havos
14.01.10,13:33
Dobrý deň, chcel by som sa spýtat, dostal som ponuku na vypracovanie cenovej ponuky určitej práce v obore elektro, ide tam o riadiace systémi pomocou PLC atd. V prvom rade je požadovaná cenová ponuka na realizáciu a vypracovanie projektovej dokumentácie. Tu ale nastáva trošku problémik. Vypracovanie projektu po konzultácii s projektantom bude stát cca 900 EUR. Ja zaplatím projektanta, odovzdám cenovú ponuku s projektom firme ktorá ma oslovila a ak si vyberú inú firmu na realizáciu projektu tak ja prídem o 900 EUR. Výhodné pre firmu, nevýhodné pre mňa. Vie mi niekto poradit ako sa zachovať v takomto prípade ?
Chobot
14.01.10,13:20
Dobrý deň, chcel by som sa spýtat, dostal som ponuku na vypracovanie cenovej ponuky určitej práce v obore elektro, ide tam o riadiace systémi pomocou PLC atd. V prvom rade je požadovaná cenová ponuka na realizáciu a vypracovanie projektovej dokumentácie. Tu ale nastáva trošku problémik. Vypracovanie projektu po konzultácii s projektantom bude stát cca 900 EUR. Ja zaplatím projektanta, odovzdám cenovú ponuku s projektom firme ktorá ma oslovila a ak si vyberú inú firmu na realizáciu projektu tak ja prídem o 900 EUR. Výhodné pre firmu, nevýhodné pre mňa. Vie mi niekto poradit ako sa zachovať v takomto prípade ?

Máš len 2 možnosti:

a) buď zaplatiť tých 900 € a veriť, že výberové konanie vyhráš, alebo
b) sa výberového konania nezúčastniť.

Bohužiaľ pri výberových konaniach sa neúspešným uchádzačom ich náklady spojené s účasťou na výb. konaní zvyčajne nerefundujú.
220870
14.01.10,14:13
Pekný vychcanci.Ešte jedna možnosť pýtať za svoju prácu 900€ dopredu.Zadara nehrabe ani sliepka.
Osobne takýchto slušne pošlem kade tade.
ciners
14.01.10,16:01
Debilita prveho stupna. Odovzdava sa cenova ponuka, nie projekt aj ponuka. Ak ponuku prijmu,tak sa vypracuje projekt. Aj na architektonicke vyberove konania ide studia a nie komplet projekt. Nedaj sa oklamat, zhrabnu projekt a teba osklbu,radsej kasli na nich.