serena
14.01.10,12:30
Potrebovala by som vediet, ze podnikatel /SZCO-fyz.os., JU,nepl.DPH/ musi mat podnikatelsky ucet v bu, alebo staci osobny uc., ktory pouziva len na podn.. Je to v zakone? Dakujem.
vikinka
14.01.10,11:33
Nie je zákonom dané,že musí mať podnik.účet,ak si vie oddeliť a zaúčtovať aj na osobnom,kľudne môže používať aj osobný účet.
katkaj
14.01.10,12:39
Môžeš mať aj napríklad dva osobné a z jedného si budeš platiť súkromné účty a druhý budeš mať na podnikateľské účely. Je lepšie mať oddelené súkromné platby a platby podnikateľské. Ale vyslovene podnikateľský účet mať nemusíš.
Stanislav 1975
14.01.10,13:18
Potrebovala by som vediet, ze podnikatel /SZCO-fyz.os., JU,nepl.DPH/ musi mat podnikatelsky ucet v bu, alebo staci osobny uc., ktory pouziva len na podn.. Je to v zakone? Dakujem.

Serena,zbytočne otváraš nové témy,ktoré tu už boli-nabudúce najskor trošku pohľadaj...;)


http://www.porada.sk/t114433-potrebujem-ako-zivnostnik-podnikatelsky-ucet-v-banke.html
serena
24.01.10,21:12
Zabudla som nahlasit na DU bank.ucet /r.2008/. Tak som chcela teraz.
Prva SZCO, ma osobny ucet -- na to mi povedali, ze ked pouziva na pod. osobny ucet, tak to netreba nahlasit /ale v zakone je, ze ucty v bankach.... takze neviem/
Druha SZCO, ma podn ucet --- na to mi povedali, ze banka uz nahlasila, maju zaevidovany ucet, takze mi vratili vyplnene tlacivo.
Co Vy nato? Mate nejake skusenosti? Mam to nechat tak, alebo skusim este raz odovzdat to tlacivo na ozn.?
serena
25.01.10,10:44
Zabudla som nahlasit na DU bank.ucet /r.2008/. Tak som chcela teraz.
Prva SZCO, ma osobny ucet -- na to mi povedali, ze ked pouziva na pod. osobny ucet, tak to netreba nahlasit /ale v zakone je, ze ucty v bankach.... takze neviem/
Druha SZCO, ma podn ucet --- na to mi povedali, ze banka uz nahlasila, maju zaevidovany ucet, takze mi vratili vyplnene tlacivo.
Co Vy nato? Mate nejake skusenosti? Mam to nechat tak, alebo skusim este raz odovzdat to tlacivo na ozn.?

Nikto nic?
JarkaL
25.01.10,10:46
Oznám im to doporučeným listom.
JarkaL
25.01.10,10:47
Inak banky mávajú vo všeobecných podmienkach uvedené, že osobný účet sa nesmie využívať na účely podnikania.
Aj keď neviem, v dnešnej dobe všetky banky sa bijú o klientov, takže asi kôli tomu Ti nezrušia účet.