staff
14.01.10,18:32
Popíšem problém:
Mám úväzok 23 týždenne a 1 nadčasovú hodinu = 24 týždenne. V pondelok mám podľa rozvrhu 5 vyučovacích hodín, idem na kontrolu k lekárovi s priepustkou, na pracovisku chýbam 1 alebo 2 hodiny (tzn. neodučím v pondelok 1 resp. 2 hodiny). Absencia je ospravedlnená s náhradou mzdy. V piatok mám okrem iného v rozvrhu evidovanú i 1 nadčasovú hodinu. Zamestnávateľ tvrdí, že ak som bola v pondelok u lekára ( 1, 2, 3 hodiny...) tak si tú piatkovú nadčasovú, odučenú hodinu nesmiem vykázať, teda dať zaplatiť.
Prosím, ako je to. Ďakujem.
tímea19
14.01.10,17:49
nie je to pravda,zavádza. nech ukáže podľa ktorej školskej legislatívy tvrdí také nezmysly
Sabadka
14.01.10,17:53
Popíšem problém:
Mám úväzok 23 týždenne a 1 nadčasovú hodinu = 24 týždenne. V pondelok mám podľa rozvrhu 5 vyučovacích hodín, idem na kontrolu k lekárovi s priepustkou, na pracovisku chýbam 1 alebo 2 hodiny (tzn. neodučím v pondelok 1 resp. 2 hodiny). Absencia je ospravedlnená s náhradou mzdy. V piatok mám okrem iného v rozvrhu evidovanú i 1 nadčasovú hodinu. Zamestnávateľ tvrdí, že ak som bola v pondelok u lekára ( 1, 2, 3 hodiny...) tak si tú piatkovú nadčasovú, odučenú hodinu nesmiem vykázať, teda dať zaplatiť.
Prosím, ako je to. Ďakujem.

Nechcem použiť príliš špatné slovo ale je to na 6 písmen, začína na b a končí na ť.:rolleyes: Ak v piatok tú hodinu odučíš máš nárok na jej náhradu, tie hodiny čo si neodučila máš ospravedlnené tak čo tu treba riešiť?
staff
14.01.10,18:03
Prišiel vraj na školy prípis od JUDr.Kazára (OZ PŠAV SR), nevidela som ho.
staff
14.01.10,19:04
nie je to pravda,zavádza. nech ukáže podľa ktorej školskej legislatívy tvrdí také nezmysly
Ja si to tiež myslím, ale vraj prišiel prípis od právnika, zamestnávateľ nám ho neukázal, len interpretoval. Zatiaľ ďakujem.
staff
14.01.10,19:05
Nechcem použiť príliš špatné slovo ale je to na 6 písmen, začína na b a končí na ť.:rolleyes: Ak v piatok tú hodinu odučíš máš nárok na jej náhradu, tie hodiny čo si neodučila máš ospravedlnené tak čo tu treba riešiť?
Ja si to tiež myslím, ale vraj prišiel prípis od právnika, zamestnávateľ nám ho neukázal, len interpretoval. Zatiaľ ďakujem.
tímea19
14.01.10,19:26
aj náš šéf by nás rád oklamal,keby sme sa nechali,má však chybičku krásy,a to,že menej pozná zákony ako niektrorí jeho podriadení...
vravím,treba od neho žiadať konkrétny školský zákon,svoje tvrdenia nech podloží,nestačí prípis od nejakého právnika
tímea19
14.01.10,19:28
tímea19
14.01.10,19:30
http://www.ksutt.sk/oddelenia/ooc/tru.pdf
tu si môžeš prečítať usmernenie o tr. hod.
tímea19
14.01.10,19:33
tímea19
14.01.10,19:34
odporúčam preštudovať!!!!!
http://www.oazm.edu.sk/rozlicne/poradna.htm
tímea19
14.01.10,19:36
staff
15.01.10,03:43
Ďakujem, naštudujem odporúčania.
biosenka
15.01.10,15:14
Tak to je zaujímavé. Práve som sa dozvedela, že keď mám skrátený pracovný úväzok, tak mi prácu nadčas nemožno nariadiť. Riešila som to v téme - preplácanie nadčasov, pretože bývam v robote dlhšie so skráteným úväzkom ako zamestnanci s plným úväzkom. A nikto mi nevedel odpovedať. Takže to kľudne môžem odmietnuť. Ďakujem.
tímea19
15.01.10,18:20
Tak to je zaujímavé. Práve som sa dozvedela, že keď mám skrátený pracovný úväzok, tak mi prácu nadčas nemožno nariadiť. Riešila som to v téme - preplácanie nadčasov, pretože bývam v robote dlhšie so skráteným úväzkom ako zamestnanci s plným úväzkom. A nikto mi nevedel odpovedať. Takže to kľudne môžem odmietnuť. Ďakujem.
ak je to pravda,tak potom som rada,že som pomohla aj iným!:rolleyes:
Sabadka
18.01.10,09:22
Tak to je zaujímavé. Práve som sa dozvedela, že keď mám skrátený pracovný úväzok, tak mi prácu nadčas nemožno nariadiť. Riešila som to v téme - preplácanie nadčasov, pretože bývam v robote dlhšie so skráteným úväzkom ako zamestnanci s plným úväzkom. A nikto mi nevedel odpovedať. Takže to kľudne môžem odmietnuť. Ďakujem.

Možno som niečo v zákone prehliadla, ale prosím ťa ak môžeš napíš sem odvolávku na § ktorá hovorí, že nemožno nariadiť prácu nadčas zamestnancovi, ktorý je prijatý na kratší pracovný čas.

Ďakujem.
biosenka
18.01.10,11:19
Našla som to v usmernení o nadčasoch v školstve. Nemám tu teraz ten papier, aby som dala adresu, ale cez google to nájdeš, keď si dáš nadčasy. Aj v týchto odkazoch to tu je, ale starý zákon a je to to isté aj v usmernení na rok 2009.