zuzula29
14.01.10,21:07
Dobrý deň,
začala som podnikať v júli 2009 a koncom tohto roku plánujem ísť na materskú dovolenku.Vie mi niekto poradiť či môžem mať živnosť a zároveň poberať materskú?Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Xanti
14.01.10,20:10
Dobrý deň,
začala som podnikať v júli 2009 a koncom tohto roku plánujem ísť na materskú dovolenku.Vie mi niekto poradiť či môžem mať živnosť a zároveň poberať materskú?Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Dostala si dotáciu z UP? Ak áno vieš že potom pomernú časť budeš vracať?

Platíš si odvody do SP? Ak nie tak nedostaneš materskú.
zuzula29
14.01.10,20:16
Dotáciu som dostala,ale ak by som počas materskej nezrušila živnosť,tak si myslím že by som nemusela vrátiť časť dotácie,alebo sa mýlim?Odvody si platím.
Xanti
14.01.10,20:19
Dotáciu som dostala,ale ak by som počas materskej nezrušila živnosť,tak si myslím že by som nemusela vrátiť časť dotácie,alebo sa mýlim?Odvody si platím.
Materská dovolenka trvá 28 týždňov. Po nej následuje rodičovská dovolenka do 3 rokov dieťaťa.
Počas rodičovskej dovolenky nesmieš mať živnosť lebo nedostaneš plný rodičovský príspevok ale len 25% z neho.

Stále sa to oplatí?
zuzula29
14.01.10,20:26
Super,ďakujem za radu.Chcela som vedieť,či môžem tých 26 týždňov mať živnosť a zároveň poberať materskú.Ďakujem
Xanti
14.01.10,20:28
Super,ďakujem za radu.Chcela som vedieť,či môžem tých 26 týždňov mať živnosť a zároveň poberať materskú.Ďakujem
No to áno, chceš to naplánovať na koniec dotácie? Aby si po materskej mohla zrušiť?
:rolleyes:
zuzula29
14.01.10,20:32
Nie,plánujem nechať manžela na rodičovskej dovolenke.Ja si urobím prac.dobu podľa objednávok,takže to nejako zvládneme.
Xanti
14.01.10,20:35
Nie,plánujem nechať manžela na rodičovskej dovolenke.Ja si urobím prac.dobu podľa objednávok,takže to nejako zvládneme.
Držím palec. A hádam odvody do SP na DNP platíš maximálne kvôli max. materskej . :o
zuzula29
14.01.10,20:41
Áno,odvody platím max. na DNP.Ďakujem ti veľmi pekne za odpovede.Je to super,keď má kto poradiť.