janka.jana1
15.01.10,09:10
Ahojte.

Prosím vás, som začiatočník, chystám sa na školenie o ročnom zúčtovaní dane, tiež mi bude pomáhať bývala kolegyňa, lebo sme veľká firma.

Chcem sa vás ale opýtať ohľadom potvrdení o zdaniteľnej mzde. Vraj som povinná vydať toto potvrdenie všetkým zamestnancom, ktorí u nás pracovali v roku 2009 a prac. pomer aj skončili, toto potvrdenie im mám vydať do konca januára. Ja som to však robila tak, že ak zamestnanec končil PP, tak som mu hneď pri výstupe toto potvrdenie vydala + som to zaznačila do vyhlásenia. Musím teraz duplicitne im tie potvrdenia posielať??

Chcem sa aj spýtať, či nájdem niekde na internete už akutálne tlačivá "Žiadosť o ročné zúčtovanie dane" ???

Dakujem moc.
Zoltán Kovács
15.01.10,08:13
Ahojte.

Prosím vás, som začiatočník, chystám sa na školenie o ročnom zúčtovaní dane, tiež mi bude pomáhať bývala kolegyňa, lebo sme veľká firma.

Chcem sa vás ale opýtať ohľadom potvrdení o zdaniteľnej mzde. Vraj som povinná vydať toto potvrdenie všetkým zamestnancom, ktorí u nás pracovali v roku 2009 a prac. pomer aj skončili, toto potvrdenie im mám vydať do konca januára. Ja som to však robila tak, že ak zamestnanec končil PP, tak som mu hneď pri výstupe toto potvrdenie vydala + som to zaznačila do vyhlásenia. Musím teraz duplicitne im tie potvrdenia posielať??

Chcem sa aj spýtať, či nájdem niekde na internete už akutálne tlačivá "Žiadosť o ročné zúčtovanie dane" ???

Dakujem moc.

Nemusíš im duplicitne vydávať to tlačivo, keď už raz dostali. Mimochodom aj ja preferujem vydanie potvrdenia pri ukončení prac.pomeru.

Tlačivá prikladám, mám ich tiež z porady, len neviem v ktorom vlákne.
buba
20.01.10,11:02
chcela bysom vedieť, keď idem robiť RZD za rok 2009 žiadosť musí byť podpísaná do 15.2.2010 , a doklady ktoré mi k tomu zamestnanci nosia by mali tiež doniesť do15.2.2010, ale keď mi ich donesú neskôr ja im to samozrejme zoberiem, len by som chcela vedieť či na tom potvrdení musí byť dátum najneskôr do 15.2.2010, alebo keď je napr.20.2.2010 či to môžem priznať? alebo musí ísť robiť daňové priznanie neviete?
DanielaSL
20.01.10,11:07
Je to už na tvojej ochote, či im to po termíne urobíš. Z toho dátumu si nemusíš robiť ťažkú hlavu..ak si ochotná, kľudne im to urob, aj keď ich potvrdenie má tam iný dátum. Nakoniec ty nebudeš robiť zúčtovanie hneď 15.2.
boban
20.01.10,11:07
Ahoj Buba.
Ja to robím tak, že dátum na žiadosť dávam 15.2., ale beriem doklady aj po tomto termíne. Ono je to na Tebe, či mu to zoberieš, alebo mu dáš potvrdenie a povieš že je po termíne. Ja obyčajne robím ročné zúčtovanie až v marci, tak beriem doklady až do posledného dňa.
boban
20.01.10,11:13
Ahojte, nemáte náhodou niekto vypracovaný nejaký komunikačný list pre zamestnancov ak im posielate žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania napr. na prevádzky? Mala by som im poslať stručný popis k jednotlivým bodom /nestačí im, že je súčasťou žiadosti poučenie, pre nich je to nepostačujúce/.
Ďakujem.
buba
20.01.10,11:13
veď aj ja som to tak robila, len teraz keď sme boli na školen, školitelka vyslovene povedala, že tam musí byť dátum do 15.2.2010 tak som sa zľakla či nerobím niečo zle
IVEB
20.01.10,11:18
chcela bysom vedieť, keď idem robiť RZD za rok 2009 žiadosť musí byť podpísaná do 15.2.2010 , a doklady ktoré mi k tomu zamestnanci nosia by mali tiež doniesť do15.2.2010, ale keď mi ich donesú neskôr ja im to samozrejme zoberiem, len by som chcela vedieť či na tom potvrdení musí byť dátum najneskôr do 15.2.2010, anapr.20.2.2010lebo keď je či to môžem priznať? alebo musí ísť robiť daňové priznanie neviete?


