deniseee
15.01.10,10:44
Dňa 28.12.2009 sme mali este s manzelom vela Ticket Energy listkov, a manzel mi slubil navstevu v kozmetickom salone,
tak sme sa informovali na internete, kde tieto listky beru, a aby to bolo blizko pri nas, a nemusela som teda nikam cestovat.
Vybrali sme takto isty nemenovany kozmeticky salon, ktory bol k nam blizko a listky tam brali, sli sme sa tam pozriet, a rovno som sa opytala, ci by bolo
mozne sa objednat na termin 9.1.2010, kedy ma otec oslavu patdesiatin, a ze to kupujem len kvoli tomu, takze ak termin
nebude volny, pojdeme hladat dalej. Pani mi termin prislubila, dohodli sme sa na jedenastu hodinu, a ja som pomerne
spokojna odchadzala domov. (aj ked neponukali vsetko, co som chcela, no hlavne boli blizko a termin bol volny)
Avsak, hned po Novom roku pani volala, ze termin volny nie je, pretoze maju oni vtedy volno, ze nech sa potom objednam
niekedy na iny termin, ze mi poukazka plati tri mesiace (comu nerozumiem... po troch mesiacoch akoze prepadne? Moje
peniaze ostanu firme, hoci oni mi za ne neposkytli ziadnu sluzbu? Ale dobre… maju to napisane aj priamo na poukazke…).
Avsak uz poukazka pre mna nebola zaujimava, do salonov krasy nikdy nechodim, malo ist vyslovene o prilezitost, a aj preto
som sa priamo na mieste a okamzite pri nakupe informovala aj na presny termin. Nakoniec som ho nedostala. A pani sa akosi
zabudla zmienit, ze volno maju take, ze sa navyse stahuju.
Teraz sice sidli salon tiez v BA a tiez v druhom obvode, ale uz z daleka nie su tak blizko, ako boli predtym. Pani sice volala este
raz, aby ma na zmenu sucho upozornila, avsak zostala prekvapena, ked som jej volala, ako si to predstavuju, ze si nieco zakupim,
objasnim, na co to chcem, oni mi to slubia, potom to zrusia, este sa odstahuju, a pani ma ide presviedcat, ze nech vyuzijem
poukazku inokedy (nemam kedy a uz nemam ani chut), alebo vraj mozem poukazku predat (nemam komu, nikto ju nechce, a to
ani za podstatne nizsiu cenu). Tak to vyzera, ze pridem o peniaze, a sluzba nikde. Pani mi sice ponukla, ze aj deti mi postrazi, kym
ma v salone obsluzia, ale moji certi s nikym inym neostanu, a ja odmietam ich len tak nechat cudzej osobe.
Pani mi prislubila, ze sa pozhovara so sefkou (suhlasila by som len s vratenim penazi, kedze mi nedali termin, o ktory som ziadala,
a o nahradny nemam zaujem) a ze sa mi hned nasledujuce rano ozve (malo to byt 14.1.2010). Samozrejme, neozvali sa. Na sms nereagovali.
Ako by som situaciu mohla riesit, a darcekovu poukazku za 43 Eur nenechala uplne prepadnut?
Chobot
15.01.10,14:54
Dňa 28.12.2009 sme mali este s manzelom vela Ticket Energy listkov, a manzel mi slubil navstevu v kozmetickom salone,
tak sme sa informovali na internete, kde tieto listky beru, a aby to bolo blizko pri nas, a nemusela som teda nikam cestovat.
Vybrali sme takto isty nemenovany kozmeticky salon, ktory bol k nam blizko a listky tam brali, sli sme sa tam pozriet, a rovno som sa opytala, ci by bolo
mozne sa objednat na termin 9.1.2010, kedy ma otec oslavu patdesiatin, a ze to kupujem len kvoli tomu, takze ak termin
nebude volny, pojdeme hladat dalej. Pani mi termin prislubila, dohodli sme sa na jedenastu hodinu, a ja som pomerne
spokojna odchadzala domov. (aj ked neponukali vsetko, co som chcela, no hlavne boli blizko a termin bol volny)
Avsak, hned po Novom roku pani volala, ze termin volny nie je, pretoze maju oni vtedy volno, ze nech sa potom objednam
niekedy na iny termin, ze mi poukazka plati tri mesiace (comu nerozumiem... po troch mesiacoch akoze prepadne? Moje
peniaze ostanu firme, hoci oni mi za ne neposkytli ziadnu sluzbu? Ale dobre… maju to napisane aj priamo na poukazke…).
Avsak uz poukazka pre mna nebola zaujimava, do salonov krasy nikdy nechodim, malo ist vyslovene o prilezitost, a aj preto
som sa priamo na mieste a okamzite pri nakupe informovala aj na presny termin. Nakoniec som ho nedostala. A pani sa akosi
zabudla zmienit, ze volno maju take, ze sa navyse stahuju.
Teraz sice sidli salon tiez v BA a tiez v druhom obvode, ale uz z daleka nie su tak blizko, ako boli predtym. Pani sice volala este
raz, aby ma na zmenu sucho upozornila, avsak zostala prekvapena, ked som jej volala, ako si to predstavuju, ze si nieco zakupim,
objasnim, na co to chcem, oni mi to slubia, potom to zrusia, este sa odstahuju, a pani ma ide presviedcat, ze nech vyuzijem
poukazku inokedy (nemam kedy a uz nemam ani chut), alebo vraj mozem poukazku predat (nemam komu, nikto ju nechce, a to
ani za podstatne nizsiu cenu). Tak to vyzera, ze pridem o peniaze, a sluzba nikde. Pani mi sice ponukla, ze aj deti mi postrazi, kym
ma v salone obsluzia, ale moji certi s nikym inym neostanu, a ja odmietam ich len tak nechat cudzej osobe.
Pani mi prislubila, ze sa pozhovara so sefkou (suhlasila by som len s vratenim penazi, kedze mi nedali termin, o ktory som ziadala,
a o nahradny nemam zaujem) a ze sa mi hned nasledujuce rano ozve (malo to byt 14.1.2010). Samozrejme, neozvali sa. Na sms nereagovali.
Ako by som situaciu mohla riesit, a darcekovu poukazku za 43 Eur nenechala uplne prepadnut?

