zuzana
19.09.05,08:12
Prosím Vás kde môžem získať pedagogické minimum na účtovníctvo v Nitre a okolí?
pyton
19.09.05,09:13
Keď nikto nevie, tak daj otázku na Min. školstva, aj elektronicky a oni ti do 10 dní pošlú odpoveď tiež elektronicky.
:) http://www.minedu.sk/INF/INF211/inf211.htm (http://www.minedu.sk/INF/INF211/inf211.htm)

Predpokladám, že si ekonómka a chceš učiť, myslíš, že na to stačí urobiť si ped. minimum? A nevieš, koľko to trvá?

Našla som ešte jeden kurz, ale v BA v rozsahu 40 hodín a to sa mi zdá na získanie ped. minima málo.:rolleyes: http://www.uvs.sk/?show=11&id=450&cat=3&LAN=sk
Evanka
19.09.05,10:33
Prosím Vás kde môžem získať pedagogické minimum na účtovníctvo v Nitre a okolí?Omylom som klikla na súhlas. (Neviem, či sa to dá opraviť????). Takže toho si nevšímaj! Predpokladám, že máš VŠ ekonomického zamerania a pedagogické minimum potrebuješ, aby si bola plne kvalifikovaná ako učiteľka odborných ekonomických predmetov. Minimum trvá 4-6 semestrov a je ho spravidla možné robiť pri vysokých školách daného zamerania (v tomto prípade ekonomického). Dnes je už všade spoplatňované. Lepšie ako na MŠ je dať dotaz priamo na školu, či otvára štúdium DPŠ.
ala13
19.09.05,12:30
Staci aby to malo akreditaciu MS SR, a ak to ma hoci i len 5 vyucovacich hodin, da sa to:D. Aj ked pochybujem, ze by nieco take kratke schvalili:). 40 hodin je dost, najma ak to rozvrhnu na 2 hodiny tyzdenne.
segricka
05.10.05,07:27
Pedagogické minimum sa dá robiť na NHF, EU v Bratislave. Ak si účtovníčka, zrejme Ti niečo hovorí meno Šlosár, je vedúcim Katedry pedagogiky.
pyton
05.10.05,11:56
Segricka, to je zaujímavá informácia určite pre viacerých, vieš aj niečo viac??? /Napr. koľko to trvá, kedy sa tam chodí atp................, či to stačí k učeniu........./
Počula som, že napr. školy nezamestnajú ako učiteľa toho, kto má štátnicu z jazyka a ped. minimum, tak potom neviem, načo to je, to ped. minimum....
Dík za odpoveď. Aj iným, ak vedia.
GABAZ
05.10.05,12:32
Neviem presne, aké sú podmienky teraz. Ja som si pedagogické minimum robila v roku 1997. Dá sa získať na EU v Ba, ale pedagogické minimum robili aj iné VŠ. Ja konkrétne som ho získala na Filozofickej fakulte v Prešove. Pokiaľ viem, na dobrej úrovni ho robili aj na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v KE. V zásade platilo, že v školstve Ťa môžu zamestnať aj bez pedagogického minima. Musíš však najneskôr do 2 rokov začať študovať a najneskôr do 4 rokov skončiť. Mali by ťa zaradiť ako kvalifikovaného pracovníka do príslušnej triedy. Ak si vzdelanie v stanovenom čase nedoplníš, klesneš v platovej triede. Pedagogické minimum sa nerobí na konkrétny predmet, ale na vyučovanie odborných ekonomických predmetov. Tieto informácie si však treba overiť, nakoľko v školstve od roku 2002 nepôsobím. Prajem veľa zdaru. Gaba
Pohar
05.05.10,11:22
Dobrý deň
mám skončenú prevádzkovo-ekonomickú fakultu v Nitre...SPU.
Chcem si spraviť pedagogické minimum na ekonomické predmety.
Kde najbližšie v okolí Piešťan môžem?
V Trenčíne sa dá?
Dakujem
Pohar
05.05.10,13:02
Dobrý deň
mám skončenú prevádzkovo-ekonomickú fakultu v Nitre...SPU.
Chcem si spraviť pedagogické minimum na ekonomické predmety.
Kde najbližšie v okolí Piešťan môžem?
V Trenčíne sa dá?
Dakujem
neporadí nikto?
Najlepšie by bolo v Trnave..Trenčíne..
ale neviem či sa tam dá.....?
neviete niekto?
veronikasad
05.05.10,14:07