Ja len chcem upozorniť na dátum 15.2.2010., na žiadnom doklade nesmie byť uvedený neskorší dátum ako ten 15.2.2010 , pretože Vám to daňová kontrola neuzná. Ja mám čerstvú skúsenosť z kontroly tohto roka. A to , že tie tlačivá prijímate fyzicky aj po tomto termíne je to už na Vašu ochotu , ale oficiálne by som to nerobila. Ináč si musia podať DP sami.
buba
20.01.10,11:20
no a našli Vám nejaké s neskorším dátumom a čo urobili?
IVEB
20.01.10,11:28
Vyhodili nám to s odvôdnením , že sme im nemali urobiť rzd , mali si sami urobiť DP a to čo sme zamestnancovi vrátili ako preplatok to nám vyrubili a museli sme to zaplatiť.
buba
20.01.10,11:30
ja umriem, a koľko rokov dozadu môžu pozerať?
buba
20.01.10,11:48
ja umriem, a koľko rokov dozadu môžu pozerať?
Nika
20.01.10,17:26
na tlačive Potvrdenie o príjmoch... je uvedené, že peňažné údaje sa vyplňujú v eurách. Ako tomu mám tomu rozumieť? že sa zaokrúhľujú na celé EUR?
Johanka
20.01.10,17:32
Potvrdenie je vystavované podľa zákona o dani z príjmov (aj to je na ňom uvedené ;)) - nevynímajúc zaokrúhľovanie ustanovené v § 47.
Nika
20.01.10,17:50
Potvrdenie je vystavované podľa zákona o dani z príjmov (aj to je na ňom uvedené ;)) - nevynímajúc zaokrúhľovanie ustanovené v § 47.
Ďakujem :) - vytlačila som si potvrdenie z programu a tam mi to vypísalo v celých EUR. a to ma poplietlo :o ......a ešte k tomu to upozornenie ....
anithocka
07.02.10,17:34
do kedy treba poslať potvrdenie pre zamestnanca, ktorý minulý rok skončil pracovný pomer? naozaj do konca januára? a musí si tento zamestnanec požiadať o vystavenie potvrdenia? podľa môjho názoru nie, ale presviedčajú ma, že si musí normálne vypísať žiadosť na vydanie potvrdenia. tak ako to je? Ďakujem
drobeceva
07.02.10,17:47
do kedy treba poslať potvrdenie pre zamestnanca, ktorý minulý rok skončil pracovný pomer? naozaj do konca januára? a musí si tento zamestnanec požiadať o vystavenie potvrdenia? podľa môjho názoru nie, ale presviedčajú ma, že si musí normálne vypísať žiadosť na vydanie potvrdenia. tak ako to je? Ďakujem
ak Ťa nepožiada do 15.2. o vykonanie RZD, musíš do 10.3. vystaviť Potvrdenie... a zaslať mu to
anithocka
10.02.10,06:50
ďakujem za radu....ešte sa chcem spýtať aj potvrdenie na ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne?
Nutricia
10.02.10,07:07
nie tie posielaš iba ak ta on požiadajú.
ja posielam aj zamestnancom,ktorí už u nás nepracujú a viem že podla príjmu, ktorí dosiahli u nás majú povinnosť podávať RZZP.ale je to len na dobrej voli mzdárky
anithocka
10.02.10,08:23
takže keď nepošlem mu potvrdenie na ročné zúčtovanie do zdravotnej posilňovne neporuším tým nič vzhľadom na to, že o toto potvrdenie nepožiadal, ale aj keď nepožiadal poslať mu ho môžem aj keď viem, že podľa príjmu, ktorý mal v našej spoločnosti mu nevzniká povinnosť na ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne.
Nutricia
10.02.10,08:26
je to na dobrej vôli mzdárky ale ked nemá povinnost podľa príjmu a vieš že ani nemá živnosť alebo nebol pár dní ako od Vás odišiel samoplatiteľom, tak zbytočne budeš posielať a aj poštovné je drahé.
anithocka
10.02.10,10:09
práveže on robil u nás štyri mesiace a potom dostal výpoveď, ale dobre keď nemusím tak mne to môže byť jedno keď si nepodal žiadosť...ďakujem pekne za cenné rady..