1. nepíšeš, na ktorý rok boli tie lístky Ticket Energy. Akl to boli lístky na rok 2009, tak je to pasé, už ich nikde neminieš. AK to boli lístky už na rok 2010, tak máš celý rok čas minúť ich niekde inde, veď je kopec iných firiem, kde tie lístky berú.

2. tie lístky ste nekúpili v tom kozmetickom salóne, tak neviem prečo chceš, aby ti ich tam zobrali späť. Tie lístky sú od firmy Accor Services a buď ich jeden z vás dostal od zamestnávateľa alebo ak ste podnikatelia, tak ste si ich zakúpili vo firme Accor Services. Preto aj prípadnú požiadavku na vrátenie lístkov treba adresovať na túto firmu, ale musí to urobiť ten
subjekt, ktorý lístky kúpil. A máš najvyšší čas, lebo ich berú späť len do 20.1.2010.

Pozri si často kladené otázky k lístkom Ticket Energy:

http://www.accorservices.sk/sk/firmy/casto-kladene-otazky.html

Alebo si ich kúpila niekde inde? Kde? A prečo si to kupovala, keď ako spomínaš – do salónov krásy nechodíš? A ak si to dostala zadarmo, tak prečo sa rozčuľuješ, že si to nestihla minúť?

3. Tie 3 mesiace platnosti poukážky nechápem. Tieto poukážky sú v platnosti vždy v kalendárnom roku. Tie peniaze nezostanú tej kozmetickej firme, ale firme Accor Services, ktorá ich predala.

4. To, že nejaký kozmetický salón zmení termín lebo v tom čase sú zatvorení, nie je nič tragického, veď aj oni potrebujú čerpať voľno. Len si si vybila zlosť na nesprávnom mieste. U ich si si nič nezakúpila, len si sa objednala a termín ti nevyšiel. Takže k sporu s tou kozm. firmou nemá zmysel niečo riešiť. S tými lístkami som ti vysvetlil. Ak si ich neminula, a boli na rok 2009, tak smola...
deniseee
15.01.10,18:24
dakujem za odpoved chobot, no vobec ale vobec si to nepochopil... skusim to napisat jasnejsie, ale dovol jednu poznamku:
Ak by som chcela danemu salonu skodit, ci sa niekde vybit, napisem, o ktory salon sa jedna, a to som nespravila...

