Zuzana0440
15.01.10,10:48
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem mať uzavreté dve dohody o vykonaní práce. Prvú som uzatvorila v novembri 2009, druhú mám uzatvoriť budúci utorok. Inak som dobrovoľne nezamestnaná.
Ďakujem za odpoveď a prajem všetkým pekný deň.
emillka
15.01.10,10:10
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem mať uzavreté dve dohody o vykonaní práce. Prvú som uzatvorila v novembri 2009, druhú mám uzatvoriť budúci utorok. Inak som dobrovoľne nezamestnaná.
Ďakujem za odpoveď a prajem všetkým pekný deň.

môžte mať uzatvorených aj viac dohôd o vykonaní práce, ale u jedného zamestnávateľa môžte odpracovať max. 350 h. ročne
vieraaaa
15.01.10,10:18
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či môže mať pracovník v jednom roku uzatvorenú v jednej firme aj dohodu o vykonaní práce na 350 hodín aj dohodu o pracovnej činnosti na 300 hodín?
Ďakujem za opoveď.
vieraaaa
19.03.10,05:41
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či môže mať pracovník v jednom roku uzatvorenú v jednej firme aj dohodu o vykonaní práce na 350 hodín aj dohodu o pracovnej činnosti na 300 hodín?
Ďakujem za odpoveď.


Keďže doteraz nikto nereagoval na môj dotaz, tak dnes som náhodou našla jednu odpoveď v podstate na identickú otázku a tam je uvedené, že limit 350 hodín v kal. roku platí len pre DoVP, takže sa nevzťahuje na DoPČ. Rozdiel je v druhu práce: DoVP – na neobvyklé práce, resp. vyskytujúce sa len raz za čas; DoPČ – možno uzatvoriť len na max. 10 h týždenne.
Podľa uvedeného je možné uzatvoriť v jednom roku obe dohody na rozličné druhy prác u jedného zamestnávateľa, prípadne aj súčasne (jednotlivé limity sa nesčítavajú).
vieraaaa
15.04.10,10:07
Ešte sa vraciam k téme DoVP a DoPČ, lebo nikde som sa s tým, čo som napísala posledne nestretla. Pokiaľ má tento spôsob uzatvárania dohôd niekto overený praxou bola by som rada, ak mi to potvrdí, že v tom nie je žiaden problém.
Dúfam, že neporuším žiadne pravidlá porady keď uvediem link, odkiaľ mám toto stanovisko
http://moje.hnonline.sk/node/1745