povie: no to vieš, je to dobrý zásobovač, fachman, má konexie, naviac má aj hypotéku a tú potrebuje splácať. S platu je to nemožné splácať a tak si privyrobí. Čo je na tom zlé, keď mu ten dodávateľ vráti 800€ v hotovosti?!

Ja mám doklad na 3000€ a on má 800€ nezdanených.

No je to jednoduché:
Toho fachmana platí 800€ mesačne a s odvodmi zaplatí 1500€/mes.
Ak by mu mal platiť 1600€ mesačne bolo by to drahšie.
Takto zaplatí dodávateľ len 19% daň zo zisku a on si odpočíta 19% dph. Vlastne ho to nič nestojí a automechanici aspoň vidia, aké sú tie súčiastky drahé. Nezávidia koľko servis (majiteľ) zarába.
Samozrejme, že aj automechanici majú od neho povolenú kvótu pre svoje súkromné kšefty za hotové (nezdanené). Je to pre nich dobrý šéf a preto sa podieľa aj od nich na hotových peniazoch (platia mu 19% ako že na dph).

Na vonok sa tvári, že o ničom nevie.
Je to dôsledok odvodov a rovnej dane. (19% zo zisku, 19% zo mzdy, 19% dph)
jar88
18.01.10,06:10
A druhá vec je,že tu radíme mladému človeku a nie onasisovi!

No ale nemôžeš predsa mladého balamutiť, že Anička nemá pipinu a že je neslušné jej kukať na kozy. Ta doba je už za nami.
padro
18.01.10,07:38
ak chce niekto seriozne podnikat tak nema cas na taketo hluposti ... je ked budem mat servis tak predsa chcem jednat s dodavatelom osobne a nie cez nejakeho mechanika...
jar88
18.01.10,07:40
jar88 som si to 5x precital ale nerozumiem... mozes mi to vysvetlit blizsie :)

Čo ty na to padro, treba ešte niečo doplniť.

Trh, zvláda všetko po svojom, a hlavne ten sociálne orientovaný trh. Neriadi sa len túžbou politikov, ale aj našou.
padro
18.01.10,07:42
... asi mam inu predstavu o podnikani
jar88
18.01.10,07:55
... asi mam inu predstavu o podnikani

Akú inú ?

Aj iný záujem je súčasťou trhu. Aj úplatok, aj všimné.

Možno to nevieš, ale aj ty podporuješ a vytváraš to, čo som popisoval a ani si to neuvedomuješ. Dalo by sa povedať, že práve taký podnikatelia, ako ty, sú pôvodnou príčinou, mnou zmieneného stavu.
padro
18.01.10,08:00
no co sa tu nedozviem :)
JTOMA
18.01.10,08:06
Nejdem Ti brať ilúzie, lebo podobne som začínal tiež, akurát som mal viac rokov a menej peňazí ako Ty. Neviem v akej oblasti IT praciješ, ale pozor na konflikt záujmov vo vzťahu k materskej firme. Nerozumiem načo Ti je s.r.o. Živnosť vybavíš lacnejšie a rýchlejšie a na vyskúšanie stačí. O verejných obstarávaniach a aukciach tu odznelo dosť príspevkov, a na každom je trocha pravdy. Pri podnikaní, okrem nápadu treba mať aj istú dávku šťastia, ale na ňu sa nespoliehaj. Pri tom rozbehu v tomto segmente rátaj skôr s cca 5 %, a z toho treba vykryť kadečo... Ak si zrátaš koľko NB Ti treba predať aby si korektne dosiahol príjem ako máš v zamestnaní, možno Ťa to aj prejde. Ak si technik, skús rozmýšľať o servise - tam predávaš jednak svoju pracu, ale najmä svoje vedomosti a miera zisku je tam rádovo iná než pri predaji nového "železa".
Dáša_
18.01.10,08:47
ak chce niekto seriozne podnikat tak nema cas na taketo hluposti ... je ked budem mat servis tak predsa chcem jednat s dodavatelom osobne a nie cez nejakeho mechanika...


padro otázka, bol si už niekde zamestnaný? Alebo si iba popri škole rozbehol biznis a teraz v ňom pokračuješ?

lebo prax je naozaj niekedy tvrdá. A občas aj o trochu inom, ako sa píše v knihách.
padro
18.01.10,09:14
popri škole rozbehol biznis a teraz v ňom pokračujem
jar88
18.01.10,09:23
no co sa tu nedozviem :)

Keby si chcel byť na istom, poučím ťa aj viac (a aj to preukážem argumentmi).
milan523
22.01.10,19:55
keby kazdy clovek mal plat ako ty tak bi bol spokojny.a nemusel bi nic ine rozbehovat,ale tebe je malo tak skusaj.
dastin517
25.01.10,10:37
Dakujem vsetkym za motivujuce napady a podnety. Nohy mam na zemi a realny svet pred sebou.
Pracujem v IT od nakupu techniky az po instalaciu a servis.
Ano robim aj servis, ale vsetko iba na dobrom slove. Ziadna zivnost nic.
Porovnanie zivnost vs s.r.o.. U sro je hlavne ze nerucim celym svojim majetkom.
Servis je super vec. Ale nevynasa to tak ako ma. Tyzdenne sa spracuje max 2-3 pc.(oprava jedneho pc sa pohybuje od 10-50€). A za ziskane peniaze postupujem dalej. nakup novych hw strojov, nastrojov atd...

Postupovat budem nasledovne,
zalozenie (s.r.o. , zivnosti) vyhodnejsie sa mi zda s.r.o. ale lacnejsie zivnost.
Servis&oprava pc, a predaj v ramci maloobchodu,


Neaka vizia je , len v dnesnej dobe su konkurenti na takej urovny, ze sa mozem tazko rovnat. Len sa nevzdavat;)
dastin517
25.01.10,10:39
Ahoj, nie malo, plat je to velmi slusny. Ale ja som clovek ktory chce napredovat a tazko sa uspokojim s tym co mam.
zurex
10.02.10,21:33
Tvoj záujem začať podnikať sa cení. Ponúkam ti vyskúšať si nezávislé podnikanie bez rizika. Z toho kapitálu, čo si uviedol ti ešte 3/4 zostane. Ak máš záujem o bližšie informácie ozvi sa na O918 495 343, 0903304295.
profesional
11.02.10,16:13
Ked robis v IT, skus si v ramci tohto segmentu najst nieco po com je dopyt a trh nie je vobec nasyteny. Tak ti poviem, robit maloobhcodny predaj v IT nema zmysel. Rosi sa s marzami od 1 do 3 %. Takze s tou marzou co si napisal lietas v oblakoch. Skus urobit nieco pre seba - nauc sa nieco co nevie takmer nikto - a zrazu bude podnikanie o niecom inom...