zazi
14.01.10,12:11
Dobrý deň! Potrebujem radu! v roku 2009 sme kúpili tovar.Z faktúry sme si uplatnili DPH. Teraz nám dodávateľ poslal opravnú faktúru,na ktorej nám fakturuje posezónny rabat.Je to vlastne nejaká zľava z ceny. Základ dane je vyčíslený mínusovou položkou a DPH vôbec neuviedol. K Faktúre pripojil dohodu o neuskutočnení opravy základu dane a dane z pridanej hodnoty medzi zmluvnými stranami.Nemusím teraz už odvádzať žiadnu daň naspäť do štátu? Bude stačiť ak si k opravnej faktúre priložím túto podpísanú dohodu?
IvoM
14.01.10,12:26
§ 25
Oprava základu dane

(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.


Uvedný postup Vášho dodávateľa je OK.
zazi
14.01.10,12:38
Ja som chcela vedieť,či ja nemusím vracať daň do štátu?
IvoM
14.01.10,12:47
Veď som Ti odpovedal, a ešte aj zvýraznil že daň sa nemusí opraviť., a teda ani nemáš čo odviesť keď ju neopravíš.:)
katfar
18.01.10,08:34
Zazi, prosim, potrebovala by som vzor takejto pisomnej dohody (§26 ods.6 o DPH). Nemozte ho sem pripojit? Alebo aj niekto iny, ak moze.


Dakujem