noel.g
15.01.10,08:44
Ahojte Poradaci

mam taky problem. Mam router, internet a dva operacne systemy a velky problem s rychlostou pripojenia. Kym vo Windows XP, je pripojenie bezproblemove vo Windows Vista ide ako za korunu vrtulka doslova. Rad by som sa teda opytal ci existuje nejake riesenie, nastavenie, aby sa rychlost vyrovnala, alebo priblizila aspon tej ktoru dokazem namerat na XP, len prosim, preinstalovanie Visty - downgrade na XP chcem pocut ako poslednu moznost:-) skusme to nejakym nastavenim...

firewall mam vypnuty
antivirak by to brzdit nemal pouzivam Eset smart security 4

netusim...kde by mohol byt pes zakopany..:(

podotykam ze idem cez wi-fi.
TomasHC
15.01.10,08:39
Odporucam aktualny driver na WiFi kartu v pocitaci. Notebook priatelkinho brata sa odmietal pripojit na WiFi siet so skrytym SSID a WPA2, po update to zrazu islo... Nech zije Windows.
mecky
15.01.10,11:49
skus na skusku vyhodit to smart security, ja som ho bol koli roznym problemom odstranit zo vsetkych pc s vistami

dalsia moznost je stahnut live distribuciu linuxu a otestovat rychlost tam
TomasHC
15.01.10,12:07
skus na skusku vyhodit to smart security, ja som ho bol koli roznym problemom odstranit zo vsetkych pc s vistami

dalsia moznost je stahnut live distribuciu linuxu a otestovat rychlost tam

Staci pozriet do nastaveni a zakazat skenovania HTTP protokolu.
mecky
15.01.10,12:23
Staci pozriet do nastaveni a zakazat skenovania HTTP protokolu.
1. na co by my bol potom antivirus ked si na nom vypnem skenovanie :)
2. hlavny problem s ESS je ze vytvara virtualne miniporty cez ktore prehana cely prenos dat, ak je problem tu, tak nepomoze ESS vypnut lebo sa tym moze bloknut cela komunikacia, riesenim je korektne odinstalovanie

spat k problemu, netvrdim ze ESS je to na 100% pricina problemov, ale tato moznost sa da vylucit len odstranenim zo systemu
TomasHC
15.01.10,13:20
1. na co by my bol potom antivirus ked si na nom vypnem skenovanie :)
2. hlavny problem s ESS je ze vytvara virtualne miniporty cez ktore prehana cely prenos dat, ak je problem tu, tak nepomoze ESS vypnut lebo sa tym moze bloknut cela komunikacia, riesenim je korektne odinstalovanie

spat k problemu, netvrdim ze ESS je to na 100% pricina problemov, ale tato moznost sa da vylucit len odstranenim zo systemu

Naco skenovat HTTP, ked staci skenovat subory pri vytvarani (ukladani)? ;) Vyznam to samozrejme ma, ale piseme si o hladani zdroja spomalovania.