adelaida1980
14.01.10,10:59
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu- časť roka som poberala rodičovský príspevok a pracovala na dohodu a posledné štyri mesiace som zamestnaná na pracovnú zmluvu. Idem si podať daňové priznanie. Musím si odpočítať na daňovníka alebo nemusím? Môžem si iba v pomernej časti?
Ď.
P.S.: Súrne.
IvoM
14.01.10,11:05
11

Nezdaniteľné časti základu dane

(1) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľné časti základu dane uvedené v odsekoch 2 až 4.

Takže tu podľa mňa nie je na výber, ale ináč nechápem Tvoju otázku.
adelaida1980
14.01.10,11:10
Ďakujem. Neexistujú prípady, kedy si nemusíš odpočítať 4025,70 EUR na daňovníka?
Johanka
14.01.10,11:13
Možno by bolo vhodné, aby si napísala úplné zadanie. Na hádanky sa odpovedá ťažko. Čo sleduješ tým, že si neodpočítaš nezdaniteľnú časť (za zdaň. obdobie 2009 sa postupuje podľa § 52g - tam sú tie správne čísla)?
adelaida1980
14.01.10,11:16
Potrebujem si znížiť príjem a mám nárok na vrátenie daní, ale nechcem aby mi ju vrátili. Priznám sa, že je to trochu taká teoretická špekulácia.
Ešte jedna vec, ak so pracovala na dohodu a nepodpísala som vyhlásenie, musím si dať príjem z dohody do daňového priznania?
Johanka
14.01.10,11:36
Potrebujem si znížiť príjem a mám nárok na vrátenie daní, ale nechcem aby mi ju vrátili. Priznám sa, že je to trochu taká teoretická špekulácia.
Ešte jedna vec, ak so pracovala na dohodu a nepodpísala som vyhlásenie, musím si dať príjem z dohody do daňového priznania?
Podčiarknutému nerozumiem a asi nechceš aby tomu niekto rozumel.

K dohode - do DP nemusíš dávať príjmy, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou.