miska
15.01.10,10:02
Ahojte, prosim o radu:
Vcera mi moj zamestnavatel ustne oznamil, ze sa budu zlucovat oddelenia, ja som sefkou jedneho z nich a tym padom sa zrusi moja pozicia. Ponukli mi nahradnu poziciu, ale nie som ochotna ju prijat (este som im to neoznamila).
Ocakavam vypoved z dovodu nadbytocnosti, organizacne dovody, resp. moznost dohody. Chcem sa spytat, ak zanikne moja pozicia k 1.2.2010 a mala by mi plynut vypovedna lehota, co vlastne budem robit? Len sediet v praci a cakat, kym "padla"? Alebo sa mozem dohodnut, ze budem doma - ale dostanem mzdu?
Predpokladam, ze narok na odstupne ziskam. Viem, ze sa pocita podla priemeru z posledneho stvrtroku - zaratavaju sa tam aj odmeny (boli vyplatene za november 2009).
A este jedna otazka - mam trochu obavy, ze zamestnavatel (je to v oblasti samospravy) sa ma bude chciet zbavit podla par. 63 pism. d) bod 2 - kvoli odstupnemu - stretol sa niekto s takymto pripadom, ako by som sa mohla branit?
Srdecne dakujem za kazdu radu.
miska
20.01.10,18:46
Ak ma niekto skusenost, pomoze mi rada k problematike vypovede v zmysle par. 63 ods. 1 písm. d) bod 2 Zakonnika prace - t.j. vypoved, ak zamestnanec prestal splnat podmienky podla par. 42 ods. 2 ZP (ten hovori: "Ak osobitny predpis ustanovuje volbu alebo vymenovanie ako predpoklad vykonavania funkcie statutarneho organu alebo vnutorny predpis zamestnavatela ustanovuje volbu alebo vymenovanie ako poziadavku na vykonavanie funkcie veduceho zamestnanca v priamej riadiacej posobnosti statutarneho organu, pracovny pomer sa zaklada pisomnou pracovnou zmluvou az po jeho zvoleni alebo vymenovani".)

Moj zamestnavatel ustanovil v pracovnom poriadku presne toto. Moje pracovne miesto vsak nie je priamo riadene statutarom, ale je este medzi nami jeden riadiaci clanok - moj nadriadeny. Zaujima ma teda, co znamena v priamej riadiacej posobnosti statutarneho organu. Moja pracovna pozicia sa rusi, ide o organizacne zmeny, myslite, ze mi mozu dat vypoved podla tohto nestastneho paragrafu 63 ods. 1 pism. d) bod 2? Lebo potom nemam narok na odstupne a to by bolo naozaj nefer, pretoze by som sa dostala na uroven nejakych opilcov, alebo ludi, co porusuju pracovnu disciplinu, co sa mi nikdy nestalo.
Dakujem za nazor.