112
15.01.10,07:31
Zdravím,mám internet cez anténu na stolný počítač ale kúpil som notebok z wifi a chcel by som vediet či sa dá pripojit dezdrôtovo ked je vysielač vzdialený cca30m,signál na NB mám,alebo musím vytvorit domácu siet.diky
mecky
15.01.10,11:52
zalezi od toho ako je nastaveny "vysielac"
rodina1
16.01.10,09:27
Dobrý deň. Možno moja otázka s touto témou nesúvisí, ale nechcem zakladať novú tému. Keď som na internete a mám otvorenú nejakú stránku, tak sa mi tam začnú "pchať" rôzne nevyžiadané internetové stránky, ako napr. zvonenia na telefón, alebo IQ test a iné. Ako by som, prosím vás, toto odstránila? Ďakujem.
dalid
16.01.10,09:58
...Keď som na internete a mám otvorenú nejakú stránku, tak sa mi tam začnú "pchať" rôzne nevyžiadané internetové stránky, ako napr. zvonenia na telefón, alebo IQ test a iné. Ako by som, prosím vás, toto odstránila? Ďakujem.

Myslim ze max na mysli popup okna. Neviem aky pouzivas prehliadac, ale v Explorery - Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Zapnut blokovanie automatickych okien

Ja mam stare dobre XP-cko, mala by si taketo nieco najst aj pod Vistou a takato moznost blokavania je urcite aj v inych prehliadacokch.
rodina1
16.01.10,15:31
Myslim ze max na mysli popup okna. Neviem aky pouzivas prehliadac, ale v Explorery - Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Zapnut blokovanie automatickych okien

Ja mam stare dobre XP-cko, mala by si taketo nieco najst aj pod Vistou a takato moznost blokavania je urcite aj v inych prehliadacokch.

Ďakujem, v pondelok vyskúšam. Robí mi to na počítači v práci a tám má XP-cko. Ak by bol ešte problém, ozvem sa. Príjemný víkend.
rodina1
18.01.10,09:20
Myslim ze max na mysli popup okna. Neviem aky pouzivas prehliadac, ale v Explorery - Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Zapnut blokovanie automatickych okien

Ja mam stare dobre XP-cko, mala by si taketo nieco najst aj pod Vistou a takato moznost blokavania je urcite aj v inych prehliadacokch.

Tak som spravila, ako si mi radil, ale tie okná sa mi tam objavujú stále. Vôbec neviem, čo s tým.
dalid
18.01.10,10:30
na akej si stranke, ked ti zacnu vyskakovat okna?
Este ma napadlo, skus nastavit aj filter:
Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Nastavenie blokovania... - dole v tabulke - Uroven filtra. Ja mam nastavenu strednu uroven, nic mi nevyskakuje..

Potom si ešte odkontroluj ci mas zafajknute aj:
Nastroje - Moznosti siete Interner - Ochrana osobnych udajov - zafajknut - Zapnúť blokovanie automaticky otvaranych okien - pouzit - OK

Ak ani toto nezaberie, tak uz fakt neviem... :(
rodina1
18.01.10,10:42
na akej si stranke, ked ti zacnu vyskakovat okna?
Este ma napadlo, skus nastavit aj filter:
Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Nastavenie blokovania... - dole v tabulke - Uroven filtra. Ja mam nastavenu strednu uroven, nic mi nevyskakuje..

Potom si ešte odkontroluj ci mas zafajknute aj:
Nastroje - Moznosti siete Interner - Ochrana osobnych udajov - zafajknut - Zapnúť blokovanie automaticky otvaranych okien - pouzit - OK

Ak ani toto nezaberie, tak uz fakt neviem... :(
Ďakujem ti za trpezlivosť. Všetko mám tak ako ty. Úroveň mám strednú, blokovanie automaticky otváraných okien - zapnuté.
Vyskakuje mi to hlavne, keď som na nejakých stránkach s obrázkami. Ja tiež už neviem. :mee:

Vedúci mi tvrdí, že mám zavírený počítač. Ale každé ráno si robím hĺbkovú kontrolu (NOD32) a vírus nemám.
mecky
18.01.10,10:49
nainstalujte spybot. spravte jeho update a preskenujte pc, potom je dobre spravit imunizaciu
http://fileforum.betanews.com/download/Spybot-Search-Destroy/1043809773/1
rodina1
18.01.10,10:51
nainstalujte spybot. spravte jeho update a preskenujte pc, potom je dobre spravit imunizaciu
http://fileforum.betanews.com/download/Spybot-Search-Destroy/1043809773/1
Ďakujem, vyskúšam.
rodina1
19.01.10,07:35
nainstalujte spybot. spravte jeho update a preskenujte pc, potom je dobre spravit imunizaciu
http://fileforum.betanews.com/download/Spybot-Search-Destroy/1043809773/1

Tak, urobila som podľa tvojho návodu. A zatiaľ to vyzerá celkom fajn. Ešte sa mi žiadna "taká" nežiadúca stránka neobjavila. Takže ti ďakujem.
mecky
19.01.10,18:12
je vhodne spravit aktualizaciu kontrolu a imunizaciu aj prevencne, ja to tak 3-4x do mesiaca dam spravit, takyto malware sa nemusi prejavit len takto viditelne, spolu s NODdom je to dobra kombinacia :)
rodina1
20.01.10,09:42
je vhodne spravit aktualizaciu kontrolu a imunizaciu aj prevencne, ja to tak 3-4x do mesiaca dam spravit, takyto malware sa nemusi prejavit len takto viditelne, spolu s NODdom je to dobra kombinacia :)
Ešte raz ti ďakujem. Mala som v úmysle tento program spúšťať každý druhý týždeň, ale budem ho teda spúšťať každý týždeň. NOD púšťam každé ráno, než začnem pracovať na počítači.
mecky
20.01.10,09:45
tak ako nic sa nestane ani ked robis kontrolu kazdy den, prijde my to ale trosku prehnane :)
rodina1
20.01.10,12:05
Prečo robím kontrolu každý deň? Pretože sa jednom počítači striedame viacerí, ešte k tomu mám na počítači účto aj mzdy. Okrem mňa tu je niekedy "pricapený" buď vedúci alebo jeho šesť ročný syn. A ten hrá rôzne hry. Tak preto kontrola každý deň.
Fero11
20.01.10,12:40
Ešte raz ti ďakujem. Mala som v úmysle tento program spúšťať každý druhý týždeň, ale budem ho teda spúšťať každý týždeň. NOD púšťam každé ráno, než začnem pracovať na počítači.
NOD sa pusta pri starte PC sam, da sa vypnut len ako sluzba inak stale bezi.
rodina1
20.01.10,15:51
NOD sa pusta pri starte PC sam, da sa vypnut len ako sluzba inak stale bezi.
Áno, púšťa sa sám. Myslela som tým, že hĺbkovú kontrolu počítača robím každé ráno (všetky disky, pamäť).