ludika
15.01.10,07:06
Poprosila by som o radu. Našla som tu už témy s mojou problematikou čiastočne, ale mám dilemu. Dovážam tovar aj z ČR a Maďarska. Nakoľko som nebola platcom, tak mi z ČR faktúrovali tovar s 19 % DPH a z Maďarska s 25 % DPH. Pri registrácii si uplatňujem spätne DPH na základe inventúry k poslednému dňu, kedy som nebola ešte platcom. Na sklade mám tovar aj s DPH spolu, ciže mi to tvorí nákupnu cenu. Keď vyhodím inventúru, tak sa mi tam aj zahraničný tovar objavuje. Môžem si aj pri ňom uplatniť DPH ako pri domacom nákupe v hodnote 19%? Alebo mám urobiť dve inventúry? SK tovar a dovoz tovar a uplatnim si DPH iba z SK tovaru?

Ďakujem za odpovede
IvoM
15.01.10,08:04
Daň si podľa §55 v prvom DP môžeš uplatniť len od plátcov v SR, za splnenia ustanovení tohto paragrafu.
ludika
15.01.10,09:36
ďakujem za odpoveď