Damián
14.01.10,21:29
Prosím Vás, nerozumiem novému zákonu o DPH. Dovážam tovar z maďarska na slovensko /vímo/. Je to v menšej hodnote ako 420.000 Sk,, musím sa zaregistrovať na DU ako platca DPH? Ďakujem
IvoM
15.01.10,06:44
§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.


V §7 sa od 1.1.2010 nič nezmenilo a nový §7a sa týka len služieb takže ak za rok 2009 si doviezol víno do hodnoty 13 941,45 EUR registrovať sa nemusíš.
Damián
15.01.10,12:44
Ďakujem pekne za radu, veľmi mi to pomohlo.
Ežor
16.01.10,09:40
Teda ak tomu správne rozumiem, zaregistrovať sa musím v prípade ak predpokladám, že v kalendárnom roku doveziem tovar v hodnote vyššej ako je stanovená hranica. Podávať daňové priznanie začnem až vtedy keď túto hranicu dosiahnem? Je to tak správne ?