juro
15.01.10,09:24
Dobry den..

chcel by som sa informovat, ci moze s.r.o. prerusit na urcitu dobu cinnost, cez tuto dobu by nepodnikala, nikoho nezamestnavala, nemala prijmy ani vydavky....ide najme o to, ze nam vyjdu vysoke predddavky na dan, uctovnicka s tym nic nevie robit, iba uctuje :-( /neoptimalizuje/... a rok 2010 bude velmi zly, ziadne zakazky, a tie preddavky su zbytocne, vysoke, nahaname kazdy cent, a su pre nas likvidacne, na danovom urade vraveli ze urcite nam ich neodpustia..prikaz zhora...
vdaka
IvoM
15.01.10,12:32
Bohužiaľ nie.
Zoltán Kovács
15.01.10,12:44
Dobry den..

chcel by som sa informovat, ci moze s.r.o. prerusit na urcitu dobu cinnost, cez tuto dobu by nepodnikala, nikoho nezamestnavala, nemala prijmy ani vydavky....ide najme o to, ze nam vyjdu vysoke predddavky na dan, uctovnicka s tym nic nevie robit, iba uctuje :-( /neoptimalizuje/... a rok 2010 bude velmi zly, ziadne zakazky, a tie preddavky su zbytocne, vysoke, nahaname kazdy cent, a su pre nas likvidacne, na danovom urade vraveli ze urcite nam ich neodpustia..prikaz zhora...
vdaka

No optimalizovať by ste mali v prvom rade vy. Funkcia účtovníčky neobsahuje v sebe aj daňového poradcu (hlavne keď nie je za to ani platená).

Je možnosť požiadať DÚ o určenie výšky preddavkov inak, ako vychádza podľa DP.

§34
(4) V odôvodnených prípadoch môže správca dane na žiadosť daňovníka určiť preddavky inak, ak suma preddavkov nezodpovedá predpokladanej výške dane, na ktorú sú platené.

Neodporúčam do žiadosti uvádzať hneď 0,- €, nakoľko podľa vlastnej skúsenosti to apriory odmietajú. Je potrebné dobre naformulovať tú žiadosť, uviesť skutočnosť, že na rok 2010 zatiaľ nemáte žiadne zakázky, a ani vo výhlade....
ucetni_fantozzi
15.01.10,12:48
uctovnicka uctuje - a co ma robit? :D hlavne aby uctovala dobre - optimalizacia sa vzdy robi v spolupraci s danovym subjektom, zaujimali ste sa o vyvoj situacie? ;)

kazdopadne pri preddavkoch je mozne danovy urad poziadat o ich znizenie, v nadvaznosti na §42 ods. 11 zakona o dani z prijmov. jednu takuto ziadost som tento rok riesil a bola ciastocne uspesna...
ucetni_fantozzi
15.01.10,12:49
§34
(4) V odôvodnených prípadoch môže správca dane na žiadosť daňovníka určiť preddavky inak, ak suma preddavkov nezodpovedá predpokladanej výške dane, na ktorú sú platené.



zoli, §34 je ku fyzickym osobam...
Zoltán Kovács
15.01.10,12:52
zoli, §34 je ku fyzickym osobam...

ÁNo máš pravdu....