lulu 8
14.01.10,21:58
Dobry večer.Chcela by som sa spytat,ked mi rodičia pred dvoma rokmi darovaly 2izbovy byt maju narok mi ho zobrat?Zmluvu mame medzi sebou darovacu.Všetko je spisane u notara.Ked mi možu naspat zobrat byt tak čo mám robit aby mi ho nezobrali.Dakujem vam za odpovede.
Stanislav 1975
14.01.10,21:01
Dobry večer.Chcela by som sa spytat,ked mi rodičia pred dvoma rokmi darovaly 2izbovy byt maju narok mi ho zobrat?Zmluvu mame medzi sebou darovacu.Všetko je spisane u notara.Ked mi možu naspat zobrat byt tak čo mám robit aby mi ho nezobrali.Dakujem vam za odpovede.

Možu ti ho síce zobrať ale nieje to také jednoduché-musia pred súdom dokázať,že sa k ním správaš odchýlne od dobrých mravov,ako vravím,nieje to také jednoduché...
arizona
14.01.10,21:21
Dobry večer.Chcela by som sa spytat,ked mi rodičia pred dvoma rokmi darovaly 2izbovy byt maju narok mi ho zobrat?Zmluvu mame medzi sebou darovacu.Všetko je spisane u notara.Ked mi možu naspat zobrat byt tak čo mám robit aby mi ho nezobrali.Dakujem vam za odpovede.
Na koho je byt napísaný? Kto je majiteľom na LV ?
lulu 8
14.01.10,22:27
teraz byt je napisany na mna,že ja som majitel a vlastnik.
31Jankal
15.01.10,06:49
a prečo Ti ho chcú zobrať? Ak majú nejaké dôkazy že sa k nim hrubo správaš tak ti ho môžu zobrať
arizona
15.01.10,07:42
Podľa ustanovenia § 630 Občianského zákonníka, darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. Aby darca mohol úspešne uplatniť právo na vrátenie daru, musí však správanie sa obdarovaného dosiahnuť značnú intenzitu alebo musí ísť o sústavné porušovanie dobrých mravov, ktoré v dôsledku svojho trvania, priebehu a pôsobenia na darcu, nadobudne povahu hrubého porušenia. Toto negatívne správanie sa musí prejavovať objektívne, nepostačuje iba subjektívny pocit a úsudok darcu.

Podľa súdnej praxe právo darcu domáhať sa vrátenia daru nevzniká pri prostej nevďačnosti obdarovaného voči darcovi, ani pri menej významnom porušení dobrých mravov zo strany obdarovaného. Za hrubé porušenie dobrých mravov obdarovaným taktiež nemožno považovať napr. predaj darovanej veci cudzej osobe, alebo nenavštevovanie darcu pri príležitosti sviatkov a jeho životných jubileí.
Chobot
15.01.10,09:17
teraz byt je napisany na mna,že ja som majitel a vlastnik.

Pozri aj túto tému:

http://www.porada.sk/t88110-ako-predist-zruseniu-darovania.html