Ale k tvojim poznamkam... Listky boli na rok 2009, t.j. sluzby za tieto listky sa dali nakupovat len v roku 2009. Avsak ja som nekupila sluzbu, ktora sa mala vykonat hned a na mieste, ak niekedy tvoja manzelka bola u kadernicky, tak vies, ze sa treba dohodnut vopred. Navyse za tieto listky sa daju nakupovat nielen sluzby ako take, ale aj Darcekove poukazky na tieto sluzby. Hovorim ale, ze je divne, ak ty nieco niekomu vopred zaplatis, a ten niekto ti povie, ze o tri mesiace uz ti tu sluzbu za tie peniaze co si mu dal nespravi, lebo ti peniaze prepadli. Prikladom je napr. aj to, ako v min. mobilny operatori po troch mesiacoch mazali kredit, teraz to robit nemozu, len ho zmrazia, a ked si clovek obnovi, tak mu ten predosly prirataju, jednoducho nesmu takto kradnut ludom peniaze. Preto sa divim, ze cez Darcekove poukazy (od daneho kozmetickeho salonu, nie od Accoru) sa to da... alebo by sa nemalo dat? Aj preto je mi to divne, ze v restauracii nemali problem vziat Darcekovy poukaz, zaplateny pred troma rokmi, a tiez pani u ktorej mal manzel uz tri roky zaplateny poukaz na masaz, mu ju bez akychkolvek problemov spravila, len jej poukaz odovzdal (opat islo o poukaz nie od Accoru, ale vydavany tou panou a u nej normalne kupeny, tak ako bol dany Darcekovy poukaz zakupeny nami v tom kozm. salone).

To, ze maju mat pravo na to, aby mali volno, nepopieram, a je mi to jasne, avsak mi nikto nenahovori, ze neslo o podvod, pretoze pani mi termin prislubila, hoci musela vediet, ze o styri dni sa firma zacne stahovat uplne inam, a ze mi termin teda zrusi, a to som jej oznamila, ze ak mi ten termin dat nemoze, tak u nich Darcekovy poukaz nekupim. Podla mna slo vyslovene o podvod, a snahu len predat, a peniaze mat takpovediac bezpracne. Sice poukaz este nejaky cas plati, ale... asi je jasne, ze dalsiu patdesiatku v rodine mat tak skoro nebudeme
deniseee
15.01.10,18:33
Este raz: Vobec mi nejde o listky Accor... za tie som len kupila Darcekovu poukazku, ktoru vydava priamo Kozmeticky salon. Teda za Darcekovu poukazku som zaplatila listkami Accoru. Co su ale de facto tiez peniaze, nie bezcenne listocky. A ak si cital cely prispevok, tak hned hore mas, ze som si to kupila len a len preto, ze otec mal oslavu 50-tin, a chcela som vyzerat fakt dobre, na co som pani zo salonu aj upozornila, rovnako ako som ju upozornila, ze ak ten termin uz nemaju nahodou volny, tak poukazku kupit nechcem, a idem hladat iny salon, kde je termin volny, a aj mi tam vezmu listky... pani ma ale ubezpecila, ze termin volny je. A zrazu ma nemal kto urobit, pretoze sa stahovali, nedali mi teda moznost minut tu darcekovu poukazku v mnou vybranom termine, co uz ale vtedy museli vediet, a preto sa jedna o podvod, pretoze mi to predali, i ked vtedy uz vedeli, ze ma nakoniec odmietnu. A teraz mi odmietaju vratit peniaze, a ze si mam vybrat iny termin. A co mam teraz robit? Vystrojit otcovi dalsiu oslavu, nechat mamu zaplatit dalsich 1800 Eur na oslavu len preto, aby som sa mohla predviest ako dobre vyzeram?! Som vyzerala ako mop z kuchyne, len kvoli tym... no, uz sa moc rozculujem, a to sa tu nesmie...