stormcatcher
15.01.10,07:57
ahojte.
poradi nejaky excelák so vzorcom? vid priloha
pekne dakujem
marjankaj
15.01.10,07:12
Nejde to otvoriť
Chobot
15.01.10,08:19
ahojte.
poradi nejaky excelák so vzorcom? vid priloha
pekne dakujem

Veľmi jednoducho - stačí použiť podmieňovaciu funkciu SUMIF. Pozri v priloženom dokumente. A v predposlednom riadku máš chybu v ručnom súčte.

A dokument neide otvoriť preto, lebo je to dokument aplikácie Excel 2007,
len zadávateľ natvrdo prepísal koncovku z .xlsx na .xls, namiesto toho, aby dokument konvertoval do formátu Excel 2003.
stormcatcher
15.01.10,08:21
je to obycajny xlsx subor upraveny na xls, lebo s x mi to nezoberie. admin by mal upravit vkladanie suborov aj v novsich formatoch. ale otvorit to ide. nemam moznost ako to inac uprait
stormcatcher
15.01.10,08:28
Veľmi jednoducho - stačí použiť podmieňovaciu funkciu SUMIF. Pozri v priloženom dokumente. A v predposlednom riadku máš chybu v ručnom súčte.

A dokument neide otvoriť preto, lebo je to dokument aplikácie Excel 2007,
len zadávateľ natvrdo prepísal koncovku z .xlsx na .xls, namiesto toho, aby dokument konvertoval do formátu Excel 2003.
najde mi to ani so SUMIF, urobis ukazku?
ako skonvertujem xlsx do xls. dik
stormcatcher
15.01.10,09:02
pomozte mi s tym, prosim
Blankake
15.01.10,09:07
najde mi to ani so SUMIF, urobis ukazku?
ako skonvertujem xlsx do xls. dik
Jednoducho daj uložiť xlsx súbor ako Zošit programu Excel 97-2003.
Chobot
15.01.10,10:03
najde mi to ani so SUMIF, urobis ukazku?
ako skonvertujem xlsx do xls. dik

Pozri môj príspevok č. 3, tam máš v prílohe súbor xls s riešením. Pozeral si ho?

A súbor vo formáte Excel 2007 sa konvertuje od Excel 2003 tak, že pri ukladaní súboru dáš nie uložiť súbor, ale "Uložiť ako..." a vyberieš možnosť "Zošit programu Excel 97-2003".

V budúcnosti neprepisuj ručne koncovku súboru, ak nie si si istý výsledkom takého konania, často tým znefunkčníš súbor, alebo ho poškodíš. Niekedy to ide, napr. prepísaním koncovky prezentácie z .ppt na .pps sa spustí automatická prezentácia.
stormcatcher
25.01.10,10:01
dik. vynasnazim sa
stormcatcher
22.02.10,16:16
ahojte. kto pomoze so vzorcom v exceli
stormcatcher
22.02.10,16:35
nikto z excelu #10
marjankaj
22.02.10,16:52
ahojte. kto pomoze so vzorcom v exceli

Tak to si musíš dať do buniek C5; F5; G5 nejaké čísla a nie texty.
Ako ti to má vyhodnotiť výraz " x-8 ":confused:

To je podobné, ako keď mám 8 jabĺk a keď mi zoberieš 4 hrušky. koľko čerešní mi zostane?:eek:
stormcatcher
22.02.10,17:15
Tak to si musíš dať do buniek C5; F5; G5 nejaké čísla a nie texty.
Ako ti to má vyhodnotiť výraz " x-8 ":confused:

To je podobné, ako keď mám 8 jabĺk a keď mi zoberieš 4 hrušky. koľko čerešní mi zostane?:eek:
zial v riadku 5, v niektoryx stlpcox musi byt text. riadok 8 sa scita, ale bunky s textom sa musia rovnat " " alebo 0, inac nescta
marjankaj
22.02.10,18:47
zial v riadku 5, v niektoryx stlpcox musi byt text. riadok 8 sa scita, ale bunky s textom sa musia rovnat " " alebo 0, inac nescta

A prečo by tam "musel" byť text?:eek:
jojom
23.02.10,07:23
Žeby takto? : =IF(SUM(C5;C5);C5-8;"").
Chobot
23.02.10,07:57
ahojte. kto pomoze so vzorcom v exceli

Ak som dobre pochopil, tak v tej bunke s údajom môžu byť čísla aj text. A ty potrebuješ podmienku, že ak je to číslo, tak nastupuje ďalšia podmienka a to ak je to číslo menšie alebo rovné 8 tak bude prázdna bunka, ak je to číslo väčšie ako 8, tak to bude rozdiel 10-to číslo...? Ak je tam text, tak by mala byť prázdna bunka?

Ak sú tieto predpoklady správne, tak by som to riešil jednou dodatočnou funkciou, ktorá by overila, či porovnávaný údaj je číslo. Tá funkcia je ISNUMBER().

Pozri v prílohe.
stormcatcher
23.02.10,09:44
Ak som dobre pochopil, tak v tej bunke s údajom môžu byť čísla aj text. A ty potrebuješ podmienku, že ak je to číslo, tak nastupuje ďalšia podmienka a to ak je to číslo menšie alebo rovné 8 tak bude prázdna bunka, ak je to číslo väčšie ako 8, tak to bude rozdiel 10-to číslo...? Ak je tam text, tak by mala byť prázdna bunka?

Ak sú tieto predpoklady správne, tak by som to riešil jednou dodatočnou funkciou, ktorá by overila, či porovnávaný údaj je číslo. Tá funkcia je ISNUMBER().

Pozri v prílohe.
velmi pekne dakujem. presne toto som xcel. hold, kto sa v tom vyzna, poxopi aj nezrozumitelnejsie napisane zadanie. dik