9janka9
15.01.10,10:48
Dobrý den , poprosím opať o radu......vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závistlej činnosti treba podpísať do konca 1/2010- môžu byť staré tlačivá- alebo musím dať popodpisiovať nové tlačivá ? a do 15.2. zamestnanec musí predložiž žiadosť o ročné zúčtovanie, alebo mu to zamestnávateľ má urobiť automaticky? asi nie.


vopred dakujem jana:)
Zoltán Kovács
15.01.10,10:00
Dobrý den , poprosím opať o radu......vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závistlej činnosti treba podpísať do konca 1/2010- môžu byť staré tlačivá- alebo musím dať popodpisiovať nové tlačivá ? a do 15.2. zamestnanec musí predložiž žiadosť o ročné zúčtovanie, alebo mu to zamestnávateľ má urobiť automaticky? asi nie.


vopred dakujem jana:)

V nasledujúcom linku nájdeš nové tlačivá:

http://www.porada.sk/t128378-rocne-zuctovanie-dane-potvrdenia.html
Nutricia
15.01.10,10:00
ak má staré pokračuje v starých a RZ dane mu zamestnávatel môže spravit až po predložení žiadosti.
abel
15.01.10,10:07
Dobrý den , poprosím opať o radu......vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závistlej :D činnosti treba podpísať do konca 1/2010- môžu byť staré tlačivá- alebo musím dať popodpisiovať nové tlačivá ? ak tam majú ešte voľné kolónky, môžu byť aj doterajšie vyhlásenia a do 15.2. zamestnanec musí predložiž žiadosť o ročné zúčtovanie, alebo mu to zamestnávateľ má urobiť automaticky? asi nie.


vopred dakujem jana:)

Hneď pod nadpisom Žiadosti je uvedené, že bez vyplnenej a podpísanej žiadosti nie je možné RZD vykonať
janaGT
02.02.10,10:11
ak je nové vyhlásenie, tak na str. II. píšeš aktuálny dátum alebo ho píšem až na str. III.?
Babulica
02.02.10,13:08
Ahoj ja potrebujem poradit, zamestnanec mal pocas roka 2 zamestnavatel....od 1.1. do 31.3.2009, potom bol samoplatitel a nakoniec skoncil u nas od 1.10.2009 do konca roka...Ako postupovat v takomto pripade?? Priniesol mi doklad za prve 3 mesiace,ako zdokladuje samoplatenie?Dakujem :)
rommy
03.02.10,13:05
Prosím Vás veľmi o ozrejmenie, lebo tomu asi slabo chápem. K nám zamestnanci nastúpili všetci 6/2009 dávala som im podpísať len vyhlásenia k RZD tú poslednú stranu, mám im dať povyplňať aj tie žiadosti? myslela som že stačí vyhlásenie ja som žiadosť nikdy nevyplňovala :(
Zoltán Kovács
03.02.10,13:12
Prosím Vás veľmi o ozrejmenie, lebo tomu asi slabo chápem. K nám zamestnanci nastúpili všetci 6/2009 dávala som im podpísať len vyhlásenia k RZD tú poslednú stranu, mám im dať povyplňať aj tie žiadosti? myslela som že stačí vyhlásenie ja som žiadosť nikdy nevyplňovala :(

Vyhlásenia nie sú k RZD ale na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky. Na RZD je potrebná samostatná žiadosť, ktorú misa zamestnanci podpísať do 15.02.
rommy
03.02.10,13:37
No moje nervy takže ich volať zase odznova a čo by sa stalo kebyže to nemám od nich podpísané? Bol by veľký problém? :D
Paula
03.02.10,13:49
No moje nervy takže ich volať zase odznova a čo by sa stalo kebyže to nemám od nich podpísané? Bol by veľký problém? :D


Bude problém, ak Ti príde kontrola z DÚ na mzdy (odvody).
JarkaL
03.02.10,13:52
Žiadosť o RZD Ti musia zamestnanci podpisovať každý rok, inak im nesmieš vykonať RZD a musia si potom podať sami DP.