dana l.
18.09.05,16:18
- mam v cechach zivnost, kde travim 90% casu
- mam v osobnom vlastnictve auto prihlasene na slovensku (so slovenskou SPZ)
- mozem si ho davat do nakladov v cechach?!

dakujem vsetkym, danka
KEJKA
18.09.05,14:41
v osobnom vlastníctve, nie v majetku, áno? to len pre istotu.
Takže PHM + paušál do výdavkov. Ale nie cesty do ČR a spat domov - lebo podnikanie je v ČR. Otázka dame z MV ponechávam bokom. Mala by byť zaplatená.
dana l.
18.09.05,14:52
v osobnom vlastníctve, nie v majetku, áno? to len pre istotu.
Takže PHM + paušál do výdavkov. Ale nie cesty do ČR a spat domov - lebo podnikanie je v ČR. Otázka dame z MV ponechávam bokom. Mala by byť zaplatená.
mam ho v sukromnom vlastnictve, vraj je nejaka novinka v ceskych zakonoch, ze to nie je mozne! ale neviem o tom nic viac...
prepac, som veterinar, co je to "PHM + pausal z vydavkov"?
KEJKA
18.09.05,14:58
PHM - pohonné hmoty, benzín, nafta
paušál - teraz 6,20 Sk za každý km jazdy.
žiaľ české zákony nepoznám, ale mali by byť obdobné pravidlá. V SR jazdia české autá a užívateľ náklady na auta uplatňuje. Síce to sú sro-právnické osoby, tak to môže byť iné. Ale DP dávaš na Slovensku, nie? Čiže platí SR zákon o DP
DP - daň z príjmu.
dana l.
18.09.05,15:05
danove priznanie podavam v cechach, ci mam nieco hlasit aj na slovensku sa zatial riesi, ale asi sa tomu nevyhnem..................
potrebovala by som niekoho, kto ma skusenost s ceskymi zakonmi, niekedy existovala www.porada.cz (http://www.porada.cz/), skusala som ju, ale uz nefunguje
KEJKA
18.09.05,15:19
máš trvalý pobyt v SR?, tak by si mala zdanovat v SR z celosvetových príjmov. V ČR máš povinnosť, ak si sa tam zaregistrovala z titulu, že tam tráviš prevažný čas asi aj tam platíš odvody atp.
dana l.
18.09.05,15:27
nie je to take jednoznacne s tymi danami (danova residencia...), vid:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=10560

dufam, ze sa najde niekto, kto ma skusenost s ceskymi zakonmi >>> SK auto do CZ nakladov?
KEJKA
18.09.05,15:38
danaI. Išla som na ten odkaz, našla som aj tvoj odkaz, pripojila som svoj názor tam, pre každý prípad citujem
"............. Riešime, či FO s trvalým pobytom v SR je povinná podať DP v SR a odpoved je, že áno, má povinnosť. Ak jej vyjde preplatok, nemá nárok na vrátenie, ak jej vyjde nedoplatok, musí doplatiť.

Nepodanie DP podlieha sankciám za nesplnenie povinnosti bez ohľadu na sumu prípadnej daňovej povinnosti........"
mne sa to zdá jednoznačné.
dana l.
19.09.05,06:59
- mam v cechach zivnost, kde travim 90% casu
- mam v osobnom vlastnictve auto prihlasene na slovensku (so slovenskou SPZ)
- mozem si ho davat do nakladov v cechach?!

dakujem vsetkym, danka
Marína
20.09.05,00:44
Prikladám Zák. 586/1992 Sb. a nasl. o daních z příjmů. Preštuduj si príslušné §§ ohľadom uznávania zdaniteľných výdavkov resp. nákladov.
Ak si registrovaná na živnostenskom a finančnom úrade v ČR, si povinná sa riadiť zákonmi prísl. krajiny. Daňové priznanie podávaš v ČR, kde daň aj zaplatíš. Následne si z finančního úřadu vyžiadaš potvrdenie o zaplatenej dani, ktoré priložíš k daňovému priznaniu podanému v SR, keďže predpokladám, že si rezidentom Slov. republiky. Daňové priznanie doporučujem podať v ČR do takého termínu, aby si stihla podať aj v SR do 31.3. Ak to nestihneš, musíš požiadať DÚ v SR o predlženie lehoty na podanie daň.priznania z dôvodu aj jeho podávania v cudzom štáte.
Ohľadom vyplnenia daň.priznania v SR (započítania dane zaplatenej v ČR) sa riaď doporučenými radami uvedenými v linku v príspevku č.7.
dana l.
20.09.05,12:39
Prikladám Zák. 586/1992 Sb. a nasl. o daních z příjmů. Preštuduj si príslušné §§ ohľadom uznávania zdaniteľných výdavkov resp. nákladov.
Ak si registrovaná na živnostenskom a finančnom úrade v ČR, si povinná sa riadiť zákonmi prísl. krajiny. Daňové priznanie podávaš v ČR, kde daň aj zaplatíš. Následne si z finančního úřadu vyžiadaš potvrdenie o zaplatenej dani, ktoré priložíš k daňovému priznaniu podanému v SR, keďže predpokladám, že si rezidentom Slov. republiky. Daňové priznanie doporučujem podať v ČR do takého termínu, aby si stihla podať aj v SR do 31.3. Ak to nestihneš, musíš požiadať DÚ v SR o predlženie lehoty na podanie daň.priznania z dôvodu aj jeho podávania v cudzom štáte.
Ohľadom vyplnenia daň.priznania v SR (započítania dane zaplatenej v ČR) sa riaď doporučenými radami uvedenými v linku v príspevku č.7.
marina, dakujem, este som to nestihla cele nastudovat;
reagujes len na moju danovu pivinnsot voci SR alebo tam najdem nieco aj ohladom mojej otazky - SK auto do CZ nakladov ?!
Evanka
20.09.05,17:40
- mam v cechach zivnost, kde travim 90% casu
- mam v osobnom vlastnictve auto prihlasene na slovensku (so slovenskou SPZ)
- mozem si ho davat do nakladov v cechach?!

dakujem vsetkym, dankaNeviem, či takéto niečo zákon rieši. Ak je automobil v tvojom osobnom vlastníctve a ty podnikáš v ČR nieje dôvod aby si ho nevyužívala aj v súvislosti s podnikaním. Je nutné zaplatiť „silniční daň“ príslušnému finančnému úradu. V ČR sa teda platí cestná daň a nie daň z motorových vozidiel, ako bola zavedená u nás a v ostatných štátoch EU– splatná v mieste bydliska, myslím, že ešte k zmene nedošlo, aj keď sa o tom uvažuje. Výpočet náhrad by sa mal však riadiť českými zákonmi. Teda v roku 2005 je to 3.80 Kč/km.

Skús si zohnať pripravovanú brožúrku - Václav Pikal: Automobil "ve firmě" (101 otázek a odpovědí z praxe (http://www.aspi.cz/aspi/produkty/detail/oo_auto/)). Mala by byť vydaná čo nevidieť. Asi by ti bola užitočná.