jxozbi
14.01.10,12:33
Zdravím, má niekto skúsenosti s AdSencce od googlu?
Aký je Váš názor na takúto reklamu?
Všímate si túto reklamu na stránkach a ak vás zaujme klikáte na ňu?
Rozmýšľam nad tým, že by som s tým začal na svojej stránke, ale neviem sa rozhodnúť, či do toho isť. Poradte! Dík
raver7
14.01.10,21:23
Ahoj, ak prevádzkuješ osobnú stránku, na ktorej prezentuješ seba alebo odborné témy, reklama spôsobí podľa môjho názoru to, že dotyční si pomyslia, že chceš len zarábať a v tej spleti reklám si ťažšie nájdu "tvoje špecifikum".
Ak však na takýchto stránkach dosahuješ denne niekoľko tisíc UIP návštev, tak by sa to oplatilo, pretože preklikov bude logicky omnoho viac a tiež možnosť kliknutia na reklamu (resp. špecifická reklama k odbornej téme). Takéto projekty, ktoré sú zamerané čisto na klikačky pre adsense je neúrekom a takéto stránky sú hojne ponúkané na webových fórach pre predaj domén a kompletných projektov internetových stránok. to sú však väčšinou témy, ktoré zaujíma potencionálne veľa ľudí na nete - superstar, online games, po*no, movies apod. a životnosť týchto projektov je veľmi krátka, pokiaľ sa o nich nestaráš.
typický adsense je aj na inzertných portáloch, kde je veľa preklikov.
Nakoniec asi toľko, že ak idem na osobnú stránku prepchatú len reklamou som znechutený, pretože nemá poväčšine veľkú vypovedaciu hodnotu+grafika na prd(zohyzdená všadeprítomnou reklamou).
jxozbi
15.01.10,06:07
No hej, je pravda, že reklama niekedy škodí a odpudzuje, ja mám zatiaľ webku len na free serveri, ale plánujem prechod na platený, mám tam e-shop (tam to dať asi nie je vhodné že?). Čo sa týka návštevnosti je zatiaľ nízka (len z letákovej reklamy) a nie som ani v prvej 100 na kľúčové slová - snáď to vyletí hore veď robím pre to dosť. V tomto prípade sa to teda asi neoplatí že?
geodet123
16.01.10,13:38
No hej, je pravda, že reklama niekedy škodí a odpudzuje, ja mám zatiaľ webku len na free serveri, ale plánujem prechod na platený, mám tam e-shop (tam to dať asi nie je vhodné že?). Čo sa týka návštevnosti je zatiaľ nízka (len z letákovej reklamy) a nie som ani v prvej 100 na kľúčové slová - snáď to vyletí hore veď robím pre to dosť. V tomto prípade sa to teda asi neoplatí že?

Na eshop dávať reklamu je nezmysel. Treba si uvedomiť, že google zobrazuje reklamy podľa príbuznosti, to znamená, že by si na svojom eshope zobrazoval reklamy zodpovedajúce zameraniu tvojho eshopu a to znamená zobrazovanie reklám konkurencie. Či sa to oplatí... ponúknem nejaké reálne čísla:
web1, návštevnosť 198/mesiac, zárobok 0,78€/mesiac
web2, návštevnosť 2100/mesiac, zárobok 8,17€/mesiac

Myslím, že je zrejmé, že Adsense sa oplatí riešiť len ak máš kvalitný server s vysokou návštevnosťou. A ani to nie je isté, pretože dôležité je zameranie a zisk môže byť rovnaký z webu o Maledivách a napr. o Púchove, aj keď ten web o Púchove má 100x viac návštevníkov.
jxozbi
17.01.10,14:40
jasné dík rozumiem tak kašlem na to :D
svk_businessman
11.02.10,19:08
Ja sa chcem spytat ze ked si dam na svoju stranku adsence a dosiahnem tu minimalnu sumu na vyber penazi, tak ze ci mi to bez problemov vyplatia bud na ucet alebo na paypal. Ze ci nepotrebujem na to zivnostensky list ze takouto reklamou zarabam peniaze, Dakujem
profesional
12.02.10,22:30
Poskytovanie reklamy je sluzba. Takze ano, musis mat na to zivnost alebo zalozenu firmu.
Ale z praxe ti poviem ze by som sa do toho nepustal s webom kde nemas aspon 3000 UIP / DEN.
svk_businessman
13.02.10,07:15
A google to tiez vyzaduje keby si chcem tie peniaze dat poslat na ucet tak potrebuju aby som tam zadale nejake cisla alebo co ktore potvrdzuju ze som zivnostnik alebo sa to da jednoducho vybrat?
lpopi
14.02.10,08:48
Zbytočne si nedávaj reklamu ...
svk_businessman
17.02.10,21:39
jezis ja sa nepytam na rady ci si mam dat reklamu alebo nie ale sa pytam na to ci google pri vyplateni penazi vyzaduje aj nejake potvrdenie o tom ze som zivnostnik aby my mohli vyplatit tie peniaze alebo mi to poslu ako normalnej osobe.
retko
22.02.10,13:16
nevyzaduje nic, staci cislo uctu, nemusis byt zivnostnik ani s.r.o., poslu to hocikomu
svk_businessman
22.02.10,21:21
ok dakujem, to som chcel vediet
sammydelukan
24.09.10,13:27
Netrebalo nič, ale od tohoto roku (2010) musíš mať ic dph, pretoze sidlo EU divizie (alebo niečo také) je v Irsku a nie v USA. Poďakuj byrokratom v EU, ja im ďakujem denne. Ja na adsense kašlem, je to pár eúr, pokiaľ nemáš tony mfa webov alebo jak bolo spomenuté veľmi kvalitný a navštevovaný web, nemá to vůbec žiaden zmysel, akurát im robíš reklamu za pár šupov.
sammydelukan
24.09.10,13:28
nevyzaduje nic, staci cislo uctu, nemusis byt zivnostnik ani s.r.o., poslu to hocikomu

retko nemas pravdu, od roku 2010 musis byt platca dph