Boricka
14.01.10,17:32
Moja klientka štvrťročný plátca DPH mi oznámila, že by chcela mať kladný základ dane z príjmu, nakoľko si chce brať úver. Problém je v tom, že jej vychádza strata, tak ako aj minulý rok. Dá sa nejako legálne základ dane upraviť, tak aby bola v pluse?
katarina.j
14.01.10,17:46
no zalezi od toho, ako jej prebiehali uhrady.nemôzes jej napr.faktury platene v hotovosti vyhodit z uctovnictva a davat len uhrady co isli cez ucet?nepomohlo by jej to v dp aby bolo plusove?
Johanka
14.01.10,18:10
"Vyhodenie" čohokoľvek z účtovníctva je porušenie Zákona o účtovníctve, Postupov účtovania.... úprimne by som sa čudovala účtovníčke, keby sa do takého niečoho dobrovoľne namotala. Dnes tu už podobná téma bola.

Ale dajú sa prerušiť odpisy .
katarina.j
14.01.10,19:08
"Vyhodenie" čohokoľvek z účtovníctva je porušenie Zákona o účtovníctve, Postupov účtovania.... úprimne by som sa čudovala účtovníčke, keby sa do takého niečoho dobrovoľne namotala. Dnes tu už podobná téma bola.

Ale dajú sa prerušiť odpisy .
ja som len mala na mysli, ze sa to da aj tak, napr.faktury za mobil platene cez postu-v hotovosti nemusia figurovat v uctovnictve, ak tvoria vysoke naklady /napr./ . viem,ze to tak robia firmy ak chcu byt v pluse a nie v minuse, ze povedia uctovnicke, nech ma dan.prizn.plusove, nech tam neda niektore doklady a pod.-nemyslela som faktury napr.za material, ktore nadväzuju na sklad.evidenciu a nasledny predaj :rolleyes:
Boricka
15.01.10,17:11
Vďaka za odpovede. Bude bez úveru.